Editörler : Pangaea
19 Eylül 2020 12:27

İkinci üniversite ve alt ögrenimden tercih hk.

Arkadaşlar merhaba ben 4 yıllk lisans mezunuyum yıllardır atanacam diye sürünüyorum yks yede girmiştm tercih vermemiştim sınavdan sonra vereym dedm 2 yıllk anestezi okuyaym diyorm ama 4 yıllk lisans mezunu olduğumdan önlisans sınavna giremezsn diyorlar bitrsemde atanamam mı yok lisans p3 le atanabilir miyim

Manugi95
Memur
19 Eylül 2020 12:49

Bir sen mi akıllısın derler adama? Atanamayan her lisans mezunu ortaöğretimden atansın

Mehmet Balci
Müsteşar Yardımcısı
19 Eylül 2020 13:13

Bu yorumu yaptıktan sonra içinizi mutluluk kaplamış olmalı. Kendinizle gurur duymalisiniz.

"Memur.olacak" kardeşim, alt ögrenimden tercih işlemi kaldırıldığı için lisans mezuniyetinden sonra isterseniz 50 adet önlisans bitirin bir işe yaramaz merkezi alimlarda. Sadece son bitirdiginiz seviyeden sınava girebilir ve tercih verebilirsiniz. 2 lisans mezuniyetiniz varsa 2 bölümden de tercih verebilirsiniz.

Manugi95, 4 yıl önce

Bir sen mi akıllısın derler adama? Atanamayan her lisans mezunu ortaöğretimden atansın

Memur.olacak
Şube Müdürü
19 Eylül 2020 16:35

Eğer okursa neden atanamasn ki sonuçta ben 4 yıllk bitrdm ön lisanstanda atanaym mı diyorum ki sdc soruyorum bi umut yani o kadar
Manugi95, 4 yıl önce

Memur.olacak
Şube Müdürü
19 Eylül 2020 16:36

Cevabınız için çok teşekkür ederim
Mehmet Balci, 4 yıl önce

Bu yorumu yaptıktan sonra içinizi mutluluk kaplamış olmalı. Kendinizle gurur duymalisiniz.

"Memur.olacak" kardeşim, alt ögrenimden tercih işlemi kaldırıldığı için lisans mezuniyetinden sonra isterseniz 50 adet önlisans bitirin bir işe yaramaz merkezi alimlarda. Sadece son bitirdiginiz seviyeden sınava girebilir ve tercih verebilirsiniz. 2 lisans mezuniyetiniz varsa 2 bölümden de tercih verebilirsiniz.

Memur.olacak
Şube Müdürü
19 Eylül 2020 17:24

İlahiyat yazdm 4 yıllk okuyalm madem

Patron 38
Memur
19 Eylül 2020 17:26

Bence İngilizce kas yurt dışına git.

Memur.olacak
Şube Müdürü
19 Eylül 2020 18:57

O kadar haklısın ki! Arkadaşım Rusya da şu an gelmiyor buraya 4 yıldr çalışıyor burda bi ev bi dükkan aldı kendine ama ben evliyim eşimin işi gereği gidemeyeceğim bekar olanlar kesinlikle düşünmeli
Patron 38, 4 yıl önce
Bence İngilizce kas yurt dışına git.
19 Eylül 2020 22:13

Atanamazsın elinde patlar. Hemşirelik oku

Kubraa15
Aday Memur
22 Eylül 2020 17:10

Bende aynı senin durumundayım.lisanstan mezun olduktan sonra önlisans okudum ama şimdi sınava bile giremiyorum.herkes istediği bölümü okuyup atansın sonuçta okumuş mezun olmuşum.madem atama olmuyor lisans mezunları önlisanstan Bi bölüm okumasınlar deyin tam olsun

Manugi95
Memur
22 Eylül 2020 21:04

Keyif için okuyabilirsin :) Mutfak üzerine hobilik güzel bölümler var :)))

Kubraa15, 4 yıl önce
Bende aynı senin durumundayım.lisanstan mezun olduktan sonra önlisans okudum ama şimdi sınava bile giremiyorum.herkes istediği bölümü okuyup atansın sonuçta okumuş mezun olmuşum.madem atama olmuyor lisans mezunları önlisanstan Bi bölüm okumasınlar deyin tam olsun

Kubraa15
Aday Memur
22 Eylül 2020 21:47

Sizin gibi insanlar yüzünden bir çok genç beyin mağdur ediliyor.belki yanlış bir seçim yaptı ya da okuduğu bölümden memnun kalmadı o işi yapmak istemiyor.lütfen sizde anlayışlı olun rica ederim
Manugi95, 4 yıl önce

Keyif için okuyabilirsin :) Mutfak üzerine hobilik güzel bölümler var :)))

Manugi95
Memur
23 Eylül 2020 11:15

Ben gayet anlayışlı biriyim. Devlet istediğin bölümü okuyabilirsin diyor. Beyninizi öyle bir şartlandırmışsınız ki illa devlette çalışacağız diye.

Hemen kolay atanayım, hem çok para alayım hem istediğim iş olsun diye boş istekler sıralamanın bir anlamı yok. İstediğini okuyabilir ama devlette çalışacak diye bir kanun kural yok. Atanamadıysan özelde iş ara. Kendi çıkarlarınız doğrultusunda hep bir yontma çabası var.

Kubraa15, 4 yıl önce
Sizin gibi insanlar yüzünden bir çok genç beyin mağdur ediliyor.belki yanlış bir seçim yaptı ya da okuduğu bölümden memnun kalmadı o işi yapmak istemiyor.lütfen sizde anlayışlı olun rica ederim
23 Eylül 2020 14:42

Aynen katılıyorum. Açık öğretim okuyan hemen devlete atanayım. Torpili bulan sadece kağıt parçasıyla birçok yeri işgal ediyor. Ülkemizde son 6-7 yıldır hiç o koltukları hak etmeyen kişiler tarafından işgal edilen kurum kadroları mevcut.
Manugi95, 4 yıl önce

Ben gayet anlayışlı biriyim. Devlet istediğin bölümü okuyabilirsin diyor. Beyninizi öyle bir şartlandırmışsınız ki illa devlette çalışacağız diye.

Hemen kolay atanayım, hem çok para alayım hem istediğim iş olsun diye boş istekler sıralamanın bir anlamı yok. İstediğini okuyabilir ama devlette çalışacak diye bir kanun kural yok. Atanamadıysan özelde iş ara. Kendi çıkarlarınız doğrultusunda hep bir yontma çabası var.

radyolojitekniker
Aday Memur
24 Eylül 2020 07:50

arkadaşlar diplomaniz varsa bu diplomasi olan kişiler devlete atanabiliyorsa devletten atama beklemek hakkiniz buradaki sorun çok okuyan kişiler sanki çok okudugu için cezalandırılıyor adam emek vermişse zaman harcamışsa tabiki diplomasının verdigi haklardan faydalanmak ister devlete atanan varsa o adamada devlete atanma hakki verilmeli niye özelde çalışsın

tuugbiss
Şef
24 Eylül 2020 09:01

zamanında bu hakkı verip sonra milletin elinden kazanılmış haklarını aldılar,öyle değişik bir durum oluştu ki neyse uzatmaya gerek yok .çok okumayın pek bi kıymeti olmuyor ülkemizde zaten etrafınızda bir şekilde bir yerlere gelenlere bakınca okumanın çok da gerekli olmadığını anlıyorsunuz.

Albertcamus20
Aday Memur
25 Eylül 2020 18:44

2014 yılında Danıştay idari dava daireleri kurulu kararıyla alt öğrenim tercih hakkı kaldırılmıştır.

25 Eylül 2020 23:45

Çok okumanın cezası. 4 yıllık bir yer okudun ve kamuda çalışmak istiyon fakat okuduğun bölümden kamu çok az alım yapıyor. Sen de azmettin ataması çok olan 2 yıllık bir bölüm okuyayım dedin. Yapma!

Memur.olacak
Şube Müdürü
26 Eylül 2020 09:53

Yapmadm ztn yazmadm 4 yıllk ilahiyat yazdm bu dünyada kadro nasip olmadı belki öbür dünyada iyi bir kadro nasip olur dedm :))))
DuruladımÇıkmadı, 4 yıl önce
Çok okumanın cezası. 4 yıllık bir yer okudun ve kamuda çalışmak istiyon fakat okuduğun bölümden kamu çok az alım yapıyor. Sen de azmettin ataması çok olan 2 yıllık bir bölüm okuyayım dedin. Yapma!
27 Eylül 2020 20:32

en güzeli hiç okumamak olaya bakın işte çok okuyorsun ama diplomanı kullanamıyorsun adam sadece önlisans mezunu diplomasıyla devlete atanıyor aynı önlisans diplomasına sahip gitmiş iki üç üniversite daha okumuş hem de özelde çalışmış kendini geliştirmiş en azından iş disiplinine sahip olmuş kişi kpss sınavına girince atanamıyor neden çok okumuşsun kardeşim cezalısın

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi