Editörler : "eskiyara"Pangaea

Farkyapmaz
Aday Memur
17 Ağustos 2022 20:43

İstanbul - Küçükçekmece ilçesi anlaşmanın revize edilmesi için banka ile görüşmeye başladı. Muhtemel iki seçenekten bahsediliyor. Ya yeni bir anlaşma yapılacak ya da anlaşma tek taraflı fes edilip başka bir banka ile anlaşılacak.

Umarım eğitim-öğretime hazırlık ödeneği için de gereken yapılır.

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
17 Ağustos 2022 20:51

Yeni anlaşmaya göre yeni bankadan promosyon alırsınız. Rahat olunuz
korayy84, 2 yıl önce

sayın hocalarım promosyon ile ilgili konudan başka bir sorum olacak.

2021 haziranda üç yıl için akbank 5000 tl promosyon ödendi. sonrasında ağustos 2021'de başka bir ile tayinim çıktı. nakil cetvelinde promosyon aldı bilgisi vardı.

şuan halkbankası ile görüşmeler yapılıyor. ben promosyon alır mıyım?

akbanka geçen süre için verilen promosyonu iade etme hakkım var mı?(şu anki bankadan yeni promosyonu alabilmek için)

bu konu ile ilgili bilgisi olanlar cevap yazarsanız sevinirim.

Herodot41
Aday Memur
18 Ağustos 2022 09:13

yanlış bir düşünce. Devlet hazinesinin bankaya verdiği para da yüzde yüz arttı. Kamu yararı her kardan önce gelir. Cumhurbaşkanlığı tarafından 24.02.2022 tarih ve 31760 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 4734 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanununa eklenen geçici 6. Maddeye ( Ek Fiyat Farkı) ilişkin uygulama gereği yapılabilir.

hugo.almeida, 2 yıl önce

Yapacak bir şey yok bence. Banka sana 10 bin lira verdi diyelim ki. O zaman 10 bin liraya gittin bilgisayar aldın. Şimdi o bilgisayar 22 bin lira oldu. Bu mantıkla bakarsan banka sana 22 bin lira vermiş oldu. Kısaca, o an sana parayı nakit olarak verdiyse o anki değerini şu anki değeri ile karşılaştıramazsınız. Tek parça olarak alanların pek bir haklılık payı yok ama taksit taksit alanlar itiraz ederse gayet haklı.

Ne yazık ki bu sözleşmeleri yapanlar kendi işleri dışında pek ince düşünen insanlar değil.

Bankaların %400 kar etmesinin konuyla alakası yok. O banka Merkez bankasından 100 lira borç alıyor yıl sonunda 114 lira ödüyor. O borç parayı sana veriyor ve yıl sonunda senden 125 lira tahsil ediyor. Senin paranı tutuyor kullanıyor. Kur korumalı hesapta. Paranı alıp başka finans alanında kullanarak %80 enflasyonda en az %50 üzerine koyuyor. Sana da %18 Faiz veriyor. Dolar yükselirse zarar edecek olursa hazine karşılıyor. Ülkede atılan adımlar müteahhit ve finans sektörünü kurtarmak için sadece. %400 gayet normal.

braveheart1234
Daire Başkanı
18 Ağustos 2022 09:55

Kahramanmaraş İl Mem tek taraflı feshetmiş. Diğer il-ilçelere de emsal olmalı.

UcaS
Genel Müdür
19 Ağustos 2022 05:33

Yeni promosyon rekoru Harran Üniversitesinden: 40 bin TL'ye yaklaşıldı

Harran Üniversitesi tarafından yapılan banka promosyon ihalesi sonucunda İş Bankası tarafından 3.300 personele 3 yıllık kişi başı 37.250 TL ödenecek. Kişi başı 37.250 TL banka promosyon ödemesinin Türkiye rekoruna sahip en yüksek Üniversite olduğu öğrenildi.

fb88
Şube Müdürü
20 Ağustos 2022 00:38

Adalet personeli 20100 lira teklif edilmiş tviterde gündemler.biz de 3 yıllık 3 5 bine tabiyiz

hilmi0707
Yasaklı
20 Eylül 2022 01:55

Henüz kılını kıpırdatmayan sendikalar var.

bogeyma01
Memur
20 Eylül 2022 11:33

Biz yapalı 4 ay oldu,banka güncellemeye yanaşmadı,tek taraflı fehedilerek tekrar ihaleye çıkılacak,milli eğitim müdürlüğünün feshetme yetkisi var,yalnız sendikaların yoğun bir şekilde bastırması gerekiyor....Enazından biz de bu şekilde oldu,süreç devam ediyor...

leonidas_cog
Şube Müdürü
20 Eylül 2022 13:52

Sizin orası neresi hocam. Gaziantep milli eğitim de fesih yazısı gönderdi bu hafta içi fesih yapılır ve yakında tekrar ihaleye çıkılacak duyurusu yapıldı

bogeyma01, 2 yıl önce

Biz yapalı 4 ay oldu,banka güncellemeye yanaşmadı,tek taraflı fehedilerek tekrar ihaleye çıkılacak,milli eğitim müdürlüğünün feshetme yetkisi var,yalnız sendikaların yoğun bir şekilde bastırması gerekiyor....Enazından biz de bu şekilde oldu,süreç devam ediyor...

alparslan...
Müsteşar Yardımcısı
20 Eylül 2022 14:48

Mevzu hukuki bir olay. Burada "vermek zorundalar, şöyle asarız, böyle keseriz" vb. klavye kahramanlığı ile bir yere varamayız. Ayrıca sendikalar para yemiş, Milli eğitim para yemiş gibi ifadeler ispat ister. Sanal isimler ile burada haykırmak boş.

Gelelim mevzuya. Ülkede 81 il 900 küsür ilçe var. Binlerce sözleşme yapılmış. Bunların hepsinin şartları aynıymış gibi "şurada olmuş, burada olmuş" bizi kurtarmaz. Her sözleşme kendi içinde bakılmalı. Cayma cezası olarak ne karar alınmış. Promosyon iade edilir, promosyon yasal faiz ile iade edilir, tefe/tüfe cezasıyla iade edilir, promosyon + .... şeklinde ceza ödenir gibi onlarca farklı madde var. Her sözleşme kendi içinde değerlendirilmeli.

3 ay önce sözleşme yapan bile iptal istiyor. Bu enflasyon oranıyla bugün yapsak 6 ay sonra yine az gelecek. Bu birazda psikolojik hale geldi. Bizden fazla alınan her örnek "mağdur olduk, kandırıldık iptal edilmeli" hissi oluşturuyor. İlçemizde 2,5 yıl önce yaklaşık 4000 TL aldık. o gün hepimiz "muazzam para, 3000 olmasını bile beklemiyorduk" diye seviniyorduk. Bugün dilekçe topluyoruz.

Ülke genelinde sendikalar dilekçe toplama, il/ilçe MEM'lere dilekçe verme, bankalar ile görüşme vb. yöntemler ile deneme yapıyor. Bildiğim kadarıyla 2 güncelleme örneği var. Akbank tarafından yapılan. Örnekler çoğaldıkça bankalarda çözülme olacaktır. Muhtemelen kamuoyu baskısıyla zamanla lehimize bazı değişiklikler yapılacaktır. Hep birlikte gündem yapmaya, mevzuyu sıcak tutmaya devam etmeliyiz.

bogeyma01
Memur
21 Eylül 2022 10:00

osmaniye kadirli...

leonidas_cog, 2 yıl önce

Sizin orası neresi hocam. Gaziantep milli eğitim de fesih yazısı gönderdi bu hafta içi fesih yapılır ve yakında tekrar ihaleye çıkılacak duyurusu yapıldı

bogeyma01
Memur
21 Eylül 2022 10:07

3 ay önce 10 bin iyi para olabilir sayın hocam,lakin gelinen sürecte emeklilere bile 7500-8000 lira promosyon ödemesi yapılırken ki emeklinin maaşları ortada,bize yapılan 10 bin komik bir rakam olarak kaldı.sonuçta bu işin bir oluru varsa ki var neden yapılmasın,bizde promosyon ödemesinin yüzdesi 20 kadar ceza ile ihale feshedildi..

ayrıca 2,5 yıl olmuş bir promosyon anlaşmasının iptali ile uğraşmakta bana mantksız geliyor zaten 6 ayı kalmış,dediğiniz gibi 6 ay sonra yapılması şu ortamda daha mantıklı iken...

alparslan..., 2 yıl önce

Mevzu hukuki bir olay. Burada "vermek zorundalar, şöyle asarız, böyle keseriz" vb. klavye kahramanlığı ile bir yere varamayız. Ayrıca sendikalar para yemiş, Milli eğitim para yemiş gibi ifadeler ispat ister. Sanal isimler ile burada haykırmak boş.

Gelelim mevzuya. Ülkede 81 il 900 küsür ilçe var. Binlerce sözleşme yapılmış. Bunların hepsinin şartları aynıymış gibi "şurada olmuş, burada olmuş" bizi kurtarmaz. Her sözleşme kendi içinde bakılmalı. Cayma cezası olarak ne karar alınmış. Promosyon iade edilir, promosyon yasal faiz ile iade edilir, tefe/tüfe cezasıyla iade edilir, promosyon + .... şeklinde ceza ödenir gibi onlarca farklı madde var. Her sözleşme kendi içinde değerlendirilmeli.

3 ay önce sözleşme yapan bile iptal istiyor. Bu enflasyon oranıyla bugün yapsak 6 ay sonra yine az gelecek. Bu birazda psikolojik hale geldi. Bizden fazla alınan her örnek "mağdur olduk, kandırıldık iptal edilmeli" hissi oluşturuyor. İlçemizde 2,5 yıl önce yaklaşık 4000 TL aldık. o gün hepimiz "muazzam para, 3000 olmasını bile beklemiyorduk" diye seviniyorduk. Bugün dilekçe topluyoruz.

Ülke genelinde sendikalar dilekçe toplama, il/ilçe MEM'lere dilekçe verme, bankalar ile görüşme vb. yöntemler ile deneme yapıyor. Bildiğim kadarıyla 2 güncelleme örneği var. Akbank tarafından yapılan. Örnekler çoğaldıkça bankalarda çözülme olacaktır. Muhtemelen kamuoyu baskısıyla zamanla lehimize bazı değişiklikler yapılacaktır. Hep birlikte gündem yapmaya, mevzuyu sıcak tutmaya devam etmeliyiz.

alptug88
Şube Müdürü
21 Eylül 2022 10:30

Benim anlamadığım şey şu evet banka promosyonları düşük diyoruz fakat o dönemde genelimiz havaya uçuyorduk süper para diye. Ayrıca bankalar kendi arasında anlaşıp atıyorum 3 yıl için 10000 tl üstü teklif vermeyeceğiz dese ne diyebiliriz ki. Maaşımız ayın 15inde mecbur ödeneceği için biz de maaş gecikmesin yok ekders yetişsin deyip o verilene evet diyeceğiz. Çalıştığım il geçen sene 2 yıllık 1800 tlye anlaşmış şu an fesih görüşmeleri yapılıyor ama sendika başkanının ifadesi var diyor ki Sevr Anlaşması bile daha insaflıydı. Biz nasıl ki esnafa sen çok kar ettin bana şu malı %50 indirimli vereceksin diyemiyorsak aynısı banka promosyonu için de geçerli. Banka kar etti diye bize dağıtmak zorunda değil. Zamanında promosyon anlaşmasında el pençe olanlardan hesap sormak lazım bankalardan değil. Banka zarar etse size ben zarar ettim 2 sene promosyon almayın hayrına diyor mu?

bogeyma01
Memur
21 Eylül 2022 10:45

sayın hocam,elimizde buna karşı bir argüman varsa neden kullanmayalım,bankalar babamızın oğlu değil sonucta.Ha alınır alınmaz orası ayrı ama varsa bir yolu neden almayalım...

Bence buna bir standart getirilmeli ki bu durumlar ortadan kalksın,3 yıllık anlaşma atıyorum öğretmen maası artı yllık maasa gelen zam oranında artış dersin olur biter,yani 3x10 bin + memur maaşına gelen zam miktarı diye açarsın ihaleyi işine gelen girer,ben fazlasını veriyorum diyen alır ihaleyi...Vermeyecek bankada yoktur dünyanın karını ediyorlar çünkü,bize verdikleri devede kulak...

alptug88, 2 yıl önce
Benim anlamadığım şey şu evet banka promosyonları düşük diyoruz fakat o dönemde genelimiz havaya uçuyorduk süper para diye. Ayrıca bankalar kendi arasında anlaşıp atıyorum 3 yıl için 10000 tl üstü teklif vermeyeceğiz dese ne diyebiliriz ki. Maaşımız ayın 15inde mecbur ödeneceği için biz de maaş gecikmesin yok ekders yetişsin deyip o verilene evet diyeceğiz. Çalıştığım il geçen sene 2 yıllık 1800 tlye anlaşmış şu an fesih görüşmeleri yapılıyor ama sendika başkanının ifadesi var diyor ki Sevr Anlaşması bile daha insaflıydı. Biz nasıl ki esnafa sen çok kar ettin bana şu malı %50 indirimli vereceksin diyemiyorsak aynısı banka promosyonu için de geçerli. Banka kar etti diye bize dağıtmak zorunda değil. Zamanında promosyon anlaşmasında el pençe olanlardan hesap sormak lazım bankalardan değil. Banka zarar etse size ben zarar ettim 2 sene promosyon almayın hayrına diyor mu?

alptug88
Şube Müdürü
21 Eylül 2022 10:58

Tamam hocam dünyanın karını ediyorlar onu kabul ediyorum en basiti eşim de öğretmen ikimizi şubatta 13000 tl üstü promosyon verildi maraşta kredi çektik karşılığında 28000 faiz ödüyoruz verdiği promosyon 2 katını aldı ama bu bizi bankalara saldırma durumunda haklı göstermiyor. Şu an elazığdayım 2 senelik halkbank ile 1800 tl gibi komediye imza atmışlar daha 1 seneleri var fesih edileceği söyleniyor ama bankanın cevabı biz fesh falan yapmayız şeklinde. Başvurular olmalı tabi ki ama banka da kendini korumaya alıyor artık onlar da uyanmaya başladı
bogeyma01, 2 yıl önce

sayın hocam,elimizde buna karşı bir argüman varsa neden kullanmayalım,bankalar babamızın oğlu değil sonucta.Ha alınır alınmaz orası ayrı ama varsa bir yolu neden almayalım...

Bence buna bir standart getirilmeli ki bu durumlar ortadan kalksın,3 yıllık anlaşma atıyorum öğretmen maası artı yllık maasa gelen zam oranında artış dersin olur biter,yani 3x10 bin + memur maaşına gelen zam miktarı diye açarsın ihaleyi işine gelen girer,ben fazlasını veriyorum diyen alır ihaleyi...Vermeyecek bankada yoktur dünyanın karını ediyorlar çünkü,bize verdikleri devede kulak...

bogeyma01
Memur
21 Eylül 2022 11:02

Banka burdada yanaşmadı anlaşmaya feshedildi varsa bir yolu denenmeli,banka yanaşmazsa kurumun feshetme hakkı var dediğim gibi burada promosyonun yuzde 20 kadar cezası varmış,memurun cebine nerden baksanız 10 bin daha girecek,sizinde belittiğiniz gibi kat be kat çıkarıyolar zaten...

alptug88, 2 yıl önce
Tamam hocam dünyanın karını ediyorlar onu kabul ediyorum en basiti eşim de öğretmen ikimizi şubatta 13000 tl üstü promosyon verildi maraşta kredi çektik karşılığında 28000 faiz ödüyoruz verdiği promosyon 2 katını aldı ama bu bizi bankalara saldırma durumunda haklı göstermiyor. Şu an elazığdayım 2 senelik halkbank ile 1800 tl gibi komediye imza atmışlar daha 1 seneleri var fesih edileceği söyleniyor ama bankanın cevabı biz fesh falan yapmayız şeklinde. Başvurular olmalı tabi ki ama banka da kendini korumaya alıyor artık onlar da uyanmaya başladı

alptug88
Şube Müdürü
21 Eylül 2022 11:04

Keşke biz de polisler gibi tek bankadan alsak 1 milyon üstünde kişiyiz 100000 tl istemek bile hakkımız olur o zaman. İl il uğraşıp da kimimiz sonuç alıyor kimimiz alamıyor. Merkezi ödeme sistemine geçsek de adam gibi bir promosyon alsak.
bogeyma01, 2 yıl önce

Banka burdada yanaşmadı anlaşmaya feshedildi varsa bir yolu denenmeli,banka yanaşmazsa kurumun feshetme hakkı var dediğim gibi burada promosyonun yuzde 20 kadar cezası varmış,memurun cebine nerden baksanız 10 bin daha girecek,sizinde belittiğiniz gibi kat be kat çıkarıyolar zaten...

bogeyma01
Memur
21 Eylül 2022 11:41

polis ve askerlere aylık şeklinde ödeme yapılıyor,toplu para bir derde deva olur,aylığa eklenen 300-500 lira...polis ve askerlerde keşke bizde toplu alsak diyorlar,ama merkezi olması durumuna katılıyorum,enazından bu işlerin bir standartı olmalı artık....

alptug88, 2 yıl önce
Keşke biz de polisler gibi tek bankadan alsak 1 milyon üstünde kişiyiz 100000 tl istemek bile hakkımız olur o zaman. İl il uğraşıp da kimimiz sonuç alıyor kimimiz alamıyor. Merkezi ödeme sistemine geçsek de adam gibi bir promosyon alsak.
Toplam 79 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi