Editörler : Pangaea
01 Ağustos 2008 19:56

**Öğretmenlikten Memurluğa Geçiş !!!

2008 kpssp10 ile öğretmenliğe atandıktan sonra 2008 kpssp3 ile memuruğa geçiş nasıl olur?şimdiden teşekkürler

kösse33
Kapalı
01 Ağustos 2008 19:57

deli derim

başka bişe demem

mit ajanı
Genel Müdür
01 Ağustos 2008 19:58

tiz urun kellesini..

sevgü
Aday Memur
01 Ağustos 2008 20:20

gncl

chem-es
Şef
02 Ağustos 2008 03:14

anasayfa,kpss sonrasına ilşkin rehber var,orada yazıyor.tercih yapıp kazandıktan sonra meb'in izin vermesi lazımmış.ama ayrıntı yok.ben de dhmi istiyorum ,gözüm yükseklerde.atama olur mu bilmiyorum bu kasımda,ondan öğretmenlik yazıcam,büyük ihtimal olur.sonra kısmetse memurluğa geçiş planlıyorum...

bridge
Müsteşar Yardımcısı
02 Ağustos 2008 08:53

eğer dalga geçmiyor illa memurluk istiyorum derseniz 4/Bli sözleşmeli öğretmenlikleri tercih edin. sonra memurluklarda istediğiniz yer geldiği zaman istifa eder geçersiniz. diğer türlü kadrolu atandığınızda meb öğretmenleri kurumlar arası geçişle diğer kurumlara vermez iyi düşünü derim ben...

Tanburicemil
Memur
03 Ağustos 2008 01:44

Nasıl bir duygu olduğunu merak ediyorsanız önce bir at ve bir eşek bulunuz. Küheylanın üzerinde bir müddet gezindikten sonra eşeğe bininiz(tabii binebilirseniz). Böylece öğretmenlikten memurluğa geçiş simülasyonu isimli uygulamamızın bir fikir edinmenize yardımcı olduğunu göreceksiniz. Ama güzel bir fantazi.

webmacerasi
Müsteşar Yardımcısı
03 Ağustos 2008 03:22

şaka mı bu? bana şaka gibi geldi. insan öğretmenliği bırakıp düz memurluğa geçer mi yahu

chem-es
Şef
03 Ağustos 2008 09:49

yok ya şaka filan değil ,ciddi...eğitim sınavı kötü geçince öğretmenlik olmıcak zannettim de oluyor galiba,ama ben havayollarını araştırdım oarada pek beğendim..maaşı az öğretmenliğin,1000 ytl.benim branş kimya ,ek drs de olmaz.birden geçinemezmişim gibi geldi bu parayla...kiraydı yakıttı yoldu....

matematiik
Şef
03 Ağustos 2008 10:18

attan in eşeğe bin

03 Ağustos 2008 10:29

arkadaşım sen şaşırdın mı neyse kendi tercihin birşey demeyeceğim bir bayansan bayan için öğretmenlik gibi rahat meslek var mı ya ben öğretmern olamadığım için memur oldum ilk haftası iş yoğunluğunu ve belgeleri görünce allah kahretsin keşke zamanında formasyonu alıp öğretmen olsaydım demiştim yapacağın iş belli h azırlayacağın plan belli sorumlu olaccğın insanlar belli memurluk çok zor öyle her kurum rahat değil akşamları da çalışıyorsun cumartesi pazar bile çağırıyorlar neyse başarılar

kader8477
Şef
03 Ağustos 2008 12:50

bi dakika ya neden bu kadar şaşırdınız anlamadım.nasıl şartlarda çalıştığını merak etmiyorsunuz,bence şartlar iyi değil.benim arkadaşım da aynı mağduriyette.atandığı yerde neler yaşadığını o biliyor ve her şeyi göze alarak memurluğa geçecek bu sene.tabi öğretmenlik gibi güzel meslek mi var..ama bide bunları neden düşündüğünü sormak lazım...

Ecemmat
Memur
03 Ağustos 2008 13:45

biz yırtınıyoruz öğretmen olmak için...............

economist7
Kapalı
03 Ağustos 2008 14:02

haftada 20 saat derse girerek bu begenmedigin parayı alıyorsun..

memur olsan gümrük dhmi harıc bu paranın 150-200 ytl fazlasını alıcam ama hafta içi 40 saat calışıcam cumartesi yarın gun calısıcan yazın sadece 20 gün izin yapıcan.. 150-200 ytl fazla kazanmak için ögretmenlıkten 2 kat fazla calısıcan buna degmez..ama gümrük dhmi kazanabiliyorsan 90 üstü puanın varsa hiç durma git..

ama düz memurluk için ogr yakılmaz.

aksamyildizi
Daire Başkanı
23 Eylül 2008 01:54

sözleşmeli ataması ekim ayında olcak bi öğretmen p3 puanıyla tercih yapabilirmi? bilgisi olan var mı?

not: kadrolu gelmesi önümüzdeki 10 sene içersinde mümkün olmadığına inandığım bir bölümdeyim ve tekrardan kpssye hazırlanmak istemiyorum.. bir şey söylemeden önce bu açıdan değerlendiriniz..

pisagor812
Daire Başkanı
03 Mart 2009 17:15

Son soruyu bende merak ettim şimdi.Bilen varsa cevaplayabilir mi?...

karışıkkk
Kapalı
03 Mart 2009 17:21

akşamyildizi

sende mi fiziktesin yoksa diyesim geldi

p3 puanınla 4001 kadrolarından bir yer tercih edip memur olabilirsin ama o zaman ekimde öğretmen olamazsın geri dönüş çok zor. tabi 4001 inde taban puan yüksek kaç aldığına bağlı atanıp atanamaman.

33_orhan_33
Daire Başkanı
10 Aralık 2009 11:06

bende bu sene kadrolu olarak atandım calıstıgım yer cok kotu psikolojim bozulda delirmek üzereyim memurluğa geçmek istiyorum...

tsr_knstrksyn
Aday Memur
10 Aralık 2009 11:12

ilginç herkes memurluktan öğretmenliğe geçer sende memurluğa mı geçecen. bu arada derdin ney

33_orhan_33
Daire Başkanı
10 Aralık 2009 11:26

doğuda bir köye atanırsan cevrende konusulanlardan bır kelıme anlamassan sana ajan gözüyle bakarlarsa lojmanının içi fare yuvasına doner tüm elbiselerin fareler tarafından kemırılırse müdür yetkili olup hiç bir sey bılmeden kendi işin dısında okul ıslerıyle ılgılenırsen bunun yanında yanında bulunan vakıller hıc bır ıslerını yapmaz hepsını senın ustne yıkarlarsa koy ılceye 1 saat uzaklıktaysa ayrıyeten bobrek hastasıysan sen de boyle dusünürsün...

tsr_knstrksyn
Aday Memur
10 Aralık 2009 11:40

sorduğum sorudan vazgeçtim. allah kolaylık versin, umarım dilediğin gibi olur

Toplam 55 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi