Editörler : E.Kayı Han
26 Mayıs 2021 22:19

Katipliğe geçiş

sözleşmeli yhs hizmetliden, sözleşmeli gih sınıfındaki katipliğe geçişte 1 yıl bekleme şartı var mı?

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
26 Mayıs 2021 22:48

Direkt geçiş yapamazsınız katiplikte klavye şartı olduğu için klavye sınavına girmeniz lazım. Sonrasında ünvan değişikliği sınavı tabi ki.

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
26 Mayıs 2021 22:51

Ama siz yardımcı hizmetler olduğunuz için görevde yükselme olur ünvan değişikliği değil. Ayrıca sözleşmeli olduğunuz ve sözleşmeli katiplik olduğu için bunun mümkün olacağını sanmıyorum.

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
26 Mayıs 2021 22:52

Mevzuatı inceleyip yarın kesin bir bilgi yazarım. :)

mahmutipek
Aday Memur
26 Mayıs 2021 23:36

katipliği kazanırsam sözleşmeli hizmetliden istifa edip geçebilirmiyim? katiplik üst sınıf olduğu için geçiş olur mu? Sözleşmeliden sözleşmeli geçişte 1 yıl bekleme olayı olduğu için soruyorum. Cevap için teşekkürler. Çok araştırdım bir sonuca varamadım. Dpb arıyorum kimse telefonu açmıyor.

Kayıhan2020, 3 yıl önce

Mevzuatı inceleyip yarın kesin bir bilgi yazarım. :)

mahmutipek
Aday Memur
26 Mayıs 2021 23:40

Klavye ve sözlüyü kazanırsam istifa edip geçebilirmiyim demek istedim.

Kayıhan2020, 3 yıl önce

Direkt geçiş yapamazsınız katiplikte klavye şartı olduğu için klavye sınavına girmeniz lazım. Sonrasında ünvan değişikliği sınavı tabi ki.

mustafakaya1038
Aday Memur
30 Mayıs 2021 10:11

Sözleşmeli personel olarak görev yaptıginız yer ne konum olursa olsun, geciş yapacaginiz yer kadrolu veya okumuş olduğunuz bölümle alakalı degilse 1 yıl bekleme şarti vardir. Fakat komisyona ve bakanliga sorduğum ve edinmiş olduğum bilgiye istinaden sözleşmeliden sözleşmeliye geciş unvanlarinin arasinda zabıt katipligi vardir, sordum ve net cevap alamadim. Bilginize

mahmutipek
Aday Memur
30 Mayıs 2021 12:56

çok teşekkürler. katiplik gih sınıfı hizmetli yhs olduğu için kime sorsam geçiş olur diyorlar ama net bir şey yok. Her gün araştırıyorum net bir bilgiye ulaşamadım.

mustafakaya1038, 3 yıl önce
Sözleşmeli personel olarak görev yaptıginız yer ne konum olursa olsun, geciş yapacaginiz yer kadrolu veya okumuş olduğunuz bölümle alakalı degilse 1 yıl bekleme şarti vardir. Fakat komisyona ve bakanliga sorduğum ve edinmiş olduğum bilgiye istinaden sözleşmeliden sözleşmeliye geciş unvanlarinin arasinda zabıt katipligi vardir, sordum ve net cevap alamadim. Bilginize

mustafakaya1038
Aday Memur
30 Mayıs 2021 13:00

Şöyle ki sözleşmeli personel olarak görev yaptigınız durum destek persoenli katiplik büro personeli olarak geçmekte. Bu yüzden yhs veya gih demek dogru olmuyor.
mahmutipek, 3 yıl önce

çok teşekkürler. katiplik gih sınıfı hizmetli yhs olduğu için kime sorsam geçiş olur diyorlar ama net bir şey yok. Her gün araştırıyorum net bir bilgiye ulaşamadım.

mahmutipek
Aday Memur
30 Mayıs 2021 13:12

Peki sizce bu mümkün mü? İstife edip işimden de olmak istemiyorum. Araştırdım bir sonuca varamadım. Dpb telefonu açmıyor. Acaba kimden öğrenirim?

mustafakaya1038, 3 yıl önce
Şöyle ki sözleşmeli personel olarak görev yaptigınız durum destek persoenli katiplik büro personeli olarak geçmekte. Bu yüzden yhs veya gih demek dogru olmuyor.

mustafakaya1038
Aday Memur
30 Mayıs 2021 13:23

Sizi yanliş yönlendirmek istemiyorum. Unvanlar arasinda zabit katipligi mevcut 1 yil beklemeden geçiş yapilacak unvanlar arasinda, tabiki söyle bir durum var adalet mezunu olarak da belirtilmiş olabilir. Komisyona sorun isterseniz.
mahmutipek, 3 yıl önce

Peki sizce bu mümkün mü? İstife edip işimden de olmak istemiyorum. Araştırdım bir sonuca varamadım. Dpb telefonu açmıyor. Acaba kimden öğrenirim?

LiveRommel
Memur
05 Haziran 2021 23:29

sakın öyle bir hata yapma. pişman olmama olasılığın yok. kafanı duvarlara vurursun.

mahmutipek
Aday Memur
06 Haziran 2021 15:07

Neden öyle dediniz? Katipmisiniz.

LiveRommel, 3 yıl önce

sakın öyle bir hata yapma. pişman olmama olasılığın yok. kafanı duvarlara vurursun.

LiveRommel
Memur
06 Haziran 2021 16:24

ne yazık ki katibim, evet. geçiş yaptığınızda kafanızı duvarlara duvarlara vuracağınıza teminat verebilirim. stressiz bir işiniz var ne güzel. hizmetli olduğunuz sürece ömür boyu mobbing yüzü görmezsiniz, stresli bir iş yapmayacaksınız.

katipliğe girdiğinizde ilk günden itibaren mobbing görmeye başlayacaksınız. her yaptığınız işte stres yaşayacaksınız çünkü adli işlemler yapıyorsunuz, en ufak hata çok kötü sonuçlar doğurabiliyor.

aklınız varsa geçmeyiniz.

mahmutipek, 3 yıl önce

Neden öyle dediniz? Katipmisiniz.

Missflower
Kapalı
07 Haziran 2021 09:57

Peki cte katipliği nasıldır ben yeni mülakata girdim henüz sonuçlanmadı ama inşallah olur bu iş. Nasıldır cte katipliği adliye gibi zor mu

orangeblue3
Aday Memur
07 Haziran 2021 19:51

adliye göre çok daha kolay. tek sıkıntısı cep telefonu sokamıyorsun. saatlerce iletişimsiz kalıyorsun tüm ailenle. ayrıca her girişte xtray cihazına girmek zorundasın. bunları sorun etmezsen çok sorunlu bir meslek değil. bana göre yapılabilir tek katiplik cte katipliği.

Missflower, 3 yıl önce
Peki cte katipliği nasıldır ben yeni mülakata girdim henüz sonuçlanmadı ama inşallah olur bu iş. Nasıldır cte katipliği adliye gibi zor mu

Missflower
Kapalı
07 Haziran 2021 20:36

Yani etkiler muhtemelen ilk etapta telefon katamamak ama zamanla alışılır inşallah. Tek duam olması şu an için bi şekilde alışılır diye düşünüyorum. Teşekkür ederim yanıtınız için
orangeblue3, 3 yıl önce

adliye göre çok daha kolay. tek sıkıntısı cep telefonu sokamıyorsun. saatlerce iletişimsiz kalıyorsun tüm ailenle. ayrıca her girişte xtray cihazına girmek zorundasın. bunları sorun etmezsen çok sorunlu bir meslek değil. bana göre yapılabilir tek katiplik cte katipliği.

07 Haziran 2021 21:31

T tipi gibi yeni bazı cezaevi tiplerinde idari bina içeride değil ayrı yerdedir veya üst kattadır, x-ray cihazından geçmeye gerek yoktur. Benim çalıştığım yerde durum bu.

orangeblue3, 3 yıl önce

Missflower
Kapalı
07 Haziran 2021 21:59

Benim başvuru yaptıgım cezaevide T tipi peki telefon katabiliyor muyuz idari bina ayrı ise
AptallarYorumYazmasn, 3 yıl önce

T tipi gibi yeni bazı cezaevi tiplerinde idari bina içeride değil ayrı yerdedir veya üst kattadır, x-ray cihazından geçmeye gerek yoktur. Benim çalıştığım yerde durum bu.

08 Haziran 2021 00:31

Müdür ve idare memurlarını ellerinde telefon yukarı çıkarken birkaç kez gördüm, eğer x-rayden geçeceklerse odalarında bırakıp içeri öyle giriyorlar ama katiplere hiç dikkat etmedim; bu konuda müdür kadar ayrıcalığı var mı bilmiyorum.

Missflower
Kapalı
09 Haziran 2021 10:22

Mülakat sonuçları sizce ne zaman açıklanır tahmini cte adliye hepsi bir mi açıklanır. Eylül de açıklanacağını söyleyenler var ama o kadar uzar mı ki
Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi