Editörler : Pangaea

Kapalı
24 Temmuz 2007 15:43

hepatit b memurluga engelmi korkudan öluyorum

arkadaslar ben yeni atandım 3 yıldır işsizim buğun hepetit b olduğımu öğrendim lütfen blen yardım etsin memurluğum yanarmı

ekolet
Kapalı
24 Temmuz 2007 15:52

neden yansın ki.memurken hepatit b olanlarda var.onlar da memurluktan çıkarılırdı.Hiç korkma engel değil.Zaten atandığın yere( Bakanlık ) sorarsan öğrenirsin.

influenza
Kapalı
24 Temmuz 2007 16:04

ah bir enim olsam ben bakanlığa sordum am kimse cvp vermedi

influenza
Kapalı
24 Temmuz 2007 16:16

elvan ne yazdın lütfen birsey biliyorsan cvp yaz

elvan76
Şef
24 Temmuz 2007 16:24

influenza bu konuda bilgisi olan bir arkadasımı aradım simdi hayır engel değil dedi...Bu arada geçmiş olsun sana...Genede sen araştır ama bende engel olacağını sanmıyorum.

onur_34
Memur
24 Temmuz 2007 16:27

bu durumda olupta ataması yapılan ve şuan memur olan birisini tanıyorum,,

Allah acil şifa versin!

influenza
Kapalı
24 Temmuz 2007 16:35

hepinize tesekkur ediyorum özellikle elvan benim için başkasını aramıs hastaymısın bugun öğrendim ama hastalığıma üzuleceğime işsiz kalacagım korkusuyla kafayı yedim ölecelsende bari işim olsun ondan başka bir isteğim yok

elvan76
Şef
24 Temmuz 2007 16:50

influenza bir arkadasım hepatit b gecirdi ama su an gayet iyi,tedavine dikkat et...Herşeyden önemlisi sağlık...

simöz
Şube Müdürü
24 Temmuz 2007 18:51

kesinlikle sorun diil. benim babamda da var. memur emeklisi. hepatiti iş açısından düşünme asla sorun yaratmaz. askeriyede falan belki yaratır. sen sadece sağlığın açısından dikkat et. taşıyıcı mısın, aktifleşmiş mi onu öğren. gerekiyosa tedavi ol. ve "hepatitle nasıl yaşanır"ı öğren. dikkat ederek yaşarsan hiç sorun yaşamazsın. çok fazla yorulmamalısın, katı yağlar tüketmemelisin, enginar yemeni tavsiye ederim karaciğere çok faydalı :) sebze ağırlıklı beslenmeye çalış..vs. ancak şuna da dikkat et; herhangi bir rahatsızlığın olduğunda, doktora gittiğinde, doktorun sana ilaç yazarken hepatitinin olduğunu mutlaka söyle. çünkü bazı ilaçlar hepatit düşmanıdır. dediğim gibi dikkat edersen sorun yaşamazsın.işin hayırlı olsun...

24 Temmuz 2007 18:58

sanırım arkadaşım bir sorun olmaz ama herhalde personel kısmında çalıştırırlar seni.

.makale.
Kapalı
24 Temmuz 2007 19:03

geçmiş olsun arkadaşım..Allah şifa versin..işine başlayıp tez zamanda iyileşirsin inşallah..

boughet81
Şef
24 Temmuz 2007 19:15

hicbirsey olmaz arkadasim.devlet memuru olupta sonradan hepatit b olan yokmudur dolu...bu yuzden hic endise etme

5.göz
Şef
24 Temmuz 2007 19:21

influenza

Geçmiş olsun..

Bizi böyle saçma ikilemlere düşürenleri de Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın..

Şuna bak...Hastalığı ikinci plana atabiliyoruz..

Ne hale geldik..

ss200
Aday Memur
24 Temmuz 2007 21:11

peki arkadaşlar şimdilik ilaçla önlenmiş epilepsi hastası olmak engel midir devletin bir KİT inde mühendis olarak çalışmaya.

elvan76
Şef
24 Temmuz 2007 21:13

senden böyle bir test istenmiyorki kim bilecek epilepsi hastası oldugunu bence engel değildir.

ss200
Aday Memur
24 Temmuz 2007 21:26

ben şu an özel bir firmada çalışıyorum. kimse bu hastalığımı bilmiyor. zaten yaklaşık 8 ay önce ortaya çıktı. sadece uykuda oluyo. tabi şimdilik. çok kompleks bi hastalık olduğu için ileride ne olucağı hakkında kesin konuşmak zor. ilaç tedavisine de cevap verdim. ilaç dozunu yavaş yavaş yükselterek ayarladık ve 6 aydır bişeyim yok. inşallah bundan sonra da olmayacak. ama yine de korkuyorum gündüz işyerinde başıma gelir de öğrenilirse engel çıkarırlar mı. sonra bu çalıştığım işimden de olmayayım.

bilgisi olan varsa yardım ederse çok sevineceğim

ss200
Aday Memur
24 Temmuz 2007 21:43

ya arkadaşlar yardım edin. bilen varsa fikirlerini paylaşsın. herhan vazgeçebilirim kazandığım yere gitmekten. öğrenilirse problem olmasından korkuyorum

elvan76
Şef
24 Temmuz 2007 21:45

ss200 özelde problem olabilir ama özel firmanın iyiniyetine bağlı bence sen bunu kimseye söyleme.Benim firmamda bir arkadas kötü bir hastalığa yakalandı:(hemde girdikten 1 ay sonra işten cıkarmadılar ve cıkarmayacaklardaa dedim yaaa firmanın iyiniyetine bağlı.Devlette problem olmaz.Geçmiş olsun ,kendine dikkat et.

sunshine23
Daire Başkanı
24 Temmuz 2007 21:54

ben de gecirdim hepatit b. ama ben tasıyıcı değilim, kurtuldum. tasıyıcıysan kimseyle bardak vs. bile paylasmaman gerek. ne memuriyette ne de calıstıgın yerde sorun olur bence. verem değil ki bu, solunumla gecsin. hepatit b vucut sıvılarıyla gecer.

ss200
Aday Memur
24 Temmuz 2007 22:31

güncel

ss200
Aday Memur
25 Temmuz 2007 18:15

gncl

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler