Editörler : Pangaea
«10111213141516171819202122

tufantrtufantr
Aday Memur
31 Mayıs 2019 14:46

?
tufantrtufantr, 5 yıl önce
Hocam peki YDS faktörü tam olarak nasıl oluyor ?

Snegar
Aday Memur
31 Mayıs 2019 15:52

yds li çok alım oluyor yds yoksa isterse 100 al kpssden. Dhmi düz memur ve mühendislikte istemedi bu sene aim memurluğnda istedi Diğerlerinde de istemiyceğinin garantisi yok bir sonraki alımda
Hocam peki YDS faktörü tam olarak nasıl oluyor ?

harita94
Genel Müdür
31 Mayıs 2019 16:21

Düz memurluğa istemez.elektrik ve makine dışındaki mühendislere de istemez

harita53
Aday Memur
31 Mayıs 2019 18:04

+

tufantrtufantr
Aday Memur
31 Mayıs 2019 20:40

Hocam şimdi şöyle sorayım, ben Elektrik Elektronik Mühendisi olarak DHMİ atanmak istersem, YDS mutlaka çalışmalı mıyım ?
Snegar, 5 yıl önce
yds li çok alım oluyor yds yoksa isterse 100 al kpssden. Dhmi düz memur ve mühendislikte istemedi bu sene aim memurluğnda istedi Diğerlerinde de istemiyceğinin garantisi yok bir sonraki alımda

Snegar
Aday Memur
31 Mayıs 2019 21:29

Geçtiğimiz alıma bakarsak gerek yok istemedi
Hocam şimdi şöyle sorayım, ben Elektrik Elektronik Mühendisi olarak DHMİ atanmak istersem, YDS mutlaka çalışmalı mıyım ?

tufantrtufantr
Aday Memur
31 Mayıs 2019 22:16

Peki YDS puanımız olursa +olarak kazanacağız şeyler neler olur?
Snegar, 5 yıl önce
Geçtiğimiz alıma bakarsak gerek yok istemedi
31 Mayıs 2019 22:51

Sizin gibi şimdiden 2021 yılında, yani ekonomik krizin en can yakmaya başlayacağı zamanlarda memur olma hayali kuranları görünce kendimi daha bir zeki hissediyorum;o yüzden ara sıra buraya giriyorum.

memleketeyn, 5 yıl önce

2020 ile işin yoksa bu sayfayı nerden buldun

Snegar
Aday Memur
31 Mayıs 2019 23:56

Alabiliyosan yds al belki kpssden yüksek alamıycan 90 alcan diyelim yds sayesinde giremeyeceğin başka bi kuruma girme şansın olur Ha hem 95 aldın hem yds var dhmi nin aim memurluğu var onu yazabilirisin maaşı mühendisten yüksek
Peki YDS puanımız olursa +olarak kazanacağız şeyler neler olur?

theiron
Aday Memur
01 Haziran 2019 05:23

Merhaba. Mühendislik okuduğunuza göre matematiğiniz iyidir. Kpss matematiği sizi çok zorlamaz. Türkçe'den de bilgileriniz henüz tazedir. Dilbigisi, vs yapasınız. Sadece paragraf soruları çözmeniz lazım.

Geriye kalıyor GK dersleri, yani Tarih, Coğrafya, Vatandaşlık... Bu derslere hazırlanmak için 6 ay fazlasıyla yeterli. Youtube'daki videoları izleyip soru bankası çözerek hazırlanabilirsiniz.

Yazın boş vaktiniz varsa Türkçe ve Matematik çalışın. Onlara aradan çıksın. Yılbaşından sonra da GK derslerine ağırlık verin. Çünkü GK dersleri çok ezber bilgi içeriyor ve haliyle unutulmaya çok müsait. Yazın çalışsanız bile araya vize ve finaller girince çoğu ezberlediğiniz şeyi unutmaya başlayacaksınız. Sonra oturup tekrar etmeniz gerekecek.

Herkese merhabalar. Şuan da Elektrik Elektronik Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim, Okulu bir dönem uzattığım için 2019 aralık sonunda okulum bitiyor. Mezun olduktan sonra yaklaşık 6 ay gibi bir sürem var 2020 KPSS ye hazırlanmak için. Sizce çalışmaya ne zaman başlamalıyım? Bu yazdan başlamalı mıyım, başlarsam hangi konulardan başlamalıyım, yoksa mezun oluktan sonra yılbaşından sonra mı Kpss çalışmaya başlayayım? Ayrıca Elektrik Elektronik Müh. atamalarında yabancı dil puanı isteyen ve istemeyen kurumları nerden öğrenebilirim? Yardımlarınız için teşekkürler.

hüzünçiçeği
Şube Müdürü
01 Haziran 2019 08:43

Yorumları okudum da,bazıları felaket tellalığı yapmış.Evet haksız değiller aslında,tablo kötü bizler için umutsuz durumlar oluyor,çalışanın emeğinin heba olunacak bir düzen var şuan,yine de ümitsiliğe düşmeyelim..türkiye burası heran herşey oluyor ,şuan bir çok işe alımlar işkur üzerinden..Allah herşeyin hayırlısını versin ne diyelim

melihilker
Şef
02 Haziran 2019 08:07

Ilk kpss ye 2010 girdim 85 beklerken emindim de puandan 76 geldi soruları çaldılar gitti memurluk hayali. 2014 tekrar girdim 78 aldım doğru düzgün alım yapmadılar 2018 de tekrar girdim 70 aldım yaş sınırı oldu 35 (1984 lüyüm) kpss denen zor süreç ömrümüzü yedi bitirdi. Dersanedeki rehberlikcinin senden geçmis daha girme sinava yorumuyla kpss ye çalışmayı bıraktım ümidimi kestim. Şimdilik özel sektördeyim gittiği yere kadar.

bazı arkadaşlarım umut edip 95 puan için uğraşıyor yaş 35 üzeri , milletvekili ilkokul mezunu, memurluk üniversite yds hatta kpss 90 şartı olan bir ülkede imkansizlari zorlayan tek milletiz. Gemiyi karadan yürüten bir milletin torunlarıyız

ALLAH hepinizin yardımcısı olsun.

Antoni Gaudi
Yasaklı
02 Haziran 2019 10:01

yaşın olmuş 34.

hayattan ne beklentin var hayallerin var mı bilmiyorum.

işe yarar bir ünvanın var mı ?

çoluk çocuk eş ?

işin gücün siyaset yapmak.

sen git dolar al sat çek. türkiye suriye gibi olacak diyen adama bak hele

başarılı olan adam iğne deliğinden girer yine kadro alır.

napsın krizin max. yaptığı zamanda kendini devlete atmak yerine senin zihniyetine sahip iş verenlere mi emanet etsin.

ekonomik.çöküş, 5 yıl önce

Sizin gibi şimdiden 2021 yılında, yani ekonomik krizin en can yakmaya başlayacağı zamanlarda memur olma hayali kuranları görünce kendimi daha bir zeki hissediyorum;o yüzden ara sıra buraya giriyorum.

04 Haziran 2019 09:23

Hayattan tek beklentim şimdiye kadar bolca yaptığım gibi bundan sonra da olabildiğince her konuda bilgilenmek, çünkü beni en mutlu eden şey bu.

Sizler gibi sadece Kpss konularıyla yetinip Tarih deyince sadece Kpss müfredatıyla yetinmedim ve yakın tarihimizi, Ortadoğu ve Dünya tarihini,istihbarat tarihini de bolca okudum.Bu okuduklarımdan sonra da tıpkı İrak,Suriye gibi ülkemiz için de yavaş yavaş benzer senaryonun yaklaşmakta olduğunu görüp Kpss'den de insan kalitesi düşmüş bu ülkeden de tamamen umudumu kestim.

11 Eylül 2001'deki İkiz Kuleler'e saldırıdan sonra birçok ABD yetkilisi bu terörün sorumlusu gibi göstermek istedikleri tüm Ortadoğu ülkelerini 30-40 yıllık bir süreçte dizayn etmeye yemin etmişlerdi.(Bop-Büyük Ortadoğu Projesi).Yaklaşık 20 yılda Afganistan,Libya, Irak ve Suriye'yi parçaladılar ve şimdi de sıra İran ve Türkiye'ye geldi ne yazık ki.Hatta bu projede ABD, İsrail ve İngiltere'nin yanında artık Rusya da kendine düşen rolü oynayıp kendi payına düşeni de alacak.

S400 olayı da iyi bir Türkiye'yi sıkıştırma projesi.Rusya'dan S400 füzelerini alacağız ve ülkemizde bir yere kuracağız.Sonra ABD tarafından yaptırım ve ambargolara uğrayacağız ve böylece zaten kötü durumda olan ekonomimiz adeta çökecek.Hatta bu olaylarla Batı bloğundan tamamen çıkacağımız için İmf ile borç anlaşması veya Nato'da kalma gibi bir durumumuz da olmayacak.Nato'dan çıkacağımız için ABD'nin İslami diktatörlük bahanesiyle ülkemize zamanla müdahalede bulunmak hakkı da doğacak.Irak,Libya, Suriye'ye saldırırken kullandıkları "demokrasi getiriyoruz" argümanını bu sefer ülkemiz için kullanacaklar.Kürt terörünü de bu fırsatta daha da azdırıp bir tür iç savaşı başlatacaklar.Zaten çökmüş olan ekonomi ve en az yarısı işsiz kalacak olan insanlarla bu iç savaşa çok meyilli olacağız ne yazık ki.Bu iç savaşta 12 Eylül 1980'e giden yolda nasıl ülkücüleri kullandılarsa bu sefer de onları ve Süleyman Soylu gibi kutuplaştırıcı Cia ajanlarını kullanacaklar.Ayrıca Devlet Bahçeli gibi kendi adamları da iç savaşı körükleyen söylemlerde bulunacak.

Erdoğan'ın tıpkı bir zamanların Irak'ının Saddam Hüseyin'i gibi tek adam haline getirilmesi de bir global projeydi yani.Rusya,ABD,İsrail, İngiltere çok istiyorlardı Erdoğan'ın başkan yapılmasını.Irak'ta da ülkenin başına Saddam Hüseyin'i ABD getirmişti ve sonra diktatörlüğünü bahane edip müdahalede bulundu ve parçaladı orayı.Erdoğan'a ve ülkemize de aynı senaryoyu uygulayacaklar ne yazık ki.

Ortalık karıştığında da zaten yavaş yavaş ayrılmakta olan ülkemizin zenginleri, iş adamları çok daha fazla Avrupa ve Balkan ülkelerine kaçacaklar ve kalanlar tarım ve hayvancılığı da bitik durumda olan bu ülkede çok çileler çekecekler.

Bütün bu yazdıklarım size safsata ve kabus senaryosu gibi geliyorsa sadece şu S400 olayını bekleyin ve hemen sonrasında yaşanacakları görün diyorum.Ben buradayım eğer yukarıda yazdıklarımda yanılırsam herkesten özür dilemeye de hazırım.

Antoni Gaudi, 5 yıl önce

yaşın olmuş 34.

hayattan ne beklentin var hayallerin var mı bilmiyorum.

işe yarar bir ünvanın var mı ?

çoluk çocuk eş ?

işin gücün siyaset yapmak.

sen git dolar al sat çek. türkiye suriye gibi olacak diyen adama bak hele

başarılı olan adam iğne deliğinden girer yine kadro alır.

napsın krizin max. yaptığı zamanda kendini devlete atmak yerine senin zihniyetine sahip iş verenlere mi emanet etsin.

harita94
Genel Müdür
04 Haziran 2019 09:49

Şu ekonomik çöküşün postlarını ekran görüntüsü alarak savcılığa şikayet etsin biri.

04 Haziran 2019 21:09

arkadas sen turkiye cumhuriyeti devletini irakla afganistanla venezuella ya da burkina faso ile karistiriyorsun galiba. cok degil 100 sene sene once butun dunya senin su dediklerini yapmaya kalkti. ingiliz fransiz rus yunan ermeni vs vs. neticesini biliyorsun. oyle kolay degil o işler.
ekonomik.çöküş, 5 yıl önce

Hayattan tek beklentim şimdiye kadar bolca yaptığım gibi bundan sonra da olabildiğince her konuda bilgilenmek, çünkü beni en mutlu eden şey bu.

Sizler gibi sadece Kpss konularıyla yetinip Tarih deyince sadece Kpss müfredatıyla yetinmedim ve yakın tarihimizi, Ortadoğu ve Dünya tarihini,istihbarat tarihini de bolca okudum.Bu okuduklarımdan sonra da tıpkı İrak,Suriye gibi ülkemiz için de yavaş yavaş benzer senaryonun yaklaşmakta olduğunu görüp Kpss'den de insan kalitesi düşmüş bu ülkeden de tamamen umudumu kestim.

11 Eylül 2001'deki İkiz Kuleler'e saldırıdan sonra birçok ABD yetkilisi bu terörün sorumlusu gibi göstermek istedikleri tüm Ortadoğu ülkelerini 30-40 yıllık bir süreçte dizayn etmeye yemin etmişlerdi.(Bop-Büyük Ortadoğu Projesi).Yaklaşık 20 yılda Afganistan,Libya, Irak ve Suriye'yi parçaladılar ve şimdi de sıra İran ve Türkiye'ye geldi ne yazık ki.Hatta bu projede ABD, İsrail ve İngiltere'nin yanında artık Rusya da kendine düşen rolü oynayıp kendi payına düşeni de alacak.

S400 olayı da iyi bir Türkiye'yi sıkıştırma projesi.Rusya'dan S400 füzelerini alacağız ve ülkemizde bir yere kuracağız.Sonra ABD tarafından yaptırım ve ambargolara uğrayacağız ve böylece zaten kötü durumda olan ekonomimiz adeta çökecek.Hatta bu olaylarla Batı bloğundan tamamen çıkacağımız için İmf ile borç anlaşması veya Nato'da kalma gibi bir durumumuz da olmayacak.Nato'dan çıkacağımız için ABD'nin İslami diktatörlük bahanesiyle ülkemize zamanla müdahalede bulunmak hakkı da doğacak.Irak,Libya, Suriye'ye saldırırken kullandıkları "demokrasi getiriyoruz" argümanını bu sefer ülkemiz için kullanacaklar.Kürt terörünü de bu fırsatta daha da azdırıp bir tür iç savaşı başlatacaklar.Zaten çökmüş olan ekonomi ve en az yarısı işsiz kalacak olan insanlarla bu iç savaşa çok meyilli olacağız ne yazık ki.Bu iç savaşta 12 Eylül 1980'e giden yolda nasıl ülkücüleri kullandılarsa bu sefer de onları ve Süleyman Soylu gibi kutuplaştırıcı Cia ajanlarını kullanacaklar.Ayrıca Devlet Bahçeli gibi kendi adamları da iç savaşı körükleyen söylemlerde bulunacak.

Erdoğan'ın tıpkı bir zamanların Irak'ının Saddam Hüseyin'i gibi tek adam haline getirilmesi de bir global projeydi yani.Rusya,ABD,İsrail, İngiltere çok istiyorlardı Erdoğan'ın başkan yapılmasını.Irak'ta da ülkenin başına Saddam Hüseyin'i ABD getirmişti ve sonra diktatörlüğünü bahane edip müdahalede bulundu ve parçaladı orayı.Erdoğan'a ve ülkemize de aynı senaryoyu uygulayacaklar ne yazık ki.

Ortalık karıştığında da zaten yavaş yavaş ayrılmakta olan ülkemizin zenginleri, iş adamları çok daha fazla Avrupa ve Balkan ülkelerine kaçacaklar ve kalanlar tarım ve hayvancılığı da bitik durumda olan bu ülkede çok çileler çekecekler.

Bütün bu yazdıklarım size safsata ve kabus senaryosu gibi geliyorsa sadece şu S400 olayını bekleyin ve hemen sonrasında yaşanacakları görün diyorum.Ben buradayım eğer yukarıda yazdıklarımda yanılırsam herkesten özür dilemeye de hazırım.

04 Haziran 2019 21:12

turkiyede yasadigini sanmıyorum. icisleri bakanina ajan diyecek kadar ileri gidemez yoksa. ama biri sikayet etse fena olmaz
harita94, 5 yıl önce

Şu ekonomik çöküşün postlarını ekran görüntüsü alarak savcılığa şikayet etsin biri.

04 Haziran 2019 21:13

editorler uyuyor mu bu arada? elestiri baska bu herifin yazdiklari baska

barans1
Şef
08 Haziran 2019 14:39

millet kafayı yemiş yok kriz geliyor yok çalışmayın sanki kpss çalışmaktan başka şansımız var

class12
Kapalı
08 Haziran 2019 15:19

Arkadaslar 2014 ten beri bu isin icinde olan biri olarak soluyorum felaket tellarlarini sallamayin. Oturun herseyi birakin disinizi sıkın kpss calisin özel berbat çünki. Bolumunuze atanamasaniz bile en kotu kyk ya nüfusa falan girersiniz düz sozlesmeli memur olarak ozelden bin kat daha iyi olur. Teias surekli yeniden yapilaniyor ozellesecek deniyor milletin canini sikiyorlardi ama bakin noldu en son atadamada 184 eem aldi. Atama sayisi 50 yi gecmes diolardi 232 eem alindi. Kimseyi takmayin gece gunduz kpss calisin dişinizi sıkın.

Toplam 439 mesaj
«10111213141516171819202122

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi