Editörler : E.Kayı Han
27 Temmuz 2012 23:41

Lütfen acil...Hapishanede çalışan bir gardiyan kaç lira maaş alır?

şimdiden cavplarınız için teşekkürler.

27 Temmuz 2012 23:51

ben söylemeye utanıyorum. "madem kurum değiştirecektin, neden bu kuruma girdin?" diyen, aldığı maaşa şükreden personellerimizden gurur duyulacak bir cevap bekliyorum, gururla söyleyebileceğiniz bir maaş alıyorsanız tabi..

KIDEMLİ ANKARALI
Aday Memur
28 Temmuz 2012 00:24

Bi kere gardiyan diye meslek kalmadı terörist ağzı gibi konuşma hapishane diye .Sen bu camiadan ne anlarsın ki senin ilgi alanın ne acaba neden soruyosun

guardian43
Aday Memur
28 Temmuz 2012 03:22

rukiye hanım bir kere gardiyan değil infaz koruma memuru

hapishane değil CEZA İNFAZ KURUMU maaşa gelince ben 13 yıllık fakülte mezunuyum 2300 TL CİVARINDA MAAŞ ALIYORUM.

silverhawkkk
Aday Memur
28 Temmuz 2012 12:25

güzel kardeşim lütfen meslek ilgili sorunu önce nasıl hitap edeceğini öğren ve öyle sor...........

selvidanya26
Aday Memur
28 Temmuz 2012 16:56

Başlık oluştururken dikkatli olunmalı gardiyanlık mı kaldı İKM olarak değişti nerden baksan 20 yıl önce hapishane diye birşey yok Ceza İnfaz Kurumu bunları bilmeyen insanın maaşımızı bilmesi gerksizzz

MAVİİ HAYAT
Aday Memur
28 Temmuz 2012 17:06

terbiyesizlik yapmayın lütfen. kim neden bu konuyu açmış anlamadım ama hapishane olmadığını bu ülkede gardiyan diye bir memurluk değil de infaz koruma memurluğunun olduğunu hatırlatmak istiyorum . ilk önce çalışacağın kurumun adını ve mesleğin adını öğren sonra da soru sor tamam mı ayıptır ya.

rukiye85
Aday Memur
28 Temmuz 2012 23:37

peki kusura bakmayın.Bu İNSAF KORUMA MEMURLUĞU diğer memurluklra göre zor mudur.

) . (
Yasaklı
29 Temmuz 2012 00:36

bu memlekette herkes infaz koruma memuruna gardiyan, cezaevine hapishane der..bu arkadaşımızda bilemeden soru sormuş..neden bu kadar abarttınız ve terbiyesizlik olarak nitelendirdiniz anlayamadım.

muri55
Şef
29 Temmuz 2012 11:43

niye alındınız ki gerçek bu gardiyan ve hapishane veya cezaevi

halk bu lehçeleri kullanırken siz utanıosunuz.önceden bekçi vardı güvenlik oldu sekreter vardı asistan oldu vs.gerçek herzaman gerçektir.utanmaya gerek yok arkadaşlar

johnymu
Şef
29 Temmuz 2012 12:44

arkadas bilgisiz diye bu kadar kaba olmayin.. bilmemek ayip degil ogrenmemek ayip.. o arkadasta halktan unutmayin. halk dilinde soylemesi dogal. biraz anlayisa davet ediyorum

sonhilalx
Şef
29 Temmuz 2012 18:37

Rukiye Hanım artık ne tür kullanımlarda bulunacağınızı daha doğrusu doğru kullanımların hagileri olduğunu öğrendiniz umarım..Başarılar..

rukiye85
Aday Memur
30 Temmuz 2012 10:50

halka sorun kim ne bilir infaz koruma memurluğunu.ayrıca bazı kaba arkadaşlar bir bayana karşı nasıl konuşulacağını bilmiyor.

ju_m
Aday Memur
30 Temmuz 2012 11:24

Hapishane = Cezaevi,

Gardiyan = İnfaz Koruma Memuru,

maaştan evveli de var.

Evvelini bilmeden maaşının peşine düşmemeli :)

Eylül Buğusu
Müsteşar Yardımcısı
30 Temmuz 2012 13:03

Gidin karşınıza çıkan 100 vatandaşa sorun mahkumlar nerde cezalarını çeker, bakalım size ne diyecek :))

Filozofİurus
Kapalı
30 Temmuz 2012 13:19

guardian43 nikli arkadaş, soru soran arkadaşa bazı kavramları ve bu arada da gardiyan sözcüğünü yanlış kullandığını belirtmişsin, ama nikin gardiyan mı ben mi yanlış okuyorum:))))

Neyinbedelibu
Aday Memur
30 Temmuz 2012 13:20

Yeni başlayan lise mezunu SÖZLEŞMELİ 1.650

Yeni başlayan Önlisans ve Lisansı SÖZLEŞMELİ 1.670 civarı

Yeni başlayan lise mezunu KADROLU 1.850 civarı

30 Temmuz 2012 14:15

terör örgütü üyeleri ve sempatizanları , tutuklu ve hükümlü barındırılan kurumları hapishane diye adlandırır,

fakat resmi olarak bu kurumların adı ceza ve infaz kurumu dur rukiye hanım.

hapishane demlerindeki amaç kendileri suçlu hissetmeyip yaptıklarının bir ceza ya karşılık gelmediğini bu yüzden de tutuklu ve hükümlü kaldıkları kurumların adının cezaevi, ceza infaz kurumu olarak tanımlamayıp hapis tutsak gibi kelimeleri kullanarak kendi çaplarında haklı olmaya çalışırlar .

hapishane diye bir kurum yoktur bunu iyi öğrenin.

ikincisi memurların nitelikli ismi gardiyan değil infaz ve koruma memuru dur.

i.k.m.4
Kapalı
31 Temmuz 2012 13:08

ben 1 yıldır çalışıyorum fakülte mezunuyum 1875 tl alıyorum .

periliçe111
Aday Memur
31 Temmuz 2012 18:09

DOĞRUCU DAVUTLAR neden bu kadar tepki gösterdiniz yaa, hapishane dese nolur, ceza infaz kurumu dese ne olur veya gardiyan ne infaz koruma memuru ne hayret birşey yaa, soruya cevap veren yok herkes tutturmuş yok efendim gardiyandeğil, hapishane değil, polemik yaratmayın

umudumuz
Aday Memur
31 Temmuz 2012 18:12

erzurum eğitim merkezinden selamlar.

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi