Editörler : Pangaea
14 Nisan 2009 10:57

Teknoloji tasarım öğretmeni olarak da atanmak istiyoruuuuuuuuuuuu...m

BEN GAZİ GİYİM ÖĞRETMENLİĞİ MEZUNUYUM.MİLLİ EĞİTİM BİZİM ÜCRETLİ OLARAK TEKNOLOJİ VE TASARIM DERSLERİNE GİRMEMİZE İZİN VERİYOR ANCAK TEKNOLOJİ VE TASARIM ÖĞRETMENİ OLARAK ATAMIYOR.ÜSTELİK ÖZEL OKULLARIN MÜTHİŞ DERECEDE TEKNOLOJİ VE TASARIM ÖĞRETMENİNE İHTİYACI OLDUĞUNU DUYDUM NE KADAR DOĞRU BİR BİLGİ ARAŞTIRMADIM AMA EN AZINDAN ÖZEL OKULLARDA TEKNOLOJİ VE TASARIM DERSLERİNE GİRMEMİZE İZİN VERMELİLER.BİZ BÖLÜM ÖZELLİKLERİMİZ NEDENİYLE 4 YILLIK FAKÜLTE HAYATIMIZDA TASARIMIN HER AŞAMASINI VE ARAŞTIRMANIN NİTELİKLERİNİ GÖRDÜK BU DERSİ BİZİM KADAR DÜZGÜN GÖTÜREBİLECEĞİNE İNANDIĞIM BAŞKA BİR BÖLÜM YOK. BU BENİM KANATIM TABİİ.DERS OLARAK NE GÖRÜYORLAR TAM BİLMİYORUM BURADAN İTAMDA BULUNMAK DA İSTEMİYORUM AMA AİELE EKONOMİSİ MEZUNLARI BU DERS İÇİN UYGUN GÖRÜLÜP ATANIYORLAR.ÇÜNKÜ ZAMANINDA DERSİN ADI İŞ EĞİTİMİYDİ VE İNCİK BONCUK PASTA BÖREK ÇÖREK FALAN YAPMASI ÖĞRETİLİYORDU. BU DA AİLE EKONOMİSİ MEZUNLARININ ATANMASI İÇİN YETERLİYDİ.DERSİN İÇERİĞİNİ DEĞİŞTİRDİLER AMA EĞİTECEK KİŞİLERİN SEÇİLMESİNE DAİR İÇERİĞİ DEĞİŞTİRMEK KİMSENİN AKLINA GELMEDİMİ ACABA.TASARIMA YÖNELİK DÜŞÜNMEYE YÖNELTMEK İÇİN TASARIMIN "T" SİYLE ALAKALI BİR EĞİTİM GÖRMEMİŞ KİŞİLER NASIL EĞİTİM VERECEK. BU O ARKADAŞLAR İÇİNDE KABUS OLUR EMİNİM.YANLIŞ ANLAŞILMASIN BEN AİLE EKONOMİSİ MEZUNLARININ ATANMAMASI TARAFTARI FALAN DEĞİLİM AMA BİZİMDE BU DERS İÇİN UYGUN GÖRÜLMEMİZİN BU DERS İÇİN ATANABİLECEKLER ARASINA ALINMAMIZIN TARAFTARIYIM.HEM GEREKLİ AÇIK DA KAPANIR.BİRLİK OLALIM ARKADAŞLAR GİYİM ENDÜSTRİSİ MEZUNLARI SESİMİ DUYUN GELİN BİRLEŞİP BİR DİLEKÇE VERELİM YA DA BAŞKA FİKRİ OLAN VARSA YAZSIN LÜTFEN BİZEDE TEKNOLOJİ VE TASARIM DERSİNE ATANMA İMKANI DOĞSUN.BURADA BULUŞMAYA BEKLİYORUM HEPİNİZİ...

hylal
Memur
14 Nisan 2009 13:16

Kesinlikle sana katılıyorum Arkadaşım...Bende Gazi Giyim End. 2005 mezunuyum.Bölümü 2.lik derecesiyle bitirdim.Ama şu an KPSSZEDE bir insanım:) Hakkımızda hayırlısı olur inş.

pandora_666
Kapalı
14 Nisan 2009 14:54

malesef herşeyin şansa bağlı olduğu güzel bir ülkede yaşıyoruz. bende el sanatları mezunuyum ilk üniversiteye girdiğim yıl bizim bölümden tasarım teknolojiye atama yaptılar sonra kaldırdılar şimdi ev ekonomisinden 50 puanlarda atama yapıyorlar.işte şansız bir dönemde girdik istediğin kadar puan al önüne engel koymayı biliyor benim zeki yöneticilerim. şimdi bekleyecez artık bilmem kaç yıl belki şans tekrar döner nasıl olsa ona bağlıyız

bece26
Kapalı
14 Nisan 2009 15:09

evet arkadaşlar size katılıyorum egitim siteminde şanslıların yeri var malesef böyle ben elimden geldigince her yere mesajlar attım fakat sonuç ortada bölüm denk degil deyip duruyorlar puan 50lerde atayacak ögretmen yok ya bir bürokratın ya da iyi bir vekil dayın olacakki bu soruna el atsın milli egitimde işler böyle yürüyor degilse 90 puanla sınırlı sayıdaki kontenjana mahkumuz

sukrancog
Aday Memur
14 Nisan 2009 18:28

ya yapmayın arkadaşlar ya ...bu dünyada iyiler de kötüler kadar cesur olmalı yoksa olmaz...onlar hep kazanıyoz sandıkça yürekleniyorlar.nasılsa kabullenecekler diye gece rüyasında gördüğünü sabah uygulamaya koymaya kalkıyor bizim eğitimle uzaktan yakından alakası olmayan bakanımız.ya kimsenin aklına gelmemiş olamaz bu dersin içeriği değişirken eğitimi verecek öğretmeninde niteliklerinin değişmesi gerektiğini.akıl etmemişlerse akıl etmelirini sağlamalıyız. bişeyler yapalım.ne bileyim dilekçe falan olmalı bir yolu belki biz bu sonuçlanana kadar çoktan kendi yolumuzu çizmiş oluruz ama bizden sonrakilere bir katkımız olur.bakın beden eğitimcilere bir yürüyüşle ne kadar kadro aldılar biz niye kaderimizi kabulleniyoruz.neden kabullenilmiş çaresizlik yaşatmalarına izin veriyorsunuz.ben resmi makamlarla görüşüp bi dilekçe örneği hazırlıycam ve burda yayınlıycam en kısa sürede imzalayıp toplu bi şekilde belki belki mail yoluyla ne bileyim bi şekilde bakanlığa ulaştırmaya çalışacağım olmadı sendikalarla konuşur yardım isterim o da olmadı basın yolunu denerim olmadı yakarım anasını satayım diplomayı bakanlığın önünde ne olacak sesimi öyle duyacaklarsa benimle olan yeni atılımlarda bulunsun fikir üretin hadi oturmayın hadi...bizler öğretmeniz ve bunu o bakanlıkta oturanlar kabul edecekler eninde sonunda ...

3.20İ
Yasaklı
14 Nisan 2009 18:56

SN. ...........

23.03.2009 TARİHİNDE 780769 NUMARALI İNTERNET BAŞVURUNUZ AK PARTİ İLETİŞİM MERKEZİ TARAFINDAN ONAY VERİLEREK MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA YÖNLENDİRİLMİŞTİR.İLGİLİ BAKANLIĞIN VERMİŞ OLDUĞU CEVAP AŞAĞIDA BELİRTİLDİĞİ ŞEKİLDEDİR:

Sayın .......; Öğretmen atamaları öğretmen açığı olan branşlara yapılmaktadır. Bilindiği üzere Teknik Eğitim Fakülteleri Öğretmen yetiştirmek amacıyla açılmış fakültelerdir. Ancak; 57. Hükümet döneminde 1999 yılında meslek liselerine getirilen haksız katsayı uygulaması Meslek ve Teknik liselerinde % 70 oranında öğrenci kaybına sebep olmuş, meslek ve teknik branşlarından öğretmen atamaları durma noktasına gelmiştir. YÖK açıklamasına göre katsayı sorununun 2010?na kadar giderilmesi beklenmektedir. Bu sorunun çözümü ile öğrenci sayısından artış olması ve buna paralel olarak Meslek ve Teknik branşlarda öğretmen atamasından da artış olması beklenmektedir. İyi günler dileriz.

AK PARTİ GENEL MERKEZ

HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI

AKİM

444 25 44

BU E POSTAYA CEVAP VERMEYİNİZ. BURADAN YAPILAN BAŞVURULAR VE CEVAPLARI DEĞERLENDİRMEYE ALINMAMAKTADIR.

www.akparti.org.tr/akim/

sukrancog
Aday Memur
14 Nisan 2009 23:43

ne bu şimdi bişey yapma bir işe yaramaz mı demek yapıcam arkadaş yaramasın acaba yapsam olur muydu diye içimi kemirmez en azından.yada ilerde onlarda kabullendi ama diyemezler lüzumsuz kişiler

muaraza
Memur
19 Nisan 2009 21:13

evet arkadaşım bende gazi moda tasarımı mezunuyum..kaç yıldır sınava hazırlanıyorum ve her hazırlanışımda dersanedeki sınıf arkadaşlarımın çoğu atanıyor..sene boyunca biz çalışıyoruz onlar geziyor..sonra işin kaymağını onlar yiyor..artık buna haksızlık ta denmez..bilmiyorum ne denir..eğer böyle 50 ile almaya devam ederlerse zaten dersaneye gitmelerine bile lüzum yok..ki ben ilk girişimde dersaneye gitmeden çalışmadan 65 almıştım..bunlar 50 almayı nasıl becriyorlar anlayabilmiş değilim..biz de meslek lisesi çıkışlıyız ama canımız çıkıyor her sene ..artık yeter..bakanlıktaki yetkili kişilerde biliyor bu durumu ama neden kimse girişimde bulunmuyor anlayabilmiş değilim..neden bu gariplik düzeltilmiyor..fakülte hayatı boyunca pasta börek yapan insanlardan teknoloji tasarım dersi adına ne gibi bir beklentileri var o da ayrı bir merak konusu..

SONUÇ OLARAK ÜLKEMİZDEKİ ADALETE İNANCI KALMAYAN BİR İNSAN OLARAK SADECE İLAHİ ADALETE SIĞINIYORUM...

ve yine ders çalışmaya devam ediyorum..kaç yıl daha böyle gidecek bilmiyorum..

sukrancog
Aday Memur
20 Nisan 2009 17:10

ya sadece dersmi çalışacağız yani yokmu bununbi başka yolu yani birlik olup bir yerlere dilekçe falan verelim ya yapalım bir şyler işte

bittimi
Aday Memur
20 Nisan 2009 22:08

arkadaşlar ben size bir şey soracam bende giyimciyim 2000 den bu yana bekliyorum tam on yıl... vee işin kötü tarafı ben tamamen çevre şartlarından dolayı okula çok geç başladım 30 umda ünv.mezunu oldum ve bu sene kpss kaldırılsa bile ben yaştan dolayı başvuru yapamayacagım ve artık hiç bir zaman ögretmen olamayacagım.anlayacagınız bütün emekler boşa gitti..ben bir hak iddia edebilirmiyim edersem ne kadar başarılı olurum bilmiyorum..bir şeyler yapmak istiyorum ama ne yapacagımıda bilmiyorum.ancak oraya buraya mail atıyorum o kadar..

sukrancog
Aday Memur
21 Nisan 2009 10:12

bende bunu diyorum işte bir şeyler yapmalıyız ama ne olduğunu bizde bilmiyoruz çünkü yönelebileceğimiz bir kurum yok atanmış olsak sendikalar ilgilenirdi belki.ben yine sendikalarda deniycem şansımı belki ilgilenirler yada yol gösteren birileri çıkar en azından. sende araştır bakalım.haberleşelim, eğitimin yaşı yoksa niye yapamayasın öğretmenlik değil mi ama bir çaresi olmalı bir yerlerde bir çaresi olmalı. nerelere nasıl mailler attın.acaba toplu bir dilekçe yollasak bakanlığa işe yarar mı ne dersin.

bittimi
Aday Memur
21 Nisan 2009 20:48

bildigimiz bir çok yere mail attım hep bildigimiz klasik cevaplar...şimdide buraya gelen bakan vekil kim olursa ulaşabildigim herkese mektup kampanyası başlattım kendimce... mektubumu hazırlayıp ulaştırmaya çalışıyorum bizzat elden , ilk mektubumu başbakana verdim ama cevap bile alamadım yalnız mektubumun bizzat okundugu haberini alabildim.. bunu hepimiz yapabiliriz aslında memleketimize gelenlere elden mektup..

sukrancog
Aday Memur
21 Nisan 2009 22:07

bireysel çabanın toplu gösterilen kadar etkili olacağını düşünmüyorum.tabi boş oturmaktan iyidir.dediğim gibi uygun bir dilekçe örneği hazırlar hazırlamaz burada yayınlayacağım.tek derdim tüm sorunlarımızı kapsayacak kadar etkili olarak bir dilekçe yazabilmek.bunun için küçük bir araştırma süreci geçireceğim bu arada yürürlükteki yasanında detaylarını araştırıyorum.toplu olarak hareket etmezsek bir şey çıkmayacak.dilekçeyi yayınlayınca tüm arkadaşların bana destek verceklerini umut ediyorum ve ekliyorum bu süreçte başka fikri olan varsa lütfen paylaşsın beyin fırtınası yapalım saçma olduğunu düşünsenizde paylaşın belki saçma dediğiniz şey başkasına daha parlak bir fikir verir. en azından çaba sarf etmiş oluruz arkadaşlar.ağlmayana meme yok

ecemxx
Daire Başkanı
15 Mayıs 2009 23:45

başlığı acan degerli hocam 2005 yılından itibaren 2 sene boyunca teknoloji tasarım bransına ihtiyaca binayen kız meslek liselerinde ihtiyac fazlası yine end meslek lisesinde atıl durumda bulunan 50 kusur baranştan ogretmenler alan degişikliğiyle gecmişlerdir.bu gecici bir durumdu.ttk kararlarını incelerseniz.sadece endustriyel teknoloji egitimi mezunları bu bransa atanabilir.ama diger alanlardan gelen arkadaslarımızda canla basla calışmaktalar haksızlık etmeyeliö.kastettiğiniz argo tabirle çakma teta ogretmenleri ise zaten su andakilerin yuzde 80 i çakma dır.biz yuzde 20 bile yokuz zaten endustriyel teknoloji ogretmenliği turkiyede tek bolumde var oda gazide.biz giyim nakış ev eko hiçbir arkadasımızın madur olmasını istemeyiz ancak buda bir gercek su an bolumde okuyan ogrencilerde farklı alan dan gelenlerin kadroyu doldurması nedeniyle branslarında en rahat atanması gereken kişiler olmasına ragmen onlarda kpss de ter dokuyorlar.herkesin en kısa zamanda atanabilmesi dileğiyle.

Dolunay42
Şube Müdürü
16 Mayıs 2009 14:20

Arkadaşlar konuyla ilgili TBMM sitesinden ulaşabileceiniz milletvekili maillerinede konuyu iletebiliriz. ayrıca yine tbmm sitesinde komisyonlar bölümünde yer alan milli eğitim komisyonu başkan ve üyelerinede iletilebilir. birde basının etkiisi yatsınamaz..özellikle star gazetesi yazarı aziz üstel bu tür maillere köşesinde yer veriyor...bilginize...

kaya gür
Aday Memur
20 Haziran 2009 23:14

mrb arkadaşlar bende selcuk gıyım mezunyum calısyorum ama umut yok gıbı 2010da atana sayısı artırılacak dye söylentı var ama 90 95 kım atanır bılemem

07 Temmuz 2009 15:45

giyimciler teknoloji ve tasarım öğretmeni olarak atanma talebinizi mutlaka talim ve terbiye kuruluna bildiriniz.bir yıl çalıştıktan sonra teknoloji ve tasarım öğretmeni olabilirsiniz diyorlar ama atanma sürecccccccinde böyle bir hakkımız yok. bu ne mantık ya?!!!! 50 puanla alakasız bolumlerden atama yapıyorlar.

betül aygün
Aday Memur
15 Ekim 2009 18:39

meraba arkadaşlar bende mersin üniv takı tasarımı ve teknolojisi lisans mezunuyum. Şu anda ücretli öğretmenlik yapıyorum. Fakat atama yapmıyorlar. Aldığım eğitim inanıyorumki bu ders içeriyiğle örtüşüyor. Benim gibi bi çok arkadaşım ücretli öğretmenlik yapıyorlar. Sonumuz ne olacak bilmiyorum.

15 Ekim 2009 22:22

giyime destekk

gümef1
Aday Memur
16 Ekim 2009 09:59

ben de destekliyorum arkadaşlar

zeyton
Aday Memur
16 Ekim 2009 13:08

Teknoloji ve Tasarım dersine tam oturan ENDÜSTRİYEL TASARIM bölümü var.Ama formasyon gerektiriyor.Ne yazıktır ki bu bölüm için formasyon veren bir tek üniversite bile yok :( bu bölüme formasyonlu başvurabilirsiniz diyorlar,formasyonu nereden alacağımızı sanıyorlar acaba bakkaldan mı??? Madem formasyonun yok 50,... olan baraj sana 75 diyorlar.Hadi bunu da geçtin bu seferde 2. önceliklisin diyorlar...

Ben anlamıyorum yaptığın sınava mı güvenemiyorsunda 2. öncelik şartı koyuyorsun.

Düşük puanlılar gidiyor sırf formasyonlu diye ama biz azımızı açıyoruz boş kalırsa girelim diye..yazık yazık...

Toplam 69 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi