Editörler : "eskiyara"Pangaea
04 Ağustos 2021 00:13

Lütfen Okuyunuz...

Değerli öğretmen arkadaşlarım; il içi, iller arası yer değişikliği konularında ve ilişik kesme iş/işlemleriyle alakalı sürekli konu açılıyor. Öğretmen/eğitici olarak kılavuzu okumadan, özlük hak ve ödevlerinizi araştırmadan/öğrenmeden konu açılıyor. Biraz okuyup kendiniz öğrenseniz daha iyi olacak düşüncesindeyim. Her şey kılavuzda yazıyor. Özlük haklarılya alakalıda sürekli konu açılıyor. Kanun, yönetmelik mevcut malumunuz. O sebeple okuyup öğrenmeniz ve tüm bunlata hakim olmanız fayda sağlayacaktır. Her şeyi sorarak burdan yazılanlarla yola koyulmayın. Biraz araştırmacı olunmalı bir öğretmenin/eğitimcinin bukadar tembellik yapmaması düşüncesindeyim.

Hazırcı olmayalım.

Not: Şu sıralar tayinlerle alakalı iş ve işlemlerle alakalı konular çok olduğundan bahsetmek istedim. Bu zaman zarfı süresi öncesinde de bu ve buna benzer çok konu açılıyor.

Naçizane tavsiyemdir. Her öğretmen tüm özlük haklarını bilmeli ve bu tür süreçleri okuyarak öğrenmelidir.

Rollo07
Şef
04 Ağustos 2021 00:27

Tamam.

memurolm
Genel Müdür
04 Ağustos 2021 04:06

Tamam.

bitliscengiz1983
Yasaklı
04 Ağustos 2021 04:29

okk

memurolm
Genel Müdür
04 Ağustos 2021 05:24

okkkeyyy

Metehan A.
Şube Müdürü
04 Ağustos 2021 06:03

Oldukça doğru bir serzeniş. Forumda açılan başlıkların %95'i görüntü kirliliği. Herhangi bir arama motorundan birkaç saniye sürecek bir aramayla elde edilebilecek bilgileri gelip burada soruyor insanlar. Bu sebeple de gerçekten araştıran ve buna rağmen cevabını bulamadığı bir sorusu olan veya bir konuda öneri almak isteyen arkadaşlarımızın sorularının arada kaynamasına sebep oluyor.

Bununla birlikte birçok kişi buraya sorusunu sormak için geliyor ama başkalarının sorularına bakmıyor. O yüzden açılan başlıkların büyük çoğunluğu cevapsız kalıyor. Bu da forumuna amacını yitirmesine sebep oluyor. Biraz daha dikkatli olsak, biraz empati kursak burayı çok daha işlevsel hâle getirebiliriz.

Kagiş
Müsteşar
04 Ağustos 2021 09:26

Haklısınız; lakin içinde bulunduğumuz çağ itibariyle "hız" ve bilgiye ulaşmadaki sabırsızlık doğal akışı değiştirdi! Eğitimde yeni paradigmalarla arayışlar sürerken açıp bazı şeyleri (madde, yönetmelik... vs.) okumak bile zaman kaybı gibi görülüyor! Konforlu bir zihinsel tembellik hepimizi avucunun içine almış gibi duruyor! Nasıl olsa birileri bizim yerimize düşünür, ölçer, tartar, hazırlar diyerekten kendimizi salıyoruz! Yeni dünya düzeni böyle sirayet ediyor! Değer yargıları hızla değişiyor!

MuaLLim_01
Şef
04 Ağustos 2021 09:43

çok haklısınız hocam. belki öğretmen arkadaşlar bana kızacak ama; okumuyorlar, çalışmıyorlar diye bazen biz öğrencilerimize kızıyoruz yalnız biz de aynısını yapıyoruz.

çok basit bir google araması ile bulunabilecek bilgiyi hemen birilerine sormak veya konu açarak bulmaya çalışıyoruz. bu şekilde devam ettikçe de "öğrenme" hep birilerine sorarak oluyor.

konuyu gündeme getirmenizden dolayı da ayrıca tebrik ediyorum sizi.

bitliscengiz1983
Yasaklı
04 Ağustos 2021 09:46

googleden çıkanda burdan yazılanlar olduğunu unutmayın ..ha tembelmiyiz tembeliz valla

Euphratestigris
Yasaklı
04 Ağustos 2021 09:54

Helal başkan

bitliscengiz1983
Yasaklı
04 Ağustos 2021 09:56

saol aziz yıldırım büyük başkan

srknyln
Şube Müdürü
04 Ağustos 2021 10:14

Olumlu ve destekleyici yorumlarınız için teşekkür ediyorum değerli hocalarım. Ancak görüyorsunuz değil mi?

Yorum yapan kişilerden olumlu ve olumsuz düşüncelerini beklerken,; ok, tamam okey gibi yorum verip eksi puan vermişler :)

Tam olarak sorunumuz bu. Kırmadan, incitmeden serzenişte bulunup sağ duyu göstermelerini rica ettim ama gelen yorumları görüyorsunuz.

Teşekkür ediyorum sizlere.

Not: Aslında forum editörleri ve forum işleyişinde de sorun var. Daha önce sorulmuş/açılmış konuların bidaha açılmasına izin verilmemelidir. Ayrıca başlıkların tam olarak konuyu ihtiva etmesi şartı getirilmelidir.

Metehan A., 3 yıl önce

Oldukça doğru bir serzeniş. Forumda açılan başlıkların %95'i görüntü kirliliği. Herhangi bir arama motorundan birkaç saniye sürecek bir aramayla elde edilebilecek bilgileri gelip burada soruyor insanlar. Bu sebeple de gerçekten araştıran ve buna rağmen cevabını bulamadığı bir sorusu olan veya bir konuda öneri almak isteyen arkadaşlarımızın sorularının arada kaynamasına sebep oluyor.

Bununla birlikte birçok kişi buraya sorusunu sormak için geliyor ama başkalarının sorularına bakmıyor. O yüzden açılan başlıkların büyük çoğunluğu cevapsız kalıyor. Bu da forumuna amacını yitirmesine sebep oluyor. Biraz daha dikkatli olsak, biraz empati kursak burayı çok daha işlevsel hâle getirebiliriz.

Metehan A.
Şube Müdürü
04 Ağustos 2021 17:52

Maalesef buradaki çok büyük problemlerden birisi de üslup hocam. Memur olarak görev yapan veya memur olma çabasında olan insanların çok daha saygılı, çok daha düzgün bir üslup kullanmasını bekliyorsunuz ama tam tersini görüyorsunuz.

Bakın dün "DHMİ çalışma şartları" isimli bir konu başlığı gördüm. Arkadaş yazmış, kimse de cevap yazmamış. Vakit kaybetmemesi adına "Bu konuda daha önce açılmış çok fazla konu var. Biraz araştırın." yazdım. Gelen cevap şu: "Araştırıyorum zaten biliyosan yorum yap laf kalabalığı yapma"

Ülkenin en gözde kurumlarından birinde memur olma potansiyeli olan birisinin yazdığı cevaba bakın Allah aşkına. Biz daha iyi bir gelecek için 7'den 70'e birlik olup çalışabilir miyiz, bu ülkeyi daha iyi yerlere getirebilir miyiz diye kafa patlatırken bu manzarayla karşılaşınca içi burkuluyor insanın. Dün bu konuya bir şeyler yazma ihtiyacı duymamın sebebi de size gelen gayriciddi tepkilerdi. Muhtemelen o arkadaşların hiçbiri yazdığınızı okumadı bile. Serzenişinizi üzerlerine alınıp suçlu psikolojisiyle saçma tepkiler vermişler.

srknyln, 3 yıl önce

Olumlu ve destekleyici yorumlarınız için teşekkür ediyorum değerli hocalarım. Ancak görüyorsunuz değil mi?

Yorum yapan kişilerden olumlu ve olumsuz düşüncelerini beklerken,; ok, tamam okey gibi yorum verip eksi puan vermişler :)

Tam olarak sorunumuz bu. Kırmadan, incitmeden serzenişte bulunup sağ duyu göstermelerini rica ettim ama gelen yorumları görüyorsunuz.

Teşekkür ediyorum sizlere.

Not: Aslında forum editörleri ve forum işleyişinde de sorun var. Daha önce sorulmuş/açılmış konuların bidaha açılmasına izin verilmemelidir. Ayrıca başlıkların tam olarak konuyu ihtiva etmesi şartı getirilmelidir.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi