Editörler : Pangaea

Rocky6556
Aday Memur
04 Haziran 2020 01:46

Erzincan hakkında bir fikriniz var mı hocam

sahinbaba, 4 yıl önce

Eğer puanınız orta seviye iyiyse 2. Bölge şehir yazacaksanız ve nispeten Doğuya gitmek zorunda kalacaksanız.

1- Adıyaman

2- Malatya

3- Elazığ

4 - Gümüşhane

5- Bayburt

Tatava yapmayın basın geçin.

pnrakm
Memur
04 Haziran 2020 11:30

Arkadaşlar ben sınıf öğretmeniyim ve sıralamam ilk 200 içindedir diye düşünüyorum. İki çocuğum var ve büyüğü ilkokula başlayacak bu sene. Bu yüzden imkânları iyi bir şehir olsun istiyorum. Hangi il daha avantajlı olur? İlk akla helen Van :) Van dışında var mı şehir önerebilecek? Şimdiden teşekkür ederim :)

T1903
Şube Müdürü
04 Haziran 2020 11:35

Bir önceki atamada puanınız ve siralamaniz kaçtı hocam

pnrakm, 4 yıl önce

Arkadaşlar ben sınıf öğretmeniyim ve sıralamam ilk 200 içindedir diye düşünüyorum. İki çocuğum var ve büyüğü ilkokula başlayacak bu sene. Bu yüzden imkânları iyi bir şehir olsun istiyorum. Hangi il daha avantajlı olur? İlk akla helen Van :) Van dışında var mı şehir önerebilecek? Şimdiden teşekkür ederim :)

pnrakm
Memur
04 Haziran 2020 12:17

75.32 ilk açıklanan ösym sıralamam 2770 hocam. Kaymaya göre tahmini konuşuyorum. Biraz daha geride olabilir tabi :/

T1903, 4 yıl önce

Bir önceki atamada puanınız ve siralamaniz kaçtı hocam

T1903
Şube Müdürü
04 Haziran 2020 12:53

Benim de 75,035 tahminimce ilk 200 de olursunuz hocam ben baktım benden düşük puanla kaç kişi atanmış diye 232 kişi yanlış hesaplamadiysam en kotu ilk 250 icindeyimdir diyorum buda sizi daha iyi yapar benimde siralamam 2892 iydi

pnrakm, 4 yıl önce

75.32 ilk açıklanan ösym sıralamam 2770 hocam. Kaymaya göre tahmini konuşuyorum. Biraz daha geride olabilir tabi :/

pnrakm
Memur
04 Haziran 2020 14:22

İnşallah hocam :) bu atamayla güzel bi yere gideriz umarım.

T1903, 4 yıl önce

Benim de 75,035 tahminimce ilk 200 de olursunuz hocam ben baktım benden düşük puanla kaç kişi atanmış diye 232 kişi yanlış hesaplamadiysam en kotu ilk 250 icindeyimdir diyorum buda sizi daha iyi yapar benimde siralamam 2892 iydi

T1903
Şube Müdürü
04 Haziran 2020 15:33

İnşallah hocam

pnrakm, 4 yıl önce

İnşallah hocam :) bu atamayla güzel bi yere gideriz umarım.

sahinbaba
Genel Müdür
04 Haziran 2020 17:50

insanıyla, şehir yapısıyla, imkanlarıyla, Sivas, Erzurum Trabzon yol ağında olmasıyla, iklimiyle, güzel işleyen dolmuş sistemiyle, Türkiyenin en büyük 4 5 askeri ordunun orada olmasıyla, Asker ve subaylarımızın, memur ve öğrencilerin etkisiyle, nüfusunun dengeli olmasıyla,

DOĞUNUN ESKİŞEHİR i VE ISPARTA SI Net Erzincandır.

Malatya, ELazığ ı batı kapısı sayarsak,

Doğuda Erzincanın rakibi sadece VANGÖLÜ İLÇELERİDİR.

Rocky6556, 4 yıl önce

Erzincan hakkında bir fikriniz var mı hocam

sahinbaba
Genel Müdür
04 Haziran 2020 18:03

Puanınız çok iyi. Sadece 3. bölge yerler için öneri veriyorum.

Ancak 2. Bölge şehirlerin orta-büyük ilçeleri size gelebilme ihtimali çok fazla.

.

İlktercihiniz Van- Bitlis in Vangölü (BENCE VAN DENİZİ) kıyısındaki sahil ilçeleri olsun. Vangölünün etrafında 7 8 adet ilçe var. En iyisi Tatvan ve Erciş. (bence)

Sonra Batman merkez e yakın olan yerleri düşünün.

Siverek iyi bir fikir olabilir. İklim-Ulaşım ağında mükemmel. Diğer imkanlar fena değil.

Bingöl Merkeze yakın olan yerleri gözünüz kapalı işaretleyin. Sağlık imkanlarında, ulaşımda, Elazığ Diyarbakır gibi şehirlere olan yakınlığı felan gerçekten iyidir. İlçeleri konusunda olumlu konuşamam.İlla bingöl den yerler yazacaksanız, Solhan banko olsun.

Patnos ve Doğubayazit il olmayı hakeden ilçeler. Ağrı'lı arkadaşlarım kızmasın ama Ağrı Merkezden bence daha güzel.

Doğunun PARİSİ NERESİDİR DİYE SORANLARA SÖYLÜYORUM.

IĞDIR, BİRECİK VE TATVAN...

HATTA VAN DENİZİNE KIYISI OLAN BÜTÜN BELDELER İLÇELER.

pnrakm, 4 yıl önce

sahinbaba
Genel Müdür
04 Haziran 2020 18:07

Bu puanla atanırsınız. Hakkari-Şırnak veya Kuzey Anadolu (Bir kaç ilçesi hariç Erzurum, Ardahan, Kars) uzak durun.

Soğuğa alışıyor insan ancak 2 gün Marmaraya git gel. Yine baştan başlıyorsun DONMAYA.

pnrakm, 4 yıl önce

sahinbaba
Genel Müdür
04 Haziran 2020 18:18

Polis kardeşlerimin DOĞU İLLERİNE ait kriterleri ile Öğretmen veya hemşirelerin kriterleri aynı olmuyor.

Öğretmenlik forumlarındaki Doğu incelemeleri ile Polislik forumlarındaki DOĞU övgü ve yergileri farklı olması bu.

Bir polis Diyarbakır Merkez yerine kuzeyi seçebilmeyi düşünür. Zira Milyonluk şehir milyonluk dert demek, ilçeler bile güvenlik güçlerimizin çalışma şartlarını zorluyor. Oysa öğretmen ve hemşirelerin çalışma biçimleri ve çalışma görevleri farklı. Allah Polis kardeşlerimize Asker kardeşlerimize sabırlar versin. Onların elbette yorumları değerli. Ancak profesyonel mesleki açıdan bir inceleme yapıldığında Hemşire ile Polisin KRİTERLERİ bazı ölçülerde benzerdir (EŞLERİ OLAN POLİSLER BELKİ EŞLERİ ŞEHİR İMKANLARINI KULLANSIN DİYE O ZOR GÖREVLERE KATLANIYORLARDIR)

oysa Diyarbakır Merkez, bence Antep ve Adana dan 2 kat daha güzel. 2 kat daha düzenlidir. Bunu ister turist olarak, ister altyapı üstyapı hizmetleri olarak, isterse de düzenli şehir imajı olarak isterse de bir öğretmen olarak düşünün.

Rocky6556
Aday Memur
04 Haziran 2020 18:22

Teşekkür ederim değerli yorumunuz için. Benim de alanım beden eğitimi mulakatta sonrası sıralamam 945 ti. 711 kişi alındı bölümden. Şimdi 810 kontenjan daha verildi. 230-240 civarı sıralamam bakalım erzican elazığ malatya buraları düşünüyorum eğer olursa

sahinbaba, 4 yıl önce

insanıyla, şehir yapısıyla, imkanlarıyla, Sivas, Erzurum Trabzon yol ağında olmasıyla, iklimiyle, güzel işleyen dolmuş sistemiyle, Türkiyenin en büyük 4 5 askeri ordunun orada olmasıyla, Asker ve subaylarımızın, memur ve öğrencilerin etkisiyle, nüfusunun dengeli olmasıyla,

DOĞUNUN ESKİŞEHİR i VE ISPARTA SI Net Erzincandır.

Malatya, ELazığ ı batı kapısı sayarsak,

Doğuda Erzincanın rakibi sadece VANGÖLÜ İLÇELERİDİR.

sahinbaba
Genel Müdür
04 Haziran 2020 18:57

2. Hizmet bölgesinde yazılmaması gereken 5 şehir

SON ANA KADAR YAZILMAMASI GEREKEN 2. BÖLGE ŞEHİRLERİ

(BAZI İLÇELERİ HARİÇ)

1- Kilis : Ulaşım iyi, sosyal yapı karışık. Tek özelliği Antep'e 1-2 saat, yemek kültürü güzel, Hatay nispeten yakın, Oğuzeli havalimanı yakın. Mersin denizleri sahilleri 3-5 saat, Arsuz ve İskenderun sahilleri 3-4 saat. ve iklimi belki sıcaktır ama bir Urfa-Adana değildir. Soğuğu da bir Kars-Ardahan değildir, Türkiye ortalamasına göre ısısı Doğuya göre elbette iyidir. konumu iyi kendi kötü. Kilisin en güzel yanı Antep e dönüşüdür derler. Zaten Antep ten ayrılma bir ilçe. Antep in yarısı Kilisli veya Urfalı zaten.

2- Artvin : Hakkari ile beraber Türkiye'nin en kötü ulaşım ağına sahip şehri, havalimanı için Trabzona 230 km, Erzuruma 190 km gideceksiniz. Rize havalimanı 130 km. Artvin'e dönüşlerde her zaman otobüs bulamayacaksınız. Otobüs beklerken uçaktan indikten sonra bekle ki Artvin otobüsü gelsin diyeceksiniz. O virajlardan kusarak gideceksiniz. Yeşili güzelmiş ama başlarım yeşile düz olsun da sapsarı olsun diyeceksiniz, bir süre sonra düzlük arayacaksınız. benim bile beğenmediğim SURUÇ OVASINA hayran kalacaksınız. özel hastane yok. Tıp Fakültesi yok. tek güzelliği insanı iyi.

3- Şanlıurfa :Merkez ve Siverek gerçekten fena değil. Yol ulaşım, hastane, uçak, helikopter, otoban, otoyol ne ararsanız bulursunuz. Yemekleri Antep Hatay ile birlikte zirvedir. Diğer ilçe ve köyleri tamamen NET 3. bölge hatta öyle bir bölge yok ama olsaydı bence 4. Bölge). Birecik ve Halfeti turistik ilçelerdir. Gerçekten 10 numara sit alanlarıdır. Her yere yakındır. Birecikte Fırat ın kenarları çok güzel mesire alanları. Koşmak yürümek için birebir. Çarşısı gelişmiştir. Yalnız Birecik ve Halffeti yi bugün bıraksalar Antep in ilçesi olmak isterler. Urfadan çok Antep kullanır. Antep reklamını yapar. Antep turlar düzenler. Antepliler gider. Urfanın sınır ilçeleri Arap, kuzey ve Batı ilçeleri Kürt kökenli kardeşlerimizin yaşadığı yerlerdir.

4- Bayburt : (2. BÖLGEYE koysan olmuyor. 2. bölgede süper şehirler varken Bayburta sıra gelmez. Ancak abi şehir gerçekten güvenlik olayında çok çok iyi. Yani Bayburt bence memur için yatış yeri. Memleket kendi yağında kavruluyor. Bu şehri 3. BÖLGEYE KOYSAN haksızlık oluyor, gerçekten merkeziyeti ile fark yaratıyor, Gümüşhane havalimanı 40 KM.)

5- Yozgat : (İlçeleri merkezden iyi :) ) Çok gezdiğim yer değil. İçinden geçtim. E yani. Doğu gibi.

sahinbaba
Genel Müdür
04 Haziran 2020 19:12

2. Bölgede olup da imkansızlıkları ile 3. bölgede olmayı maalesef hakeden bu 5 şehri yazmayı iyice düşünün.

Bence Kilis, Bayburt, Gümüşhane, Artvin, Adıyaman, Yozgat, Şanlıurfa NE 2. BÖLGE NE DE 3. BÖLGE.

Bence Bölge sistemi değişmeli. TATVAN A 3. bölge diyip, Kilis e 2. Bölge demek.

Bana çok tuhaf geliyor.

İlçe bazlı bölge gelmeli.

Rize nin Çayeli ve Ardeşen ilçeleri 1. Bölge olmalı. Ancak İkizdere 5. bölge olmalı.

İL BAZLI DEĞERLENDİRMELER 2020 Türkiyesine uymuyor.

Tatvan ve Ahlat ın suçu gerçekten de yokluk şehri olan Bitlis e bağlı olması mı?

Alucra nın Torpili ise yolu olmayan Giresuna bağlı olması mı?

Birisi bana anlatsın.

T1903
Şube Müdürü
04 Haziran 2020 19:20

Sağol bilgilendir.e için bende şahsen Antep Diyarbakır mekrkezleri yazmayı düşünüyordum iyice emin oldum gibi gerçi Tunceli merkezde olsa yazarım öğretmenlik o bölgede çok zevkli öğrenciler baya iyi düzeyde ulaşım Elazığa yakınlık açısından da kolay sayılır herkes için hayırlısı olsun diyelim

sahinbaba, 4 yıl önce

2. Bölgede olup da imkansızlıkları ile 3. bölgede olmayı maalesef hakeden bu 5 şehri yazmayı iyice düşünün.

Bence Kilis, Bayburt, Gümüşhane, Artvin, Adıyaman, Yozgat, Şanlıurfa NE 2. BÖLGE NE DE 3. BÖLGE.

Bence Bölge sistemi değişmeli. TATVAN A 3. bölge diyip, Kilis e 2. Bölge demek.

Bana çok tuhaf geliyor.

İlçe bazlı bölge gelmeli.

Rize nin Çayeli ve Ardeşen ilçeleri 1. Bölge olmalı. Ancak İkizdere 5. bölge olmalı.

İL BAZLI DEĞERLENDİRMELER 2020 Türkiyesine uymuyor.

Tatvan ve Ahlat ın suçu gerçekten de yokluk şehri olan Bitlis e bağlı olması mı?

Alucra nın Torpili ise yolu olmayan Giresuna bağlı olması mı?

Birisi bana anlatsın.

sahinbaba
Genel Müdür
04 Haziran 2020 20:29

Antep in sorunu okul azlığı ve yüksek nüfus. Yoksa ilçeleri de merkezi de Ankara da olmayan şeyleri vaat eder.

her güzellik abartılmayı vaat eder.

Antep mi Mersin mi.

Net Antep derim. (Merkez anlamında). Mersin sahil ilçeleri ile fark yaratıyor.

T1903, 4 yıl önce

Sağol bilgilendir.e için bende şahsen Antep Diyarbakır mekrkezleri yazmayı düşünüyordum iyice emin oldum gibi gerçi Tunceli merkezde olsa yazarım öğretmenlik o bölgede çok zevkli öğrenciler baya iyi düzeyde ulaşım Elazığa yakınlık açısından da kolay sayılır herkes için hayırlısı olsun diyelim

sahinbaba
Genel Müdür
04 Haziran 2020 20:32

Tuncelinin sorunu ulaşım. Eğer muhafazakar biriyseniz gitmeyin. Seküler düşünen zaza-bektaşi kültürünü yadırgamayacak biri iseniz tam yeriniz. Batıdan bile 5 gömlek fazladır. (bazı konularda eksik ve ilginç kültürleri var, olacak o kadar)

T1903, 4 yıl önce

pnrakm
Memur
04 Haziran 2020 22:01

Çok teşekkür ederim hocam tercih yaparken dikkate alıcam mutlaka yazdıklarınızı :) uzunca yazmışsınız emeğinize sağlık

sahinbaba, 4 yıl önce

Bu puanla atanırsınız. Hakkari-Şırnak veya Kuzey Anadolu (Bir kaç ilçesi hariç Erzurum, Ardahan, Kars) uzak durun.

Soğuğa alışıyor insan ancak 2 gün Marmaraya git gel. Yine baştan başlıyorsun DONMAYA.

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi