Editörler : E.Kayı Han
13 Mayıs 2022 19:57

Resmi Yazışmada Parafçı Atlamak Disipline Konu Olur Mu?

İyi günler,

Bir kurumun birimi olan şube müdürlüğünde memurun resmi yazışmayı şef ve/veya şube müdürüne paraf açmadan kurum müdürüne imzaya sunması disiplin soruşturması için gerekçe olur mu, olursa yaptırımı nedir?

Konu hakkında bilgi verir misiniz. Teşekkür ederim.

engineer.com
Memur
13 Mayıs 2022 20:53

Alla alla bu soruşturma sebebi olabilirmi ki
14 Mayıs 2022 07:04

Böyle bir durum olduysa art niyet vardır. Baska bir izahi olamaz. Söz konusu yazi imzalandi mi peki? İmzalandiysa imzalayanda farketmemistir ki bu durumda zaten sorun olmamali. Fark edildiyse de yazi geri yollayıp eksik paraflar acilip duzeltilir. Orada kimsenin isi gucu yokmu bu islerle ugrasiyorlar.
engineer.com, 2 yıl önce
Alla alla bu soruşturma sebebi olabilirmi ki

mirage7934
Aday Memur
14 Mayıs 2022 09:41

İmzalayan farkediyor mu bilmiyorum ama sonrasında haberdar edilmesine rağmen memur aynı şeyi yapmaya, imzacı da imzalamaya devam ediyor. Bir kez yapılan bir şey değil onlarca örneği var. Art niyetle yapıldığına hiç kuşku yok.

komodin bahattinn, 2 yıl önce
Böyle bir durum olduysa art niyet vardır. Baska bir izahi olamaz. Söz konusu yazi imzalandi mi peki? İmzalandiysa imzalayanda farketmemistir ki bu durumda zaten sorun olmamali. Fark edildiyse de yazi geri yollayıp eksik paraflar acilip duzeltilir. Orada kimsenin isi gucu yokmu bu islerle ugrasiyorlar.

engineer.com
Memur
17 Mayıs 2022 10:16

tabi bilinçli olarak yapan insana hak vericek deilim yalnız ben insan gözünden kaçırırısa diye düşündüüm

mirage7934, 2 yıl önce

İmzalayan farkediyor mu bilmiyorum ama sonrasında haberdar edilmesine rağmen memur aynı şeyi yapmaya, imzacı da imzalamaya devam ediyor. Bir kez yapılan bir şey değil onlarca örneği var. Art niyetle yapıldığına hiç kuşku yok.

r.diyojen
Genel Müdür
17 Mayıs 2022 23:14

Birden fazla olduysa verilir, hak etmiştir de. Hiyerarşi kamunun omuriliğidir.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi