Editörler : F16 Gökçen

mmoommoo
Yasaklı
23 Mart 2023 18:20

ABD de en kötü mühendis 3 bin dolar alıyor. En iyi i phonedan 2 tane alıyor. Ben burda en iyi i phone için 3 ay çalışıyorum ve hatırı sayılır iyi bir mühendisim. İ phone ABD de çok pahalı evet inandık mk
yinehüsranyinedert, 1 yıl önce

iPhone ABD de bile pahalı. Argümana bak iPhone alamıyormuş. 30 bine telefon almak gerçekten temel ihtiyaç (!)

23 Mart 2023 18:23

Türkiye ile ABD yı karşılaştırmak akıl dışı birşey. Adamlar teknoloji üretiyor bizim millet ne üretiyor ? Sanayileşmiş ülkelerle bizi kıyaslamayın. Adam elbet alabilecek sen alamayacaksın

mmoommoo, 1 yıl önce
ABD de en kötü mühendis 3 bin dolar alıyor. En iyi i phonedan 2 tane alıyor. Ben burda en iyi i phone için 3 ay çalışıyorum ve hatırı sayılır iyi bir mühendisim. İ phone ABD de çok pahalı evet inandık mk

efeben
Kapalı
23 Mart 2023 18:31

Allah razı olsun.Zaten başımıza ne felaket gelse şükürsüzlükten oluyor.Elin bulgarı mesela 24 saat şükür ediyor çalışıyor.Böylece Leva olmuş 10 lira.Çalışmış demekki adamlar.Üretmiş.Yüzlerce bulgar markası var.Yoksa bizim paramız düşmedi.Gerçi suriye lirası da katladı.Ekonomist olmadığım için anlamıyorum ama vardır onunda açıklaması.

Namkör bu memur namkör.1 yılsa yüzde 100 zam aldı.Hala gözü doymuyor.15-20 trilyon milyon para alıyor.Eskiden memur maaş bile almazdı. Ayda 15 tavuk anca verirlerdi.Para nerdeee.

Herkeşin cebinde 5 trilyonluk telefon.Eskiden whatsapa girmek için posta güvercini kullanırdık.

Şu mübarek günlerde herkes içinde yaşadığı lüksü sorgulasın.Memur en rahat kesim.İnşallah seçimde gösterecek şükürsüzlere kardeşim.İyi ki senin gibiler var.

Serdomans, 1 yıl önce

kredi kartıyla yaşamayan bir tane insan yok kalkmış burada şükür edebiyatı yapıyor alıyorsun maaşı atıyorsun kredi kartına ay sonu gelmiyor kendimden örnek vereyim ne evim var ne arabam sadece karnımı doyuruyorum o kadar neden çünkü fiyatlar almış başını gitmiş önce on bin lira borcum vardı şimdi seksen bin lira neden mi çünkü ay sonuna sürekli içerdeyim sonra ne mi oldu mecburen kredi çekiyorsun senin memur zamlarını banka senden önce alıyor en azından ben öyleyim eminim ki çoğunluk böyledir ha avm ye de en son iki ay önce gittim bende insanım ya hani eşim dışarda yemek yemek falan ister izin verirsen yobaz vatandaş o kadarda olsun demi

Tekniker48
Aday Memur
23 Mart 2023 19:17

Çalışmak sadece temel ihtiyaçlarınkarşılanması değildir ben işe girdiğimde vhki maaşım ek gösterge yok bişey yok 1000 dolardan fazlaydı teknik kadroya geçtim mühendislik bitirdim şuan o kadar almıyorum beyniniz bunu algılamıgırsa yorum da yapmayın dilenci değiliz hakkımız olanı istiyoruz ne ekmek parası

Maxplancx
Yasaklı
25 Mart 2023 16:55

Kes ulan memuruz 11 bin maaş alıyoruz elin kpssiz giren taşeronu benden 4 bin TL fazla maaş alıyor neye şükretcem .

Maxplancx
Yasaklı
25 Mart 2023 16:57

90 li yıllarda bu ülkede gazete kuponu ile araba dağıtılıyor du şimdi bir memur ömür boyu çalışsa bir araba alamıyor ülkenin geldiği durum bu. He senin cebini birileri dolduruyordu tuzun kurudur o ayrı bize masal anlatma .

Serkan45044504
Aday Memur
25 Mart 2023 20:50

yüzde 30 zam gelecek diye seviniyor :) Çaya şekere ekmeğe kiraya benzine zam gelmicek yalnızca bu arkadaşın maaşına zam gelecek . Kafaya bak.

1200 lira olan ev kiramız 3500 oldu. ev sahibi hala bizi çıkarma derdinde . 5 bine bağlayıp anlaşmayı düşünüyoruz. en son mahkemede bitecek sanırım olay .

birsamsunlu
Aday Memur
27 Mart 2023 19:32

İroniyi anlamayacak çok kişi olabilir.

efeben, 1 yıl önce

Allah razı olsun.Zaten başımıza ne felaket gelse şükürsüzlükten oluyor.Elin bulgarı mesela 24 saat şükür ediyor çalışıyor.Böylece Leva olmuş 10 lira.Çalışmış demekki adamlar.Üretmiş.Yüzlerce bulgar markası var.Yoksa bizim paramız düşmedi.Gerçi suriye lirası da katladı.Ekonomist olmadığım için anlamıyorum ama vardır onunda açıklaması.

Namkör bu memur namkör.1 yılsa yüzde 100 zam aldı.Hala gözü doymuyor.15-20 trilyon milyon para alıyor.Eskiden memur maaş bile almazdı. Ayda 15 tavuk anca verirlerdi.Para nerdeee.

Herkeşin cebinde 5 trilyonluk telefon.Eskiden whatsapa girmek için posta güvercini kullanırdık.

Şu mübarek günlerde herkes içinde yaşadığı lüksü sorgulasın.Memur en rahat kesim.İnşallah seçimde gösterecek şükürsüzlere kardeşim.İyi ki senin gibiler var.

efeben
Kapalı
27 Mart 2023 21:03

O yüzden bu haldeyiz ya.Şaka gibi insanlar ile aynı havayı soluyoruz.

birsamsunlu, 1 yıl önce

İroniyi anlamayacak çok kişi olabilir.

yarmokaf
Şef
29 Mart 2023 08:26

karpuzun kabuğuna şükredene, o karpuzu asla yedirmezler.

bu memleketin insanına "şükürsüz" diyen de apaçık kafirdir, dinsizdir.. siyaseten yalakalık yapma adına, partilere takla atmak adına, onca rezilliği örtme ve gizleme adına, bu millete şükürsüz, kanaatsiz, doyumsuz vs diyebilenler direkt cehennemliktir.

İkbalp
Aday Memur
29 Mart 2023 08:50

Bu durumda ekmek bulamayıp aç kalmadığımız sürece şükretmemiz gerekiyor herhalde. Bunu söyleyen ve inanan insanların ekserisi gerçek anlamda "insanca" yaşamayı tatmamış, medeniyet görmemiş, hayatı boyunca sömürülmüş insanlardır. Kanaat edip şükredeceksek bunu herkes yapsın fakat bir kısım zümre kaynakları talan edip lüks içinde yaşarken aşağıdakilere kanaat, şükür dayatması yapıyorsa bu yapılana itiraz etmemek ancak koyun zihniyetin işidir. Kimse kusura bakmasın

yinehüsranyinedert, 1 yıl önce

Herkes geçiniyor zaten. Açız demek ekmek bile bulamıyoruz demek. Kim ekmek bulamıyor hani şükredin

29 Mart 2023 09:34

Bu konuda bir kaç sefer yazdım ama tekrarlamak istiyorum.

Hani halinize şükretmiyorsunuz diyen bir grup var ya özellikle onlara sesleniyorum, lütfen iyi okuyun.

Halinize şükretmiyorsunuz diyen tayfanın ya tuzu kurudur yani belki kendisi memurdur ama anne babasının apartmanında beraber otururlar, market masraflarını babası görür, elektrik suyu vs baba karşılar, parası bitince harçlığını verir, o maaşıyla geçindiğini sandığı için bizim gibi geçinemiyoruz diyenlere nankör, şükürsüzler der,

Diğer bunun haricinde yine maaşıyla geçinmeye çalışıp bizlere şükretmiyorsunuz diyenler de nankörün en büyük nankörüdür, azıcık utanma olsa böyle yazamaz, sorsan en büyük karakterli kişiler kendileridir ama bir gruba yaranmak için böyle yazarlar, akıllarınca kendilerini gösterecekler.

Şimdi konuya gelirsek, ben her zaman aldığım nefes için, sağlığım için, ailemin sağlığı ve huzuru için aklıma geldikçe şükrederim, bu ayrı bir şeydir.

Hani bu şükürsüzler diyen grubun beğenmediği Avrupa var ya işte orada çalışan arkadaşlar burada zenginlerin bile zor gördükleri araçları gayet rahat alıyorlar, bizim gibi kasaba gidip (yeri geldiğinde üç harfli marketler, carfur vs. en ucuz olan yerlerden) yarım kilo kıyma almıyorlar, antrikot ve pirzola gibi etlerini 1-2 kilo alıyorlar. Yine o beğenmediğiniz Avrupada çalışan arkadaşlar her sene başka ülkelerde (Türk olanları ayrı, yerlilerini ayrı değerlendiriyorum) en az 10 gün izin yapıyorlar ve bu izin için Devlet onlara bir maaş izin ikramiyesi veriyor. Yurt dışında çalışan Türklerin buraya geldiklerinde yaşadıkları hayatı hepiniz biliyorsunuz tekrar anlatmaya gerek yok, bu şükürsüz diyenler onlar gibi yaşayabiliyormu?

İşte bu şükürsüz diyen arkadaşlar aramızdaki fark bu, biz yatlar katlar alalım demiyoruz, ama insanca yaşamak istiyoruz, bu ay kredi kartının asgarisini ödeyebilecekmiyiz derdinden kurtulmak, senede bir hafta bırak beş yıldızlı otelleri pansiyonda ailece bir tatil yapmak istiyoruz.

Emekli olmadan oturacak evimi almayı istiyorum, binilebilecek 3-5 yaşında bir araç almak istiyorum. Oğlumun/kızımın düğününü borca girmeden yada kolayca ödeyebilecek şekilde borçlanarak yapmak istiyorum.

Sen Avrupayı beğenme, açlıktan ölüyorlar de, Amerikayı beğenme, marketlerde bir şey kalmamış acından ölecekler de, bak onlar ne kötü durumda de, de de kazın ayağı öyle değil, şükürcüler bir anket yapsanıza aynı çalıştığınız kurumdaki şartlarla Avrupada çalışmak istermisiniz diye, bakın memlekette memur, işçi kalıyormu (SİZLER DE DAHİL)

Boş yapmayın lütfen, insanın aklıyla oynamayın, unutmayın bu memlekette bir akıllı sizler değilsiniz, az buçuk bizimde bir takım şeylere aklımız eriyor, bazı şeyleri görebilecek zekamız var.

Hadi gidin kumda oynayın.

akil28
Şube Müdürü
31 Mart 2023 15:06

Eve çift maaş mı giriyor yoksa tek maaşlı mısın? Sadece merak ettim.

Yıldırım İsmail, 1 yıl önce

Bu konuda bir kaç sefer yazdım ama tekrarlamak istiyorum.

Hani halinize şükretmiyorsunuz diyen bir grup var ya özellikle onlara sesleniyorum, lütfen iyi okuyun.

Halinize şükretmiyorsunuz diyen tayfanın ya tuzu kurudur yani belki kendisi memurdur ama anne babasının apartmanında beraber otururlar, market masraflarını babası görür, elektrik suyu vs baba karşılar, parası bitince harçlığını verir, o maaşıyla geçindiğini sandığı için bizim gibi geçinemiyoruz diyenlere nankör, şükürsüzler der,

Diğer bunun haricinde yine maaşıyla geçinmeye çalışıp bizlere şükretmiyorsunuz diyenler de nankörün en büyük nankörüdür, azıcık utanma olsa böyle yazamaz, sorsan en büyük karakterli kişiler kendileridir ama bir gruba yaranmak için böyle yazarlar, akıllarınca kendilerini gösterecekler.

Şimdi konuya gelirsek, ben her zaman aldığım nefes için, sağlığım için, ailemin sağlığı ve huzuru için aklıma geldikçe şükrederim, bu ayrı bir şeydir.

Hani bu şükürsüzler diyen grubun beğenmediği Avrupa var ya işte orada çalışan arkadaşlar burada zenginlerin bile zor gördükleri araçları gayet rahat alıyorlar, bizim gibi kasaba gidip (yeri geldiğinde üç harfli marketler, carfur vs. en ucuz olan yerlerden) yarım kilo kıyma almıyorlar, antrikot ve pirzola gibi etlerini 1-2 kilo alıyorlar. Yine o beğenmediğiniz Avrupada çalışan arkadaşlar her sene başka ülkelerde (Türk olanları ayrı, yerlilerini ayrı değerlendiriyorum) en az 10 gün izin yapıyorlar ve bu izin için Devlet onlara bir maaş izin ikramiyesi veriyor. Yurt dışında çalışan Türklerin buraya geldiklerinde yaşadıkları hayatı hepiniz biliyorsunuz tekrar anlatmaya gerek yok, bu şükürsüz diyenler onlar gibi yaşayabiliyormu?

İşte bu şükürsüz diyen arkadaşlar aramızdaki fark bu, biz yatlar katlar alalım demiyoruz, ama insanca yaşamak istiyoruz, bu ay kredi kartının asgarisini ödeyebilecekmiyiz derdinden kurtulmak, senede bir hafta bırak beş yıldızlı otelleri pansiyonda ailece bir tatil yapmak istiyoruz.

Emekli olmadan oturacak evimi almayı istiyorum, binilebilecek 3-5 yaşında bir araç almak istiyorum. Oğlumun/kızımın düğününü borca girmeden yada kolayca ödeyebilecek şekilde borçlanarak yapmak istiyorum.

Sen Avrupayı beğenme, açlıktan ölüyorlar de, Amerikayı beğenme, marketlerde bir şey kalmamış acından ölecekler de, bak onlar ne kötü durumda de, de de kazın ayağı öyle değil, şükürcüler bir anket yapsanıza aynı çalıştığınız kurumdaki şartlarla Avrupada çalışmak istermisiniz diye, bakın memlekette memur, işçi kalıyormu (SİZLER DE DAHİL)

Boş yapmayın lütfen, insanın aklıyla oynamayın, unutmayın bu memlekette bir akıllı sizler değilsiniz, az buçuk bizimde bir takım şeylere aklımız eriyor, bazı şeyleri görebilecek zekamız var.

Hadi gidin kumda oynayın.

31 Mart 2023 15:33

Tek maaşlıyım ama çift maaş bile olsaydım bu şartlarda insanca bir şekilde yaşamak neredeyse imkansız.

Araba almaya kalksanız binilebilecek bir araba 300 den aşağı değil, ev keza 2 Milyon liradan aşağı neredeyse yok, kıyma bile 280 lira.

İnşallah tez zamanda ekonomi düzelir, bizim gibi artık fakirlik mertebesinde sayılacak pek çok memur arkadaş ve bizden daha aşağı maaş alan asgari ücretli vs çalışanlar bir nebze olsun nefes alırlar.

akil28, 1 yıl önce

Eve çift maaş mı giriyor yoksa tek maaşlı mısın? Sadece merak ettim.

Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi