Editörler : supporters.
«727374757677787980818283»

Hadi1212
Daire Başkanı
10 Şubat 2020 22:26

Yerine yeni jüri üyesi atandıysa dosya göndermek zorundasınız. 7 jüri vardı.Asillerden biri gitti. 5 asil 1 yedek kaldı. UAK bu durum erken dönemde gerçekleştiyse yeni jüri atıyor. Dosya göndermesi gereken gruptaysanız ona da dosya gidecek. Çekilen üye dosyanızı iade edecektir zaten.

Doçent2020, 4 yıl önce

Asıl jüri üyelerinden biri çekilmiş. Yeni bir jüri üyesine yeniden dosya göndermek gerekiyor mu?

Doçent2020
Aday Memur
11 Şubat 2020 10:51

Hem DBS üzerinden hem de Jüri üyesi dosyayı bana iade etmiş. Jüri biri yedek olmak üzere 6 kişiye düşmüş.

umudumziraat, 4 yıl önce

Bu bilgiyi nasıl edindiniz, DBS'de mi yazıyor acaba? Bence yedekler olduğu için ve onlara da dosya gönderdiğiniz için yeniden göndermenize gerek olmaz ama yine de ÜAK'a sormakta yarar var.

Doçent2020
Aday Memur
11 Şubat 2020 10:53

DBS kontrol ediyorum. ÜAK 'a mail attım . Henüz geri dönüş olmadı. Sistemde yeni bir jüri üyesine dosya göndermelisiniz şeklinde bir uyarı görünmüyor.

Hadi1212, 4 yıl önce

Yerine yeni jüri üyesi atandıysa dosya göndermek zorundasınız. 7 jüri vardı.Asillerden biri gitti. 5 asil 1 yedek kaldı. UAK bu durum erken dönemde gerçekleştiyse yeni jüri atıyor. Dosya göndermesi gereken gruptaysanız ona da dosya gidecek. Çekilen üye dosyanızı iade edecektir zaten.

dr.öd
Kapalı
11 Şubat 2020 11:06

Dosya göndermeyeceksiniz. Yedeklerden biri devreye girecek asıl juri olacak. Yedeklerin amacı bu zaten. 2 adet asıl juri çekilirse yedeklerin 2si devreye girer ancak 2den fazla asıl juri cekilirse 1 adet yeni juri atanır. Daha önce 2 adet asıl jurim cekilmişti. Yedekler devreye girdi, toplam 5 juri ile süreci tamamladım. Dedigim gibi yedeklerin amacı bu, yanlış bilgi vermeyelim. Dosya gönderimi olmayacak.

bezginbekirr
Aday Memur
11 Şubat 2020 11:58

hocam, asıl jurinin cekildiği sistemde gorunuyor mu? yani juri listesi guncellendi mi?

Doçent2020, 4 yıl önce

Hem DBS üzerinden hem de Jüri üyesi dosyayı bana iade etmiş. Jüri biri yedek olmak üzere 6 kişiye düşmüş.

Doçent2020
Aday Memur
11 Şubat 2020 12:44

Evet DBS güncellendi 6 jüri üyesi görünüyor.

bezginbekirr, 4 yıl önce

hocam, asıl jurinin cekildiği sistemde gorunuyor mu? yani juri listesi guncellendi mi?

Adydoc
Şef
11 Şubat 2020 17:35

Süreci durdurulan arkadaşlardan jurisi belli olanlar lütfen paylaşsın.

Şişmanabi
Aday Memur
11 Şubat 2020 19:33

Hocam durdurulmuş olan başvurum dün itibarı ile tekrar başladı jürilerim belli oldu. Bekleyen tüm arkadaşlarımızın da en kısa zamanda inşallah...

Adydoc, 4 yıl önce

wolverine
Şef
11 Şubat 2020 20:57

Benim durumum hala ayni.

Adydoc, 4 yıl önce

sazen
Aday Memur
11 Şubat 2020 21:52

Benim de sürecim durdurulmuştu. Gerekli belgeleri ÜAK a 15 gün önce teslim ettim ama hala ses yok. Daha ne yapmam gerekiyor bilemedim. Mail ve telefonlara da cevap vermiyorlar...

Adydoc
Şef
11 Şubat 2020 23:41

Benimde aynı maalesef beklemedeyim. Yazışmaları elden takip etme imkanı yok diye biliyorum.bize kargoyla gelen evraklar aynı gün savcılıklara posta ile gönderilmiş. Kaybolduysa takip şansımız yok takip no falan vermiyorlar.

wolverine
Şef
12 Şubat 2020 07:24

Ben de savciliga gittim ve UAK'tan bir belge gelmedigini soylediler. Sacmalik had safhada...

Adydoc, 4 yıl önce

Benimde aynı maalesef beklemedeyim. Yazışmaları elden takip etme imkanı yok diye biliyorum.bize kargoyla gelen evraklar aynı gün savcılıklara posta ile gönderilmiş. Kaybolduysa takip şansımız yok takip no falan vermiyorlar.

adaydoçent
Daire Başkanı
12 Şubat 2020 12:41

Sayın hocalarım, öncelikle umarım herkes emeklerinin karşılığını alır. 2020 Mart döneminde başvurmayı planlıyorum ama bu sürecin ne kadar stresli olduğunu şimdiden fazlasıyla anladım. Geriye dönük olarak kontrol ettim ama aşağıdaki sorumun cevabını maalesef bulamadım. Umarım sizi bu konuda meşgul etmiyorumdur. Mühendislik alanından başvuracağım. Makaleler kısmının b bendinde "Diğer uluslararası hakemli dergilerde yayımlanmış makale" deniyor. Alan endeksi olarak sınırlandırmamış. 1-Hiç bir endekste taranmayan ya da ISI-SCOPUS dışında herhangi bir endekste taranan uluslararası makaleleri burada puanlamak doğru olur mu? 2-TR dizinde olmayan ama Türkiye'den yayınlanan uluslarası bir dergide yayınlanan makaleyi burada puanlamak doğru olur mu? Tecrübeleriniz benim için çok önemli. Şimdiden çok teşekkür ederim.

umudumziraat
Memur
12 Şubat 2020 15:12

Merhaba, şimdiden kolay gelsin. Ben sosyal bilimciyim ve aynı durum bizde de var. Ben de dediğiniz gibi yaptım yani ISI-SCOPUS dışında herhangi bir endekste (Econlit, Ebsco,Index Copernicus gibi) taranan uluslararası makaleleri bu kategoriye koydum. Bu dergilerin Türkiye'de ya da başka yerde yayınlanmasından ziyade editör kurulunun uluslararası olup olmadığını dikkate alın bence, mesela Türkiye'de yayınlanıyor, yabancı endekslerde taranıyor ama editör kurulunda yabancı isim yok onu ulusala ekleyin, TR'de yayınlanıp diğer endekslerde taranan ve editör kurulunda yabancı kişiler olan dergilerdeki makaleleri de bu kategoriye ekleyin. Ancak TR dizin olmayıp, editör listesinde de yabancı olmayan, endekste taranmayan hakemli dergileri de ulusal dergi kategorisine koyabilirsiniz. Umarım anlatabilmişimdir. Ben bu şekilde yaptım ve ön incelemede herhangi bir sorun yaşamadan jüri sürecine geçtim.

adaydoçent, 4 yıl önce
Sayın hocalarım, öncelikle umarım herkes emeklerinin karşılığını alır. 2020 Mart döneminde başvurmayı planlıyorum ama bu sürecin ne kadar stresli olduğunu şimdiden fazlasıyla anladım. Geriye dönük olarak kontrol ettim ama aşağıdaki sorumun cevabını maalesef bulamadım. Umarım sizi bu konuda meşgul etmiyorumdur. Mühendislik alanından başvuracağım. Makaleler kısmının b bendinde "Diğer uluslararası hakemli dergilerde yayımlanmış makale" deniyor. Alan endeksi olarak sınırlandırmamış. 1-Hiç bir endekste taranmayan ya da ISI-SCOPUS dışında herhangi bir endekste taranan uluslararası makaleleri burada puanlamak doğru olur mu? 2-TR dizinde olmayan ama Türkiye'den yayınlanan uluslarası bir dergide yayınlanan makaleyi burada puanlamak doğru olur mu? Tecrübeleriniz benim için çok önemli. Şimdiden çok teşekkür ederim.

adaydoçent
Daire Başkanı
12 Şubat 2020 15:16

Sayın hocam hayırlı olsun sonucunuz. Cevabınız için teşekkür ederim ben de aynen bu şekilde düşünüyorum. Sadece biz de şöyle bir fark var. Eğer yayın TR dizinde değil ve Türkiye'den yayınlanmışsa ve editör kurulunda yabancı isim yoksa bunu ulusal diğer yayın şeklinde puanlandırabileceğimiz bir alan yok. O yayını sadece özgeçmişte belirtip beyannameye koymamayı düşünüyorum.
umudumziraat, 4 yıl önce

Merhaba, şimdiden kolay gelsin. Ben sosyal bilimciyim ve aynı durum bizde de var. Ben de dediğiniz gibi yaptım yani ISI-SCOPUS dışında herhangi bir endekste (Econlit, Ebsco,Index Copernicus gibi) taranan uluslararası makaleleri bu kategoriye koydum. Bu dergilerin Türkiye'de ya da başka yerde yayınlanmasından ziyade editör kurulunun uluslararası olup olmadığını dikkate alın bence, mesela Türkiye'de yayınlanıyor, yabancı endekslerde taranıyor ama editör kurulunda yabancı isim yok onu ulusala ekleyin, TR'de yayınlanıp diğer endekslerde taranan ve editör kurulunda yabancı kişiler olan dergilerdeki makaleleri de bu kategoriye ekleyin. Ancak TR dizin olmayıp, editör listesinde de yabancı olmayan, endekste taranmayan hakemli dergileri de ulusal dergi kategorisine koyabilirsiniz. Umarım anlatabilmişimdir. Ben bu şekilde yaptım ve ön incelemede herhangi bir sorun yaşamadan jüri sürecine geçtim.

NAST50
Aday Memur
12 Şubat 2020 16:10

Sayın Hocam, asıl jüri üyeniz çekildiğinde sistemde görünen 1. yedek üyeniz mi asıl konuma geçti?

Doçent2020, 4 yıl önce

Evet DBS güncellendi 6 jüri üyesi görünüyor.

ynshcm
Aday Memur
13 Şubat 2020 09:33

Doçentlik dosyası durdurulan arkadaşlar. Bugün UAK'a gittim. İkamet ettiğim ve eski görev yerim olan savcılıktan belgenin geldiğini sistemin birkaç gün içerisinde açılacağını belirttiler. Sizler adına da yazıların içeriği belirsizliği ilettim. Sorunun farkındalar. Bu konuda bir düzenleme yapılacakmış. İşlerin bu kadar uzun sürmesi yazışmaların her masada beklemesinden kaynaklanıyor. Bir hafta, on gün içinde sisteminiz açılmazsa bizzat gelmenizi öneririm. Sistem Açıldığında yine sizleri bilgilendiririm.

Adydoc
Şef
13 Şubat 2020 12:52

Bende telefonla ulaştım banada yanlış ildeki savcılığa gönderildiğini bu hafta doğru adrese postalandığını söylediler. Ülkemizin içinde bulunduğu durum bu maalesef önündeki yazıyı okuyup doğru adrese göndermeyen memurlarımız var çok şükür.

PhDCe
Şef
13 Şubat 2020 12:59

Bir tanıdığımında başvurusu durdurulmuş durumda.

Savcılık 4 Şubat 2020'de ÜAK'a resmi yazıyı göndermiş KYOK aldı diye. Savcılığın gönderdiği yazının örneği elimizde.

Fakat hala başvuru durdurulmuş durumda.

dçntady
Aday Memur
13 Şubat 2020 13:59

Sayın meslektaşlarım. Eğer doçentlik jürilerinden birisi çalıştığı kurum tarafından açıkta ise adayın bu durumda izlemesi gereken yol nedir. Yedek jürinin görevini mi bekleyeceğiz. Yoksa ÜAK' yı konu ile ilgili olarak bilgilendirmemiz gerekir mi.

Toplam 4957 mesaj
«727374757677787980818283»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi