Editörler : E.Kayı Han
25 Aralık 2010 10:32

Boyle atama gorulmedi; Akp li olmak varmış ne diyelim

Böyle atama görülmedi

25 Aralık 2010 Cumartesi 09:41

AKP Milletvekili Şaban Dişli'nin ağabeyi Alaattin Dişli, 2 günde iki ayrı makama atanarak vekâleten yürüttüğü Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine asalaten atandı.

İLGİLİ HABERLER

» Erdoğan'dan başkanlara 10 emir» CHP PM ilk kez toplanıyor» "Şimdilik erken"miş» Milletvekilleri ne yapıyor?

Cumhuriyet gazetesinden Murat Uygun'un haberine göre, AKP Milletvekili Şaban Dişli?nin ağabeyi Alaattin Dişli, 2 günde iki ayrı makama atanarak vekâleten yürüttüğü Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine asalaten atandı.

Alaattin Dişli?nin hızlı yükselişi AKP?nin iktidara gelmesiyle başladı. Ali Fuat Paşa Cemal Gürsel İlköğretim Okulu din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olan Dişli, önce kadrosunun bulunduğu okulda müdür yardımcısı oldu. Ardından Doğantepe Yatılı İlköğretim Bölge Okulu?nda müdürlük görevine getirilen Dişli bu dönemde öğrencilere ders vermediği halde ek ders ücreti almakla suçlandı. 2008 yılında ise Dişli, eğitim organizasyonu yönetim şemasında 4 basamak birden atlayarak Geyve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü?ne getirildi ve hemen sonra da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü?nde vekâleten görevlendirildi.

Baş döndüren atama trafiği

Dişli?nin bu makama asaleten atanması için de 2 gün içinde art arda atamalar yapıldı. Alaattin Dişli, cuma günü Karapürçek İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildi. Dişli, sabah işbaşı yapıp bu makamda görevliyken bir süre önce Erenler Değirmendere Köyü İlköğretim Okulu Müdürlüğü?ne getirilen Beşir Nalbant da Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu. Hafta sonu geçtikten sonra pazartesi günü de Dişli ve Nalbant?ın görev yerleri tekrar değiştirildi, herkes eski yerine geri döndü. Ancak Dişli, bu kez vekâleten değil asaleten atandı. Alaattin Dişli, atamada herhangi bir anormallik olmadığını belirtirken Karapürçek İlçe Milli Eğitim Müdürü Beşir Nalbant ise hakkının geri iade edildiğini söyledi.

Gazete5

-yağmurdan önce-
Daire Başkanı
25 Aralık 2010 12:10

ne diyelim çok ama çok kalifiyeymiş,yetenekliymiş!!!!! akepe iktidarında çok kişini yteneği keşfedildi..atamalrı yapıldı asaletleri bir gecede onaylandı..aslında yetenksiz sizsiniz türkiyenin bertaraf olanlarıymış:)))

25 Aralık 2010 12:37

:))))

02 Ocak 2011 00:27

............................

''OĞUZATA''
Yasaklı
02 Ocak 2011 03:10

bu da bir benzeri

muhtemelen okumuşsunuzdur

AKP MİLLETVEKİLİNİN UYANIK DANIŞMANI

Yüz binlerce üniversite mezunu, işsiz öğretmen adayı atanabilmek için kadro beklerken 10 yıllık öğretmen AK Parti iktidarında sırasıyla milletvekili danışmanı, görev yapmadığı okulda müdür yardımcısı, belediye başkan yardımcısı ve ilçe milli eğitim şube müdürü oldu.

Başbakan Erdoğan, doğruluktan, dürüstlükten, haktan, hukuktan bahsede dursun AK Parti Milletvekilinin uyanık danışmanına, Ankara?da görev yapmasına rağmen Gölcük?te derslere giriyormuş gibi gösterilip 3 yıl boyunca ek ders ücreti ve eğitim ödeneği adı altında 9 bin 500 lira ödendi.

Doğu ve Güneydoğu?da PKK teröristleriyle burun buruna, kelle koltukta görev yapan askerlerin eşleri, yasa ve yönetmelikler gerekçe gösterilerek 60-70 kilometre uzaktaki okullarda öğretmenlik yapmaya zorlanırken AK Parti Milletvekili danışmanının kadrosu Gölcük-Saraylı İlköğretim okulunda olan öğretmen eşi Ankara?da evine 100 metre yakındaki bir okulda görevlendirildi.

UYANIK ÖĞRETMENİN YÜKSELİŞİ

Biliyorum, Allah?ın ?yürü ya kulum? dediği 10 yıllık öğretmenin kim olduğunu, nerede çalıştığını, kimin danışmanlığını yaptığını merak ediyorsunuz.

Yasa ve yönetmeliklerin boşluklarından yararlanarak mesleğinde hızla yükselen(!) Sadık Uysal, Amasya Gümüşhacıköylü olup Gölcük Milli Eğitim Müdürlüğü?nde şube müdürü olarak görev yapıyor.

Mesleğe 1999 yılında 1.5 ay görev yaptığı İzmit Namık Kemal Lisesi?nde başlayan Sadık hocanın yükselişi oldukça ilginç.

Sırayla, İzmit Kılıçarslan ve Gölcük Fidanlık İlköğretim Okullarında 2 yıl çalışan Edebiyat Öğretmeni Sadık Uysal, 2002 yılı başlarında Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi?ne atandı.

Hemşerisi Amasya Milli Eğitim Müdürü Avni Erdemir?in AK Parti Milletvekili seçilmesinin ardından Bakan oluruyla ?danışman? olarak geçici görevle Ankara?ya gitti.

Ankara?da milletvekili danışmanlığı sürerken Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi?ndeki başarılı çalışmaları(!) nedeniyle ödüllendirildi ve müdür yardımcılığına terfi ettirildi.

Bu arada Gölcük-Saraylı İlköğretim Okulu sınıf öğretmeni eşi Nuran Uysal da

Bakan oluruyla Ankara?da evine yakın bir okulda görevlendirildi.

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI

Arkasına, önüne, yanına AK Parti Amasya Milletvekili Avni Erdemir?i ve ağabeyi AK Partili Gümüşhacıköy eski Belediye Başkanı İsmail Uysal?ı alan Sadık hoca, hedef büyüttü.

Önce ilçe şube müdürü, ardından ilçe milli eğitim müdürü olabilmek için Bakan Nimet Çubukçu?nun muvafakatiyle, milletvekili danışmanlığı devam ederken kadrosu ilçe milli eğitim şube müdürlüğüne eşdeğer olan Belediye Başkan yardımcılığına atandı.

AK Partili olan Amasya?nın Suluova Belediye Başkanı Mahmut Boz?un yanına belediye başkan yardımcılığı görevine atandı. Suluova Belediyesi?nde gitmeden ?sadece 53 gün? çalışmış gösterilen Sadık Uysal, 14 Temmuz 2010?da Bakan Çubukçu?nun onayıyla Gölcük İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü oldu.

Gölcük?e gelen Uysal aynı gün hem göreve başladı hem ilişkisini kesti ve i danışmanlık görevine devam etmek için Ankara?ya gitti.

Sadık hoca Ankara?da sıkıldığından mı yoksa seçimin yaklaşmasından mıdır bilinmez ani bir kararla milletvekilliği danışmanlığı bırakarak, Gölcük ilçe milli eğitim şube müdürlüğüne döndü. Eşi Nuran hocanım da Saraylı?daki okulunda sınıf öğretmenliğine başladı.

Buraya kadar her şey normal. Her şey kitabına uydurulmuş. Ortada suç da yok.

Her şey yasa ve yönetmeliklere uygun ama ?ETİK? değil.

10 yılda hayal ettiği makam ve mevkilere sınav kazanarak, hak ederek değil de siyaseten gelen Sadık Uysal yarın, ?Bana şube müdürlüğü hafif geldi, ilçe milli eğitim müdürlüğü istiyorum? der, Ahmet Demir?in ilçe milli eğitim müdürlüğü koltuğuna oturursa sürpriz olmaz. ?Galip hoca yazmıştı? dersiniz.

9 BİN 500 LİRAYI İADE ETTİ

Sadık hocanın uyanıklığı ve marifetleri bununla bitmiyor.

Ankara?da AK Parti Amasya Milletvekili Avni Erdemir?in danışmanlığını yaparken, Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi?nde görev yapıyormuş, derslere giriyormuş gibi gösterilip haftada 18, ayda 72 saat ek ders ücreti tahakkuk ettirilmiş. Her yıl öğretmenlere verilen eğitim ödeneğini de almış.

Sadık Uysal, yıllarca girmediği derslerin karşılığı tahakkuk ettirilen ücret karşılığı milyarları alırken, ?Arkadaş, ben Gölcük?te görev yapmıyorum, okulda derslere girmiyorum, Ankara?da çalışıyorum. Bu paraları hak etmedim. Bu işte bir yanlışlık var? dememiş.

Derken birileri yanlışı görmüş, yasa, yönetmelik ve mevzuata göre ek ders ücreti ödenemeyeceğini söylemiş.

Sadık hoca da ?pardon, yanlış olmuş? deyip yıllardır hak etmeden aldığı ek ders ücreti ve eğitim ödeneği karşılığı toplam 9 bin.500 lirayı geçtiğimiz günlerde bir defada ödemiş.

Peki, yıllardır haksız ödeme yapan ve hak etmediği parayı alan hakkında yasal işlem yapılmış mı?

Güldürmeyin adamı! O konuda da kılıf bulunmuş. Olay ört bas edilmiş, dosya kapatılmış.

Galip Ataman- www.demokratkocaeli.com

02 Ocak 2011 21:11

bunların hesabı sorulacağı gun elbet gelecek

feodal sosyalist
Yasaklı
02 Ocak 2011 21:25

şaban dişli senimi atayacaktı recepin tavuğu :))

iyi etmiş..kendi adamını atamış...

02 Ocak 2011 22:11

recebim ee atama olduguna göre demekki görülebiliyormus :))

nerden buluyorsun bu tarz haberleri hastayım senin şu dedektif colombo özelliğine :))

INDEPENDENT MAN
Yasaklı
03 Ocak 2011 10:17

Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine Recebin Tavuğu getirilmiştir.

Kabul edenler...

Kabul etmeyenler...

Kabul edilmiştir...

YENİ GÖREVİNİZDE BAŞARILAR...

dejavuyg
Yasaklı
03 Ocak 2011 10:23

ben kabul etmiyorum :))

hahahahaaaaa

INDEPENDENT MAN
Yasaklı
03 Ocak 2011 10:29

dejavuyg bu görevi kabul etmediğine göre seni de Geyve Tapu ve Kadastro Müdürlüğü görevine getiriyorum.İtiraz yok , görev verilir , alınmaz bu bir ilkedir...

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi