Editörler : Pangaea
25 Ekim 2018 14:41

Enerji sistemleri mühendisleri
Enerji sistemleri mühendisi rüzgar türübünlerinde sahada çalışabilir mi?

Kbrdmn
Aday Memur
25 Ekim 2018 18:40

?

nickthecooper
Kapalı
25 Ekim 2018 18:55

ogrencimisin

Kbrdmn
Aday Memur
25 Ekim 2018 19:21

Arkadaşım için sormuştum işe gircekte rüzgar türübünlerinde sahada tamir gibi işlerde çalışabiliyor mu acaba ?
nickthecooper, 5 yıl önce
ogrencimisin

nickthecooper
Kapalı
25 Ekim 2018 22:27

anladim hic bilgim yok.öğrenci ise bırakıp dis,tip okusun diyecektim

mmaa05
Aday Memur
26 Ekim 2018 08:40

doğru.diş hekimliği..tıp.kazanmak çok kolay

nickthecooper, 5 yıl önce
anladim hic bilgim yok.öğrenci ise bırakıp dis,tip okusun diyecektim

Kbrdmn
Aday Memur
26 Ekim 2018 10:10

Cevaplayabilcek biri yok mu ?

nickthecooper
Kapalı
27 Ekim 2018 11:37

evet kolay tabiki 5 yilda tipa giden var çevremde.düzenli disiplinli çalışırsan en fazla 2 yilda kazanırsıniz.Gözünüzde fazla buyutmeyin onceden ezberi kuvvetli olan kazanıyordu birazda kafa varsa tamam yorum isteyen sorular icin.Suanda ise acilan kontenjan Ile rahat kazanılır.Olmadi fazladan 1 evi olan satar çocuğunu gönderir yine.
mmaa05, 5 yıl önce

doğru.diş hekimliği..tıp.kazanmak çok kolay

caliskanadamim
Kapalı
27 Ekim 2018 12:12

Doktorluğun da zorlukları var, herkes kolay bir bölüm kazanmak istiyor Tus ile, o yüzden Tus çok zor ve aşırı ezber bir sınav. Eğer cerrahlık gibi pek tercih edilmeyen bölümlerde çalışırım diyorsanız sıkıntı yok kaybedilen birkaç sene belki önemli olmayabilir. Arkadaşım Tus'u kazandı, maaşı kesintilerle beraber 4,5 civarı bu anda. Gelir vergisi vs. işi onlarda da var herhalde

nickthecooper
Kapalı
28 Ekim 2018 14:55

yalan ne 4.5 yapmayin lütfen .Tusa gerek te yok asm( aile sağlık merkezlerinde eski adi sağlık ocağı) adamlar 8,9 bin kazanıyor.Tusu geçtiğine göre uzman doktor hastanede mümkün değil 4.5 sizi keklemiş.Birde bizim toplumda bu var "ben o kadar kazanıyorum ki "
caliskanadamim, 5 yıl önce

Doktorluğun da zorlukları var, herkes kolay bir bölüm kazanmak istiyor Tus ile, o yüzden Tus çok zor ve aşırı ezber bir sınav. Eğer cerrahlık gibi pek tercih edilmeyen bölümlerde çalışırım diyorsanız sıkıntı yok kaybedilen birkaç sene belki önemli olmayabilir. Arkadaşım Tus'u kazandı, maaşı kesintilerle beraber 4,5 civarı bu anda. Gelir vergisi vs. işi onlarda da var herhalde

caliskanadamim
Kapalı
28 Ekim 2018 15:23

kesinlikle bana yalan söylemez, maaşı 7 bin civarı, çok fazla kesinti olduğundan eline o civarda bir para geçtiğini söyledi.

nickthecooper
Kapalı
28 Ekim 2018 18:12

İlginç hiç mi hastanenin döner sermayesi yok.Asm lerdeki daha çok kazanıyor uzmanlık bosa vakit o zaman.Yakın tanıdığım yok gerçi dediğiniz doğru da olabilir.Etrafımızda doktorların yaşam koşullarına bakınca 4,5 binle Olacak gibi durmuyor.

kesinlikle bana yalan söylemez, maaşı 7 bin civarı, çok fazla kesinti olduğundan eline o civarda bir para geçtiğini söyledi.

caliskanadamim
Kapalı
28 Ekim 2018 18:57

Muhtemelen ileride artar baya, bilgi olsun diye yazdım. İsterse 100 bin alsınlar mesleklerini başarıyla icra etsinler de :)

nickthecooper
Kapalı
28 Ekim 2018 19:08

Orasi oyle ama para için okudugumuzdan bolumlerimizi o da zor bizim gibi ülkelerde.4 yıldır ortopedi alanına ait sorunum var 4 doktora gittim ayni röntgene bakıp nasıl farklı yorumluyorlar anlamış değilim.İnşallah atanip özelde doktora gideceğim.Ya da kaliteli tip eğitimi sayılı unilerde var

Muhtemelen ileride artar baya, bilgi olsun diye yazdım. İsterse 100 bin alsınlar mesleklerini başarıyla icra etsinler de :)

NURİYE TUNÇ
Kapalı
14 Aralık 2018 17:33

2018 / 2 Merkezi Alımda Enerji Sistemleri Mühendisleri için

1 kişilik kontenjan dahi açılmamış.

Ankara Özelleştirme İdaresi Başkanlığında 1 kişilik mühendis kadrosu var ki ona da 24 farklı branştan başvuru yapılabiliyor.

16 Ocak 2019 13:59

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar boşuna uğraşmayın. Bende bir esm mezunu olarak her şeyin farkındayım ve böyle milleti aydınlatıcı bilgileri söyleyince kötü olan siz oluyorsunuz millet hala peri masalında yaşasın artık umurumda değil. Kendi alanımda iş bakmakla beraber kendi alanım olmayan işlere de bakıyorum ve haber beklediğim yerler var. Uzun vadede ise farklı planlarım var artık nasip işi olursa öyle yoluma devam edicem artık yapacak bişey yok. Bu mevzulardan saatlerce konuşabilirim ama tecrübelerime dayanaraktan gereksiz duyuyorum herkes için hayırlısı olsun.

A.C.D.C
Daire Başkanı
17 Ocak 2019 11:31

Hayır çalışamaz ve çalışmıyorlar da.

TEİAŞ dayım. Şebekeye bağlı tüm santraller gibi RES lerle de sürekli olarak görüşüyorum daha tek bir ESM görmedim duymadım. Santral kuruluşuna da gittim vaktiyle. O aşamda da yoklar. Hiçbir yerde iş kolunuz yok. Kariyer sitelerine ve KPSS merkezi atama klavuzlarına bakabilirsiniz. Nitelikli okullarda bu bölüm olmadığı için yurtdışı şansınız da epey düşük. Öğrenci iseniz çok ilerlemeden başka bölüme geçin derim.

Ha kriz olmasaydı şu olurdu belki. Özel şirkete makinacı veya EEM ye nazaran biraz daha fiyat kırarak başlardınız. Asgariden falan. 3-5 yıl düşük ücretlerle tecrübe edinir sonrasında işteki başarılarınızla alır yürürdünüz. Ama kriz ortamında bu da zor.

17 Ağustos 2019 18:45

Esmciler gesde de hesde de resde de çalışır. Üçünde de çalışan arkadaşlarım var. Ben de ges üzerine çalışan bir şirkette mühendis olarak çalışmaktayım

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi