Editörler : F16 Gökçen
03 Temmuz 2009 10:45

4 yıllık fakülte bitirmiş biri açıköğretimden 2 yıllık bir bölüm okuyabilir mi?

arkadaşlar 4 yıllık bi fakülte bitirmiş biri açık öğretimden 2 yıllık bir bölüm okuyabilir mi acaba yardımcı olursanız sevinirim...

official_state
Kapalı
03 Temmuz 2009 11:35

Okursunuz tabi. Bunun için bi engel yok.

***ÇİÇEK***
Genel Müdür
03 Temmuz 2009 11:52

okuyabilirsiniz..

*aziyade*
Başbakan Müsteşarı
03 Temmuz 2009 11:53

mufavakat yoktur tüm dersleri almak suretiyle okuyabilirsiniz

serkan_esk
Aday Memur
03 Temmuz 2009 12:03

*aziyade* ;

Bende İktisat'tan bu sene mezun olacağım.Kamu Yönetimi okumak istiyorum? Nasıl olacak bu iş?

*aziyade*
Başbakan Müsteşarı
03 Temmuz 2009 15:20

hocam muvafakat verilecekti durduruldu şu an yine eskisi gibi.

değişiklik olmazsa tüm dersleri alacaksınız

serkan_esk
Aday Memur
03 Temmuz 2009 15:36

*aziyade* ;

Az önce büro ile görüştüm.Görevli, sıfırdan başlaman gerekiyor dedi.Yani ÖSS'ye girip, kazanman gerekiyor dedi.

Ancak ÖSS bu sene son defa yapıldı.Bunla ilgili bir bilgin var mı? Yani liseden daha önce mezun olanlar tekrar Üniversite için ne yapacaklar?

tgbylmz
Kapalı
03 Temmuz 2009 15:58

ben bu yul mezun oldum egıtım fakultesınden ama kamu okumak ıstıyorum. oss ye gırmek gerekıyormu ?

serkan_esk
Aday Memur
03 Temmuz 2009 16:28

Tuğba Hanım;

Öss'ye girip, yeterli puanı almanız gerekiyor.

celik_185
Şube Müdürü
03 Temmuz 2009 21:45

Arkadaşlar eğer örgün öğretim mezunu iseniz istediğiniz bölüme kayıt yaptırabiliyorsunuz aöfde

Fakat aöf mezunu iseniz össye girmeden hiçbir bölüme kayıt yapamıyosunuz

tgbylmz
Kapalı
04 Temmuz 2009 20:00

sımdı oss ye gırmem gerekıo mu gerekmıo mu anlamadım :)

serkan_esk
Aday Memur
04 Temmuz 2009 20:13

Tuğba Hanım;

Bulunduğunuz ilin kodu 0... 444 10 26'yı tuşlarsanız, böro dan bilgi alabilirsiniz...

@lkyone
Aday Memur
05 Temmuz 2009 20:17

Eğer herhangi bir örgün yükseköğretim kurumu lisans mezunu iseniz sınava girmeden 2. üniversite olarak kayıt yaptırabiliyorsunuz.Ben öyle yapmıştım;)

bassistburak
Kapalı
13 Eylül 2011 08:44

baya eski bir konu ama arkadaşlar.. ben 26 yşaındayım 4 yıllık aöf bitirdim askerliğim tecilli.. 2 yıllık bir bölüm de okumak istiyorum tecilim dolana kadar bitiririm.. bir sakıncası engeli var mıdır?? Bilen var mıdır

huseyStyle
Yasaklı
13 Eylül 2011 10:54

aynı sorunun cevabını bende arıyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

cenkog
Şef
13 Eylül 2011 11:32

Lütfen yanlış bilgi vermeyelim. Sınavsız AÖF içi herhangi bir örgün öğretim mezunu olmak falan şart değildir. AÖF, örgün farketmez; eğer daha önce örgün veya AÖF bitirmiş durumda iseniz, "AÖF İkinci Üniversite" kapsamında Ekim sonu gibi sınavsız kayıt yaptırabilirsiniz. Örgünde halen öğrenci iken de bu hakkınız var; sadece iki AÖF bölümü aynı anda okunamıyor hepsi bu...

cenkog
Şef
13 Eylül 2011 11:35

Bu arada unutmadan söyleyeyim, kontanjanlı AÖF bölümlerine (Sosyoloji, Türk Dili vb) sınavsız kayıt olmuyor...

mazgac
Kapalı
13 Eylül 2011 11:49

YA YANLIŞ YÖNLENDİRMEYİN İNSANI.

kARDEŞ BEN DE AYNI DURUMDAYIM TÜM ARAŞTIRMALARI YETKİLİ MERCİLERDEN YAPTIM.

OKURSUN ANCAK DEVLETTE ÇALIŞAMAZSIN SADECE ÖZELDE ÇALIŞABİLİRSİN. KISACASI KPSS İLE ATANAMAZSIN. DANIŞTAYIN BU KONU ÜZERİNE KARARI VARMIŞ, MEVCUT EN YÜKSEK DİPLOMAN GEÇERLİYMİŞ. BU NEDENLE EĞER MEMUR OLARAK ATANMAK İSTİYORSAN YA ŞUANKİ BÖLÜMÜNDEN ATANACAKSIN YA DA ALTERNATİF BİR 4 YILLIK OKUYACAKSIN. OSYM İLE GÖRÜŞTÜM.

cenkog
Şef
13 Eylül 2011 12:49

"4 yıllık fakülte bitirmiş biri açıköğretimden 2 yıllık bir bölüm okuyabilir mi?"

Sorusunun KPSS ve atanmak ile ne ilgisi var. Ben sorunun cevabını veriyorum...

tetis denizi
Müsteşar
13 Eylül 2011 13:20

okumanın amacı birazda atanmak değil mi

nesii
Aday Memur
13 Eylül 2011 16:21

Açıköğretim okunduğu takdirde çok da güzel devlette çalışılır.

İnanamayacaksınız ama dişilerine bile geçen yıl açıköğretim işletme bitiren birisi kazandı. Yani olabiliyor demekki.

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi