Editörler : supporters.
«161162163164165166167168169170171172»

ekon101
Aday Memur
19 Mart 2023 14:38

Sayın hocam, parası neyse ama değerlendirip gönderseler insanları boşu boşuna strese sokmasalar daha iyi olur. Belki onlar için çok önemli değil ancak adaylar için çok önemli. Birde bu kadar beklemenin sonu hüsran olursa o daha da uzucu olacak. Çünkü Mart basvurusunu kaçırmış olacağız.
Profiterof, 1 yıl önce

Benimde 2 jüri bekliyor. Eskiden doçentlik dosyası aylarca masaların kenarında hiç açılmadan bekler gelen gidene gösterilir, sohbet dalga konusu yapılırdı. Çok kez şahit oldum. Şimdi de dijital ortamda. Değişen tek şey başvuru için para veriyoruz.

Adaydochent
Aday Memur
19 Mart 2023 15:13

Hocam insan gülmekten başka bir şey yapamıyor :))

Cengo0054, 1 yıl önce

Hocam çok saçma gerekçeler vardı.

1. Doktora tezinden sonra üretilen makalarler tezle alakalı aynı kaynakçalar var diyor. ( kaybaklar aynı ancak konu farklı bunu anlamayacak kadar sığ düşünmüş)

2. Doktora tezinde savubma jüri tutanağı bulunmamaktadır diyor. (2018 den sonra kişisel verileri koruma kanunu gereği kadırıldı)

3. Alan dışı çalışmalar var diyor (başvurduğumalandan olmayacağını düşündüğü ancak başlığa bakıp değerlendirme yapmış hiç içerik okumamış bile)

4. Mükerer yayın var diyor (hiç bir çalışmam birbiriyle aynı değil konu alanı aynı ancak içerikler her birnde farklı)

5. Tezimin sayfasayısını dikakte alarak değerlendirme yapmış. (Bir çalışmanın sayfa sayısı nitelikle ilgili olabilir mi)

6. Atıflarda kanıtlayıcı belge yok demiş ( sistemde kanıtlayıcı belge isteyen bir yer zaten yoksadece eser isimlerini istiyor zaten şablon vermişti)

7. Atıflar birbirinden alakasız çalışmalarda olmuş diyor. (Ben bana atıf yapan adamları nerdenbileyim. Benim alanım dışında bana atıf yapmayın mı diyeyim böyle bir gerkçe ile eleştiri çoksaçma)

Vs. Saçmalıklarla dolu gerekçeler.

Prolific
Aday Memur
19 Mart 2023 16:01

Cengo0054 hocanin başvurusunda ileri sürülen asgari verme gerekçeleri gerçekten sistem açısından üzücü dedirtecek ölçüde salakça.

Cengo0054, 1 yıl önce

1. Doktora tezinden sonra üretilen makalarler tezle alakalı aynı kaynakçalar var diyor. ( kaybaklar aynı ancak konu farklı bunu anlamayacak kadar sığ düşünmüş)

2. Doktora tezinde savubma jüri tutanağı bulunmamaktadır diyor. (2018 den sonra kişisel verileri koruma kanunu gereği kadırıldı)

3. Alan dışı çalışmalar var diyor (başvurduğumalandan olmayacağını düşündüğü ancak başlığa bakıp değerlendirme yapmış hiç içerik okumamış bile)

4. Mükerer yayın var diyor (hiç bir çalışmam birbiriyle aynı değil konu alanı aynı ancak içerikler her birnde farklı)

5. Tezimin sayfasayısını dikakte alarak değerlendirme yapmış. (Bir çalışmanın sayfa sayısı nitelikle ilgili olabilir mi)

6. Atıflarda kanıtlayıcı belge yok demiş ( sistemde kanıtlayıcı belge isteyen bir yer zaten yoksadece eser isimlerini istiyor zaten şablon vermişti)

7. Atıflar birbirinden alakasız çalışmalarda olmuş diyor. (Ben bana atıf yapan adamları nerdenbileyim. Benim alanım dışında bana atıf yapmayın mı diyeyim böyle bir gerkçe ile eleştiri çoksaçma)

19 Mart 2023 17:24

Merhaba hocalarım,

200'ün üzerinde bir puanla ekim 2022 de doçentlik başvurumu yaptım. Ancak, uluslararası yayınları iki index'ten isim benzerliği olan diğer index'te yayınladığımdan hareketle, asgari şartları taşımadığım gerekçesiyle başvurum reddedildi. İtiraz ettim, 16 Martta toplanan DK'da görüşüleceği söylendi. Ancak henüz bir cevap gelmedi. Forumda gördüğüm kadarıyla itirazı kabul edilen hocalarımın başvuru süreçleri tekrar eski haline dönmüş. Benim başvurumda herhangi bir değişiklik olmamasını itirazımın kabul edilmemiş olmasına bağlıyorum. Ancak, siz değerli hocalarımın benim konumla ilgili düşüncelerini merak ediyorum. Benim yapmış olduğum başvuru şartlarında uluslararası makale şartı bulunmamaktadır, kaldı ki bir doçent adayından asgari 100 puan toplaması

beklenirken ben çok üzerinde bir puan ile başvurumu sundum. Bahsi geçen makaleler hiç değerlendirilmemiş bile olsa (hepsinin puanı silinmiş dahi olsa puanım 100 puanın çok üzerinde. Asgariden benim anladığım 2 durum var. 1- Herbir bölümde istenilen minumum şartların sağlanamaması 2-Totalde reddedilen makale ve diğer şartlar sonrası 100 puanın sağlanamamış olması. Ben her hal ve takdirde sayın jüri üyesinin eleştirileri dikkate alınsa bile bu 2 şartı birlikte sağlıyorum. Buna rağmen hala asgari verilebilir mi?

19 Mart 2023 17:37

Biraz önceki anlattığım durum ile ilgili olarak "Adayın

beyannamesinde bulunan eserlerini başvuru şartlarına uygun olmayan farklı bölümlerde

puanlaması" bahsettiğim 2 şartta sağlanıyorsa yani 1- tüm bölümlerdeki asgari şartların sağlanması ve 2-bahsedilen makalelerin tamamı çıkartılsa bile puanınım 100 puanın üstünde kalması nedenlerinden dolayı itirazımın kabul edilmesi gerekmez mi?

Cengo0054
Aday Memur
19 Mart 2023 17:51

Sayın hocam salı gününe kadae sistem üzerinde değişiklikler olabilir diye düşünüyorum. Bencuma günü üak la görüştüğümde gündemin yoğun olduğunu belirtmişti. Ancak birde şöyle bir ayrıntı verdi olumluysa cuma saat 17:30 a kadar değişiklik olur değilse zaten postayla sonuç yollanır demişti. Bence salı gününe kadar sistemi kontrol etmekte fayda var.

Ekonomist1976, 1 yıl önce

Merhaba hocalarım,

200'ün üzerinde bir puanla ekim 2022 de doçentlik başvurumu yaptım. Ancak, uluslararası yayınları iki index'ten isim benzerliği olan diğer index'te yayınladığımdan hareketle, asgari şartları taşımadığım gerekçesiyle başvurum reddedildi. İtiraz ettim, 16 Martta toplanan DK'da görüşüleceği söylendi. Ancak henüz bir cevap gelmedi. Forumda gördüğüm kadarıyla itirazı kabul edilen hocalarımın başvuru süreçleri tekrar eski haline dönmüş. Benim başvurumda herhangi bir değişiklik olmamasını itirazımın kabul edilmemiş olmasına bağlıyorum. Ancak, siz değerli hocalarımın benim konumla ilgili düşüncelerini merak ediyorum. Benim yapmış olduğum başvuru şartlarında uluslararası makale şartı bulunmamaktadır, kaldı ki bir doçent adayından asgari 100 puan toplaması

beklenirken ben çok üzerinde bir puan ile başvurumu sundum. Bahsi geçen makaleler hiç değerlendirilmemiş bile olsa (hepsinin puanı silinmiş dahi olsa puanım 100 puanın çok üzerinde. Asgariden benim anladığım 2 durum var. 1- Herbir bölümde istenilen minumum şartların sağlanamaması 2-Totalde reddedilen makale ve diğer şartlar sonrası 100 puanın sağlanamamış olması. Ben her hal ve takdirde sayın jüri üyesinin eleştirileri dikkate alınsa bile bu 2 şartı birlikte sağlıyorum. Buna rağmen hala asgari verilebilir mi?

Docadayekim2022
Aday Memur
19 Mart 2023 18:42

Sayın hocalarım. Forumda çok önceki mesajlarda şuna benzer bir şey okuduğumu hatırlıyorum; bir hocamız dk asgari iddiasını genelde başarılı fazlaysa reddediyor demişti. Benim de itiraza gerek kalmadan kendiliğinden reddedildi. Başarılı veren prof. daha fazla diye düşünmek gerekir mi? Arasak söylerler mi? Saygılar.

Adaydochent
Aday Memur
19 Mart 2023 18:51

Hocam bence şu aşamada hiç aramayın, zaten yk sürecinde. En son açığa çıkar diye düşünüyorum nedir ne değildir...

Docadayekim2022, 1 yıl önce

Sayın hocalarım. Forumda çok önceki mesajlarda şuna benzer bir şey okuduğumu hatırlıyorum; bir hocamız dk asgari iddiasını genelde başarılı fazlaysa reddediyor demişti. Benim de itiraza gerek kalmadan kendiliğinden reddedildi. Başarılı veren prof. daha fazla diye düşünmek gerekir mi? Arasak söylerler mi? Saygılar.

successfullife
Aday Memur
19 Mart 2023 19:08

Hocam aynı sebeplerle benimde başvurum iptal edildi bende itiraz etmiştim. Henüz bir haber yok, bekliyorum bakalım ne çıkacak. Jüride yer alan hocalar bile aynı olabilir çünkü aynı sebepleri sunmuşlar, sadece atıf ile ilgili kısım yok bende sizin o fazla. Umarım benimde tekrardan jüriye geri döner. Hala bekliyorum.

Cengo0054, 1 yıl önce

Cengo0054
Aday Memur
19 Mart 2023 19:39

Hocam ben itiraz ettiğimde kargo ulaştımı diye aradım. İlgili kişi ulaştığını mart ayında görüşülüp sonuca bağlanacağını belirtmişti. Sistemde bir değişiklik olmadı. 17.03 DK sından sonra sistemde değişiklik oldu. Umarım sizinkide olumlu sonuçlanır.

successfullife, 1 yıl önce

Hocam aynı sebeplerle benimde başvurum iptal edildi bende itiraz etmiştim. Henüz bir haber yok, bekliyorum bakalım ne çıkacak. Jüride yer alan hocalar bile aynı olabilir çünkü aynı sebepleri sunmuşlar, sadece atıf ile ilgili kısım yok bende sizin o fazla. Umarım benimde tekrardan jüriye geri döner. Hala bekliyorum.

TekGözKedi
Aday Memur
19 Mart 2023 21:17

Hocam sizin asgariden döndü mü? Şu an ne aşamada?
Docadayekim2022, 1 yıl önce

Docadayekim2022
Aday Memur
19 Mart 2023 21:32

Hocam asgari iddiası vardı. 16sındaki DK?da benim bir şey yapmama gerek kalmadan DK reddetti sanırım çünkü tekrar jüri sürecine döndü. Bir kişi rapor girmemiş görünüyor.

ölümlübekleyiş
Aday Memur
19 Mart 2023 21:47

ÜAK tebligatları ptt ile mi yapılıyor hocalarım?

beetles
Aday Memur
19 Mart 2023 23:08

2022 Ekim başvurum 17 Şubat'ta 1 jürinin asgari şartları sağlamadığım iddiasıyla iptal edildi. 2 gün sonra itiraz dilekçem UAK'a ulaştı, ancak 16 Martta toplanan DK'dan sonra sistemimde herhangi bir güncelleme olmadı. Hala 17 Şubat asgari yazısı görünüyor. buradan ne sonuc çıkamam gerekiyor? Değerlendirmeye dahi alınmadı mı sizce?

deneme0077
Aday Memur
20 Mart 2023 09:23

Bugün gece 01:15 de ÜAK'dan sms ve mail geldi:

"2022 Ekim Döneminde yapmış olduğunuz doçentlik başvurunuz, jürinizde görevli jüri üye/üyeleri tarafından asgari başvuru şartlarını sağlamadığınız hususunda yapılan değerlendirme üzerine, konu Doçentlik Komisyonunun 16.03.2023 tarihli toplantısında görüşülmüş; Doçentlik Yönetmeliği?nin ilgili maddesi uyarınca Asgari Başvuru Şartlarını Sağlamadığınız tespit edildiğinden 2022 Ekim Dönemi doçentlik başvurunuzun iptaline karar verilmiştir."

1a) maddesindeki bazı makalelerim reddedilmiş. Bundan dolayı, asgari 40 puanı sağlamadığım iddia edilmiş.

"Bu dergiler XXX bilim alanında yer alan dergiler değildir. Bu dergiler disiplinlerarası olarak tanımlanabilir."

Süreç şu şekilde ilerledi:

20 Şubat gibi jüri süreci bitti.

16 Mart'taki DK'da görüşüldü.

17 Mart'ta sistemde "17 nisandaki DKda görüşülecek" yazıyordu. Sonra tarih kayboldu.

20 Mart'ta sms ve mail geldi. (1 jüri üyesi asgari vermiş.) DK asgari kararını onaylamış.

İtiraz dilekçesi yazacağım. Bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Örnek dilekçe var mı?

Dilekçede nelere dikkat edilmeli, nelere vurgu yapılmalı?

TekGözKedi
Aday Memur
20 Mart 2023 09:54

Benim halen tarihsiz şekilde duruyor. Stresten öleceğiz yakında
deneme0077, 1 yıl önce

Bugün gece 01:15 de ÜAK'dan sms ve mail geldi:

"2022 Ekim Döneminde yapmış olduğunuz doçentlik başvurunuz, jürinizde görevli jüri üye/üyeleri tarafından asgari başvuru şartlarını sağlamadığınız hususunda yapılan değerlendirme üzerine, konu Doçentlik Komisyonunun 16.03.2023 tarihli toplantısında görüşülmüş; Doçentlik Yönetmeliği?nin ilgili maddesi uyarınca Asgari Başvuru Şartlarını Sağlamadığınız tespit edildiğinden 2022 Ekim Dönemi doçentlik başvurunuzun iptaline karar verilmiştir."

1a) maddesindeki bazı makalelerim reddedilmiş. Bundan dolayı, asgari 40 puanı sağlamadığım iddia edilmiş.

"Bu dergiler XXX bilim alanında yer alan dergiler değildir. Bu dergiler disiplinlerarası olarak tanımlanabilir."

Süreç şu şekilde ilerledi:

20 Şubat gibi jüri süreci bitti.

16 Mart'taki DK'da görüşüldü.

17 Mart'ta sistemde "17 nisandaki DKda görüşülecek" yazıyordu. Sonra tarih kayboldu.

20 Mart'ta sms ve mail geldi. (1 jüri üyesi asgari vermiş.) DK asgari kararını onaylamış.

İtiraz dilekçesi yazacağım. Bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Örnek dilekçe var mı?

Dilekçede nelere dikkat edilmeli, nelere vurgu yapılmalı?

deneme0077
Aday Memur
20 Mart 2023 09:55

İtiraz süreci hakkında henüz bir bilgim yok. Süreçle ilgili de bilgi paylaşırsanız sevinirim. Özelden de olabilir.

Antro.65
Aday Memur
20 Mart 2023 10:58

Benim de 31.3.2023 son gün. Bir asil üye doktora hocamdı, çekildi. Bir de yedek üye çekildi. 5 kişi kaldı ama hala 1 kişi rapor vermediği için beklemedeyim.

ekon101, 1 yıl önce
Benim sistemde son değerlendirme süresi 31.03.2023 yazıyor. Şuana kadar 4 jüri raporu girdi 3 u ise henüz raporlari girmedi. Tahminim son güne kadar bekleyecekleri yönünde. Bizler bu kadar stres yaşarken neden son güne kadar bekletiliyor çok merak ediyorum.

ekon101
Aday Memur
20 Mart 2023 10:59

Benimde aynı şekilde 1 kişi kaldı hocam.
Antro.65, 1 yıl önce

Benim de 31.3.2023 son gün. Bir asil üye doktora hocamdı, çekildi. Bir de yedek üye çekildi. 5 kişi kaldı ama hala 1 kişi rapor vermediği için beklemedeyim.

TekGözKedi
Aday Memur
20 Mart 2023 11:14

Hocam sizin sistemde bi gelişme var mı?
Prolific, 1 yıl önce

Cengo0054 hocanin başvurusunda ileri sürülen asgari verme gerekçeleri gerçekten sistem açısından üzücü dedirtecek ölçüde salakça.

Toplam 4035 mesaj
«161162163164165166167168169170171172»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi