Editörler : oto-danisman-expert
19 Eylül 2008 14:56

Daihatsu terios

terios almak istiyorum nasıl bilirsiniz varmı kullanan yada bilgi sahibi olan.lütfen yazarsanız çok memnun olurum.teşekkürler.

Mor-Sonbahar
Kapalı
21 Eylül 2008 11:55

Süper araba bişey demeye gerek yok bir test sürüşüne çık kendinde anlarsın. Ama yaşadığın şehirde muhakkak servisinin olması lazım.

m_emsal
Kapalı
22 Eylül 2008 20:47

ben bu arabayı 2 ay kadar kullandım arabanın ön tarafına sığamadım

*4924*
Aday Memur
24 Eylül 2008 12:03

yazsanıza bişeler yaa.bu kadarmı bilgi.çok az değilmi.sonuçta bi kere alayım sağlam olsun iyi olsun,pişman olmak istemiyorum.

m_emsal
Kapalı
24 Eylül 2008 12:54

arkadaşım ufaksan sorun yok ama benim gibi 1,87 boyunda 100 kğ agırlıgında biriysen araba ufak gelecektir polis akademisindeki iri adam gibi arka koltukları sökebilirsin:)

m_emsal
Kapalı
24 Eylül 2008 13:19

pardon ön koltukları sökmek gerekir

*4924*
Aday Memur
24 Eylül 2008 15:13

off korkuttun beni yaww.ben 55 kiloda 1.60 boyunda bayanım herhalde sorun olmaz küçük olması.ben teknik bilgiler istiyorum.teşekkürler.

beynelmilel153
Kapalı
24 Eylül 2008 20:31

arkadaşım çok pratik seri bir araba şehir içinde seri hareketlerle trafikte rahat bir şekilde gidebilirsin

şehir dışı kullanımda normal araçlara göre özellikle vırajlarda araç savrrulma yapabiliyor ama okadar değil 65 beygirlik bir motor 1.2 olması lazım ,yakıt az yakıyor öyle jeep gözüylede bakmayın arabaya gerçek jepplerle arasında dağlar kadar fark var

madem bayansın sana tavsiyem nissan micra toyota yaris opel corsa bu üçünden birini tavsiye ederim

afet
Memur
25 Eylül 2008 23:25

Merhaba,bende de terios var,süper bir araba tavsiye ederim.O kadar ilgi çekiyor ki...bir gören bir daha bakıyor.

Cem Ali Aydoğan
Yasaklı
26 Eylül 2008 19:21

Al asla ama asla pişman olmayacaksın. Emin ol.

*4924*
Aday Memur
27 Ekim 2008 16:25

arkadaşlar teşekkür ediyorum bilgileriniz için fikrimi sağlamlaştırdınız artık kesin alıyorum ama ikinci el alırım herhalde.saolun

safran
Daire Başkanı
10 Şubat 2009 09:33

benimde hayalimdeki araba

tekno5584
Şef
10 Şubat 2009 18:38

Terios 2007 yılında yeni bir kasaya geçti.2007 ve sonrası kasalar daha geniş,karizmatik,donanımlı. Sizin,benim gibi orta gelir grubu insanları Suzuki Vitara, Toyota rav4, nissan quashai alamayız. bu durumda en kralı Daihatsu Terios. Hem boş ağırlığı 1180 kg olduğu için de yakıt tüketimi de az. Örnek verirsek 1700 kg'lık ciddi bir jip 100 km'de 12 litre benzin tüketirken Terios 8 litre tüketiyor. Ayrıca 4 tekerden çekişli ve alt yüksekliği de minimum 20 cm olduğundan, kar,çukur, tümsek, orman yolu vb. mekanlarda da sürebilirsiniz. Zincir takmadan sadece kış lastiği ile karlı zeminde ilerleyebilirsiniz. Sonuç olarak herkes kullanma amacına karar verir. Benim de Terios'a ihtiyacım var. Tipo ile derenin içinden geçemem, karlı zeminde yokuş çıkamam, orman içinde ilerleyemem.

safran
Daire Başkanı
11 Şubat 2009 09:30

evet haklısın eski kasa yeni kasa arasında fiyat olarak ciddi fark var

bu araçların motoru 1300 civarı olması biraz yüksekçe bir otomobil hissi veriyor. birde içi gerçekten çok darmıdır.

ikinci olarak piyasası nasıldır alım satımı kolaymı. yedek parçası çabuk bulunuyormu

henry
Memur
15 Şubat 2009 13:04

selam bende yeni terrios aldım, sonderece memnunum araç daha yeni olduğu için yedek parça arıza ve 2. el pazarını bilemiyorsunuz özellikle yeni kasalarda. servise gittim sattığımız araçlarımızın hiçbiri gelmiyor çünkü oldukça sağlam dedi ve bunlar toyotadan daha kaliteli çünkü toyota 50 yıllık daihatsu 100 yıllık markaymış. neyse ben aldım memnunum yakıt tüketimi şehir içinde diğer arabalarla aynı olsada şehir dışında biraz fazla zaten şehir dışınada çok çıkmıyorum...

tekno5584
Şef
15 Şubat 2009 17:00

Şehir dışında tüm araçlar gider. Terios yol olsa da olmasa da gider. (Patika,orman arazisi,kar,dere,çamur,kum vb..)

uglykidjoe
Müsteşar
15 Şubat 2009 23:24

Çalıştığım ilçede veterinerde eski kasası var.Yoğun kış şartlarında dağ bayır gidiyor.Tabi hankook kış lastikleriyle...Yeni kasası bence çok güzel.Rav-4 e benziyor.Zaten Daihatsu da Toyota'nın küçük arabalar üreten markası.Yani sorunsuz.Bir de dizeli olsaydı...Bence lpg şart.

safran
Daire Başkanı
16 Şubat 2009 16:27

YEDEK PARÇA SERVİS SORUNU VEYA İŞLEMLERİ TOYOTA SERVİSLERİNDEMİ GİDERİLİYOR

mregny
Aday Memur
06 Ağustos 2009 18:07

ben de terios almayı düşünüyorum otomatik şanzımanları sorun çıkarır mı acaba?

asabi tilki
Kapalı
28 Mart 2010 06:01

otomatik şanzıman her zaman daha risklidir ama ikinci elde çok daha fazla risklidir. açılıp bakılması bile 1000 tl den başlar. heleki yeniler hidrolik ve elektronik akşamların karışımından oluşur ve tamiri çok daha zordur.sakın almayın. zaten deparsız.2000 moor ve üzerinde verim alınır.

teriosun eski kasası çok dar ve uyduruktur. yeni kasasının düz vites 1500 cc olanlarını tercih edin. içeri biraz motor sesi alması dışında bir sorunu yok

henry
Memur
30 Mart 2010 16:31

ben 1,5 yıldır kullanıyorum yeni kasa 2009 model,siyahrenk oldukça memnunum ama gri rengi daha güzelmiş sanki.

oldukça havalı hernekadar diğer jeepler yanında küçük kalsada jeep abi, üst sınıf araba. Ama kötü yönü motoru çok ses yapıyor ve çukurda çok sarsılıyor bunların dışında çok iyi....

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi