Editörler : Pangaea

Hlnbad
Memur
20 Eylül 2019 15:18

Siz merkezi alım ile mi atandınız. Temelim var ve çalışmayı seviyorum. En son hiç çalışmadan lisanstan 76 aldım. 90 almak biliyorum çok zor ama deneyeceğim, en azından o olmazsa bile başka alımlara başvurabileyim diye lisans ı bitirmek istiyorum. İnşallah olur ne diyeyim,
EricCartman59, 5 yıl önce

Düşmesine düşüyor 82 puanlara da bazı bölümler için düşüyor. Sizin bölümden alım yoksa siz 3001. olacaksınız. 3001 in açıldığı kadrolar çok az...

Lisanstan garanti olarak atanmak istiyorsanız 90 puan civarında almalısınız. Şehir ve kurum seçmeden 90 puana bir yerlere girersiniz.

Halihazırda bulunan çıkmış önlisans ve lisans sınavlarını zaman tutarak çözün. Puanınızı yaklaşık olarak hesaplayın, puanınız 70 in altındaysa 90 lara çıkmak çok zordur. puanınız 80 civarlarında ise güzel bir çalışma ile 90 a çıkabilirsiniz.

Adliye alımları mülakatlı olduğundan hiçbir garantisi yok.

Ülkede işsizlik nedeniyle herkes devlete kapağı atmak istiyor. Her geçen sürede rakipleriniz artıyor. önlisans mı lisans mı diye kendinize dert edeceğinize, kpss yi dert edinin. 85 üstü yapabilmek için ya çok iyi bir temele ya da çok fazla özveriye ihtiyaç duyacaksınız.

37 yaşında memur olmuş ve şu an 38 yaşında olan birisi olarak, senin yerinde olsam;

lisans ı bitirmeye çalışmam. sağlık yönetimi bittiğinde hızla 1 örgün + 1 tane de açıktan bölüm okurum. Hangi bölümleri okuyacağına gelirsek ; merkezi alım puanlarını ve bölümlerini inceleyerek kendin karar verebilirsin. Yok sa tabiri caizse önlisans bölümün çöp, lisans bölümün çöp işin çok çok zor...

Hlnbad
Memur
20 Eylül 2019 15:22

Daha fazla bölüm okumak istemiyorum ben ama. Onlarla uğraşacağıma tmeiz bir şekilde çalışıp merkezi atama ile atanmak bana daha mantıklı geliyor. Tamam çok zor biliyorum ama benim için bir daha bir bölüm daha okumak daha da zor. 3 deneme mal olcak nerden bakarsan bir sene de sınava hazırlan 4 sene. Benim o kadar vaktim yok ya Bi iki sene içinde devlete girerim ya da yoluma bakarım kendi işimi yaparım
Suppermanshu, 5 yıl önce
araştırıp güzel bir önlisans okumanı tavsiye ederim lisansın sonu yok

Hlnbad
Memur
20 Eylül 2019 15:25

Merhaba. Siz ne zaman atandınız? Nasıl 91 aldınız acaba Bi tavsiyeniz var mı? Temelim var matematiğim iyi ve çalışmayı seviyorum. Ne önerirsiniz, ne yapayım, nasıl bir yol izleyeyim ve 86 87 ile de atanır mıyım
İİibffff, 5 yıl önce
bende maliye lisans bitirdim hep derlerdi lisanstan guzel puan almak cok zor onlisans daha avantajli diye..calistim cabaladim bir yil boyunca 91 aldim ve atandim cok sukur..yani olmayacak bisey yok lisanstanda onlisanstanda girsen zaten onemli olan azim ve istikrarli calisma..emeginin karsiliginin alirsin Allahin izniyle

İİibffff
Aday Memur
20 Eylül 2019 16:37

temmuz atamasinda atandim..temelin var ve calismayi seviyorsan neyden korkuyorsun? sana bisey daha diyeymmi ben 2016 kpss den 71 almistm ve 2018 de 20 puan yukselttm sadece duzenli ve cok calisarak basardim olmayack bisy degilmis yani.cok zor diye gozunu korkutma biz yapmissak sen neden yapamayasin?
Hlnbad, 5 yıl önce
Merhaba. Siz ne zaman atandınız? Nasıl 91 aldınız acaba Bi tavsiyeniz var mı? Temelim var matematiğim iyi ve çalışmayı seviyorum. Ne önerirsiniz, ne yapayım, nasıl bir yol izleyeyim ve 86 87 ile de atanır mıyım

Hlnbad
Memur
20 Eylül 2019 16:41

Peki kaç ile atanırım 86 87 ile açıkta kalır mıyım? Şehir vs fark etmez benim için. Günde kaç saat çalıştınız
İİibffff, 5 yıl önce
temmuz atamasinda atandim..temelin var ve calismayi seviyorsan neyden korkuyorsun? sana bisey daha diyeymmi ben 2016 kpss den 71 almistm ve 2018 de 20 puan yukselttm sadece duzenli ve cok calisarak basardim olmayack bisy degilmis yani.cok zor diye gozunu korkutma biz yapmissak sen neden yapamayasin?

İİibffff
Aday Memur
20 Eylül 2019 17:25

hedefini her zaman yuksek tut ben hicbizaman 90 altini dusunmedim calisirken hep 90 ustuydu hedeff..gunde 7 8 saat calisiyodm..86 87 ile atabilirsin ama 90 ustu alsan senin icin daha iyii ne olacagi belli olmaz alimlar giderek azaliyor
Hlnbad, 5 yıl önce
Peki kaç ile atanırım 86 87 ile açıkta kalır mıyım? Şehir vs fark etmez benim için. Günde kaç saat çalıştınız

Hlnbad
Memur
20 Eylül 2019 17:30

Haklısınız. 90 üstü garanti olur sanırım. İnşallah olur. Sağolun yorumlarınız için
İİibffff, 5 yıl önce
hedefini her zaman yuksek tut ben hicbizaman 90 altini dusunmedim calisirken hep 90 ustuydu hedeff..gunde 7 8 saat calisiyodm..86 87 ile atabilirsin ama 90 ustu alsan senin icin daha iyii ne olacagi belli olmaz alimlar giderek azaliyor

İİibffff
Aday Memur
20 Eylül 2019 18:34

Rica ederim Allahin izniyle olur insallah.Her sey gonlunuzce olsun
Hlnbad, 5 yıl önce
Haklısınız. 90 üstü garanti olur sanırım. İnşallah olur. Sağolun yorumlarınız için

hnfckm
Memur
21 Eylül 2019 14:48

önlisans sağlık yönetimiii... lisans uluslararasıı... elinizdeki malzeme un ve su... siz pasta yapmaya çalışıyorsunuz... diğer taraftan herşey kpssden ibaret değil ve herkes rızkını yer

Hlnbad
Memur
21 Eylül 2019 14:59

Ne yazık ki iki bölüm de kötü haklısınız. Evet sadece şansımı bir kez olsun çok iyi şekilde kullanıp denemek istiyorum. Daha sonra özel e bakacağım kendi işimi yapmaya çalışacağım. Ama bir kez hakkıyla denemek istiyorum bu yüzden bilgi almaya çalışıyorum, çünkü aklımda yoktu daha evvel devlette çalışmak. Bir de banka, adliye, ptt gibi kurumları da denemek istiyorum bunlar için öncelikle kpss ye girmem lazım. Sizce yanlış mı yapıyorum?
hnfckm, 5 yıl önce

önlisans sağlık yönetimiii... lisans uluslararasıı... elinizdeki malzeme un ve su... siz pasta yapmaya çalışıyorsunuz... diğer taraftan herşey kpssden ibaret değil ve herkes rızkını yer

25 Eylül 2019 07:00

önlisans tan atanmak lisansa göre daha kolay puan açısından. millet soruyor 4 yıllık mi 2 yıllık mi sırf bu yüzden herkeste bir 4 yıllık bitirme merakı.arkadasom mühendislik okurken bilerek ders bıraktı mezun olamadı. atamaya denk getirdi çalıştı önlisans kadrosundan atandı sonra bölümünü bitirdi maaşi arttı ünvan değişikliği yapti ohh miss yok sa mühendislik ten sittin sene atanamazdi

Hlnbad
Memur
25 Eylül 2019 09:40

Yok aslında derdim 4 ya da 2 yıllık derdi değil. Sadece kpss olmazsa başka avantajları var onları değerlendiririz dedim. Banka vs gibi bazı kurumlar alım yapıyor ve 4 yıllık istiyor bu sene hiçbirine başvuramadım. O yüzden kararsız kaldım.
hukuk iskenderun, 5 yıl önce

önlisans tan atanmak lisansa göre daha kolay puan açısından. millet soruyor 4 yıllık mi 2 yıllık mi sırf bu yüzden herkeste bir 4 yıllık bitirme merakı.arkadasom mühendislik okurken bilerek ders bıraktı mezun olamadı. atamaya denk getirdi çalıştı önlisans kadrosundan atandı sonra bölümünü bitirdi maaşi arttı ünvan değişikliği yapti ohh miss yok sa mühendislik ten sittin sene atanamazdi

27 Eylül 2019 19:49

Benim bildiğim okuduğumuz bölüm ve alım sayısı yanılıyorsam affedin...Atama sayısında lisansa biraz fazla sayı veriliyor .Ankara'da hem lisans hem de önlisanstan hazırlanacak birçok arkadaşım var.Dershanelere yazılmaya ,görüşmeye başladılar bile,hepinizin hakkında hayırlısı olsun.

hukuk iskenderun, 5 yıl önce

poyrazadaliii
Yasaklı
27 Eylül 2019 19:54

Lisans ya da önlisan bazen fark etmez siz yeter ki 85 ve üstü puanı alın,her yere başvurun:)

Ben lisanstan,kardeşim önlisantan hazırlanmıştık 2018 Kuzey Akademi öğrencisiydik ve dönem sonunda istediğimiz puanları aldık ve şükür memur olduk.Kardeşim şimdi Ankara mta'da darısı sizlere olsun arkadaşlar.Çok fazla lisans önlisans demeden iyi puan almaya bakın lütfen:)

Hlnbad
Memur
29 Eylül 2019 19:38

Hayırlı olsun :) siz kaç puan ile atandınız puanınız kaç idi
poyrazadaliii, 5 yıl önce

Lisans ya da önlisan bazen fark etmez siz yeter ki 85 ve üstü puanı alın,her yere başvurun:)

Ben lisanstan,kardeşim önlisantan hazırlanmıştık 2018 Kuzey Akademi öğrencisiydik ve dönem sonunda istediğimiz puanları aldık ve şükür memur olduk.Kardeşim şimdi Ankara mta'da darısı sizlere olsun arkadaşlar.Çok fazla lisans önlisans demeden iyi puan almaya bakın lütfen:)

sdsss
Daire Başkanı
29 Eylül 2019 19:44

troll hesap o kardeş :)

Hlnbad, 5 yıl önce
Hayırlı olsun :) siz kaç puan ile atandınız puanınız kaç idi

Hlnbad
Memur
29 Eylül 2019 19:58

Hadi ya :) nerden biliyorsunuz
sdsss, 5 yıl önce

troll hesap o kardeş :)

sdsss
Daire Başkanı
29 Eylül 2019 20:37

tüm konularda aynı şeyi yazıp duruyorlar her yerde karşıma çıkıyor akademinin reklamını yapıyor :) soruna benimde bir tavsiyem olacak direk okuduğun bölümle ilgili atanmak istiyorsan bölümlerin alımlarını karşılaştır ona göre karar ver ama düz memur olarak veya bölüm şartsız alımlarla falan atanmak istiyorsan lisans daha iyi diye düşünüyorum. Ben lisans mezunuyum önlisans atana bilsem düşünmeden 2 yıllık sağlık okurdum :)

Hlnbad, 5 yıl önce
Hadi ya :) nerden biliyorsunuz

Hlnbad
Memur
29 Eylül 2019 22:02

Okuduğum bölümlerin maalesef alımları yok. Tek şansım merkezi alımlar :/
sdsss, 5 yıl önce

tüm konularda aynı şeyi yazıp duruyorlar her yerde karşıma çıkıyor akademinin reklamını yapıyor :) soruna benimde bir tavsiyem olacak direk okuduğun bölümle ilgili atanmak istiyorsan bölümlerin alımlarını karşılaştır ona göre karar ver ama düz memur olarak veya bölüm şartsız alımlarla falan atanmak istiyorsan lisans daha iyi diye düşünüyorum. Ben lisans mezunuyum önlisans atana bilsem düşünmeden 2 yıllık sağlık okurdum :)

EricCartman59
Şube Müdürü
01 Ekim 2019 14:04

Siz merkezi alım ile mi atandınız. Temelim var ve çalışmayı seviyorum. En son hiç çalışmadan lisanstan 76 aldım. 90 almak biliyorum çok zor ama deneyeceğim, en azından o olmazsa bile başka alımlara başvurabileyim diye lisans ı bitirmek istiyorum. İnşallah olur ne diyeyim,

2016 yılında 91,34 önlisans puanı ile ;

1. alımda hiçbir yer olmadı

2.alımda Kastamonu İl Özel İdaresi oluyordu ben tercih etmedim. ( Çakılı kadro olduğundan)

3. alımda Artvin Çoruh Üniversitesine oluyordu ben tercih etmedim. ( Çakılı kadro olduğundan )

4. alımda hiçbir yer olmadı.

3. ve 4. alım arasında YSK memur ilanı açtı. O alımla 2018 kasım da memur olabildim.... Yaş 35 üstü olduğundan her alıma başvuramıyordum. YSK alımı benim için çiçek gibi oldu. Yoksa 91,34 puanı türkiye 578. liğini yakacaktım az kalsın.

Lisans bölümünüzü bitirirseniz 86-87 civarı alırsanız, merkezi alımdaki 4001 lerden size birşey düşmez gibi. Ama İş-kur , Kyk , nüfus müdürlüğü gibi kurumlar 4001 ile alırlar. Alınacak personelin 10 katı kadar mülakata çağrıldığı için , puanlar düşer. Ama mülakatlarında garantisi yok. onlarında alımlarını ne zaman yapacakları belli olmaz.

Şu yorumlara hiç katılmıyorum," ben yaptım sen niye yapamayasın" ? Allah herkesi farklı yaratmış, bazısı 1 konuyu 1 defada öğrenebilirken bazısı 3 defa da öğrenebiliyor. Veya bazısı çok güzel bir okula kayıt olurken bazısı kötü okula kayıt oluyor, ya da bazısına iyi öğretmen rastgelirken bazısına kötü öğretmen denk geliyor veya bazısının içinde okuma isteği olurken bazısında olmuyor. O yüzden her koyun kendi bacağından asılır. zaman tututarak geçmiş bir sınavı çözersin. eksiklerini tespit edersin. konu anlatımlı veya sadece test olarak kitaplarını alırsın, youtube da ki hocaları dinleyerek çalışmaya başlarsın... ;Günde kaç saat çalışarak sınava hazır olabileceğinin tespitinide sen yapmalısın.

Hlnbad, 5 yıl önce
Okuduğum bölümlerin maalesef alımları yok. Tek şansım merkezi alımlar :/
Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi