Editörler : "eskiyara"Pangaea
14 Mart 2019 14:45

Muvafakatla başka kuruma geçen öğretmen geri nasıl öğretmenliğe döner ?

muvafakat alarak öğretmenlikten başka kuruma geçtim: Şimdi tekrardan öğretmenliğe dönüş yapmak istiyorum .Meb e dilekçe verdim ancak geri dönüşünde hiç açık kapı bırakmadan kadrolu alımın olmasını beklemem gerektiğini söylediler. Mahkeme yoluna başvuran veya ben gibi bu durumda olan var mı ?

Safak Vaktii
Şube Müdürü
14 Mart 2019 15:29

kadrolu atama artık yapılmadığı için bu yolla geçişiniz yapılamaz. öğretmenliğe tek geçiş yolunuz kpss ye girerek sözleşmeli atanmaktır. başka bir alternatif yok şu anda.

ssalih2103
Aday Memur
14 Mart 2019 15:39

Yargılamak için sormuyorum hocam yanlış anlamayın ancak siz nerden bu bilgiye eriştiniz ? Siz de muvafakat yolu ile başka kuruma mı geçtiniz ? mahkemeye başvursak kazanma şansımız nedir ? İstifa da etmedim ben milli eğitimden muvafakat alarak geçtim. kazanılmış hakkım olmuyor mu benim ?

Safak Vaktii
Şube Müdürü
14 Mart 2019 15:45

dava hakkınız tabi ki vardır mahkemeye gidebilirsiniz ama sonuç ne olur onu bilemem. Ama mevcut uygulamada dediğim şekilden başka bir yolla öğretmenliğe geçemiyorsunuz. Çünkü 2016 dan beri ilk atama yoluyla kadrolu öğretmen ataması yapılmadığı için doğal olarak kurumlar arası, açıktan atama gibi atama türleri de yapılamıyor çünkü bu atamalar ilk atamayla beraber yapılırdı. Sizin durumda olan kurumlar ası geçiş bekleyen binlerce öğretmen var onlar da bu konuda mağduriyet yaşıyorlar şu anda. Kpss ye girerek ancak sözleşmeli öğretmen olabilirsiniz bunun önünde engel yok sadece. 

ssalih2103
Aday Memur
14 Mart 2019 16:11

Bu konuda ben gibi olan ve mahkemeye başvuran var mi acaba ? Kazanılmış hakkimiz bu çünkü

ssalih2103
Aday Memur
14 Mart 2019 16:20

Binlerce kişi dedikleriniz ogretmenlik mezunu olup diğer kamu kuruluşlarında çalışan.hic öğretmen olarak atanmayan direk memur olarak başlayanlar muhtemelen. Bizim durum onlara.nazaran biraz daha farklıp nitelendirilebilir. Sonuxta atanmis.muvafakatla geçmiş. Ama dediklerinizi anlıyorum hocam

Evlenmek Gerek
Genel Müdür
14 Mart 2019 17:24

Hangi kurumda pişmanlık duydunuz? Bunu merak ettim.

ssalih2103
Aday Memur
15 Mart 2019 07:37

Normal düz memurluğa geçmiştim . Alışmışız öğrencilere derslere vs şimdi zor geliyr masa da oturmak

alparslan...
Müsteşar Yardımcısı
15 Mart 2019 09:07

kurum muvaffaka verdi kazanılmış hakkım mevcut görüşü bir açıdır diğer bir açı da siz de kendi rızanız ile başka kuruma geçmişsiniz yani hakkınızdan rızanız ile feragat etmişsiniz. kimse sizi zorlamamış veya bir yasal süre sonucu zorla gönderilmemişsiniz. mahkeme hangisini kabul eder elbette tartışılır. ancak benim aklıma yatan kendi rızanız ile yaptığınız bir iş olduğu için daha önce kazanılan hakkın artık geçerli olmayacağı yönünde.

ayscetin
Aday Memur
15 Mart 2019 13:28

Bizi memur öğretmenlerle karıştırıyorlar hocam. Onlar kamuya öğretmen olarak atanmayıp memur olarak atananlar. Biz ise direkt kadrolu öğretmen olarak atandık zaten. Kazanılmış hakkınız değildir diyenlere bakmayın hocam. Öğretmenler birbirinin kuyusunu kazar zaten. Öğretmenlik hayatımda çok şahit oldum buna. Mesleğimize geri dönmek kazanılmış hakkımız. 2015 tarihli yönetmelik hala geçerli. Bir hakime sordum o da kazanılmış hakkınız ama dedi ama Meb'in kadrolu alım ilanı vermesi gerekiyormuş. Ayrıca sözleşmeli atanan öğretmen geri dönebilirken kadrolu atananların geri dönememesi büyük haksızlık. Suçumuz zamanında kadrolu atanmış olmak. Şu an sağlık çalışanları kadrolu olarak geri dönebiliyorlar mesela. Umarım yapılan bu haksızlık giderilir de geri döneriz.

ssalih2103, 5 yıl önce

Binlerce kişi dedikleriniz ogretmenlik mezunu olup diğer kamu kuruluşlarında çalışan.hic öğretmen olarak atanmayan direk memur olarak başlayanlar muhtemelen. Bizim durum onlara.nazaran biraz daha farklıp nitelendirilebilir. Sonuxta atanmis.muvafakatla geçmiş. Ama dediklerinizi anlıyorum hocam

ssalih2103
Aday Memur
15 Mart 2019 14:38

inşallah hocam inşallah. kesinlikle hocam bu karışıklığı gidermek için bir sürü laf anlatıyoruz millete. Bende bir kaç avukatla görüştüm pek ümitli konuşmadılar. Haftaya bu işlerle uğraşan bir avukatla görüşeceğim.Sendikaya mail attım onların dönüt vermesini bekliyorum.cimere yazdım sözleşmeli alımlardan dolayı böyle bi,r şeyin olamayacağını beyan ettiler. Bizim durumumuzda olanların birlik ve beraberlik içinde mücadele etmesi lazım .Hocam bir de sizden ricam var 2015 yönetmeliğinin linkini gönderebilir misiniz bana ?

ayscetin, 5 yıl önce

Bizi memur öğretmenlerle karıştırıyorlar hocam. Onlar kamuya öğretmen olarak atanmayıp memur olarak atananlar. Biz ise direkt kadrolu öğretmen olarak atandık zaten. Kazanılmış hakkınız değildir diyenlere bakmayın hocam. Öğretmenler birbirinin kuyusunu kazar zaten. Öğretmenlik hayatımda çok şahit oldum buna. Mesleğimize geri dönmek kazanılmış hakkımız. 2015 tarihli yönetmelik hala geçerli. Bir hakime sordum o da kazanılmış hakkınız ama dedi ama Meb'in kadrolu alım ilanı vermesi gerekiyormuş. Ayrıca sözleşmeli atanan öğretmen geri dönebilirken kadrolu atananların geri dönememesi büyük haksızlık. Suçumuz zamanında kadrolu atanmış olmak. Şu an sağlık çalışanları kadrolu olarak geri dönebiliyorlar mesela. Umarım yapılan bu haksızlık giderilir de geri döneriz.

ayscetin
Aday Memur
15 Mart 2019 16:19

ssalih2103, 5 yıl önce

inşallah hocam inşallah. kesinlikle hocam bu karışıklığı gidermek için bir sürü laf anlatıyoruz millete. Bende bir kaç avukatla görüştüm pek ümitli konuşmadılar. Haftaya bu işlerle uğraşan bir avukatla görüşeceğim.Sendikaya mail attım onların dönüt vermesini bekliyorum.cimere yazdım sözleşmeli alımlardan dolayı böyle bi,r şeyin olamayacağını beyan ettiler. Bizim durumumuzda olanların birlik ve beraberlik içinde mücadele etmesi lazım .Hocam bir de sizden ricam var 2015 yönetmeliğinin linkini gönderebilir misiniz bana ?

matlab54
Aday Memur
18 Mart 2019 11:01

sözleşmeli memurluktan sözleşmeli öğretmenliğe geçişte bekleme süresi var mı acaba?şimdiden teşekürl

bolanka
Kapalı
21 Mart 2019 22:58

Maalesef yasal bir boşluk var. Kendileri de farkında.Ama düzeltmek için birşey yapmıyorlar. Ben bakanlığa gidip görüştüm. Kadrolu alımı olmadığından kurumlar arası geçiş olmuyor diyorlar. Her türlü dalavereyi 2 dakikada çeviren muktedirler iş buna gelince birşey yapmıyorlar. Bekleyeceğiz. Torpilli bir şahıs buna ihtiyaç duyacak ve tepedeki haramzadeler durumu düzeltecek.

bulaşıkkk
Yasaklı
22 Mart 2019 10:10

Dönme. Buralar çok soğuk...

ssalih2103
Aday Memur
03 Nisan 2019 13:50

neden soğuk hocam ?

bulaşıkkk, 5 yıl önce

Dönme. Buralar çok soğuk...

ssalih2103
Aday Memur
08 Nisan 2019 21:08

Arkadaşlar yok mu bu işle.ilgilenen.bizze yol gosterece

silivripdr
Daire Başkanı
09 Nisan 2019 11:18

Muvafakat almak kolay değil. nasıl aldıysanız artık. Ben başvurdum alamamıştım mesela. Çocuk oyuncağı değil ki bu. Öğrencilerden velilerden bıkıp kurum değiştirirsiniz sonra ek dersleri hatırlayıp pişman olursunuz. Bence yapılmamalı geri dönüş.

ssalih2103
Aday Memur
09 Nisan 2019 11:52

çocuk oyuncağı ile ne alkası var hoca ? yasal bir hak bu neticede. sadece yapılması uygulanması gerekirken uygulanmıyor

09 Nisan 2019 12:06

Arkadaşaı idare etcez artık napalım hocam.. zat-ı alisi hem derse girmez hem ek-ders sorar:) O değil de; benim merak ettiğim hangi kuruma geçmiştiniz siz hocam

ssalih2103, 5 yıl önce

çocuk oyuncağı ile ne alkası var hoca ? yasal bir hak bu neticede. sadece yapılması uygulanması gerekirken uygulanmıyor

oguz.hoca
Aday Memur
10 Nisan 2019 12:41

Bakanlığımızın atamaya yetkili amiri olan MEB Bakanı Zİya Selçuk'un kabul yazısıyla kurumlararası geçişiniz, şu an bağlı bulunduğunuz kurumunuzdan muvafakat almanız sayesinde gerçekleşir. Ama unutmayacağınız husus, MEB'in sizi kurumuna kurumlararası geçiş kadrosuyla istemesi ve şu anki kurumunuzun da kabul etmesi gerekir. MEB'de buna karar merci bakandır.

Toplam 48 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi