Editörler : "eskiyara"Pangaea
08 Haziran 2022 00:05

Meb güvenlik soruşturması

Arkadaşlar hakaret ve tehditten para cezası ve hagb aldım güvenlik soruşturmasında ve mülakatta sıkıntı olur mu ? Bu durumda atanmış öğretmenlerimiz var mi ?

atanamayanlar.21
Aday Memur
29 Haziran 2022 12:35

Resmiyette sorun olmaz. Benim de basit yaralamadan hagb var. Mülakatta elemeseler güvenlik soruşturmasında elemeleri mümkün değil. Eleseler dahi mahkemeyle göreve başlarlar. Önemli olan mülakatta elememeleri çünkü mülakatta eleme gerekçeni öğrenemiyorsun. Çok sıkıntılı bir süreç yaklaşık 6 aydık hergün burayı takip ediyorum, yazılanları okuyorum, 20 avukat, ve kararı veren hakime dahi sordum. Hiçbiri hagb engel değil dedi. Ama meb nasıl bir yol alırbilmiyorum. Ama şunu biliyorum cinsel istismar, taciz, uyuşturucu, yüz kızartıcı, terör suçları direkt red. Basit suçlarda red vermesi çok ağır olur. Düşünsenize 20 yıl eğitim veriyorsunuz bir anlık fevri bir hareketle birine tokat attınız veyahut hakaret ettiniz diye elemeleri çok ağır olur. Bekleyip göreceğiz hocam allaj yardımcımız olsun

29 Haziran 2022 12:53

Sizi bir şekilde elemek isterlerse ederler. Mülakat gibi bir koz var neticede ellerinde. Normalde atanmaya engel değil.

mhmet22
Aday Memur
29 Haziran 2022 13:06

İnsallah sorun olur. Boyle tiplerin öğretmen olması yanlış

29 Haziran 2022 13:12

Hayatında başına iş gelmemiş boş boş konuşuyorsun.

mhmet22, 2 yıl önce

İnsallah sorun olur. Boyle tiplerin öğretmen olması yanlış

Pdrfreud
Aday Memur
29 Haziran 2022 14:32

Hagb ve Beraat aldım. Korktuğum şu hakaret ve küfür etmiş diyerekten eleme yaparlar mı? Dosyanın içeriğine göre mi karar veriyorlar ?

RızahalukokulahazıR, 2 yıl önce

Sizi bir şekilde elemek isterlerse ederler. Mülakat gibi bir koz var neticede ellerinde. Normalde atanmaya engel değil.

Pdrfreud
Aday Memur
29 Haziran 2022 14:34

Adli sicil arşiv kaydım temiz. Gbt temiz. Yüz kızartıcı suç değil. Sadece 120 gün para cezası ve hagb'ye çevrildi. Sadece karar içeriğine bakıp küfür etmiş diyrrek eleme olur mu ? Mülakatta geçersem sorun olmaz değil mi ?

atanamayanlar.21, 2 yıl önce

Resmiyette sorun olmaz. Benim de basit yaralamadan hagb var. Mülakatta elemeseler güvenlik soruşturmasında elemeleri mümkün değil. Eleseler dahi mahkemeyle göreve başlarlar. Önemli olan mülakatta elememeleri çünkü mülakatta eleme gerekçeni öğrenemiyorsun. Çok sıkıntılı bir süreç yaklaşık 6 aydık hergün burayı takip ediyorum, yazılanları okuyorum, 20 avukat, ve kararı veren hakime dahi sordum. Hiçbiri hagb engel değil dedi. Ama meb nasıl bir yol alırbilmiyorum. Ama şunu biliyorum cinsel istismar, taciz, uyuşturucu, yüz kızartıcı, terör suçları direkt red. Basit suçlarda red vermesi çok ağır olur. Düşünsenize 20 yıl eğitim veriyorsunuz bir anlık fevri bir hareketle birine tokat attınız veyahut hakaret ettiniz diye elemeleri çok ağır olur. Bekleyip göreceğiz hocam allaj yardımcımız olsun

29 Haziran 2022 14:45

Korkmayın hiçbir şey olmaz. Kanun ortada. Hagb memuriyete engel değil.

Pdrfreud, 2 yıl önce

Hagb ve Beraat aldım. Korktuğum şu hakaret ve küfür etmiş diyerekten eleme yaparlar mı? Dosyanın içeriğine göre mi karar veriyorlar ?

Pdrfreud
Aday Memur
29 Haziran 2022 14:58

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun

RızahalukokulahazıR, 2 yıl önce

Korkmayın hiçbir şey olmaz. Kanun ortada. Hagb memuriyete engel değil.

xyz123xyz
Memur
29 Haziran 2022 19:23

Ne mülakatı?

Pdrfreud
Aday Memur
29 Haziran 2022 20:20

Öğretmenlik

xyz123xyz, 2 yıl önce

Ne mülakatı?

Abıhayat2
Memur
29 Haziran 2022 21:45

Güvenlik araştırması dosyası kuruma gelir, kurumda oluşturulan kurul inceler sıkıntılı ise dosya mülakatta zaten elenir. Dayınız var ise tabiki sıkıntı yok. Yüz kızartıcı suç hariç hagb engel olmaz birçok cezayı kurumlar elemiyor mesela şahıs 5 yıl önce askerde silahına zarar vermiş ve ceza almış bu dosyada vardı ama komisyon memur olur dedi ve torpili yoktu. İçiniz rahat olsun kavga gürültüden bir şey çıkmaz

betelgeuse13
Yasaklı
30 Haziran 2022 00:20

Belli olmaz.Forumda bir konu vardü, basit bir suçtan devam eden soruşturma nedeniyle arşivden red yemiş ki siz hüküm giymişsiniz. 657 dmk ve güvenlik soruşturması kanunları farklı. Olmuş bitmiş kapanmış basit bir soruşturma nedeniyle bile red verebilirler ama hukuki yönden ilerlerseniz lehinize olur fakat mülakatta bu sebeple elenirseniz hukuki yönden bir şey yapamazsınız.Allah yardımcınız olsun

joshhartnett
Kapalı
30 Haziran 2022 02:06

Merhaba ücretli ogretmenlik yaparken aileme kufur eden bir ogrenciye tokat attim 120 gun para cezasi aldim hagb oldu yani ceza ertelendi mulakatta ya da güvenlik sorusturmasinda sorun olur mu?

teacherforall
Aday Memur
30 Ağustos 2022 17:40

6 sene önce kullanmak için uyuşturucu bulundurmak sebebiyle 1 sene denetimli serbestlik yaptım, makheme falan olmadı, 5 seneyi geçtiğinde takipsizlik kararı elime geçti. adli sicil ve arşiv kaydında, hiçbir şekilde çıkmıyor, fakat güvenlik soruşturmasında göreceklerdir. sizce bir problem yaratır mı takipsizlik kararı geldiği için yaratmamalı diye düşünüyorum, saygılar.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi