Editörler : oto-danisman-expert
06 Mart 2012 14:23

kkk. tayinleri 3. bölge

eşim 2 yıl çerkezköy,4 yıl sarıkamış,3 yıl kıbrıs,3 yıl balıkesir merkez,2 yıl şırnak akçay,ve şu an 2 yıl kıbrıs'ta görev yaptı.tayin yerleri olarak sadece 1. bölge yazmıştık.bugün tayin şubeden arayıp 3. bölgemizin eksik olduğunu ve 3. bölgede yazmamızı istemişler.3. bölge yazmazsak ne olur?ne gibi seçeneklerle karşı karşıya kalırız?terchte bulunduğumuz 1. bölgeye mi tayin verirler?,yazmadığımız halde kendi uygun buldukları 3. bölgeden bir yere mi gönderirler?ya da çok farklı bir uygulamamı karşımıza çıkar?tecrübesi olanlar cevaplarsa sevinirim.

a-aslan
Kapalı
06 Mart 2012 15:18

Eşinizin rütbesini sınıfını ve emeklilik planını yazarsanız daha sağlıklı bilgi verebiliriz. örneğin emekliliğe 15 yılınız varsa önce 4 yıllık bir üçüncü bölge müteakiben yerleşmeyi düşündüğünüz birinci bölgeye gidilip orada 11 yıl kalınabilir ama örnek durumda eğer şimdi birinci bölgeye çıkarsanız 8 yıl sonra tekrar üçüncü bölgeye vereceklerdir.Emeklilik planınıza göre karar vermelisiniz.Tayin şubeler tercihlerden birine atama yaparsa kendi sistemlerinde başarılı gözükürler.eğer üç istemiyorsanız kesinlikle yazmayın.zaten vereceklerse verirler ellerini rahatlatmayın.

06 Mart 2012 15:47

eşim bakım kıdemli başçavuş 1996 lı ama emekliliği ne zaman açıkçası tam olarak bilmiyorum.sicilide çok iyi.bizim şu an için 1. bölge istememizin nedeni sık sık yer değiştirmemiz ve şartları iyi olmayan yerlerde çalışmamız.(balıkesir hariç)özellikle kıbrıs çok yıpratıcı.sadece bir süreliğine nefes almak istiyoruz.mesai anlamında değil yanlış anlaşılmasın.çocuğumuz ve kendi gelişimimiz için daha sosyal_kültürel bir ortam istiyoruz.cavapladığınız için teşekkürler.

yorulmaz2966
Aday Memur
06 Mart 2012 20:11

Bende bakımcıyım allah gönlünüze göre versin ama 3. bölge hayırlı olsun yeni oluşum böyle maalesef.yinede şanslı sayılırsınız ben 2002 liyim daha erzincanın batısına geçemedim :(((( ama siz yinede yazmayın derim belki zarf atmış olabilir tayin dairesi hakkınızda haırlısı

detail
Başbakan Müsteşarı
06 Mart 2012 21:11

Yakacaklar sizi...

Üçüncü bölge diye erzuruma, erzincana, diyarbakıra fabrikanın birine gönderemeye çalışacaklar...

Artık hangisi 3. Bölge ise...

a-aslan
Kapalı
07 Mart 2012 13:39

Yazdığınız şartlara göre yerinizde olsam uygun bir 3ncü bölge yazar 4 yıl kalır nihayetinde 1 nci bölgeye giderdim. Ama 1 istiyorsanız kesinlikle tayin istek formuna 3 yazmayın.

Yakacaklar sizi yazan forum üyesini ciddiye almamanızı tavsiye ederim.Eğer sizi istek harici 3 ncü bölgeye verirlerse dönüşte istediğiniz 1nci bölgeye gidersiniz.Atama yönergesi şu an çok sıkı uygulanıyor.(Havuz personeli hariç olmak üzere) Çalıştığınız her garnizonun puanı hesaplanarak atama puanınız oluşturuluyor.Eşinizin Ankara'ya giderek bir çay içip sıkıntılarını anlatması fayda sağlar.Şimdiden hayırlı olsun.Saygılarımla

07 Mart 2012 21:42

teşekkürler kararımızı verdik 3. bölge yazmıyoruz.ne çektiğimizi bir biz biliriz yakacaklar sizi diyene gülerim.hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun artık.

detail
Başbakan Müsteşarı
08 Mart 2012 05:55

Yakacaklar diye yazan benim...

Açık ve net söylüyorum...

Bakımcı olmanız nedeniyle size 5-4-3 bölgelerde yoğun ihtiyaç var...

Birliklerin çoğu doğuda...

Her ne kadar birinci bölgeniz eksik olsa da...

Size 3. bölge adında doğuda bir yerlerde ihtiyaç duyulup gönderme nyetinde olmasalar durduk yere tercih yap demezler...

Ya tercihe ikna edip istediğiniz seçtiğiniz bir üçe göndermeye çalışacaklar yada tercih yapmadan seçmediğiniz bir üçüncü bölgeye gideceksiniz...

Gerekçesi de hazır olacak... Sizden belki daha kıdemli yada, daha fazla doğu görevi olan personel sizin istediğiniz yerleri tercih ettiğinden size üçüncü bölgede bura boş kaldı diyecekler...

Yani yazıp yazmananız çok da atamanızı etkileyebilecek bir durum değil... Aksine tayin subayınız size yardımcı olmaya çalışmış... Uyarmış bak üç de gelebilir gelirse bari seçtiğin bir yer olsun demiş...

Şahsi görüşümdür... Tercih yapmazsanız gelen üçe razı olursunuz, yaparsanız son görev yeriniz birinci bölge olur...

Atamalar açıklanınca tekrar açın konuyu bakalım kimin tahmini doğru çıkacak belki de ben yanılırım siz haklı çıkarsınız...

08 Mart 2012 09:12

yani bu konuda bile yorumun var detail , sabahın 5.55 inde nerden bu ilgi tsk ya nereden bu yoğun personele yardım hevesi pes ve hayret doğrusu.

detail
Başbakan Müsteşarı
08 Mart 2012 18:34

Sizin de yorum yapma hakkınız var...

İstediğiniz gibi yapabilirsiniz...

Ben sabahın 9:12 sinde mesai saatlerinde yorum yazmıyorum... Şahsi istirahat saatlerimden feragat ediyorum...

Mesaiden çalmam mesela... Bu nedenle gayet rahatım...

09 Mart 2012 12:55

Kanuni izin denen birşey var , acaba onu kullanıyor olabilirmiyim ?

narsist999
Aday Memur
09 Mart 2012 15:40

siz yazmasanızda eğer 3.bölge yok görünüyorsa sizi oraya gönderecekler.

narsist999
Aday Memur
09 Mart 2012 15:43

geçen yılki tayinlerde bunun örneklerini görmüştük..

siyahinci59
Kapalı
09 Mart 2012 18:42

Bir yıl doğu da uzatmanız, 5 yıl kıbrıs ta görev yapmanız batı görevinden sayılır(4 yıl).a-aslana katılıyorum.Ama tercih dışı da tayin olabilir.Hakkınızda hayırlısı olsun.

detail
Başbakan Müsteşarı
09 Mart 2012 23:23

"Kanuni izin denen birşey var , acaba onu kullanıyor olabilirmiyim ?"

Kanuna dayandırmak zorunda hissedebilirsiniz açıklamanızı da ben yazdığım saati bir kanuna dayandırmak zorunda mıyım?

Tıpkı sizin kanuni izninizi kullandığınız zamanlarda tercihinizi foruma yazarak geçirmek yönünde kullanmanız gibi bende gecenin bir yarısı yazma tercihimi kullanmış olabilir miyim? Irgalar mı birilerini...

Diğer yönden tayin subayları dönüp tercih düzeltmesi istiyorsa durduk yere değildir...

Kimseyi tercih ettiği yere atama zorunluluğu yoktur... Yasal olarak daha yetkin ve safahatı uygun biri ile tercihleriniz çakıştığından size bu uyarı gelebilir değerlendirmekte fayda var aksi halde tercihiniz dışında bir atamaya maruz kalabilmeniz kadar doğal bir durum yok...

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi