Editörler : oto-danisman-expert
21 Şubat 2012 00:02

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sivil Memurluğu Hademelik Hakkında ;

Merhaba arkadaşlar.. Özellikle de tecrübeli arkadaşların bilgilerini almak istiyorum müsaadeleriyle

Düz lise çıkışlıyım ve KPSS puanım 80,677

Açıkcası ÖSYM'nin atamalarından bu puanla umudum kalmadı.

Bir yandan açıköğretim de okuyorum ve 3. sınıfım.

Ayrıca annem de felçli ve ona ben bakıyorum.. Fakat biryandan da çalışmak istiyorum, Genel Sağlık Sigortam bile eylül ayında son bulacak.

Bazı başlıklarda TSK kurumları ile ilgili isyan edermişcesine tarzdaki yorumları okudum ve sanırım askeriyede memur olmak hakikatten sanıldığı kadar kolay değil.. Ama başka çıkarım da yok şuan için.. Diğer alımlarında başvurmuştum, puanları yüksekti , olmadı ve kaç zamandan beri bu ilanı bekliyordum.

Yorumları okuyunca, içimden "acaba" dedim.. Giriş çıkış saatleri nasıldır ? Annem için zaman zaman izin almam gerekecek kontrolleri dolayısıyla.. Çok mu zorlanırım ? Yapamaz mıyım ki ? Tekrardan KPSS'ye çalışmak da inanın bıktırıyor insanı.. Ya da üniversite mezunu olana kadar çalışsam, sonrasında kurumda yükselme sınavları filan olur mu? Çalışma ekonomisi okuyorum, o bölüme geçebilme hakkım olur mu?

Hademelik mesleğinden olan arkadaşlar da varsa, nasıl bir iştir ? Ne yaparlar temizlik haricinde yaptıkları var mı ?

Olumlu- olumsuz yanıtlarınızı esirgemezseniz memnun olurum.. Teşekkürler.

açıkgöz
Memur
21 Şubat 2012 08:53

Kardeşim sana cevap yazmak isterdim ama yazdıklarını okuyunca tıkandım. Eğer başka yerlerde şansım yok diyorsan gir, ama hademelik zor dur. Ama benim çalıştığım yerde hademelik kolay hasta annen içinde her zaman izin verilir. Bu biraz şans işi iyi komutan iyi yer demek kötü komutan kötü yer demek şansını dene.

ebesahum
Kapalı
21 Şubat 2012 10:34

ben anlamadım bu işi dkk dönüp dolaşıp aynı kadrolar için ilana çıkıyor ya yerleşenler başlamıyor yada adayları dkk bir şekilde eliyor .

geçen dönemde aynı kadrolar vardı 5 katı aday aldı hala dolmadı ben anlamış değilim eşin hademelik için müracaat etti puan düşük sıralamaya bile girmedi.

bedduam sıralamaya girip te bir şekilde bu haklarından vazgeçenlere çok kişinin hakkını gasp edenlere

beğenmiyorsan başka yerlerde görüşmen varsa girme kardeşim....

elagözlü :)
Başbakan Müsteşarı
21 Şubat 2012 13:26

merhaba açıkgöz ;

düşünürken ben de tıkanıyorum işte böyle ve o sebeple sizlere danışmak istemiştim.

İstanbul dışına çıkmak imkansız benim için. Beylerbeyi'de çok uzak sayılmaz Beykoz'dayım.. Hem burdaki DZKK yakın bize, belki buralardadır alınacak olan hademelerden biri.. Şans elbette. Hademelik yapıyor olmak beni gocundurmaz, neticede evi hergün temizliyoruz bedavaya :)

*

ebesahum ;

sanırım diğer alınacak olanların güvenlik soruşturmaları nedeniyle gecikmeleri oluyor. Bu puanla atamam zor gibi hele de İstanbul için

, ben de açıktan atamalarda şansımı denemek istiyorum; fakat Adalet Bakanlığı'nın alımlarına başvurmadım, yani başka yerde görüşmem de yok.

Hak veriyorum bu arda size gasp etme konusunda.

centruy
Şube Müdürü
22 Şubat 2012 20:31

elagözlü kardeş hasta olanın halinden hasta olan anlar mademki kpss puanınız 80 bu puanla osym nin atamalarında atanamassnız adalet bakanlığıda zabit katibi infaz koruma memuru alıyor o kadrolarıda deneyin derim ama zabit katipliği çalışma olarak çok yoğun hani aof bitirincede sonra yazı işleri icra müdürü veya yardımcısı olursunuz dzkk hademeliğide başvurun şansınızı deneyin öncelikle sizin bir kuruma atanmanız gerekiyor yazdıklarınızdan bunu çıkarıyorumumarım herşey gönlünüzce olur....

Başbakan Müsteşarı
23 Şubat 2012 14:39

centruy ;

olumlu yaklaşımdaki yorumunuz için çok teşekkürler..

evet haklısınız, biryerlere atanmam şart gibi birşey artık.. yaş geçtikçe iş olanakları dahi kısıtlanıyor zaman sonra, hele bir de düz liseliyseniz.

zabıt katipliği alımları için çok düşündüm, fakat dediğiniz gibi çalışma koşullarının yoğunluğundan dolayı cesaret edemedim.

Sanırım hademelik için başvuracağım.. Hem bunun daha mülakat süreci de var, kazanıp kazanamayacağımın garantisi bile yok, en azından denedim de olmadı der; sonunda "keşke" demem.

FoRNoX
Müsteşar Yardımcısı
29 Şubat 2012 11:14

elagözlü;

Akıl var mantık var, hademelik=hizmetli=hizmetçi vb. ünvanlar YH'dir maaşı düşüktür, görevde yükselmek zordur, çevren olmaz, mesai arkadaşların bile senin sırtından geçinmeye çalışır, bu iş evde iş yapmaya benzemez, ciğeri beş para etmezin bir gelir seni bozuverir, paspa, tuvalet temizlersin, seni hakir görürler.

Zabıt katibi GİH dir, görevde yükselme ihtimali vardır, adli tazmınatı vardır, müdür olabilme imkanın vardır, çevren hakim ve avukatlardan oluşur, niteliklidir. İşin zorluğuna bakma, sınıf ve ünvana bak...

Akılını kullan.

Başbakan Müsteşarı
29 Şubat 2012 14:45

FoRNoX ;

Ben 19 yaşımdayken 1 ay başkasının yerine temizlik elemanı olarak çalışmıştım, ayrıca annem de belediyede hizmetli idi. Yani mesleğe aşinalığım var. Neyin ne olduğunu iyi-kötü biliyorum.

Zabıt kâtipliği için de - bilgisayar sertifikam da mevcut- az düşünmedim değil, fakat durumum itibariyle o kadar yoğun çalışma koşullarının içine giremezdim, çünkü annemi bırakabileceğim kimsem yoktu. O zamanlar babamla da aramız bozuktu ve şimdi şimdi düzelmeye başladı. İnfaz memurluğu içinse; maalesef elimde özel güvenlik sertifikam olmasına rağmen boy nedeniyle elenirim.

Neden DzKK'da hademelik ?

Belki Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bana yakın olduğundan, belki servisi olduğundan, belki annemin tedavisinde GATA'yı kullanabilirim düşüncesinin hakim olduğundan... vs.

Birde, sürekli çalışma düşüncem yok açıkcası, mezun oluncaya kadarlık elime düzenli bir miktar paranın geçmesi hedefim, sonrasında dershaneye gitmeyi planlıyorum.

Şayet kazanacak olursam, işe başlayana kadar 6 ay geçiyormuş. O süreçte ben zaten 4. sınıfa geçerim ve ayriyetten eylül ayındaki KPSS'ye gireceğim, belki daha yüksek puan alır, merkezi atama ile iyi bir yerlere yerleşirim. Şuan sadece şansımı denemek istiyorum ve mülâkat heyecanını yaşamak :)

Ve ben tüm bunları belki de sadece 1-2 yıl çekeceğim, işsiz kalmaktan çok daha iyidir.

Tüm bunlar neticesinde, umarım aklımı kullanmış olup; en doğru kararı hakkımda verebilirim ;)

Yorumunuz için size de teşekkürlerimi sunuyorum, biliyorum ki benim iyiliğim için bu kadar açık bir şekilde kaleme aldınız.

xxx_44
Kapalı
29 Şubat 2012 23:21

Ablacım illaki zorlukları var arkadaşların dediği gibi beş para etmez kamiller gelip sana tuvalet temizletir hakaret eder ama yapacak birşeyin yoksa çaresiz yaparsın.Ekmek parası kazanmaksa adı sende helal paranı kazanıyorsan sorun yoktur.Bende dkk hademe yedekte bekliyorum insanların beklentileri çok yüksek ama ben çalışan arkadaşlarımdan biliyorum bu iş çok zor özellikle askeriyede çok daha zor.çünki ordu evlerine yada sosyal tesislere veriyorlar hademeleri oralarda çok sayısa oda olduğu içinde iş bitmiyor.akşama kadar tuvaletmi dersin artık banyomu dersin odaların genel temizliğimi dersin bitmiyormuş.ayrıca ufak bir hatada yediğin fırçada cabası yükselme işini arkadaşlarımda düşünüyor ama bu iş normal bir devlet dairesi gibi değil çok daha farklı.İnş işe başlar zamanla yükselirsin ne diyeyim.Allah yardımcın olsun.

04 Mart 2012 15:15

sen çok daha iyilerine layıksın

memnunumgayet
Yasaklı
04 Mart 2012 15:27

akiladam80
Aday Memur
06 Mart 2012 21:15

Ablacım sen kimseye bakma.İş ekmek parası olunca her iş yapılır, namusunla çalış yeter ki.

Burada çalıştığın işi hakir gören savcı ile hakim ile arkadaş olmak onlara yalakalık etmek isteyen arladaşlara bakma sen.Onlar alışmış milletin yalakası olmaya.Sen onları Cumhurbaşkanı yapsan diğer devletlerin başkanlarına yalakalık ederler.

Sen namusunla çalış, hele bir adımını at içeri geresi gelir evelallah.

Hakime savcıya yalakalık etmeyi seven insanları yaptığı işle yargılayan ufak beyinli editörlerin yorumlarını ciddiye alma.

Allah gönlüne göre versin.

Başbakan Müsteşarı
01 Nisan 2012 00:42

Arkadaşlar yorumlarınız için hepinize teşekkürlerimi iletiyorum, fakat ben bu iş için başvuru yapmadım.. Bilmiyorum, ama içimden hiç gelmedi.. Okumuş olduğum bazı olumsuz yorumlar beni iyiden iyiye soğuttu belki de...

Sağlık olsun, başka yerden yeriz elbet ekmeğimizi.

Hakkımızda herşeyin hayırlısını versin Rabbim..

01 Nisan 2012 10:51

çok daha iyisine layıksın

onemunut
Aday Memur
01 Nisan 2012 17:05

bilgisayar biliyorsan akıllıysan sana hademelik yaptırmazlar seningibi bircok arkadaş hademe olduguhalde masabaşında yada ghz nin görevlerini yapıyor

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi