Editörler : Pangaea

ogrtmnak
Şef
10 Mart 2018 16:42

Öğrenciyi biz mi buluyoruz?

regulartiming, 6 yıl önce

Tabii ki hocam okullarda kurs açabiliyorsunuz

regulartiming
Kapalı
10 Mart 2018 16:46

Okullar ile görüştüğüzde mutlaka talep oluyor,evinize yakın bir okul ile görüşün örneğin onay alınca

eltarih
Memur
10 Mart 2018 16:46

halk ekmek büfesinde satışa bakıyorum

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
10 Mart 2018 22:15

ben ilk mezun olduğum dönem kargoda çalıştım. güya müşteri temsilcisi olacak masada oturacaktım sabahtan akşama kadar çuval taşırken buldum kendimi. zaten 17-18 yaşında çocuklardan başka bu işi yapan yok. şimdi ücretliyim rahat ettim. alternatiflerimi hazırlıyorum 1-2 sene daha olmazsa başka sektörden yoluma devam edeceğim ömrüm kpss çalışmakla geçemez. ayrıca öğretmenlik sandığımız kadar rahat değil insanın ömrü gurbetlerde geçiyor 15 yıllık öğretmenler istediği yere atanamıyor.

police88
Şube Müdürü
11 Mart 2018 01:11

Asgari ücret 1.600 ??

Turkce02, 6 yıl önce

Otelde resepsiyonda çalışıyorum :) 1000 TL maaşa.

Turkce02
Aday Memur
11 Mart 2018 10:27

Hocam çalışmak zorunda değilsiniz diyorlar başka bir iş bakayım diyorum o da yok. Ücretli öğretmenlik bile çıkmıyor ki

police88, 6 yıl önce

Asgari ücret 1.600 ??

ogrtmnak
Şef
11 Mart 2018 10:36

Aynen çıkmıyor. İlçelerde de dahil. Başka şehire köye gitsen verdiği parayla ne ev tutabilirsin ne de geçimini sağlayabilirsin.

Turkce02, 6 yıl önce

Hocam çalışmak zorunda değilsiniz diyorlar başka bir iş bakayım diyorum o da yok. Ücretli öğretmenlik bile çıkmıyor ki

ogrtmnak
Şef
11 Mart 2018 10:39

Dün haberlerde izledim . E spor diye bir şey varmış. İnsanlar onlıne olarak takım halinde yarışıyorlarmış. Lise öğrencisinin bir tanesi formula 1 takımına girmiş yabancı ülke istemiş ona hazırlanıyormuş. Şimdilik kazancı 10 bin tl imiş. Anneler çocuklarına artık bilgisayar başından kalk demiyormuş. Günde 8 10 saat onlıne antrenman yapıyorlarmış parmakları sıcak olması gerekiyormuş :)) düşünmüyor değilim. Normal sporculuğumuz kaldı e spor da başarı elde edebiliriz :)))

barbaros_y
Aday Memur
12 Mart 2018 23:20

fitness pilates sektörüne alalım sizi hocam.

ogrtmnak, 6 yıl önce

Dün haberlerde izledim . E spor diye bir şey varmış. İnsanlar onlıne olarak takım halinde yarışıyorlarmış. Lise öğrencisinin bir tanesi formula 1 takımına girmiş yabancı ülke istemiş ona hazırlanıyormuş. Şimdilik kazancı 10 bin tl imiş. Anneler çocuklarına artık bilgisayar başından kalk demiyormuş. Günde 8 10 saat onlıne antrenman yapıyorlarmış parmakları sıcak olması gerekiyormuş :)) düşünmüyor değilim. Normal sporculuğumuz kaldı e spor da başarı elde edebiliriz :)))

12 Mart 2018 23:28

Hocam o işler öyle kolay değil.E-sporu yakından takip etmiş biri olarak buradan para kazanılmaz hele ki atanmayı bekleyen bir öğretmen için tamamiyle boş bir uğraş olacaktır.Haberlere fazla güvenmemek lazım zira bilip bilmeden kafalarından bir şeyler sallıyorlar.

ogrtmnak, 6 yıl önce

ekonomi.çoh.eyi
Yasaklı
12 Mart 2018 23:53

En sonunda özel güvenlikçi olarak çalışmaya razı olan öğretmen adayları var.Sonuçta özel güvenlikçiler ücretli öğretmenlerden daha fazla maaş alıyorlar ve sigortaları da tam yatıyor.Hatta bazı güvenlikçilere yemek veya yemek kartı da veriliyor.Güvenlikçi maaşları genelde 1700-2000 lira arası değişiyor.Öğretmenlik mesleğini böyle ayaklar altına düşürdüğün için yazıklar olsun sana Akepe iktidarı.Sana oy veren cahil öğretmen adaylarına da yazıklar olsun!

boksAr1
Daire Başkanı
13 Mart 2018 00:59

Ben şuan meb de kadrolu öğretmenim ancak bahsettiğin süreci yaşadım. Benim tavsiyem ilçe mebleri dolaşıp oradaki şeflerle sube mudurleriyle yuzyuze konusup durumunuzu anlatip ücretli öğretmenlik yapin ihtiyac varsa geri cevirmiyolar tabikide gercek ögretmenlik mezunlarinin alinmasini istiyoruz. Sonrasinda parasina az cok demeden calismaya baslayin tecrube her zman cok onemli bu sirada kpss sinavina hazirlanacak dunya vaktiniz oluyor ben 1yil boyunca ucretli calisarak ayni zamanda cok rahat ders calisarak kpss den puan aldim.araya yaz tatili girdi ilk atamada gidemedim sonrasinda kolejlere basvurmaya basladim denyimim oldgunu ve bu isi istedgimi gorusmede hissettirdim isi kaptim 2015de guzel bir maasla kolejde basladim o sira ayni kolejin baska subesinde bransim beden egitimi oldugu icin kursa gidiyordum gelirim iyiydi okul kurumsaldi maasim zamaninda yatiyordu 1 ay gibi bir surede calisma saatlerinede alismistim atanmasamda sorun yok derken ara atamada atandim hayirlisiyla 4aylik kolej macerasindan sonra Sırnağa gittim ve 1yil sonra es tayiniyle tekrar dondum(bu arada hikayenin en basindan beri evliydim :) herneyse suan mebde ögretmenligin yaninda calistigim kolejdede mebin ekders ucretinin 3kati fazlasiyla haftada 12ders kolejde derse giriyorum. Özel öğretim yönetmeliği çerçevesinde.

Kısacası kendizini insanlara ifade edin biseyler isteyin sonra gerisi kendiliğinden geliyor. Tüm öğretmen kardeslerim ins. hepinize bu kutsal mesleği yapmak nasip olur.

bedenci1
Memur
13 Mart 2018 01:03

Hocam meb de öğretmenden nasil 2. İşte çalışırsınız yasak değil mi? Maasiniz uçuyor sanırım o zaman :)

boksAr1, 6 yıl önce

Ben şuan meb de kadrolu öğretmenim ancak bahsettiğin süreci yaşadım. Benim tavsiyem ilçe mebleri dolaşıp oradaki şeflerle sube mudurleriyle yuzyuze konusup durumunuzu anlatip ücretli öğretmenlik yapin ihtiyac varsa geri cevirmiyolar tabikide gercek ögretmenlik mezunlarinin alinmasini istiyoruz. Sonrasinda parasina az cok demeden calismaya baslayin tecrube her zman cok onemli bu sirada kpss sinavina hazirlanacak dunya vaktiniz oluyor ben 1yil boyunca ucretli calisarak ayni zamanda cok rahat ders calisarak kpss den puan aldim.araya yaz tatili girdi ilk atamada gidemedim sonrasinda kolejlere basvurmaya basladim denyimim oldgunu ve bu isi istedgimi gorusmede hissettirdim isi kaptim 2015de guzel bir maasla kolejde basladim o sira ayni kolejin baska subesinde bransim beden egitimi oldugu icin kursa gidiyordum gelirim iyiydi okul kurumsaldi maasim zamaninda yatiyordu 1 ay gibi bir surede calisma saatlerinede alismistim atanmasamda sorun yok derken ara atamada atandim hayirlisiyla 4aylik kolej macerasindan sonra Sırnağa gittim ve 1yil sonra es tayiniyle tekrar dondum(bu arada hikayenin en basindan beri evliydim :) herneyse suan mebde ögretmenligin yaninda calistigim kolejdede mebin ekders ucretinin 3kati fazlasiyla haftada 12ders kolejde derse giriyorum. Özel öğretim yönetmeliği çerçevesinde.

Kısacası kendizini insanlara ifade edin biseyler isteyin sonra gerisi kendiliğinden geliyor. Tüm öğretmen kardeslerim ins. hepinize bu kutsal mesleği yapmak nasip olur.

boksAr1
Daire Başkanı
13 Mart 2018 01:03

Halk eğitimde beden eğitimi öğretmenliği yapabilirsin.

ogrtmnak, 6 yıl önce

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenleri de mi?

boksAr1
Daire Başkanı
13 Mart 2018 01:05

Şöyle hocam transkript inde aldgin uygulamali derslerin herhangi birinden ogrenci toplayip halk egitime basvurup ek ders karsiliginda kurs acabilirsin

ogrtmnak, 6 yıl önce

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenleri de mi?

police88
Şube Müdürü
13 Mart 2018 02:09

Aynı sektördeyiz kardeş bi telefon açıyorsun çalışma bakanlığına gelip cezayı kitliyorlar,sonra bak bakalım asgari ücret altında çalıştırabiliyorlar mı sizi tecrübeyle sabit :)

Turkce02, 6 yıl önce

13 Mart 2018 10:07

Halk Eğitim sonuçta resmi bir kurum ama siz ek olarak kolej de çalıştığınızı yazmışsınız !

Devletin resmi okulları dışında kolejleri mi var bizim bilmediğimiz özel sektöre rakip ?

Hem devlette hem özelde çalışma diye bir durum olmaz diye biliyoruz yoksa yanılıyor muyuz ?

boksAr1, 6 yıl önce

Halk eğitimde beden eğitimi öğretmenliği yapabilirsin.

13 Mart 2018 10:14

Bu arada artık ilçe meb leri dolaşmak yetmiyor. Yanılmıyor isem Yeniçağ gazetesinin web sayfasında bir haber yayımlanmıştı, iktidar partisine gidin üye olun ücretli ancak o şekilde çıkar gibi bir laflar vermişlerdi partinin resmi bir ağzından hem de gazetenin ilk sayfasından galiba.

O başvuracak işsiz öğretmen başka bir partiyi geçtim ya hiç bir parti ile ilgili değilse, siyasete bulaşmak istemiyorsa. Bu haber doğru ise ücretli öğretmenlikte bile torpil olduğunun kanıtıdır, bu işe (ücretli pek işten sayılmasa da sgk dökümünden malum ve asgari ücret altı maaştan) yeni başlamak isteyenler için

boksAr1, 6 yıl önce

boksAr1
Daire Başkanı
13 Mart 2018 11:03

Valla hocam ben 2014de baslamistim ucretliye bahsettigim gibi oldu hersey suan 5yil tecrubeye puansiz atama yapildigi icin torpil oluyo olabilir bilmiyorum . Parasına takılmayın bence girebilen girsin sgk da problem degil cunku 15gunde yatsa sagliktan yararlaniyosun onemli olan bu omur boyu yapilacak degil bu is zaten sadece tecrube icin. Ben milli sporcuyum ona ragmen kolejler yuzume bakmadi deneyim yok diye 1yil ucretli calistim hemen girdim amac kafa rahatlatmak bi ise gidiyorum demek cv doldurmak sonrasinda cidden bu is isinize yariyo.

dogrudüzgün, 6 yıl önce

Bu arada artık ilçe meb leri dolaşmak yetmiyor. Yanılmıyor isem Yeniçağ gazetesinin web sayfasında bir haber yayımlanmıştı, iktidar partisine gidin üye olun ücretli ancak o şekilde çıkar gibi bir laflar vermişlerdi partinin resmi bir ağzından hem de gazetenin ilk sayfasından galiba.

O başvuracak işsiz öğretmen başka bir partiyi geçtim ya hiç bir parti ile ilgili değilse, siyasete bulaşmak istemiyorsa. Bu haber doğru ise ücretli öğretmenlikte bile torpil olduğunun kanıtıdır, bu işe (ücretli pek işten sayılmasa da sgk dökümünden malum ve asgari ücret altı maaştan) yeni başlamak isteyenler için

13 Mart 2018 11:39

Hem devlette hem kolej de yani hem resmi kurumda hem özelde aynı anda çalışıla biliniyor mu ?

Bunu açıklar mısınız ?

Ben devlette çalışanın özelde çalışması gibi bir durumun yasak olduğunu ya da yasal bir durum olmadığını biliyorum. Yanılıyor muyum ?

Bir de beden öğretmenliği gibi pek açık olmayan bir branşta nasıl ücretli yapabildiniz ?

Kendi branşınızda mı yaptınız başka branşta mı ?

Milli Sporcu kontenjanından neden girmediniz ?

boksAr1, 6 yıl önce

Valla hocam ben 2014de baslamistim ucretliye bahsettigim gibi oldu hersey suan 5yil tecrubeye puansiz atama yapildigi icin torpil oluyo olabilir bilmiyorum . Parasına takılmayın bence girebilen girsin sgk da problem degil cunku 15gunde yatsa sagliktan yararlaniyosun onemli olan bu omur boyu yapilacak degil bu is zaten sadece tecrube icin. Ben milli sporcuyum ona ragmen kolejler yuzume bakmadi deneyim yok diye 1yil ucretli calistim hemen girdim amac kafa rahatlatmak bi ise gidiyorum demek cv doldurmak sonrasinda cidden bu is isinize yariyo.

Toplam 59 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi