Editörler : supporters.
«330331332333334335336337338339340341342

adaydoçent
Daire Başkanı
17 Ocak 2023 22:31

Hocam DK toplantısı ile de sonuçlar onaylanır mı? İlla YK toplantısı gerekmiyor mu? Bu arada Mart 2022 başvurusu yapıp sonuç bekleyen tüm hocalarımız en kısa sürede güzel haberi alırlar inşallah. Çok beklediniz sonu güzel olsun.
Merküt, 1 yıl önce

Hocam eğer sıkıntı yok ise başvurunuzda, muhtemelen bu hafta veya önümüzdeki hafta DK veya YK yapılır ondan sonra da ya ay sonu ya da Şubat'ın ilk haftası açıklanır.

Sizlerin jürisinde muhtemelen 7 dosyalı hocalar vardır. Umarım güzel haber alırsınız.

Biz de iki aydır etik kurul keyfi bekliyoruz.

Zulümoloji.

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
18 Ocak 2023 07:58

Onaylar Yönetim Kurulu kararıyla olur.

adaydoçent, 1 yıl önce
Hocam DK toplantısı ile de sonuçlar onaylanır mı? İlla YK toplantısı gerekmiyor mu? Bu arada Mart 2022 başvurusu yapıp sonuç bekleyen tüm hocalarımız en kısa sürede güzel haberi alırlar inşallah. Çok beklediniz sonu güzel olsun.

Merküt
Memur
20 Ocak 2023 18:55

Vay be...

24 Kasım....20 Ocak...

Hala sosyal bilimler etik kurul yapılmadı...

Böyle bir saçma düzen yok.

Nasıl bir sistem bu...

Yök Başkanı'nın bu sistemi acil düzenlemesi gerekli.

Bu şekilde bekleyenler de bir şekilde CİMER den bu durum hakkında tüm sürecin saçmalığını anlatıp, en azından bundan sonrakilere yardımcı olmalıdırlar.

İki ay neden insanların zamanı çalınır...

Truest
Aday Memur
24 Ocak 2023 12:08

Hiç düşündünüz mü? Neden tüm devlet kurumlarının twitter gibi sosyal hesapları olduğu halde UAK'ın yok? Neden olduğunu söyleyeyim, haksızlığa uğratılan binlerce kişiden eleştiri alacaklarını, haksız yere etiğe gönderen küflenmiş jürilerinin ifşa olacağını, insanların haklı feryatlarını duyacaklarını bildikleri için....Kulaklarını tıkamaz, gözlerini kapatmazlarsa eğer rahatları kaçar. Haksızlık yapanlarda rahat rahat egolarını tatmin etmeye devam edemez.

Kimse Cimer'e yazmak istemez. Cimer alacak dilekçeyi yine UAK'a gönderecek. Zaten UAK insafı altındasınız, insanlar çekinmez mi?

Merküt, 1 yıl önce

Vay be...

24 Kasım....20 Ocak...

Hala sosyal bilimler etik kurul yapılmadı...

Böyle bir saçma düzen yok.

Nasıl bir sistem bu...

Yök Başkanı'nın bu sistemi acil düzenlemesi gerekli.

Bu şekilde bekleyenler de bir şekilde CİMER den bu durum hakkında tüm sürecin saçmalığını anlatıp, en azından bundan sonrakilere yardımcı olmalıdırlar.

İki ay neden insanların zamanı çalınır...

Ekimdoçenti
Aday Memur
26 Ocak 2023 12:00

Sonucu açıklanmayan arkadaşlar toplantı tarihi hakkında bilgi edinebildiniz mi acaba? Yarın olacağı söyleniyor diğer konularda.

mukallid
Şef
26 Ocak 2023 12:52

üak başkanı mustafa alişarlı hocanın ve yök başkanı erol özvar ın twitter hesapları var, altını bombala hocam

Truest, 1 yıl önce

Hiç düşündünüz mü? Neden tüm devlet kurumlarının twitter gibi sosyal hesapları olduğu halde UAK'ın yok? Neden olduğunu söyleyeyim, haksızlığa uğratılan binlerce kişiden eleştiri alacaklarını, haksız yere etiğe gönderen küflenmiş jürilerinin ifşa olacağını, insanların haklı feryatlarını duyacaklarını bildikleri için....Kulaklarını tıkamaz, gözlerini kapatmazlarsa eğer rahatları kaçar. Haksızlık yapanlarda rahat rahat egolarını tatmin etmeye devam edemez.

Kimse Cimer'e yazmak istemez. Cimer alacak dilekçeyi yine UAK'a gönderecek. Zaten UAK insafı altındasınız, insanlar çekinmez mi?

Merküt
Memur
26 Ocak 2023 14:05

Bombalasak sonuç değişecek mi ki hocam.

Kul hakkı diye bir şey var. Bunu da en iyi bu adı geçen hocaların biliyor olması gerek.

İki küsür ay geçip bir kurul toplantısı için bekletmek nedir ya.

Yazık günah.

Bu şekilde süreç işleyen başka bir kurum da sanırım yok. Varsa bir de MEB vardır.

mukallid, 1 yıl önce

üak başkanı mustafa alişarlı hocanın ve yök başkanı erol özvar ın twitter hesapları var, altını bombala hocam

akademix721
Aday Memur
27 Ocak 2023 10:23

MART 2022 BAŞVURUSUNA CEVAP YOK

Arkadaşlar, benim gibi neredeyse 1 yıldır sonuç bekleyenler, ne zaman açıklanacak, fikri olan var mı?

Ekimdoçenti
Aday Memur
27 Ocak 2023 10:50

Hocam inş bugün toplantı yapılırsa sonuçların açıklanması şubatın 2.haftasını bulurmuş
akademix721, 1 yıl önce

MART 2022 BAŞVURUSUNA CEVAP YOK

Arkadaşlar, benim gibi neredeyse 1 yıldır sonuç bekleyenler, ne zaman açıklanacak, fikri olan var mı?

Ekimdoçenti
Aday Memur
28 Ocak 2023 19:06

Sayın hocalarım, ben ekim başvurusu yapanlardanım. Bizim süreç şuanda üak sonucunuzu onayladı, bir madde gereği araştırmada yazıyor. Yani yk toplantısı olmuş. Size sormak istediğim güvenlik soruşturması ortalama kaç gün sürüyor acaba?

Ekimdoçenti
Aday Memur
28 Ocak 2023 19:53

Eser değerlendirme sonucunuz ÜAK Yönetim Kurulu tarafından onaylandı. 7085 sayılı Kanunun 4. maddesi gereğince kontrol aşamasında yazıyor
Ekimdoçenti, 1 yıl önce
Sayın hocalarım, ben ekim başvurusu yapanlardanım. Bizim süreç şuanda üak sonucunuzu onayladı, bir madde gereği araştırmada yazıyor. Yani yk toplantısı olmuş. Size sormak istediğim güvenlik soruşturması ortalama kaç gün sürüyor acaba?

Merküt
Memur
29 Ocak 2023 04:39

Kısa sürüyor. Maksimum 10 güne sonuç açıklanır.

MART 2022 de başvurup etik kurula sevk edilenler doçent olana kadar,

Ekim 2022 başvuranların profesörlüğü gelecek sanırım.

YK lar her ay yapılırken Etik Kurul 2 ayı bile geçti, hala ses yok.

Bu şekilde süreç nasıl ilerleyecek Allah Kerim.

Hakkı yenenlere kimse olmasa elbet Allah hakkını verecektir.

Ayrıca Ekim 2022 başvurularında sistem üzerinde çeşitli değişiklikler oluyor da bir kod ile bunu Mart 2022 başvuruları için de uygulamaya koymak pek de zor olmasa gerek.

Biz de kim ne zaman sonucu girdi vs hiçbir bilgi görülmedi...

Ekimdoçenti
Aday Memur
29 Ocak 2023 10:54

Çok saolun hocam cevap için, evet bu dönem daha şeffaf bir uygulama oldu. Jürilerin dosya yükleme sayıları, son tahmini bitiş tarihleri, kaç jürinin dosyayı yükleyip, kaç kişinin yüklemediğini görebildik. Ama dediğiniz gibi diğer konularda eksiklikler devam ediyor. Size de sabır diliyorum, inş herşey gönlünüzce olur. Merak etmeyin rabbim emeğinizin karşılığını mutlaka verecektir hocam. Sizinde güzel haberlerinizi okuruz burada inş
Merküt, 1 yıl önce

Kısa sürüyor. Maksimum 10 güne sonuç açıklanır.

MART 2022 de başvurup etik kurula sevk edilenler doçent olana kadar,

Ekim 2022 başvuranların profesörlüğü gelecek sanırım.

YK lar her ay yapılırken Etik Kurul 2 ayı bile geçti, hala ses yok.

Bu şekilde süreç nasıl ilerleyecek Allah Kerim.

Hakkı yenenlere kimse olmasa elbet Allah hakkını verecektir.

Ayrıca Ekim 2022 başvurularında sistem üzerinde çeşitli değişiklikler oluyor da bir kod ile bunu Mart 2022 başvuruları için de uygulamaya koymak pek de zor olmasa gerek.

Biz de kim ne zaman sonucu girdi vs hiçbir bilgi görülmedi...

uagftw
Aday Memur
29 Ocak 2023 12:39

Merhabalar. Doçent olan hocalarımızı tebrik eder, süreci devam eden hocalarımıza başarılar diler, sürece yeni başlayacak hocalara adil ve insaflı jüriler gelmesini temenni ederim.

Sürecini tamamlayıp doçent olmuş hocalarımıza bir sorum olacaktı. Güvenlik soruşturması sonrası başarılı bulunmuş adaylar ne kadar zaman sonra e-devletten belgelerini temin edebildiler. Bilgi verirlerse çok makbule geçer.

Merküt
Memur
30 Ocak 2023 00:32

Benim dönemde başvurup doçent olan arkadaşlar hemen sonraki haftasına hallettiler diye aklımda kalmış. Yani 30 Ekim gibi açıklanmıştı, bir sonraki kasım ayının ilk haftası belge işlerini de hallettiler.

uagftw, 1 yıl önce

Merhabalar. Doçent olan hocalarımızı tebrik eder, süreci devam eden hocalarımıza başarılar diler, sürece yeni başlayacak hocalara adil ve insaflı jüriler gelmesini temenni ederim.

Sürecini tamamlayıp doçent olmuş hocalarımıza bir sorum olacaktı. Güvenlik soruşturması sonrası başarılı bulunmuş adaylar ne kadar zaman sonra e-devletten belgelerini temin edebildiler. Bilgi verirlerse çok makbule geçer.

docad21
Aday Memur
30 Ocak 2023 13:59

12 gün sürdü.

uagftw, 1 yıl önce

docadayımıodanesi
Aday Memur
02 Şubat 2023 14:40

Sn. Hocalarım 26 Ocakta yapılan ÜAK Yönetim Kurulu toplantısı sonucu bugün açıklandı. Bilgilerinize

Sabredendervişler
Aday Memur
02 Şubat 2023 17:13

Alanım Eğitim Bilimleri, sonuç başarılı. Bekleyen tüm dostlara, hocalara başarılar diliyorum.

doçentadayı22
Aday Memur
01 Mart 2023 01:58

Yurtdışından başvurum (filoloji) açıklandı sonunda: Başarılı! Bekleyenlere sabır, başarılar dilerim.

ekaraca1989
Aday Memur
17 Mart 2023 22:22

Bu kararın bulunduğu bir yazılı evrak varmıdır acil lütfen moderatörlere de sesleniyorum

"Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı tarafından yönetilen doçentlik süreçlerinde bu ilkeler gözetilerek, jüri üyesi olarak görevlendirilen profesör öğretim üyelerinin incelemek üzere görevlendirildiği adayla aşağı sıralanan düzeyde bir ilişkisi bulunması halinde görevden çekilmesini istemektedir. Bunlar:

a) Tez danışmanı olmak,

b) Aynı akademik birimde çalışıyor veya son üç yıl içerisinde çalışmış olmak,

c) Yargıya intikal eden ihtilafların ve/veya çalıştıkları kurum içindeki soruşturmaların tarafı olmak,

ç) Akraba olmak veya boşanılmış olsa bile aralarında kayın hısımlığı ilişkisi bulunmak.

d) Son üç yıl içerisinde ulusal ve/veya uluslararası nitelikli olarak yayın ve/veya projelerde birlikte çalışmış olmak.

Toplam 6823 mesaj
«330331332333334335336337338339340341342

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi