Editörler : Pangaea
«683168326833683468356836683768386839684068416842»

Tarım Kuşu
Memur
18 Mayıs 2019 16:56

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Yorumuma eksi bombardımana tutan meslektaşlarım, buyrun atama yapınız o zaman :DDD

BBZwek
Yasaklı
18 Mayıs 2019 16:58

Ekonomik kriz ormana alım yapılırken yok muydu ? Defalarca seçim yapılırken yok mu? Diğer alımlar yapılırken yok mu ekonomik kriz
Tarım Kuşu, 5 yıl önce

Hayalperest olmamak gerekir, önümüzde istanbul seçimi var, hükümet oraya odaklanmış, bakanın değişimi güçlü ihtimaldir, 2019 da atama görmek çok zor, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krizi de göz önüne almamız lazım

Ziraat59
Şef
18 Mayıs 2019 17:06

Belki arkadaş ters totem yapıyo eksi üstüne eksi basin alim yapmamak neymiş görsün.:))

Ekinoksis
Kapalı
18 Mayıs 2019 17:26

Ormana 5 bin alınacak sağlığa 29600 alınacak

Tarım bu kadar gündemdeyken hükümet tarıma gerekli ön emi göstermediği konuşulurken düşük alım yapmaları komik olur 2 yıldır da alım yapmadılar

sinan.1903
Daire Başkanı
18 Mayıs 2019 17:31

T A H M İ N L E R H İ Ç T U T M A DI ! T E K Ç A R E Z A M A N !!!!

Tarimatama
Daire Başkanı
18 Mayıs 2019 17:52

7 bin zm açığı varsa en az 5 bin vet açığı vardır diğerleri de bin olsa 13 bin ediyor keşke alsalar bu kadar insanı ama pek sanmıyorum malesef ...

Tarım Kuşu
Memur
18 Mayıs 2019 17:53

Ormana 5 bin atama bakan yapmadı, birileri fısıldadı kulağına o şekilde yapmış gibi oldu,

Sağlık, Meb ile bizi kıyaslayamazsınız

Okul öğretmensiz , hastane hemşiresiz olmaz

tarım müdürlüklerinin personelleri zaten pasif , iş yoğunluğu yok, baskılarımızdan dolayı belki 3-5 atama koparırız.

chelse
Genel Müdür
18 Mayıs 2019 18:10

Okul öğretmensiz hastane hemşiresiz olmaz diyorsun iyi güzelde Tarım olmasa açlıktan ölürsün.Hergün ekmek yiyorsun ekmek yemediğin birgün var mı ? Ülkede tarım bitti soğan patates ve domates fiyatları uçtu.Bir tarım projesi üretemiyorlar neden çünkü Tarım bakanı işletmeci yardımcısı eski belediye başkanı bunlar daha iyi günlerimiz 27 ÜLKEDE insanların açlıktan öldüğünü biliyormuydunuz ? Okulda öğretmen olmasa ölmezsin ama Tarım biterse ölürsün.Ziraat mühendisleri çiftçileri daha modern tarım yapmak için bilgilendirmeli hiç atama yapmamak çok yanlış o zaman bu fakülteler neden açılıyor.Bu meslekler şuan önemsenmeyebilinir ama ilerde bu meslekler olmada hiçbirşeyin olmadığını görecekler.

Tarım Kuşu, 5 yıl önce

Ormana 5 bin atama bakan yapmadı, birileri fısıldadı kulağına o şekilde yapmış gibi oldu,

Sağlık, Meb ile bizi kıyaslayamazsınız

Okul öğretmensiz , hastane hemşiresiz olmaz

tarım müdürlüklerinin personelleri zaten pasif , iş yoğunluğu yok, baskılarımızdan dolayı belki 3-5 atama koparırız.

özziraatçi
Aday Memur
18 Mayıs 2019 18:17

Bugün şerbet yokmu? kim, nerede, ne zaman ve nasıl bakanı yakalayıp atama sordu çabuk yazsın :)) Şerbetsiz bırakmayın bugün :D

Buzahir
Kapalı
18 Mayıs 2019 18:27

Ortada targel gibi bir proje yoksa alım zm alımı bini geçmez. Kimse saçmalamasın.

sinan.1903
Daire Başkanı
18 Mayıs 2019 19:00

Şu ilan çıksada şu böyle olabilir şöyle olabilir gibi saçma işler bitsin. Twit at fax at mektup gönder ki atama olsun. Allah aşkına bizim dışımızda var mı bu kadar uğraşıpta sonuçsuz kalan ... Face grubuna bakıyorum önceden ne yazıldıysa cıkmamış. 3500 atama demişler. 5 bin onaylandı demişler hiçbiri olmamş. Bazıları 2016 ile atama kesin 2018 kpss ile hiç olmayacak bile demiş. Yani demem o kii kulaklarınızı tıkayın sadece dua edin. Olursa haziran sonuna kdr ilanı görürüz bu telanede biter.....

Mcflay Juniar
Yasaklı
18 Mayıs 2019 22:51

Hani proje uygulayacaklardı,Sera A.Ş kurulacaktı .2023 e kadar tarımın planı hazırdı ne oldu.Hepsi bir anda yok oldu.Projen varsa mayıs haziranda uygulamaya geçmiyecende kasım aralık ayını mı bekliyorsun ?Kar,kış kıyamette mi ekim dikim yapacaksın ?

Söyledikleri her söz yalan,dolan altı boş vaatler veriyorlar.Benim ne bu hükümete,ne de ne olduğu belli olmayan bu bakana zerre güvenim kalmadı.Her planın hazırsa çık açıkla.Bak MEB bakanı çıktı açıkladı projelerini.

Mcflay Juniar
Yasaklı
18 Mayıs 2019 23:05

Cumhurbaşkanın alımı onaylaması için Bakanın proje ile yanına gitmesi lazım, proje lazım proje gerisi boş yoksa onay alamaz.Nasıl Orman için ithalatı bitireceğim deyip kadroyu almış aynısını tarım için de kullanmalı.Peki şuradan bakarsak Bakanlık personeli bunları yapabilir mi tarım için yapamaz.Gerekiyorsa 657 tabi olarak değil 399 a tabi olarak alsınlar bizi. ikisi de memurluk sonuçta.Tigemdekiler 399 a tabi sadece işin yoğun olduğu zaman cumartesileri de çalışıyorlar ama mesaiyide alıyorlar. maaşları bakanlıktakilerden yüksek.Çalışma yapılıyorsa twiter,mail sms cimer aslında bunları dile getirmemiz lazım bizim. masabaşında oturmak için atama istemediğimizi bakana anlatmak lazım.Çünkü targelciler ve bakanlıkta masa başında oturanlar yüzünden mühendis veteriner atamalarına kötü bakılıyor bu algıyı yıkmak lazım.

Mcflay Juniar, 5 yıl önce

Hani proje uygulayacaklardı,Sera A.Ş kurulacaktı .2023 e kadar tarımın planı hazırdı ne oldu.Hepsi bir anda yok oldu.Projen varsa mayıs haziranda uygulamaya geçmiyecende kasım aralık ayını mı bekliyorsun ?Kar,kış kıyamette mi ekim dikim yapacaksın ?

Söyledikleri her söz yalan,dolan altı boş vaatler veriyorlar.Benim ne bu hükümete,ne de ne olduğu belli olmayan bu bakana zerre güvenim kalmadı.Her planın hazırsa çık açıkla.Bak MEB bakanı çıktı açıkladı projelerini.

stark666
Yasaklı
18 Mayıs 2019 23:18

Dediğin gibi yüklü alım için proje lazım targel de bir projeydi sonuçta

ziraaciiii
Memur
18 Mayıs 2019 23:32

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

mülakat olmadan alım olmayacak sağlık bakanlıgına bile mülakat gelmeden alım yapmadılar boşuna umut

Mcflay Juniar
Yasaklı
18 Mayıs 2019 23:37

Ne mülakatı ya biz nerdeyiz sen nerdesin,ne alakası var tarımın mülakatla. tarihi boyunca mülakat yapmamış tarım bakanlığı ,nerenizden uyduruyorsunuz bu mülakat işini.

ziraaciiii, 5 yıl önce

mülakat olmadan alım olmayacak sağlık bakanlıgına bile mülakat gelmeden alım yapmadılar boşuna umut

Heybetlimühendis
Şube Müdürü
19 Mayıs 2019 00:02

Arkadaslar ziraat mühendisi oldugunuza sukredin siz 3 bin alim diyorsunuz ya genelde de aliniyor bizler insaat muhendisi olarak 3 kadro aldik en baba kurumumuzdan.Merkezide de 45 kadro verdiler .Halinize sukredin sizin tarim kredi koop alimlari bile bizim tum atama sayısını geçer. Bizde 2000.adayin puani 84,5 .Gerçekten sukredin diger muhendisliklerin durumu icler acisi.Ama bir arkadasiniz dogru demis dedikodudan cok zamana ihtiyaciniz var.
19 Mayıs 2019 00:21

Tarım kredi babadan oğula hocam torpilin varsa ancak onu ziraat mühendisi istihdamı olarak göremiyoruz saolsunlar mülakatı getiren insanlara...

Ben halime şükredemiyorum ne kadar alırsa alsın senede 5 bin mezun veren bir bölümümüz var ayrıca 70 bin işşiz onuda geç şu zamana kadar mezun olmuş işe girmiş insanların en fazla %10 kendi mesleğini yapıyordur...

ben halime şükredeyim ??

Hocam bu eleştiri olacak ama türkiye gibi inşaaat sektöründe çok fazla ilerlemiş ve çok fazla iş olan sektörde siz nasıl kpss puanıyla uğrasır oldunuz..

benim mesleğimin özel sektörü yok abi yok ilanlara bakıyorum 20 tane çıkıyor ve şaka gibi %75 5 senelik tecrıbe istiyor gerisi ise belge istiyor bilseydim böyle olacağını zaten ziraat mühendisi değil belge alırdım gidip... 1 -2 tanesi tecrubesiz istiyor binlerce basvuru ve bir bakıyorsun oda belge istemiş...

ben diplomamla direk girebileceğim bir yer yok hocam!!! sen ne şansından bahsediyorsun

Heybetlimühendis, 5 yıl önce
Arkadaslar ziraat mühendisi oldugunuza sukredin siz 3 bin alim diyorsunuz ya genelde de aliniyor bizler insaat muhendisi olarak 3 kadro aldik en baba kurumumuzdan.Merkezide de 45 kadro verdiler .Halinize sukredin sizin tarim kredi koop alimlari bile bizim tum atama sayısını geçer. Bizde 2000.adayin puani 84,5 .Gerçekten sukredin diger muhendisliklerin durumu icler acisi.Ama bir arkadasiniz dogru demis dedikodudan cok zamana ihtiyaciniz var.

Heybetlimühendis
Şube Müdürü
19 Mayıs 2019 00:29

Mevcut inssat ozel sektorunden bihaber oldugunuzu anliyorum.Ben derdimi ifade edemedim.Bizim sayimiz sizi gecti arkadaslar.Benim dedigim size son olarak yüksek bir kadro acilir istihdaminiz saglanirda 2020 den sonrada potada sizsiniz deniz bitti demekistedim.Atamaniz olur 2020 ye kadar fakat 2020 den sonra gözönünde olacaksiniz misal saglik bakanligi bile mulkata döndü bizde 5 ssne once gozdeydik ama mülakat bizide yok etti.Kim yuksek kadro aliyorsa bir sonraki sefer dogranacak bölüm o oldu benimki bir uyari.
Atanamamış zooteknis, 5 yıl önce

Tarım kredi babadan oğula hocam torpilin varsa ancak onu ziraat mühendisi istihdamı olarak göremiyoruz saolsunlar mülakatı getiren insanlara...

Ben halime şükredemiyorum ne kadar alırsa alsın senede 5 bin mezun veren bir bölümümüz var ayrıca 70 bin işşiz onuda geç şu zamana kadar mezun olmuş işe girmiş insanların en fazla %10 kendi mesleğini yapıyordur...

ben halime şükredeyim ??

Hocam bu eleştiri olacak ama türkiye gibi inşaaat sektöründe çok fazla ilerlemiş ve çok fazla iş olan sektörde siz nasıl kpss puanıyla uğrasır oldunuz..

benim mesleğimin özel sektörü yok abi yok ilanlara bakıyorum 20 tane çıkıyor ve şaka gibi %75 5 senelik tecrıbe istiyor gerisi ise belge istiyor bilseydim böyle olacağını zaten ziraat mühendisi değil belge alırdım gidip... 1 -2 tanesi tecrubesiz istiyor binlerce basvuru ve bir bakıyorsun oda belge istemiş...

ben diplomamla direk girebileceğim bir yer yok hocam!!! sen ne şansından bahsediyorsun

19 Mayıs 2019 00:32

anladım hocam..

orman gibi bu yıl atanamayan daha beklemesin.. gibisinden

Böyle diğer meslekleri dinleyince insan aslında çoğu şeyin yanlış olduğunugu fark ediyor

ALLAH yardım etsin ne diyim

Heybetlimühendis, 5 yıl önce
Mevcut inssat ozel sektorunden bihaber oldugunuzu anliyorum.Ben derdimi ifade edemedim.Bizim sayimiz sizi gecti arkadaslar.Benim dedigim size son olarak yüksek bir kadro acilir istihdaminiz saglanirda 2020 den sonrada potada sizsiniz deniz bitti demekistedim.Atamaniz olur 2020 ye kadar fakat 2020 den sonra gözönünde olacaksiniz misal saglik bakanligi bile mulkata döndü bizde 5 ssne once gozdeydik ama mülakat bizide yok etti.Kim yuksek kadro aliyorsa bir sonraki sefer dogranacak bölüm o oldu benimki bir uyari.
Toplam 193811 mesaj
«683168326833683468356836683768386839684068416842»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi