Editörler : E.Kayı Han

NotingMan
Aday Memur
03 Şubat 2023 16:42

7. yargı paketi gerçekten söylendiği gibi sadece ikm leri kapsayacaksa çok yazık olur. inşallah geri çekmezler ama Adalet bakanlığı personel bütünlüğünü bu söylenti bile bu kadar etkilemişse paket bu haliyle çıktığında neler olur bilinmez.umarım sivil memurlar ve adliye personeli dahil edilir

03 Şubat 2023 16:50

askeriyede sivil memur ile yada polisin içinde sivil memur le polisin arasında farklar var ise cezaevlerinde de infaz koruma ve diğer sivil memurların arasında ki fark da doğaldır. İnfaz koruma memuru arkadaslar iyileştirme hakkını maaslarda ve özlük haklarında sonuna kadar hak ediyor .. Kimse kıskanmasın fesatlık yapmasın herkes hakkını arasın ama kimse infaz koruma memuru üzerinden pirim yapmaya kalkmasın. biz hak arayanların yanındayız. saglıyla kalın. cezaevlerinde iç güvenlik ve dış guvenlık arasında bu kadar özlük ve maaş farkı olmamalıdır. inşallah yakın zamanda güzel haberler alırız..

NotingMan
Aday Memur
03 Şubat 2023 16:54

bu kadar alıngan olmayın arkadaşlar.biz uzaydan bakmıyoruz.iç içe çalışıyoruz. sizin haklarınız sizlere helal olsun. madem seçim üzeri bir şeyler olacak ve bir daha böyle bir paket ancak sonraki seçimlerde çıkacak bizde sesimizi her kesime duyurmaya çalışıyoruz

Şerefli.infazkoruma, 1 yıl önce

askeriyede sivil memur ile yada polisin içinde sivil memur le polisin arasında farklar var ise cezaevlerinde de infaz koruma ve diğer sivil memurların arasında ki fark da doğaldır. İnfaz koruma memuru arkadaslar iyileştirme hakkını maaslarda ve özlük haklarında sonuna kadar hak ediyor .. Kimse kıskanmasın fesatlık yapmasın herkes hakkını arasın ama kimse infaz koruma memuru üzerinden pirim yapmaya kalkmasın. biz hak arayanların yanındayız. saglıyla kalın. cezaevlerinde iç güvenlik ve dış guvenlık arasında bu kadar özlük ve maaş farkı olmamalıdır. inşallah yakın zamanda güzel haberler alırız..

İnfaz34
Aday Memur
03 Şubat 2023 17:07

Arkadaşlar saat 21 00 de ülke tv de bakan konuscak

03 Şubat 2023 17:08

Alınganlık degil ben gercekleri yazdım .. Bu ikm personeline yapılan iyileştirmeyi çekeyip kıskanıp saga sola yazanlar infaz koruma memuru arkadaslarımızı yadırgayanlara yazdım .. Herkes infaz koruma memurlarının ne şartlarda çalısıtıgını biliyor bildiği halde bir çekememezlik oluyor. yazdıklarımı Bu gelecek iyileştirmeyi çekemeyenlere yazdım..

NotingMan, 1 yıl önce

bu kadar alıngan olmayın arkadaşlar.biz uzaydan bakmıyoruz.iç içe çalışıyoruz. sizin haklarınız sizlere helal olsun. madem seçim üzeri bir şeyler olacak ve bir daha böyle bir paket ancak sonraki seçimlerde çıkacak bizde sesimizi her kesime duyurmaya çalışıyoruz

İnfaz34
Aday Memur
03 Şubat 2023 17:09

Bence buna odaklana lim gereksiz kavgaları bırakalım bana göre diğer personelde faydalan cak ne gelirse kar diyelim 300 veya 500 artık buna yogunlasalim hadi hayırlısı

İnfaz34
Aday Memur
03 Şubat 2023 17:11

Burda sunuda söyleyelim yargı paketi adı altında ikm ve ikbm ibaresi vardı sadece buna istinaden gündem oluştu bu olmasa idi sivil personelin esa mesi mi okunur du kendi kendilerini gelin güvey oldular ikm lerin iyilestirmesinede kan doladı lar

İnfaz4206
Kapalı
03 Şubat 2023 18:18

Ne olurmuş
NotingMan, 1 yıl önce

7. yargı paketi gerçekten söylendiği gibi sadece ikm leri kapsayacaksa çok yazık olur. inşallah geri çekmezler ama Adalet bakanlığı personel bütünlüğünü bu söylenti bile bu kadar etkilemişse paket bu haliyle çıktığında neler olur bilinmez.umarım sivil memurlar ve adliye personeli dahil edilir

İnfaz34
Aday Memur
03 Şubat 2023 18:21

Arkadaşlar acil ülke tv yi arayın 0312 284 04 00 canlı yayında ikm leri özlük haklarını gündeme getirmesini söyleyin

cemil1905
Şube Müdürü
03 Şubat 2023 18:24

Şu pakette çıkıyorsa çıksın artık kabak tadı vermeye başladı. Aylardır milleti oyaliyorlar. Kendi maaşlarına zam olduğunda 1 gecede çıkıyor o yasa.

sabırtaşı23
Aday Memur
03 Şubat 2023 18:42

Kudurma kudurma sen IKM değilsin :D

İnfaz34, 1 yıl önce

Bakin arkadaşlar bense infaz korumayim niye yalan soyleyim bende isterim ikm ve ikbm alsin diğer gruplar almasın fakat adamlar ısrar etti haklarını aradi sonunda başardı hayırlı olsun meblaga gelince 8000× 0.43 değil de 2000× 0.43 = 800 tl civarı tüm personele eşit hayırlı olsun

Kuruyemisci
Aday Memur
03 Şubat 2023 19:02

Bir defa sistemde aksaklıklar var. Öncelikle devlet bu mesleği bir güvenlik bir emniyet sinifi olarak görmüyor ki eğitimsiz bir şekilde ise alıyor. Yani devlet seni sivil memurdan farklı görmüyor. Disiplin ve nizam için giyiyoruz o formaları sadece bir caydiricilik olsun diye o kadar. Bir defa Spor mulakati bile yapma gereği hissetmiyorlar. Kurumlardaki memurların %90 ı kondisyonsuz. Diğerleri de kendi çabalarıyla birseyler yapmaya çalışan genç kesim. Zaten ikm ler direk işe alınıp kuzu gibi mahkumun içine veriliyor. Eğitim adı altında 2 hafta süren dandik eğitimler. Hatta boşa masraf olarak görüyorlar ki eskiden 30 gündu bu eğitimler şimdi pandemi bahane edilerek 10 gunde sertifika verdiler elimize.

Kuruyemisci
Aday Memur
03 Şubat 2023 19:05

Bu iyileştirme gelecekse rotasyonda gelmeli o zaman veya kurum içi birim değişkenligi olmalı. Yok öyle ambarda masa başı çalışıp güvenliği sağlıyorum ayağına 4000 tl zam almak. Herkes torpille bir yerlere girmis

Guardian.35
Kapalı
03 Şubat 2023 19:17

Kuruyemisci. Abim hadi sen tezgahının başına geç kafa yorma bunlara her ikm nin iş yükü bir değil elbette ekmeğini yiyenler olacak bu sadece bu kurumlarda yok her sektörde var bu.

İnfaz34
Aday Memur
03 Şubat 2023 19:20

Sabirtasi sabrımı taşırma ikm değilsin sen ayrica

ahmet1233
Aday Memur
03 Şubat 2023 19:38

ikm ve ikmb 3000 tl zam verilecekse neden beraber çalıştığımız katip teknisyen şoför arkadaşlarada zam verilmesin ikm olarak kamudaki en düşük maaş alan bu arkadaşlarında arkasında olmamız cte olarak tek yumruk olmamız lazım dönem tamda bunu gerektiren bir dönem sivil personel bizim arkamızda dursun biz onların birbirimizi yiyerek hiç bir yere varamayız.

djedje
Aday Memur
03 Şubat 2023 19:57

Yav şu vardiyaymis, ambarmis infazmis birim muhabetini birakin arkadaslar. Kisi vardiyada da olsa ambarda da infazda da olsa sonucta uniformayi giyiyor, garantisi yok herkes potansiyel olarak vardiya memurudur bir kalemde degisiyor birimler. Yillarca birim degistirmemis kisiler elbette oluyor ama istisna olarak var bunlar onlar da zaten her meslek grubunda vardir. Uniforma giyen adi ikm olan herkes hakediyor bu iyilestirmeyi ben hic gunduzde calismadim ama cezainfaz kurumlarinda blok nobetcisi de olsan idari kat memuru da olsan herkes calisiyor sonuc olarak. Bunlara takilmayin biz ismimize, giydigimiz uniformaya bu meslege odaklanalim.

Yorgunikm
Aday Memur
03 Şubat 2023 20:24

Şu kuruyemisci gibilerini gorunce teli kirasim geliyor anlayin artik bunun rotasyonla alakasi yok yok ben buyuksehirde kampusteyim 5 yildir mahkum gormeyen ikm ler var vardiyadan cikamayan ikm ler var yillarca ve surekli memurun gidip geldigi biryer bu kafaya gore bizim cezaevinde olmamasi lazim ama oluyor yine mudurlerle samimi olan idarede calisacak yine amirler topragi olan memuru bulup rahat yere verecek yine bende sen cok istiyosan sen git rotasyon yap begenmiyosan caliatigin yeri tayin yaz zorlami tutuyolar ben hic polis sayfasinda sen ceviktesin sen cinayet subedesin diye birbini yiyen polis gormedim yada diger memurlarda vallahi vermesinler vallahi haketmiyor bu ikm ler hic bir halti bu sen git 3 4 yilda bir göç tasi biz istemiyoruz ins vermezler size 3 bini birak verilen maas bile fazla bence adam ozluk hakki isterken yaninda beni il il gezdir aile duzenim kalmasin diyor saka gibi

djedje
Aday Memur
03 Şubat 2023 20:29

Yaw bu adamlar zannediyorki tum polisler askerler sanki dagda catisiyor. O meslek gruplarinda da cok rahat olan kisiler yokmu sanki, aslerlik yaptigimiz zaman bizzat sahit olduk bir cogu 8/5 calisiyordu. Sen mesleginin itibarina odaklan arkadasim ne yapacan birimi cartu curtu.
Yorgunikm, 1 yıl önce

Şu kuruyemisci gibilerini gorunce teli kirasim geliyor anlayin artik bunun rotasyonla alakasi yok yok ben buyuksehirde kampusteyim 5 yildir mahkum gormeyen ikm ler var vardiyadan cikamayan ikm ler var yillarca ve surekli memurun gidip geldigi biryer bu kafaya gore bizim cezaevinde olmamasi lazim ama oluyor yine mudurlerle samimi olan idarede calisacak yine amirler topragi olan memuru bulup rahat yere verecek yine bende sen cok istiyosan sen git rotasyon yap begenmiyosan caliatigin yeri tayin yaz zorlami tutuyolar ben hic polis sayfasinda sen ceviktesin sen cinayet subedesin diye birbini yiyen polis gormedim yada diger memurlarda vallahi vermesinler vallahi haketmiyor bu ikm ler hic bir halti bu sen git 3 4 yilda bir göç tasi biz istemiyoruz ins vermezler size 3 bini birak verilen maas bile fazla bence adam ozluk hakki isterken yaninda beni il il gezdir aile duzenim kalmasin diyor saka gibi

03 Şubat 2023 20:42

Hocam genelde sorulacak sorular önceden muhataba iletilir ve o sorular sorulur. İnşallah konusu açılır, şahsi kanaatim Adalet Bakanlığı personeli hakettiğinin çok altını kazanıyor

İnfaz34, 1 yıl önce

Arkadaşlar acil ülke tv yi arayın 0312 284 04 00 canlı yayında ikm leri özlük haklarını gündeme getirmesini söyleyin

Toplam 234 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi