Editörler : Pangaea

svbn_1907
Genel Müdür
13 Haziran 2013 13:51

Arkadaşlar Tuna Şimşek nickli arkadaş müh .mezunları forumunda iptal için destek istiyor.Bu nasıl iş.Amaç yapı ressamlığı öğr. mezunlarına destek değil kökten müh. tamamlama hakkının iptaline destek toplamak sanırım.Bu arkadaşda müh heralde güya destek olacak...

Bilginiz olsun...

yuyu15
Aday Memur
13 Haziran 2013 14:43

Yazıklar Olsun.

svbn_1907, 11 yıl önce

Arkadaşlar Tuna Şimşek nickli arkadaş müh .mezunları forumunda iptal için destek istiyor.Bu nasıl iş.Amaç yapı ressamlığı öğr. mezunlarına destek değil kökten müh. tamamlama hakkının iptaline destek toplamak sanırım.Bu arkadaşda müh heralde güya destek olacak...

Bilginiz olsun...

svbn_1907
Genel Müdür
13 Haziran 2013 15:32

Adam gelmiş birde burda yapı ressamlığı öğretmenlerine destek verdiğini söyleyerek onlarıda kullanmaya kalkışıyor.ne adamlar var ya...

yuyu15, 11 yıl önce

Yazıklar Olsun.

ozgur61
Memur
13 Haziran 2013 21:24

bu sınav her yıl yapılacak mı? ve yaş sınırı olacak mı? klavuza göre yeni mezunlar daha avantajlı

seyhan-dilli
Aday Memur
14 Haziran 2013 10:43

ÇAĞDAŞ ÇÖZÜM AKADEMİ Olarak Teknik Eğitim Mezunları içi Mühendislik Tamamlama sınavı için 3 adet Deneme Sınavı'nı Ücretsiz olarak Paylaşacağız. İsteyen herkese mail olarak Deneme Sınavlarını ve cevap anahtarlarını gönderip daha sonrada bu sınavların Analizlerini paylaşmak istiyoruz. 1. Sınavı 18 Haziran 2013 salı günü paylaşacagız. Çağdaş Çözüm Akademi…..

14 Haziran 2013 11:49

Mühendislik tamamlama kitabı çıktı arkadaşlar. www.datayayinlari.com

f_ati_h
Aday Memur
14 Haziran 2013 14:26

memurlar nete, sesleniyorum, bu çıkarcı yayıncıların mesajlarını siliniz ve bu şahısları engelleyiniz,

Ne bu ya Akbaba gibi üşüştüler başımıza, her yere yazıyorlar,...

bu arada klavuz bugün güncellenmiş, sınav 80 soru olacak süre 120 dk yine

akemalc
Aday Memur
14 Haziran 2013 15:53

http://www.osym.gov.tr/dosya/1-69236/h/2013-muhendislik-tamamlama-kilavuzu-1462013.pdf --- güncel

kompliman
Aday Memur
17 Haziran 2013 13:46

Arkadaşlar merhaba,

Sizlere konu hakkında bir soru soracağım ne kadar erken yanıtlarsanız o kadar iyi olur.

Ben liseyi Anadolu Meslek Lisesinde okudum ve mezun oldum. Sonra üniversite sınavını kazanıp 4 yıllık Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği (BÖTE) bölümünden mezun oldum.

Sorum gelecek olursak sonuçta ben de Bilgisayar Öğretmeni olarak geçiyorum ve liseyi meslek lisesinde okuduğum için bu tamamlama programından yararlanabiliyor muyum? Lütfen konuya hakim arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.

ones
Kapalı
17 Haziran 2013 13:57

Teknik Öğretmen ünvanı alman için Mesleki veya Teknik Eğitim Fakültelerinde okuman gerekirdi. Teknik Öğretmen olmadığın için başvuru yapman olanaksız diye düşünüyorum. Başvuru yapıp kazansan bile yerleşemezsin çünkü teknik öğretmen değilsin.

kompliman
Aday Memur
17 Haziran 2013 14:14

Peki teknik öğretmen ünvanı nasıl alınıyor? Ülkemizde teknik eğitim fakültesi yok diye biliyorum.

Mcaglar
Şef
17 Haziran 2013 14:48

hocam teknik eğitim fakültesi mezunu olmanız gerekiyor . ben marmara tef. bilgisayar ve kontrol öğretmeniyim. Eğitim fakultesiyle farkımız benim bildiğim elektronik dersleri var.

kompliman, 11 yıl önce

Arkadaşlar merhaba,

Sizlere konu hakkında bir soru soracağım ne kadar erken yanıtlarsanız o kadar iyi olur.

Ben liseyi Anadolu Meslek Lisesinde okudum ve mezun oldum. Sonra üniversite sınavını kazanıp 4 yıllık Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği (BÖTE) bölümünden mezun oldum.

Sorum gelecek olursak sonuçta ben de Bilgisayar Öğretmeni olarak geçiyorum ve liseyi meslek lisesinde okuduğum için bu tamamlama programından yararlanabiliyor muyum? Lütfen konuya hakim arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.

Mcaglar
Şef
17 Haziran 2013 14:52

mühendis olduktan sonra 2 dönem pedagojik formasyon dersi alması gerekiyor.

kompliman, 11 yıl önce

Peki teknik öğretmen ünvanı nasıl alınıyor? Ülkemizde teknik eğitim fakültesi yok diye biliyorum.

kompliman
Aday Memur
17 Haziran 2013 14:59

ben elektronik dersleri lisede meslek lisesinde almıştım onun bi hükmü olmuyor mu?

Mcaglar, 11 yıl önce

hocam teknik eğitim fakültesi mezunu olmanız gerekiyor . ben marmara tef. bilgisayar ve kontrol öğretmeniyim. Eğitim fakultesiyle farkımız benim bildiğim elektronik dersleri var.

safak68
Aday Memur
17 Haziran 2013 18:46

Teknik Eğitim fakültesi muzunu olanız gerekiyor

Mcaglar
Şef
17 Haziran 2013 21:39

olmuyor hocam ya keşke olsa. bu sene bununla ilgili bir yazı yok inşallah bidahaki sene açarlar. piyasanın kalifiye elemanlara ihtiyacı var hepimiz mühendist oluruz. ünvanımız olmayınca piyasada iş yapamıyoruz. bundan yaralanmak için en önemli şart teknik eğitim fakültesi mezunu olmak var. TEF mezunları teknik öğretmen olarak gözüküyor.Eğitim fakültesi mezunları teknik öğretmen olarak gözükmüyor. Belki ben yanlış biliyorumdur bu konu hakkında daha fazla bilgisi olan arkadaşlar vardır.

kompliman, 11 yıl önce

ben elektronik dersleri lisede meslek lisesinde almıştım onun bi hükmü olmuyor mu?

safak68
Aday Memur
18 Haziran 2013 13:40

TEF mezunları başvurabilir

mertsezer85
Kapalı
18 Haziran 2013 14:41

ya arkadaşım nerden uyduruyorsun anlamadım ama kılavuzda açıkça 80 soru sorulacağı ve 120 dk verileceği yazıyor ösym aradım onlar bile sınavın içeriğini bilmiyor sen nerden biliyorsun bide ikide bir yazıp altına dersanenin reklamını yapıyorsun....

ceyhun-saka, 11 yıl önce

TEKNİK ÖĞRETMENLİKTEN MÜHENDİSLİK TAMAMLAMA SINAVI SORU DAĞILIMLARI

BU SINAVDA SADECE SAYISAL MUHAKEME SORULARI VE SAYISAL MANTIK SORULARI SORULACAKTIR.

SINAV ALES VE DGS ARASI BİR SINAV OLACAKTIR. SINAVDA MATEMATATİK ,GEOMETRİ,SAYISAL MUHAKEME VE SAYISAL MANTIK SORULARI DIŞINDA SORU SORULMAYACAKTIR.

Tahmini olarak çıkması yüksek konu başlıkları VE SORU ADETLERİ

SINAVDA TOPLAM 100 ADET SORU GELMESİ BÜYÜK İHTİMAL

MATEMATİK(Toplam 86-88 soru gelecek)

-Sayılar(Doğal sayılar,Tam sayılar,Kesirli Sayılar,Irrasyonel Sayılar) 12 soru

-Üslü Sayılar 3 soru

-Köklü Sayılar 3 soru

-Bülünebilme,OBEB ,OKEK 4 soru

-Sıralama,Basit Esitsizlikler,Mutlak Değer 3 soru

-Çarpanlara Ayırma 2 soru

-Oran Orantı 3 soru

-Denklem Sistemleri 4 soru

-Problemler(Sayı,Kesir,Yaş,İşçi-Havuz,Yüzde,Kar-Zarar,Faiz,Karışım,Hız) 18 soru

-Kümeler 2 soru

-İşlem 4 soru

-Permütasyon,Kombinasyos,Olasılık 4 soru

-Grafik ve Tablo okuma 12 soru

-Sayısal Mantık - akıl yürütme 14 soru

GEOMETRİ(Toplam 12-14soru geliyor)

-Açılar 2 soru

-Çokgenler 2 soru

-Çember,Daire 3 soru

-Analitik Geometri 3 soru

-Katı Cisimler 2 soru

SORU DAGILIMLARI 100 SAORULUK BİR TEST İÇİN TAHMİNİ OLARAK VERİLİŞTİR.

EGER 80 SORU GELİRSE GEOMETRİ SINAV DAGILIMI AYNI OLUR MATEMATİK KONU BAŞLIKLARINDAN 1 ER EKSİKTEREK AYNI DAĞILINLARI BULABİLİRSİNİZ.

Çağdaş Çözüm Akademi Şirinevler.

nefret84
Aday Memur
18 Haziran 2013 17:44

Mühendisler twitter da hastag açmışlar #muhendislikYÖKoluyor diye yoğun destek lazım arkadaşlar

safak68
Aday Memur
18 Haziran 2013 17:52

Bugün 18 06 2013 deneme paylaşımalarını bekliyoruz

Toplam 134 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi