Editörler : swat3410
«503350345035503650375038503950405041504250435044»

Ist3447
Şef
01 Aralık 2021 19:30

Kurumun, idare mahkemesine gonderdigi cevap icinde kurum kanaati seklinde birsey gormedim. Rica etsem tam olarak nasil bir evrak ya da hangi evrakin icinde bilgi verir misiniz? Ona gore bir daha bakayim ben. Cunku o skilde bir ibare gormedim evrakimda
Celikzade, 2 yıl önce
İdare mahkemesine gönderilen savunmada var... Komisyonda olmayabilir

Celikzade
Şube Müdürü
01 Aralık 2021 22:04

Devrem genelde karar öncesi karara yakın bir tarihte gönderiliyor... Müsait zamanda atarım... Geçirdiği disiplin soruşturması adli soruşturma hepsi yazılı
Ist3447, 2 yıl önce
Kurumun, idare mahkemesine gonderdigi cevap icinde kurum kanaati seklinde birsey gormedim. Rica etsem tam olarak nasil bir evrak ya da hangi evrakin icinde bilgi verir misiniz? Ona gore bir daha bakayim ben. Cunku o skilde bir ibare gormedim evrakimda

Ist3447
Şef
01 Aralık 2021 22:06

Tesekkur ederim
Celikzade, 2 yıl önce
Devrem genelde karar öncesi karara yakın bir tarihte gönderiliyor... Müsait zamanda atarım... Geçirdiği disiplin soruşturması adli soruşturma hepsi yazılı
01 Aralık 2021 22:38

İdari dava dosyasına davalı kurum olan Emniyet tarafından gönderilen evraklar arasında DİZİ PUSULASI başlıklı evraklar içerisinde DİĞER TESPİTLER - ÜST AMİR KANAATİ alt başlıkları takip edildiğinde sadece Görüş 1 veya Görüş 1 - Görüş 2 şeklinde karşımıza çıkan, bahse konu kurumun ilgili personel hakkında, hangi tarihte hangi kanaati taşıdığını belirtir bölüme kurum kanaati deniliyor.

Buradaki ibarenin "olumlu" olmasını idare mahkemeleri umursamıyor. Hatta idare mahkemeleri mer'i mevzuatı da umursamıyor. İdare mahkemelerinin neyi umursadığı çok açık.

İçerisinde bulunduğumuz ultra distopik zaman diliminde akıl, ruh ve beden sağlığına dikkat edilmeli diyerek iyi geceler dilerim.

Ist3447
Şef
01 Aralık 2021 22:43

Devrem ozellikle idari yargi basamaklarindan zaten birsey beklemiyorum. Bizlerin sadece usulu takip ettgimizi dusunuyorum. Dedigin gibi amir gevis mi getirmis kanaat mi getirmis mahkemelerin cok umurunda degil. Amir kanaati diye mabada dayanan bir delili de sanirim Turk yargisi sanigin idamina delillerin sonradan toplanmasina devrinde ancak gormustur. Sahsen ben fantezi olsun diye merak ediyorum yoksa dosyamiza etki edecek yanı yok
Devletinin Polisi, 2 yıl önce

İdari dava dosyasına davalı kurum olan Emniyet tarafından gönderilen evraklar arasında DİZİ PUSULASI başlıklı evraklar içerisinde DİĞER TESPİTLER - ÜST AMİR KANAATİ alt başlıkları takip edildiğinde sadece Görüş 1 veya Görüş 1 - Görüş 2 şeklinde karşımıza çıkan, bahse konu kurumun ilgili personel hakkında, hangi tarihte hangi kanaati taşıdığını belirtir bölüme kurum kanaati deniliyor.

Buradaki ibarenin "olumlu" olmasını idare mahkemeleri umursamıyor. Hatta idare mahkemeleri mer'i mevzuatı da umursamıyor. İdare mahkemelerinin neyi umursadığı çok açık.

İçerisinde bulunduğumuz ultra distopik zaman diliminde akıl, ruh ve beden sağlığına dikkat edilmeli diyerek iyi geceler dilerim.

01 Aralık 2021 23:55

Sadece usulü takip ediyoruz, doğrudur. Bu cümlen durumumuzun en iyi özeti bence.

Bu işlere bakan idare mahkelerinin birisinde hâkimlerden birinin azlık oyu gerekçelerini okuyup hakimlerden birisinin bu derece hukuki argümanlarla kararını cesurca gerekçelendirebildiğine şahit olduğumda çok şaşırmıştım. Fazla sürmedi. Vergi mahkemesi hâkimliğine atandı bu hâkim.

Bu zamanda adil ve hukuki kararlarla karşılaşmak ilginç geliyor insana. Bünye hukuksuzluğa alışınca böyle oluyor işte. Adı üzerinde; ultra distopik çağ.

Ist3447, 2 yıl önce
Devrem ozellikle idari yargi basamaklarindan zaten birsey beklemiyorum. Bizlerin sadece usulu takip ettgimizi dusunuyorum. Dedigin gibi amir gevis mi getirmis kanaat mi getirmis mahkemelerin cok umurunda degil. Amir kanaati diye mabada dayanan bir delili de sanirim Turk yargisi sanigin idamina delillerin sonradan toplanmasina devrinde ancak gormustur. Sahsen ben fantezi olsun diye merak ediyorum yoksa dosyamiza etki edecek yanı yok

denistpol
Aday Memur
02 Aralık 2021 09:50

Bu nasıl çark ulan!

Buğday bizim, ezilen biz.

Un olan biz, ac kalan biz.

Kimdir doymak bilmeyen bu soysuz?

HAK-LI polis
Memur
07 Aralık 2021 00:03

Kar altında kalan buğday tanesi gibi şu an üşüyor ve hatta ölmek üzere olabiliriz ama bu Soğuk ve ağır kar yükünün altında o tohuma dayanma gücü ve sabrı veren O Zat , o karları eritecek baharı ve o tohumdaki umudu tekrar yeşertecek ve güneşin ışınlarına kavuşturacaktır.
07 Aralık 2021 23:09

Tam 46 yıl; dile kolay?Osmanlı'nın, en uzun süre tahtta kalan padişahı.Kanuni Sultan Süleyman?Hükümdar olduğu devir, devletin en kudretli dönemleridir.Ama basireti/aklı/öngörü ve tedbiri, asla elden bırakmaz.Her dem, devletin akıbetini düşünür?"Acaba, günün birinde Osmanoğulları da inişe geçer/çökmeye yüz tutar mı" endişesi, her an aklındadır.Devletin izzet ve azameti/erişilen güç ve hükmettiği geniş coğrafya onu rehavete sürüklemez. Sürekli düşünür-taşınır/sorar/araştırır ve dönemin bilgeleriyle istişarelerde bulunur.Süt kardeşi Yahya Efendi?Müderris/Mutasavvıf/Şair/Alim,Pratik zekalı ve hazırcevap biridir.Kısa/öz/özetle konuşmayı seven, derin ve deruni bir kişiliktir.Türbesi, bugün Beşiktaş ile Ortaköy arasında Yahya Efendi Tekkesi adıyla anılan yerdedir.Dönemin denizcileri/balıkçılarıyla yoğun bir diyalog ve iletişimi olduğu için, İstanbullu denizciler onun İstanbul Boğazı'nın dört manevi bekçisinden birisi olduğuna inanırlar.

(Diğerleri Üsküdar'da Aziz Mahmud Hüdayi, Beykoz'da Yuşâ Peygamber, Sarıyer'de Telli Baba hazretleridir.)İşte bu Yahya Efendi de, Kanuni'nin sık sık istişare edip, fikrinden istifade ettiği/danıştığı biridir.Kendisinden sadece birkaç gün önce doğmuş olmasına rağmen ona "Ağabey" diye hitap eder.

Bir gün Yahya Efendi'ye bir pusula yazar ve gönderir.

Pusulada;"Sen, ilmiyle amel eden bilge birisin?Bizi de aydınlat.Bir devlet hangi halde çöker?Osmanoğulları'nın akıbeti nasıl olur?Bir gün izmihlale (yıkılma) uğrar mı?" diye yazar.

Pusulayı/mektubu okuyan Yahya Efendi aynı kâğıdın arkasına;"Neme lazım be Sultanım!" yazar ve geri gönderir.Bu cevabı hayretle okuyan Sultan Süleyman, bir mana veremez.Hatta, çok da bozulur.

Nihayet kalkar, Yahya Efendi'nin Beşiktaş'taki dergahına gelir ve der ki:"Aşk olsun ağabey!..Sana çok önemli ve kritik bir konuda fikir sordum.Sen ise ciddiye almayıp geçiştirdin.Cevap bile vermedin?

"Yahya Efendi şöyle bir bakar:? Sultanım, sizin sorunuzu ciddiye almamak mümkün mi?Ben sorunuz üzerinde iyice düşündüm ve kanaatimi size açıkça arz ettim.

Sultan Süleyman;? Sadece "Neme lazım be Sultanım" demişsin.Sanki, beni böyle işlere karıştırma der gibi.Herhangi bir cevap yoktu, kâğıtta?

Bunun üzerine, Yahya Efendi şu müthiş açıklamasını yapar:"Sultanım!Aslında, aradığın cevap oydu;

Bir yerde zulüm yayılırsa,

Haksızlık şayi olursa,

Sonra, koyunları kurtlar değil çobanlar yerse,

Bilenler de bunu söylemeyip susarsa,

Fakirlerin, yoksulların, muhtaçların, kimsesizlerin feryadı göklere çıkarsa,

Bunu da taşlardan başka kimse işitmezse,

Herkes, sadece "ben-ben" derse,

Ve tüm bunları görüp/işitenler, "Neme lazım be?" derse;

İşte o zaman, devletin sonu gelir/Osmanlı yıkılır?"

İyi geceler herkese.( 7 Aralık 2021 Salı )

İstanbul3344
Aday Memur
10 Aralık 2021 09:19

İdare mahkemesi duruşma günü vermiş. Avukatım yok avukat tutmalımıyım.? Birde avukatsız gidersem barodan avukat mi veriyorlar.

sistemseyhan
Memur
10 Aralık 2021 10:10

Avukatsız olarak kendin katılabilirsin. Barodan avukat vermezler

Muho2321
Aday Memur
10 Aralık 2021 10:31

Devrem kaçıncı idare mahkemesinde senin dosyan. Bide başvuru noyu yazarsan 2019 mu 2020 mi kaça kaç dosya numaran.

İstanbul3344, 2 yıl önce
İdare mahkemesi duruşma günü vermiş. Avukatım yok avukat tutmalımıyım.? Birde avukatsız gidersem barodan avukat mi veriyorlar.

Celikzade
Şube Müdürü
10 Aralık 2021 16:44

Çok fark etmiyormuş duruşmalı duruşmasız sadece dinliyor ve kararı sonraya bırakıyorlarmış
sistemseyhan, 2 yıl önce

Avukatsız olarak kendin katılabilirsin. Barodan avukat vermezler

İstanbul3344
Aday Memur
11 Aralık 2021 23:29

25. İdare 2020/2×× dosya numarası
Muho2321, 2 yıl önce

Devrem kaçıncı idare mahkemesinde senin dosyan. Bide başvuru noyu yazarsan 2019 mu 2020 mi kaça kaç dosya numaran.

Celikzade
Şube Müdürü
12 Aralık 2021 07:53

Dosya numarası önemli değil diyorlar... Sıralama diye birşey yokmuş...
Muho2321, 2 yıl önce

asi42lii
Aday Memur
12 Aralık 2021 08:29

Arkadaşlar belki daha önce yazan olmuştur Agir cezada koddan ve 17- 25 Aralık öncesine dair ifade veren bir taniktan kaynakli beraat almistim savci istinaf etti. BAM tekrar duruşma icin mahkeme günü vermiş. Acabaneden duruşma vermiş olabilir bilgisi olan yada böyle bir durumla karşılaşan varmi ?

Celikzade
Şube Müdürü
12 Aralık 2021 08:53

Başka ismi geçen tanıklar var mı
asi42lii, 2 yıl önce

Arkadaşlar belki daha önce yazan olmuştur Agir cezada koddan ve 17- 25 Aralık öncesine dair ifade veren bir taniktan kaynakli beraat almistim savci istinaf etti. BAM tekrar duruşma icin mahkeme günü vermiş. Acabaneden duruşma vermiş olabilir bilgisi olan yada böyle bir durumla karşılaşan varmi ?

asi42lii
Aday Memur
12 Aralık 2021 09:39

Etkin pismanliktan yararlanan sanik bende dahil 17 -25 den öncesi icin beraber çalıştığımız 5 kişinin ismini vermiş 2 sinin tanik olarak ifadesi alınmıştı. Yanliz Uyapa baktığımda Bam 'in talimatında diger kişilerin ifadesi alınacak diye bisey yok sadece Komdan Feto havuzunda benle ilgili birşey varmı yokmu onun yazısını istemis

Celikzade
Şube Müdürü
12 Aralık 2021 12:30

Bam sadece esksik kısımları istiyor rahat ol karar vermez ilk derece mahkemeye dosyayı geri gönderir... Kom havuzunu ilk başta ifade etmek lazımdı. Ben de aynı hatayı yaptım yeniden mahkeme oluyorum... Olmayan tanık bekliyoruz
asi42lii, 2 yıl önce

Etkin pismanliktan yararlanan sanik bende dahil 17 -25 den öncesi icin beraber çalıştığımız 5 kişinin ismini vermiş 2 sinin tanik olarak ifadesi alınmıştı. Yanliz Uyapa baktığımda Bam 'in talimatında diger kişilerin ifadesi alınacak diye bisey yok sadece Komdan Feto havuzunda benle ilgili birşey varmı yokmu onun yazısını istemis

asi42lii
Aday Memur
12 Aralık 2021 20:15

Avukatlada gorustum o da cezada verebilir beraati onayadabilir diyorda bakalim artik Hayırlısı artik abdestimizden şüphemiz yokki namazımızdan şüphemiz olsun ama surundurmeye devam ediyorlar yinede bilgin icin Celikzade devrem eyvallah

Toplam 102884 mesaj
«503350345035503650375038503950405041504250435044»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi