Editörler : Pangaea

Betelgeus
Daire Başkanı
25 Temmuz 2019 14:10

Doğrudur Hocam.

Mesela ben x ve y şehrini düşünüyorum öncelikle diyelim. Bu şehirlerden birkaç okul tercih etme hakkım ve bunların tercih sıralaması ihtimalleri nasıl etkiler diye merak ediyorum. Bir başlıkta bir öğretmenimiz bir ilden 5 tercih yapın yazıyordu. Bu tercihleri peşpeşe sıralamak sağlıklı mıdır, yoksa serpiştirmek mi gerek? Kafamda bir sürü soru var. Keşke atanan arkadaşlar nasıl yollar izlediler yazsalar. O kadar çok başlık açılıyor ki önceki başlıkları bulmak çok zor.

25 Temmuz 2019 14:21

hocam tam da bununla alakalı bir video izliyordum :) siz de izleyin umarım kafanızdaki sorulara cevap bulursunuz ama video biraz uzun

https://www.youtube.com/watch?v=7reVps7STmg&t=7s

bana sorarsanız istediğiniz yerlerde açılan okulları merkeze yakından uzağa doğru sıralamanız. geçen atamada tercih hakkım vardı benim. tercihlerimde iki ilçe belirlemiştim sonlarda olduğum için cizre ve silopi yazmıştım. önceliğim cizreydi ve listemin ilk 10u cizre son 10u silopiydi. ama bu yanlışmış şuan farkediyorum.. cizrenin 30km uzağındaki okul silopinin merkezinden önce geliyordu listede :D bu sefer böyle yapmayacağım mesela. bir ilin sırf istiyorum diye çok uzak bir okulu yazmaktansa ikinci planda tuttuğum ilin merkezi okullarını ya da ulaşımı daha rahat olan okullarını yazmayı planlıyorum.

Betelgeus, 5 yıl önce

Doğrudur Hocam.

Mesela ben x ve y şehrini düşünüyorum öncelikle diyelim. Bu şehirlerden birkaç okul tercih etme hakkım ve bunların tercih sıralaması ihtimalleri nasıl etkiler diye merak ediyorum. Bir başlıkta bir öğretmenimiz bir ilden 5 tercih yapın yazıyordu. Bu tercihleri peşpeşe sıralamak sağlıklı mıdır, yoksa serpiştirmek mi gerek? Kafamda bir sürü soru var. Keşke atanan arkadaşlar nasıl yollar izlediler yazsalar. O kadar çok başlık açılıyor ki önceki başlıkları bulmak çok zor.

fatih ç.
Genel Müdür
25 Temmuz 2019 14:51

İl il gruplama falan yapmayın hocam. Hangi okulu istiyorsanız orayı üste yazın. İl değil, okul seçiyorsunuz. Okul - ev ulaşımı nasıl olur bunları hesaplayın.

25 Temmuz 2019 15:40

Sınıf öğretmenliği adina konusayim hocam 23 il açılıyor 5-6 gun içerisinde acilan okulların hepsine bakamayacagimiz icin fazla kontenjani olan arkadaşların 4-5 il ile tercihlerini daraltmaları düşüncesindeyim. O iller icinde dediginiz gibi okul ev ulasimini goze alip tercih yapilmali

fatih ç., 5 yıl önce

İl il gruplama falan yapmayın hocam. Hangi okulu istiyorsanız orayı üste yazın. İl değil, okul seçiyorsunuz. Okul - ev ulaşımı nasıl olur bunları hesaplayın.

Betelgeus
Daire Başkanı
25 Temmuz 2019 16:47

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Benim durumum biraz farklı. O yüzden il bazında düşünüyorum buna odaklandım. Tabii ki okullar açılınca ona göre tercih yapacağım.

Paylaştığınız video için ayrıca teşekkürler hocam.

Toplam 45 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi