Editörler : cihan27E.Kayı Han

qelement1983
Şube Müdürü
02 Nisan 2020 20:56

Özel mesaj kapalı.. söylediğiniz yerdeki linki atarmisiniz özelden.

specialteacher, 4 yıl önce

Demek il il degisiyor hocam

Mrt-72
Daire Başkanı
03 Nisan 2020 13:08

arkdaslar 2010 yilindan beri icra dosyam var , tarim il mudurlugu kredilerine iliskin ziraat bankasi icra baslatmis.maas kesintisi olmadi hic ama icra dosyasi acik. sadece farkli bankalarda doviz hesaolarima bloke konulmus 2017 den beri blokeyi kaldirma durumu var mi ?

03 Nisan 2020 15:51

Evet yapılacak arkadaşım

hukukcu0
Aday Memur
03 Nisan 2020 19:59

iik 330 gereği takipler durduruldu maaş kesintisi muhafaza tedbiri olduğundan kurumlar kesinti yapmamalı fakat bakanlık icra dairelerine iik 330 a aykırı bir karar alarak kesintilerin yapılması ile ilgili görüş bildirdi bunun hukuki bir yanı yok yanlış bir karar.

cankats
Kapalı
03 Nisan 2020 21:02

Ne yapılması gerekiyor??

icra mahkemesi şikayet yolu diyor mahkeme genelgeyi esas alır itiraz ret edecektir.Ayrıca mahkemeler kapalı adliyelerde hakim yok.

hukukcu0, 4 yıl önce

iik 330 gereği takipler durduruldu maaş kesintisi muhafaza tedbiri olduğundan kurumlar kesinti yapmamalı fakat bakanlık icra dairelerine iik 330 a aykırı bir karar alarak kesintilerin yapılması ile ilgili görüş bildirdi bunun hukuki bir yanı yok yanlış bir karar.

hukukcu0
Aday Memur
03 Nisan 2020 22:36

Bakanlık yazısı kesilir dediği için mahkeme onu kararında değerlendirir tabiki fakat 330 un ruhuna özgü bir kararda verebilir.Mahkemelerde nöbet sistemine geçti kapalı değil.

mkemalote
Aday Memur
04 Nisan 2020 03:25

http://www.iidb.adalet.gov.tr/Resimler/SayfaDokuman/242020192229%C4%B0cra%20Kesintileri.pdf

qelement1983
Şube Müdürü
04 Nisan 2020 18:33

Biten bir icra dosyamı kontrol ettiğim dosya ya 715 TL fazla para kesildiğini gördüm. İlgili icra dairesi ne başvurdum ve dosya nin kapatılıp fazla kesilen paranın tarafıma gönderilmesi için dilekçe yazdım. IBAN numaramı falan verdim. Benim fazla ödeme geri iadesi için dosyaya avukata tebliğ için bir para yatırmam gerekiyor mu ? Tebliğ masrafı nereden karşılanacak ? Yada geri iade için başka birşey yapmam gerekiyor mu? Lütfen bilen cevap versin... Geri iade için başka birşey yapmalıyım?

cankats
Kapalı
04 Nisan 2020 21:07

İcra dairesine iade için dilekçe verip IBAN verdiyseniz iadesi yapılır hesabınıza

memur19233
Aday Memur
05 Nisan 2020 20:24

acaba icradaki borcumuzun ne kadar kaldığını ne kadar ödeme yaptığımızı nereden görebiliyoruz?

qelement1983, 4 yıl önce

Biten bir icra dosyamı kontrol ettiğim dosya ya 715 TL fazla para kesildiğini gördüm. İlgili icra dairesi ne başvurdum ve dosya nin kapatılıp fazla kesilen paranın tarafıma gönderilmesi için dilekçe yazdım. IBAN numaramı falan verdim. Benim fazla ödeme geri iadesi için dosyaya avukata tebliğ için bir para yatırmam gerekiyor mu ? Tebliğ masrafı nereden karşılanacak ? Yada geri iade için başka birşey yapmam gerekiyor mu? Lütfen bilen cevap versin... Geri iade için başka birşey yapmalıyım?

qelement1983
Şube Müdürü
05 Nisan 2020 22:18

Buraya e devlet şifrenizle girerek dosya sorgulama kısmından bakabilirsiniz. https://vatandas.uyap.gov.tr/main/index.jsp?msg=

memur19233, 4 yıl önce

acaba icradaki borcumuzun ne kadar kaldığını ne kadar ödeme yaptığımızı nereden görebiliyoruz?

memur19233
Aday Memur
06 Nisan 2020 16:03

teşekkürler hocam.

qelement1983, 4 yıl önce

Buraya e devlet şifrenizle girerek dosya sorgulama kısmından bakabilirsiniz. https://vatandas.uyap.gov.tr/main/index.jsp?msg=

Edirnel
Şube Müdürü
15 Nisan 2020 19:05

Adalet Bakanlığının, maaş icraları görüş yazısıyla ilgili Cimer e şikayette bulundum. Birşey değişmeyecek olsa da hiç olmazsa sesimiz duyulsun.

Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi