Editörler : F16 Gökçen
15 Ekim 2019 11:54

Maskov'dan Fırında Tavuk Tarifi

Selamlar arkadaşlar. size yemek tarifi vereceğim, ama biraz yavaş yazacağım. çünkü maalesef parmaklarım azalmış dün akşam bu yemeği yerken.

neyse, şimdi tavuk kanatımızı alıyoruz(tercihen beypiliç). bunu kajun denen sosla karıştırıyoruz, az da tuzluyoruz. tepsi kağıdının üstünde(bu önemli yoksa tepsi kirleniyor) herhangi bir sebze yağ vs eklemeden 210 derecede ısınmış olan fırına veriyoruz.

25 dk sonra muazzam bir tat oluyor.

yanında domates, soğan ve lavaş da işin kaymağı. bir de küçük acı biber turşusu.

afiyet olsun.

Alkaid
Yasaklı
15 Ekim 2019 12:02

efenim öncellikle başlığınız hayırlı olsun ...

şimdi de benim tarifimi de yazayım şuraya misafirlerim tarafından sevilir deneyeceğinizi ümit ediyorum :d

öncellikle tavuk göğsü veya incik de olabilir baget olursa bıçakla biraz kesip açmanız gerekir. öncellikle bir kapta yoğurt, kimyon, zeytinyağı , az salça, kekik, harmanlanır. aman kimyonu unutmayın tekrarlıyorum :D

bu harcın içine tavukları atın iyice karıştırın harca. mümkünse üstünü streçleyip dolapta bi saat dinlendirin... sonra aynı taktik. fırın tepsisine dizin güzelce kızarıncaya kadar pişirin. afiyet olsun . ben yanında yoğurtlu havuç seviyorum :) salata da olmazsa olmaz. e bari pilav da olsun tam olsun :)

kimyon ve sarımsak zeytinyağı yoğurt salça. olmazsa olmaz. aman unutmayalım :)

maskov87
Başbakan Müsteşarı
15 Ekim 2019 12:04

teşekkür ederiz ama seninki karışık lezzet. benlik değil. benimki muazzam lezzet. bunu çok net :)

Alkaid
Yasaklı
15 Ekim 2019 12:06

hadi oradan... :D

fırında tavuk böyle yapılır. yoğurtla marine olması önemli. seninkiler hem pişmemiştir. gıdaklıyor onlar :D

maskov87
Başbakan Müsteşarı
15 Ekim 2019 12:08

yaa demim demim diyorum ama tavuk baget nedir, göğüs nedir en lezzetsiz yerleri. zaten o yüzden dayıyorsun salçayı yoğurdu, tavuk tadı gelmesin diye :D

ben parmak yok diyorum, bak yemişim düşünün lezzeti.

hepinizi gurme yapacam hepinizi :p

Alkaid, 5 yıl önce

hadi oradan... :D

fırında tavuk böyle yapılır. yoğurtla marine olması önemli. seninkiler hem pişmemiştir. gıdaklıyor onlar :D

Alkaid
Yasaklı
15 Ekim 2019 12:14

yahu tavuk kanat sadece ızgarada güzel olur .d bol kekikle .d yanında da acıklı sarımsaklı domates sosu pişirilir .d

gurme.DD

Ay ne güldüm Allah da sizi güldürsün .d

rosegarden01
Daire Başkanı
15 Ekim 2019 12:21

çok tatlısınız ya çok güldüm ikinizinde eline sağlık:)

maskov87
Başbakan Müsteşarı
15 Ekim 2019 13:29

ben hiç gülmedim :/

tavuk kanadı domates sosla yiyen gördüm maalesef gülemedim.

nedir bu birbirine karıştırma huylarımız zaten. et, tavuk, balık. bunlar sade yenir. kekik ve az biraz baharat o kadar. bunları herkes bilir.

maskov87
Başbakan Müsteşarı
15 Ekim 2019 13:32

hiç unutmuyorum ben zaten unuttuklarımı anlatamıyorum;

bir keresinde Meksikalı bir aşçı bana çok büyük gurme olduğumu demişti. İspanyolca demişti. sinyor maskovla cümleye başlamıştı ben anlamıştım.

valla

**sude**
Başbakan Müsteşarı
15 Ekim 2019 13:38

Çok anlaşılır olmuş :DD

Yalnız bugün bende tavuk kanadı yedim, lezzetli olmuştu. Düşünün yani, ben ben yedim ve lezzetli diyorum :)))

maskov87, 5 yıl önce

hiç unutmuyorum ben zaten unuttuklarımı anlatamıyorum;

bir keresinde Meksikalı bir aşçı bana çok büyük gurme olduğumu demişti. İspanyolca demişti. sinyor maskovla cümleye başlamıştı ben anlamıştım.

valla

maskov87
Başbakan Müsteşarı
15 Ekim 2019 13:47

evet, iyi düşündüm ve bir tavuk düşmanı olduğunuzu bildiğimden çok takdir ettim. neden peki kanatı sevdiniz?

çünkü tavuk kanat bir tavuktan fazlasıdır.

**sude**, 5 yıl önce

Çok anlaşılır olmuş :DD

Yalnız bugün bende tavuk kanadı yedim, lezzetli olmuştu. Düşünün yani, ben ben yedim ve lezzetli diyorum :)))

Alkaid
Yasaklı
15 Ekim 2019 13:55

haha .d

biri de dememiş ki maskovun verdiği tarif harika.. kesin bu akşam pişireceğim .D

bir de demiş parmak kalmadı diye .d kesin kestin yaktın biçtin de ondan kalmadı parmak .d

**sude**
Başbakan Müsteşarı
15 Ekim 2019 14:01

Sanırım aç yanıma denk geldi :S

:)

maskov87, 5 yıl önce

evet, iyi düşündüm ve bir tavuk düşmanı olduğunuzu bildiğimden çok takdir ettim. neden peki kanatı sevdiniz?

çünkü tavuk kanat bir tavuktan fazlasıdır.

maskov87
Başbakan Müsteşarı
15 Ekim 2019 14:05

onlar yapacaklar en kısa zamanda deneyecekler ama beni pohpohlamak istemiyorlar. çünkü biliyorlar ben övülmeyi sevmem hiç :/

Alkaid, 5 yıl önce

haha .d

biri de dememiş ki maskovun verdiği tarif harika.. kesin bu akşam pişireceğim .D

bir de demiş parmak kalmadı diye .d kesin kestin yaktın biçtin de ondan kalmadı parmak .d

**sude**
Başbakan Müsteşarı
15 Ekim 2019 14:10

Ben yapmayacağım için, eksik parmağın önemi yok:P

İnsan yerken bir bakar, tavuk kanadı mı, parmak mı diye demi :))

Alkaid
Yasaklı
15 Ekim 2019 14:11

yani tavuk işte ateşi görünce pişer ...

bunu ben mi dedim ...

evet dedim

maskov87, 5 yıl önce

onlar yapacaklar en kısa zamanda deneyecekler ama beni pohpohlamak istemiyorlar. çünkü biliyorlar ben övülmeyi sevmem hiç :/

sabah melikesi
Başbakan Müsteşarı
22 Kasım 2019 11:46

@Alkaid'in fırında tavuk tarifini üç beş defa yaptım. Çok çok beğendim, beğenildi.

Tavuk sevenlere de kesinlikle tavsiye ederim. Lezzeti müthiş oluyor.

Teşekkürler.

Maskov'un tarifini de deneyeyim dedim ama sos işi bozdu. Belki onu da bir gün denerim.

Böyle tarifleri paylaşalım arkadaşlar. Bencillik etmeyelim.

maskov87
Başbakan Müsteşarı
22 Kasım 2019 12:02

başlık maskov'un tarifi ama övülen alkaid'in. ne desem bilemedim

**sude**
Başbakan Müsteşarı
22 Kasım 2019 13:59

Bir şey demeyin ve deneyen arkadaşların bir bildiği var deyin. Bu sizin için zor olacak ama deneyip, onaylayabilirsiniz.

maskov87
Başbakan Müsteşarı
22 Kasım 2019 14:50

tabi ki onaylamayacağım. "belki bir gün denerim" denilerek de küçümsenin de en doruk noktasını görmüş tarifim.

vah benim tarifim vah benim kanatım. yok daha tarif falan.

**sude**
Başbakan Müsteşarı
22 Kasım 2019 14:53

Brokoli bile bu kadar isyanlarda değil. Yeni tarifinizle gelin, bu sefer kesin deneyeceğim diyenler çıkacaktır.

Fakirin ekmeğidir umut demişler, pek iyi demeseler de :)

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi