Editörler : supporters.
«5678910111213141516»

Ozgurde
Şef
08 Mayıs 2021 21:11

Şu ana dek sorduğum hiç bir soruya yanıt alamasam da sormaktan geri durmuyorum ve soruyorum :))

Diyelim, yapmış olduğum bir çalışmayı uluslararası bir kongrede sundum ve özet kitapçığında yer aldı. Aynı araştırmadan bir makale türetip bir dergide yayınladım. Anladığım kadarıyla her iki çalışmayı da başvuruda özgeçmişimizde göstermek zorundayız. Ancak birini yayınlarda, diğerini de bildiriler kısmında puanlamamız mümkün değil mi? Puanlayamazsak yaptığımız işin doğasına aykırı olmuyor mu? Elbette bir araştırma yapıp bunun sonuçlarını bir kongrede sunup tartışacağız ve bu tartışmadan elde edilen sonuçlarla birlikte gelişitirp bir yayın yapacağız? bilimsel üretimde aksi bir süre süreç mi var bilmediğimiz ya da gözden kaçırdığımız?

Puanlama konusunda doğru mu anlamışım, bilen hocalarımız aydınlatırsa sevinirim.

matema 82
Aday Memur
08 Mayıs 2021 23:49

Evet doğru anlamışsınız. Puanlarken birini tercih etmelisiniz. Bir yayın sadece bir yerde puanlanabilir.

Chembi
Aday Memur
08 Mayıs 2021 23:55

Yani kısaca bir koyundan iki post çıkmaz

hidalgo54
Şef
09 Mayıs 2021 01:43

Maalesef hocam ikisini de puanlayamazsınız. Benim de aynı şekilde bildiriden türetilen yayınlarım vardı ya bildiriyi ya da makaleyi puanladım. Ama puanlamadıklarımızı da özgeçmişe ekliyoruz elbette. Puanlarsak da dilimlemeye giriyor ve etiğe sevk edilme ihtimali oluyor.
Ozgurde, 3 yıl önce

Şu ana dek sorduğum hiç bir soruya yanıt alamasam da sormaktan geri durmuyorum ve soruyorum :))

Diyelim, yapmış olduğum bir çalışmayı uluslararası bir kongrede sundum ve özet kitapçığında yer aldı. Aynı araştırmadan bir makale türetip bir dergide yayınladım. Anladığım kadarıyla her iki çalışmayı da başvuruda özgeçmişimizde göstermek zorundayız. Ancak birini yayınlarda, diğerini de bildiriler kısmında puanlamamız mümkün değil mi? Puanlayamazsak yaptığımız işin doğasına aykırı olmuyor mu? Elbette bir araştırma yapıp bunun sonuçlarını bir kongrede sunup tartışacağız ve bu tartışmadan elde edilen sonuçlarla birlikte gelişitirp bir yayın yapacağız? bilimsel üretimde aksi bir süre süreç mi var bilmediğimiz ya da gözden kaçırdığımız?

Puanlama konusunda doğru mu anlamışım, bilen hocalarımız aydınlatırsa sevinirim.

bugrahan1923
Memur
09 Mayıs 2021 10:38

ÜAK Mayıs ayı doçentlik başvuru tarihlerini açıklamış 20-31 Mayıs hepimize hayırlı olsun.

nicksiz000
Memur
09 Mayıs 2021 11:27

Herkese hayırlı uğurlu olsun.

bugrahan1923, 3 yıl önce
ÜAK Mayıs ayı doçentlik başvuru tarihlerini açıklamış 20-31 Mayıs hepimize hayırlı olsun.

salmonellaparapity
Aday Memur
09 Mayıs 2021 14:13

Sayın Hocalarım öncelikle başvuru süreci herkese hayırlı olsun. Sormak istediğim bir soru var. 6 yıllık Dr. Öğr. Üyesi olmama rağmen yoksiste : "YÖKSİS veritabanında en az 2 yıl içeren akademik kadro bilginiz bulunmamaktadır. Akademik Görevlerinizi 2 yılı tamamlayacak şekilde belge yüklemelisiniz." diyor. Bunla ilgili ne yapmalıyım bilgisi olan var mıdır?

docsan
Aday Memur
09 Mayıs 2021 14:15

Yöksis'de eskiden eksik ve hatalı girişlerim olmuş. Bazılarını silmek istiyorum. Fakat; hata veriyor, silemiyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Herkese iyi şanslar diliyorum.

frmn
Şube Müdürü
09 Mayıs 2021 15:17

Hocam tam olarak neleri silmek istediğinizi belirtirseniz daha faydalı olabiliriz. Ancak şimdilik DBS sistemini kullanarak güncelleme yapınız. Buradan herşeyi silebileceğinizi düşünüyorum. silemezsenizde güncelleme butonundan işinizi halledebilirsiniz.

docsan, 3 yıl önce

Yöksis'de eskiden eksik ve hatalı girişlerim olmuş. Bazılarını silmek istiyorum. Fakat; hata veriyor, silemiyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Herkese iyi şanslar diliyorum.

frmn
Şube Müdürü
09 Mayıs 2021 15:19

Hocam,

Üniversitenizin porsonel daire başkanlığında bu kısımlaraı YOKSİS e giren memurla görüşünüz.

salmonellaparapity, 3 yıl önce

Sayın Hocalarım öncelikle başvuru süreci herkese hayırlı olsun. Sormak istediğim bir soru var. 6 yıllık Dr. Öğr. Üyesi olmama rağmen yoksiste : "YÖKSİS veritabanında en az 2 yıl içeren akademik kadro bilginiz bulunmamaktadır. Akademik Görevlerinizi 2 yılı tamamlayacak şekilde belge yüklemelisiniz." diyor. Bunla ilgili ne yapmalıyım bilgisi olan var mıdır?

salmonellaparapity
Aday Memur
09 Mayıs 2021 15:23

Cevabınız için teşekkür ederim Hocam. Yarın görüşeyim.
frmn, 3 yıl önce

Hocam,

Üniversitenizin porsonel daire başkanlığında bu kısımlaraı YOKSİS e giren memurla görüşünüz.

frmn
Şube Müdürü
09 Mayıs 2021 15:28

Hocam bende baktım bendede aynı şey yazıyor. sanırım sistemsel bir sıkıntı var düzelecektir.

"YÖKSİS veritabanında en az 2 yıl akademik kadro bilginiz bulunmaktadır. Akademik Görevlerinize ait dosya yüklemeniz gerekmemektedir."

diye bir şey yazıyor. Bunu sistem otomatik çekiyordu, sistem 20 sine kadar düzelir.

salmonellaparapity, 3 yıl önce
Cevabınız için teşekkür ederim Hocam. Yarın görüşeyim.

salmonellaparapity
Aday Memur
09 Mayıs 2021 15:36

Bende acaba daha önce ünvan yrd. doc olduğu için onu dr ögr üyesi yaptım. Yine düzelmedi ve artık eski haline de gelmiyor. Ayın 17 sini bekleyip birde personele sorayım yada sizin dediğiniz gibi inşallah düzelir kendiliğinden.
frmn, 3 yıl önce

Hocam bende baktım bendede aynı şey yazıyor. sanırım sistemsel bir sıkıntı var düzelecektir.

"YÖKSİS veritabanında en az 2 yıl akademik kadro bilginiz bulunmaktadır. Akademik Görevlerinize ait dosya yüklemeniz gerekmemektedir."

diye bir şey yazıyor. Bunu sistem otomatik çekiyordu, sistem 20 sine kadar düzelir.

docsan
Aday Memur
09 Mayıs 2021 17:57

DBS üzerinden Yöksis'ten giriş ve düzenleme yapıyorum. Örneğin, bir konferansımı eklemişim. Onu çıkarmak istiyorum, hata veriyor. Anlamadım gerçekten

frmn, 3 yıl önce

Hocam tam olarak neleri silmek istediğinizi belirtirseniz daha faydalı olabiliriz. Ancak şimdilik DBS sistemini kullanarak güncelleme yapınız. Buradan herşeyi silebileceğinizi düşünüyorum. silemezsenizde güncelleme butonundan işinizi halledebilirsiniz.

bezgindr
Kapalı
09 Mayıs 2021 20:04

hocalarım öğrenim bilgileri kısmına dosya oalrak diplomamı yüklüyoruz?

bezgindr
Kapalı
09 Mayıs 2021 20:06

Herkese Merhabalar,

2021 Mayıs Doçentlik başvurusu hayırlı olsun, öğrenim bilgileri kısmına tez bilgisi girilirken eskiden dosya sekmesi yoktu burada öğrenim belgesi/diploma/denklik yazıyor bu yeni bir sekme ve acaba yurt dışında yüksek lisans doktora yapan hocalarımız için mi yoksa bizlerde (yurtiçi) diploma yüklemeli miyiz?

yrd doç
Memur
09 Mayıs 2021 20:19

Yök ün sisteminden otomatik yükleniyor. Tr diplomaları ben herhangi bir belge yüklemedim. Ama belki e devlet e işlenmemiş eski diplomalar da belge yükşenmssi geekiyor olabilir. Ben birşey yüklemedim kendiliğinden tc kimlik bilgileirmden çıktı hemen.

bezgindr, 3 yıl önce

Herkese Merhabalar,

2021 Mayıs Doçentlik başvurusu hayırlı olsun, öğrenim bilgileri kısmına tez bilgisi girilirken eskiden dosya sekmesi yoktu burada öğrenim belgesi/diploma/denklik yazıyor bu yeni bir sekme ve acaba yurt dışında yüksek lisans doktora yapan hocalarımız için mi yoksa bizlerde (yurtiçi) diploma yüklemeli miyiz?

frmn
Şube Müdürü
09 Mayıs 2021 20:56

Muzun bilgilerini ve dil puanını sistem kendi çekiyor ve güvenli veri olarak görülüyordu daha önce. Sanırım gene aynıdır.

e-devlette mezun bilgi sistemindeki bilgiler buraya direkt yansıyor. Mezun bilgi sisteminde mezuniyeti görünmeyen hocalarım o birimin öğrenci işleri ile görüşüp Yöksis e ekletmeleri gerekiyor. Son ana bırakmayınız.

bezgindr, 3 yıl önce

Herkese Merhabalar,

salmonellaparapity
Aday Memur
09 Mayıs 2021 21:08

Frmn Hocam tekrar tüm cevaplarınız için teşekkür ederim. Sormak istediğim bir şey var. Puanlamaya girmeyecek olan bazı kongre bildirilerinin bende katılım belgesi bazılarında ise bilim kurulu yada kapağı bile yok. Çoğu zaten öğrenci iken katıldığım sempozyumlar. Bunları elde ne varsa o şekilde mi dosyalandiracagiz? Yani sadece özetin resmi var mesela sadece onu mu yükleyeceğiz?

bezgindr
Kapalı
09 Mayıs 2021 21:30

Hocam cevap için teşekkür ederim benim de öğrenim bilgilerimi yani yüksek lisans ve doktora tezimin ismini mezuniyet tarihimi otomatik çekiyor orda dosya yükleme ısmında atıflar, ilişkili eserler ve dosyalar sekmeleri var. Dosyalar sekmesinin içine girdiğiniz de öğrenim belgesi diye çıkıyor onu ne yapmalıyız diye soruyorum.

Sizler de böyle bir sekme çıkmıyor mu? Benim arkdaşımın sisteminde de var da.

yrd doç, 3 yıl önce

Yök ün sisteminden otomatik yükleniyor. Tr diplomaları ben herhangi bir belge yüklemedim. Ama belki e devlet e işlenmemiş eski diplomalar da belge yükşenmssi geekiyor olabilir. Ben birşey yüklemedim kendiliğinden tc kimlik bilgileirmden çıktı hemen.

Toplam 3160 mesaj
«5678910111213141516»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi