Editörler : "eskiyara"Pangaea
16 Nisan 2013 13:15

e-okul'a not girişi yapamıyorum

bilgisayarımda explorer 10 yüklü. e-okula sınav notlarını giremiyorum. hem lise hem ilk öğretimde derse giriyorum, lise için hiç bir problem yaşamadan girebilirken ilköğretim notlarını bir türlü giremiyorum.

explorer 8 yükle dediler. explorer 10 u silip, explorer 8 yüklemek istedim. pc, sizin sürümünüz daha üst diye yüklemiyor. ne chromeden ne mozilladan ne de yandexden hiç birinden girilmiyor. kafayı yedim.

e-okulda sınav not giriş bölümüne gelip sınıf, ders, sınav notunu işaretleyip listeleye bastıktan sonra öyle bekliyor, açmıyor. (uyumluluk modunu da denedim)

Bir bilen varsa yardım etsin lütfen on gündür denemediğim şey kalmadı, kafayı sıyıracam pc başında :)

ibizammm
Müsteşar Yardımcısı
16 Nisan 2013 17:04

sorumlu m yardımcısına ılet. pasıf halde olabılır.

bende sıfreyle gırıs yapamıyorum.

16 Nisan 2013 23:29

Hocam bu sorun bizim bilgisayarda da çıktı,sizin yaptıkların belki 10 katı farklı şeyler yaptım ama nafile bir türlü olmadı.Bilgisayarımız da yeni.

Bir de explorer eski sürümünü yükleyecekseniz,Program ekle/kaldırdan yüklü olan sürümü kaldırırsanız bir önceki süürm devreye girer.Ya da yüklü güncelleştirmelerden de yüklü olan explorer'ı kaldırabilirsiniz.

Bazı kişilerde bu işe yarıyormuş.Dediğiniz gibi biz de ilköğretimde sorun çıkıyordu,lise girişlerinde proplem yoktu.

Velhasıl ilginç bir sorun.Hatta ben de konusunu açmıştım.

gkaratas
Genel Müdür
16 Nisan 2013 23:30

başka pc den dene...

Plankk
Aday Memur
17 Nisan 2013 14:41

sağolun hocam. sorun o kadar basit deil.

ibizammm, 11 yıl önce

sorumlu m yardımcısına ılet. pasıf halde olabılır.

bende sıfreyle gırıs yapamıyorum.

Plankk
Aday Memur
17 Nisan 2013 15:57

haklısın hocam benim niye aklıma gelmedi bu . :))

başka pc deneyince tabiki sorun olmuyo, ama evde bir tane pc var ve onu da yeni aldım. explorer10 yüklü olduğu için ilköğretim e-okul'u açmıyor. explorer8 olması gerekiyor. acaba bu sorunu çözebilen varmı diye soruyorum.

resmen çömez muamelesi yapmışsın bize. :))

gkaratas, 11 yıl önce

başka pc den dene...

Plankk
Aday Memur
17 Nisan 2013 16:00

beni sadece TEACHER-PDR anlamış...

Plankk
Aday Memur
18 Nisan 2013 18:22

sayın meslektaşlarım yok mu bu problemin çözümünü bilen. bi el atın.

radon_3480
Memur
18 Nisan 2013 21:46

hocam biliyorum en basit yöntem gibi gelecek ama format at ben aynı sorunu yaşadım ne yaptıysam olmadı denemediğim yol kalmadı mozilla crome ne yaptıysam boş en sonunda format attım internet explorer 9 uyükledim şimdilik sorun yok tekrar kullnmaya başladım maalesef tek yok format gibi görünüyor ama başka yol bulursan hemen paylaş

18 Nisan 2013 23:35

Format işi çözüyor ama formattan güncelleme yapmamanız lazım yoksa eski haline dönüyor.Güncellemeleri hemen kapatmanız lazım.
Büyük ihtimalle buna bir güncelleme sebeb oluyor.Allah bilir hangisi.

tebessum80
Aday Memur
19 Nisan 2013 09:02

Arkadaşım explorer 10 dan girmiyorsa windows update'a gir orda yüklü güncelleştirmeler kısmına tıkla orda exploror 10 seç kaldır. Eski yüklü olan explorer kaç ise ona döner. yoksa silemezsin başka şekilde. Eğer pc de windows 8 yüklü ise explorer 10 direk yüklü geliyo onun için windows 8 de silme şansın yok. Bir diğer çözüm yoluda explorer adres çubuğunda uyumluluk modu çıkarsa ona tıkla sorun çözülür. Bu arada explorer dışında başka tarayıcıdan anasayfaya girersin ama başka işlem yapamazsın.

Kolay gelsin.

Börübars
Şube Müdürü
19 Nisan 2013 10:30

* Proxy kullanarak giriş yapabilirsiniz.

* GoogleDNS ya da OpenDNS kullanabilirsiniz.

* Opera tarayıcı ile deneyin.

Bunu yapmamışsanız en başta bunu yapın.

* Cleaner kullanarak dns ön belleğini, tüm geçici dosya ve çerezleri silin.

Börübars
Şube Müdürü
19 Nisan 2013 10:32

http://www.piriform.com/ccleaner/download/standard

19 Nisan 2013 10:54

Aynı ben de ahala devam etiği için yazıyorum.tebessum80 hocam o şekilde en eski sürüme geldiğinde de malesef sorun çözülmüyor.En eski sürüme gelip uyumluluk modu da işi çözmüyor.

Börübars hocam sorun girişte değil,giriyor fakat işlem yapılmıyor.mesala sınavları seçip listele diyorsun,listelenmiyor.Kurcalamadığım ayarı ve temizlemediğim yer kalmadı.

Plankk
Aday Memur
20 Nisan 2013 18:49

evet sayın hocalarım, tacher-pdr'nin dedikleri doğru. hiç bir yöntem işe yaramıyor. tek çare format

mbulut1984
Aday Memur
20 Ocak 2014 09:53

Arkadaşlar İnternet explorer 10 kullanıcılarının e-okulda notları girerken notlar listelenmeme sorunu devam ediyorsa sorunun çözümü şu şekilde olacak:

Sağ tarafta ayarlar butonuna tıklayıp Uyumluluk Görünümü Ayarları seçilir.Gelen ekranda Şu web sitesini ekle kısmına meb.gov.tr yazılır ve ekle denir.Daha sonra İnternet explorer 10 u kapatın geri açın işlem tamamdır.

feedback_ytu
Kapalı
20 Ocak 2014 09:57

merkezi sınav sonuçları açıklandı.... sanırım ondan dolayı sisteme giriş yapılamıyor, ben az önce girdim ve sınav sonuçlarını gördüm... telaş yapmayın, düzelecektir....

Evlenmek Gerek
Genel Müdür
20 Ocak 2014 10:53

Denemediğim tarayıcı kalmamıştı, sizin açıklama sayesinde sorunu hallettim. Teşekkürler.

mbulut1984, 10 yıl önce

Arkadaşlar İnternet explorer 10 kullanıcılarının e-okulda notları girerken notlar listelenmeme sorunu devam ediyorsa sorunun çözümü şu şekilde olacak:

Sağ tarafta ayarlar butonuna tıklayıp Uyumluluk Görünümü Ayarları seçilir.Gelen ekranda Şu web sitesini ekle kısmına meb.gov.tr yazılır ve ekle denir.Daha sonra İnternet explorer 10 u kapatın geri açın işlem tamamdır.

tebessum80
Aday Memur
20 Ocak 2014 10:54

e okula explorer dan giremeyen arkadaşlar. yapmanız gereken çom basit. eski sürüm yüklemekle uğraşmayın. uyumluluk modunda çalıştımanız yeterli olacak. şimdi yapmanız gerekeneleri sırayla anlatayım.

1- explorerdan e-okula girin (sürüm eski diye uyarı yazısı alırsınız)

2-üstte menü çubuğunda araçlar yazana tıklayın (araçlar gözükmüyorsa url adres çubuğunun hemen altında boş yere sağ tıklayın menü çubuğu sekmesini işaretleyin.)

3-uyumluluk görünümü ayarlarına tıklayın.

4-açılan pencereden ekle yazan yere tıklayın.(ekle yazan yerin sol tarafında meb.gov.tr adresi olacak .)

bu işlemleri yaptıktan sonra e okula giriş sorununuz kalmayacaktır....

serkansah86
Daire Başkanı
21 Ocak 2014 14:09

mbulut1984 hocam teşekkürler sizin dediğiniz gibi yaptım oldu, Allah razı olsun, aynı sorunu yaşayan öğretmenlerimiz varsa tarif edilen gibi yapsın hiçbir sıkıntı olmuyor.

mbulut1984, 10 yıl önce

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi