Editörler : "eskiyara"Pangaea

Yasaklı
07 Şubat 2020 23:45

Derste çay ve su içme

okul muduru derste cay ve su icmeyin dedi. fakat 1.derse girerken kendisi ogretmen odasina gelip biz derse girerken cay pohaca simit guzelce kahvaltisini yapiyor bende bimer cimer yapacak siz ne tavsiye edersiniz.

a_durmaz
Başbakan Müsteşarı
07 Şubat 2020 23:54

müdür sana çay içme dememiş ki dersteyken çay içmeyin demiş, öğretmen, öğretmenler odasında nasıl ki çay içebiliyorsa, poğaça yiyebiliyorsa müdür de odasında veya öğretmenler odasında gayet tabi çay içebilir poğaça yiyebilir bunda birşey yok.

747474
Yasaklı
07 Şubat 2020 23:57

mudurun teneffus hakki var mi mudur derse girmiyorki teneffus hakki olsun mesaj saati icinde kahvalti yapilir mi
a_durmaz, 4 yıl önce

müdür sana çay içme dememiş ki dersteyken çay içmeyin demiş, öğretmen, öğretmenler odasında nasıl ki çay içebiliyorsa, poğaça yiyebiliyorsa müdür de odasında veya öğretmenler odasında gayet tabi çay içebilir poğaça yiyebilir bunda birşey yok.

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı
08 Şubat 2020 00:02

Müdür haklı.

Bilginmemur
Aday Memur
08 Şubat 2020 01:24

Yüksek Lisans dersinde sınıfta hoca çay içti. O kadar canım çekti ki Halbuki hep içtiğimiz kolay bir içecek. Ben de o günden beri sınıfta bir şey içmiyorum. Hatta teneffüste bile çekiniyorum. Özellikle ortaokul kantinde çay olmuyor. Çocuğun canı çekse hoş olmaz diye. Ama içen arkadaşlara da saygı duyuyorum insanın boğazı çok kuruyor bazen derste. Arada içilebilir bu durum idareye değil kişiye bağlı olmalı bence.

ivan.snath
Kapalı
08 Şubat 2020 01:48

Bu konuda bir mevzuat var mı bilmiyorum ama bu noktada etik ve vicdan devreye giriyor sanki.

Müdürün söyleyiş tarzına göre işgüzarlık da olabilir babacan bir tavsiye de, bilemem.

İkili öğretim yapan bazı okullarda dersler 7 hatta biraz daha erken başlayabilir. Okul da köy/kasabada ise, hangi ara kahvaltı yapılacak?

Resmiyete bakılırsa işimiz yaş. Ziya Selçuk'un örnek öğretmenler odasında fırın, ocak vb. var ama bazı il/ilçe mem'ler semaverleri, kettle'ları bile kaldırın diyor.

Ortada net bir kural yok. İşi abartanlar da var her iki yönden, disiplin de rahatlık da...

Kagiş
Müsteşar
08 Şubat 2020 10:25

Derste çay... vb. şeyler içilmemelidir. Su içilebilir ama bunun haricinde elinde bardakla, fincanla sınıfa girmek bana doğru gelmiyor. O zaman öğrenci de sınıfta sakız çiğneyip çekirdek çitleyebilir. Öğretmenler odasında çay da içersin çorba da. İdarecilerin kahvaltı etmesi onların sorunudur. Şimdi müdür sabah kahvaltı yapıyor diyerekten bizim de sınıfta çiğ köfte partisi vermemiz gerekmiyor. Herkes görevini ve sorumluluğunu bildikçe sıkıntı olmaz.

Ahmet Kaleli
Şube Müdürü
08 Şubat 2020 10:59

Bizim okulda da bardak kırılır vs. güvenlik sebebiyle sınıfa çayla girmek yasaklandı. Gidenleri müdür uyarıyor en fazla ama cimer vs. idareyle çatışmaya değer mi dersen sanmam. Pet şişede su içmeye karışamaz.

49 müdür
Şube Müdürü
08 Şubat 2020 11:03

Öğretmen derste ders işler.Su da içer susarsa.Böyle şeylerin konuşulması bile orada kurum kültürünün ve hedefin olmadığının göstergesidir.

Müdürün mesai saatleri bellidir.Yalnız kaldığında ki ortalama 5 saat odasında yalnız kalabilir yer içer ne isterse yapar.Öğretmen nasıl iyi ders anlatırsa o şekilde planlanır eğitim öğretim ortamları.İnsanların birbirini gözetlemesi işin bittiğini gösterir.

Ama şunu unutmayın sınıfta aç çocuklar olabilir.Karşılarında yemek yemeniz hoş olmaz.Müdürün de sizin karşınızda yemesinin hoş olmamasıgibi

dmrcknn
Şube Müdürü
08 Şubat 2020 11:51

147 Nasil kapatildiysa, bence Cimer'de kapatilmali. Herkes birbirini sikayet ediyor yahu. Siz bu yaziyi yazinca aklima soyle bir anim geldi. Sene basi ogretmenler kurulu yapicaz, Mudur bey toplantiya kimse cay ile gelmesin. Caylar kantinde icilip oyle toplaniya cikilsin demis. Toplantida bu husus konusuldu biraz, ogretmenler rahatsizliklarini dile getirdiler. Mudur bey ben oyle istiyorum dedi. Bakan konusmasi icin Eba acildi. Bakan bey konusmaya basladi. Kiymetli ogretmenlerim sizde benim gibi suan caylarinizi ellerinize aldiniz benim gibi rahat ve konforlu ogretmenler odasinda egitim ogretime basladiniz dedi. Konusmayi yeni tasarlanan ogretmenler odasindan yapiyordu ve elinde cay vardi. Ogretmenler guldu, mudur bey biraz bozuldu. Sonra bu husus konusulmadi bir daha. Kurumlar yonetilmiyor arkadaslar, idare ediliyor. Egitim ogretimden anlamayan Kurum amirleri ogretmenin elindeki caya takarak ego tatmin etmeye, dikkatleri uzerine cekmeye calisiyorlar. Empati ve hosgoru herseyi halledebilir oysaki...

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
08 Şubat 2020 12:13

sınıfı kafeteryaya çevirmenin alemi yok en gıcık olduğum tipler öğrenciyi çay ocağına gönderip kendisine çay aldıran ve derste içen tipler.

muallim_34
Genel Müdür
08 Şubat 2020 14:01

Birazcık düşünme becerisiyle çözülecek basit sorunların bu kadar büyütülmesi vahim...

Öğretmen derste su icebelir buna kimse bir şey demez..

Ama çay içilmesi etik değil..

Çünkü karsindakileri de düşüneceksin..

Bu kadar basit bir konu cimere giderse

Devlet kurumlarını gereksiz yere meşgul etmekten şikayet sahibi ceza almalı..

dehneliler
Genel Müdür
08 Şubat 2020 21:12

Ben de kendim değil ama öğrencilerin derste yeyip içmelerine izin veriyorum işte abur cubur falan. Sadece doğru oturacaksınız ve sakız çiğnemeyeceksiniz derim.

M Y T H
Daire Başkanı
09 Şubat 2020 00:32

Memur masasında sabah kahvaltısı yapıyor, öğretmene yasak

Öğrenci sırasında simit ayran içince normal.Ders anlatan öğretmene yasak.

Öğretmen, Su içince oluyor. Suyun sıcaklığı ve rengi değişince olmuyor.

Sıcak malzemedir öğrenciye dökülür dersen, Öğretmen de kapalı bardak kullanır.

İlle de yasak dersen bu artık mobbing e girer.

Peki ses telleri ne olacak bu muallimin? Haa ona da doktor baksın.

muallim_34, 4 yıl önce

Birazcık düşünme becerisiyle çözülecek basit sorunların bu kadar büyütülmesi vahim...

Öğretmen derste su icebelir buna kimse bir şey demez..

Ama çay içilmesi etik değil..

Çünkü karsindakileri de düşüneceksin..

Bu kadar basit bir konu cimere giderse

Devlet kurumlarını gereksiz yere meşgul etmekten şikayet sahibi ceza almalı..

747474
Yasaklı
09 Şubat 2020 01:08

sanki adama sover gibi sen derste cay icme fakat ben sabah okulda gelip kahvaltimi yaparim sonra saat basi okuldan cikip 15 dakika sigara molasi veririm iskurdan gelenlere cay servis yaptirip kahvaltimin artiklarini temizlettiririm nasil konu su o kadar sinav gir idareci olama en soninda tortilla yardimci ol sonra mudur sikayet edeyim mi
M Y T H, 4 yıl önce

Memur masasında sabah kahvaltısı yapıyor, öğretmene yasak

Öğrenci sırasında simit ayran içince normal.Ders anlatan öğretmene yasak.

Öğretmen, Su içince oluyor. Suyun sıcaklığı ve rengi değişince olmuyor.

Sıcak malzemedir öğrenciye dökülür dersen, Öğretmen de kapalı bardak kullanır.

İlle de yasak dersen bu artık mobbing e girer.

Peki ses telleri ne olacak bu muallimin? Haa ona da doktor baksın.

M Y T H
Daire Başkanı
09 Şubat 2020 01:28

Boşver. Banda aynını diyen oldu.Müdür, Okulda çayı tümden iptal etti.Amacı çayı kantinden satın almamı sağlamaktı.

Evden çantada termosla geldim.Elimde termosu görüyor.Sorunca su diyordum.Sıkıysa kontrol etsin.Üst aramaya girer.Onun için Yapamadı

UcaS
Genel Müdür
09 Şubat 2020 01:53

Derste ilkokul ve ortaokul öğrencilerininbeslendiğini herkes bilir. Öğrenci evdenlahmacun getirir. Büfeden çiğköfte dürümünü alır ve kahvaltı yapmamıştır evden sandviç ayranını alır sabah 8 de derste yer/içer. Öğretmen derste boğaz patlatır. bir bardak çay içmez ve az sonra kış kıyamette ayazda bahçede nöbet tutar.

Ama içmek için çay yasak öylemi...

Pardon robotmu bu? Hasta olup Sonra rapor alınca sorun çıkmazmı???

Müdürünüze söyleyin. Çay öğretmene ilaçtır. Boğaz ilacı.

hugo.almeida
Kapalı
10 Şubat 2020 12:05

Bunu niye eksilediniz ya hu :)))

747474, 4 yıl önce
mudurun teneffus hakki var mi mudur derse girmiyorki teneffus hakki olsun mesaj saati icinde kahvalti yapilir mi
Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi