Editörler : F16 Gökçen
17 Aralık 2018 14:42

D vitamini ilaçlarını kullanmayın

2 yıl D vitamini ampülü kullandım,çocuğuma ise D vitamini damlasını verdim.Ancak bir süre sonra böbreklerimde ağrı başladı.Nefroloji doktoruna gittim.Testler yapıldı...Sonuç olarak böbreğimdeki ağrının sebebi vücuduma birden d vitamini yüklememmiş.Çocuğum bile bazen böbreklerini tutar ,baba burası ağrıyor derdi.Neyse ki şu anda ne ben ne de çocuğum d vitamini ilaçlarını kullanmıyoruz.

Doktor tavsiyesi yoksa,bir doktora gitmeden kesinlikle d vitamini ne siz kullanın ne de çocuğunuza verin.Böbreklerinizden olabilirsiniz!! İlla d vitamini istiyorsanız güneşli havalarda güneşlenin derim.

Benden söylemesi...

Özge9992
Aday Memur
17 Aralık 2018 15:03

D vitamini ilaç olarak kullandıysanız bilemem. Ama d3k2 damla kullanıyorsanız bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Benimde 15ti kanda d3k2 damla kullandım 70lere çıktı. Şuandada çok az damla kullanıyorum. Kış ayları diye.. Ne gibi bir sıkıntı yaratmış bilmiyorum ama geçmiş olsun.

teknikeleman81
Kapalı
17 Aralık 2018 15:10

tşk şu anda iyiyim bir sıkıntı yok,söylediğim gibi d vitamini ilaçları böbreklerinizi bitirebilir,çalışmasını azaltıyor vs

tabiki herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir

biraz araştırın derim yinede ,d vitamini böbrek ilişkisini

Özge9992
Aday Memur
17 Aralık 2018 15:20

Kanda ölçüm yaptırıp yeterli düzeydeyse kullanmayın tabiki. Benim normal düzeylere çıktı dr kontrolüyle eksikliğide bağışıklığı düşürüyor. Önemli bir vitamin sağlıklı günler dilerim. He birde kalsiyumla ilgili taşa sebep oluyormuş fazlası
teknikeleman81, 5 yıl önce

tşk şu anda iyiyim bir sıkıntı yok,söylediğim gibi d vitamini ilaçları böbreklerinizi bitirebilir,çalışmasını azaltıyor vs

tabiki herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir

biraz araştırın derim yinede ,d vitamini böbrek ilişkisini

teknikeleman81
Kapalı
17 Aralık 2018 15:27

Çok sağlık programlarını izledim,sağlıkla ilgi çok şeyler araştırdım,balık yağları kullandım,polen kullandım,değişik vitamin hapları kullandım vs ama anladım ki hepsi boş,sağlıklı ve doğal beslenmeye çalışın,açık havada yürüyüş yapın,hasta değilseniz ağzına tek gram gıda takviyesi ,vitamin hapları ya da ilaç almayın derim...

hertai9
Aday Memur
21 Şubat 2019 20:53

bu başlık sahibi kendini doktor sanıyor. tedavisi gerekir

her gtu
Aday Memur
21 Şubat 2019 21:45

sen kimsin de bize akıl veriyorsun.

teknikeleman81, 5 yıl önce

Çok sağlık programlarını izledim,sağlıkla ilgi çok şeyler araştırdım,balık yağları kullandım,polen kullandım,değişik vitamin hapları kullandım vs ama anladım ki hepsi boş,sağlıklı ve doğal beslenmeye çalışın,açık havada yürüyüş yapın,hasta değilseniz ağzına tek gram gıda takviyesi ,vitamin hapları ya da ilaç almayın derim...

muzikx
Kapalı
21 Şubat 2019 21:55

Endrokrin profesörünün kontrolünde devit-3 kullanıyorum. Sürekli tahlillerim yapılıyor. Bebeklere 3 doz veriliyor ki bu mikronlun birşey. Böbrek taşı yapması mümkün değil ki yetişkine 75 doz veriliyor. Ayrıca çocuğunuzu 10-15 arasında güneşe çıkartın. Şapka takmayın, 10 dakikadan birşeyolmaz.

Bu başlık oldukça sakıncalı. Osteoporoz, raşitizm vb tedavileri göre kişiler kesinlikle bu başlıkta yazılanlara inanmamalı, uzmanına danışmalıdır.

bert uy
Aday Memur
22 Şubat 2019 00:19

artı...

muzikx, 5 yıl önce

Endrokrin profesörünün kontrolünde devit-3 kullanıyorum. Sürekli tahlillerim yapılıyor. Bebeklere 3 doz veriliyor ki bu mikronlun birşey. Böbrek taşı yapması mümkün değil ki yetişkine 75 doz veriliyor. Ayrıca çocuğunuzu 10-15 arasında güneşe çıkartın. Şapka takmayın, 10 dakikadan birşeyolmaz.

Bu başlık oldukça sakıncalı. Osteoporoz, raşitizm vb tedavileri göre kişiler kesinlikle bu başlıkta yazılanlara inanmamalı, uzmanına danışmalıdır.

teknikeleman81
Kapalı
22 Şubat 2019 09:16

Yazdıklarımı okumamışsınız sanırım

Ben doktor önermedikçe kullanmayın dedim,güneşe çıkın güneşten alırsınız D vitaminini diye yazdım zaten,benim anlattığım başka bir şey

muzikx, 5 yıl önce

E.min.a
Aday Memur
22 Şubat 2019 11:13

Dr yazdı kullanmayayım da ne yapayım lütfen insanları yanlış yönlendirmeyin
22 Şubat 2019 12:35

mevcut hayat şartları beslenme aliskinlıkları kapalı binalarda çalışan bir toplum güneş ışığından yoksun bir şekilde olan bir eksiklik. d vit önemlidir.tedavisi biraz zaman alır.hemen yükselmesini beklemiyoruz. d Vit ampul böbrek taşı geçmişi ve eğilimi varsa böbrek taşı yapma ihtimali yüksektir. tedavi sürecinde kontrollü bir şekilde devam etmeli yan ağrıları ile doz ayarlaması yapılmalı.çocuklarda diş çürüklerini anımsatan Kararmalar yapabilir.önemli olmamakla birlikte takibi gerekir. kesinlikle doktor kontrolü olması gereken bir durumdur.en önemli olanı ise vücutta tek başına d Vitamini değil d vitamini k vitamini demir demir bağlama kalsiyum sodyum yani diğer elektrolitler in eksikliği ve fazlalığı araştırılmalı. rahat bir hayat için hep gülümsemek te doktor takibi olmayan bir ilaçtır. saygilar .

sorgulamak
Kapalı
09 Temmuz 2019 08:37

Bende doğal beslenmekten yanayım,doktor tavsiye etmedikçe hiçbir ilaç,vitamin hapı vs kullanmamanızı tavsiye ederim,çünkü her ilacın birde yan etkisinin olduğunu unutmayalım

sorgulamak
Kapalı
09 Temmuz 2019 08:40

birden fazla nikle dolaşan tip şimdi de buraya mı dadandın

her gtu, 5 yıl önce

sen kimsin de bize akıl veriyorsun.

1789__ÖKK
Müsteşar Yardımcısı
21 Temmuz 2019 16:14

Ben de kullandım Drd vitaminin aşırı eksik dedi ve iğne verdi kullandım.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
22 Temmuz 2019 13:54

MERHABA

Bunun Nedeni, D vitamininin aynı zamanda bir hormon olan tek vitamin olduğu ve piyasadan Kaliteli Doğal olmadığı sürece içerikleri Toksik içerdiği için kimyasal vitaminle birlikte Toksik depolar vücut.

Ramazan da ki İstanbul uluslararası seminerimizde vitaminlerin konularından biri buydu.

Benim kullandığım ve yaşam kulübümde önerdiğim doğal özler içeriyor ama insanlar merak ediyor.Bu toksinler birikerek vücuttta zararlı yan etkilere neden olabilir.zayıf bünyeler özallikle daha hızlı hissederler.

saygılarımla

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
22 Temmuz 2019 14:04

SAĞLIKLI YAŞAMANIN TEMEL ŞARTI

Hastalanmadan önce korunmak,Bağışıklık immun sistemi geliştirip güçlendirmektir.

Doğal D3 vitamini Kalsiyum,Magnezyum,Bakır,Çinko,Folat,Omega3,Gr başı Protein yeterli olmalı,yeterli aktif pasif lif,yüksek kaliteli besinden kasıt işlenmememiş gıdalarla yaşam tarzı oluşturmak,işlenmiş gıdalardan uzaklaşmaya çalışmak.Zira hücrelerin sağlığını korumak insan ömrünün ve nesillerinin sağlığını da olumlu ya da tersi olumsuz etkiler.

yaşam tarzı alışkanlığı ile adım adım değişmek mutlu olmanın doğru adımları olacaktır.bunun için biz yaşam koçları destek sağlıyoruz sürekli olarak.

kendiniz iyi başlangıçlar için iyi adımlar atabilirsiniz

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
08 Eylül 2019 13:26

Bende de eksik D vitamini ve B12 ne önerirsiniz

leyli mecali
Aday Memur
09 Eylül 2019 08:34

d vitamini kullanmadığın için depresyondasın. doktora git

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük