Editörler : E.Kayı Han
18 Nisan 2021 23:40

İstinaf
Arkadaşlar istinaf mahkemeleri kararları genel itibariyle davacı Leh'ine mi verilir yoksa . Böyle bi kıstas yokmu. İptal kararımı kurum istinafa taşıdı . Kuruma Burdan red gelirse Danıştaya taşıyor mu ?

Serdengecti19
Aday Memur
19 Nisan 2021 05:02

Mete bey. Sizin durumunuzu en iyi hukukinsanii( Mustafa Özkan Bey) Twitter insan_hukuk ve (Melih Kutlu Bey) Twitter nmelihkutlu bilir bunlara ulaşın, yâda paylaşımlarına bakın görürsünüz.

Benim gördüklerime göre genelde FETÖ ile ilgili davalarda idare mahkemesi işlemin iptaline verse bile BIM yani istinaf mahkemesi ret verme durumu olabiliyor. Bilginiz olsun.

Meteastsubay1
Aday Memur
19 Nisan 2021 05:04

Yok hocam fetö değil . Disiplin suçu
Serdengecti19, 3 yıl önce

Mete bey. Sizin durumunuzu en iyi hukukinsanii( Mustafa Özkan Bey) Twitter insan_hukuk ve (Melih Kutlu Bey) Twitter nmelihkutlu bilir bunlara ulaşın, yâda paylaşımlarına bakın görürsünüz.

Benim gördüklerime göre genelde FETÖ ile ilgili davalarda idare mahkemesi işlemin iptaline verse bile BIM yani istinaf mahkemesi ret verme durumu olabiliyor. Bilginiz olsun.

Serdengecti19
Aday Memur
19 Nisan 2021 16:05

Anladım mete bey. O zaman kurumun istinaf talebinin bozulması ihtimali yüksek.

Meteastsubay1, 3 yıl önce
Yok hocam fetö değil . Disiplin suçu

Meteastsubay1
Aday Memur
19 Nisan 2021 16:08

Yani kurumun istinaf talebinin reddedilmesi yüksek ihtimal diyorsunuz
Serdengecti19, 3 yıl önce

Anladım mete bey. O zaman kurumun istinaf talebinin bozulması ihtimali yüksek.

trackermaker
Kapalı
19 Nisan 2021 19:18

Sizin konuda istinafin karari bozacagini sanmiyorum, eger istinaf yerel mahkemenin verdigi karari onar ise kurumun davayi bir ust mercii olan danistay asamasina tasimasi ihtimali yuksek.

Yani kurumun istinaf talebinin reddedilmesi yüksek ihtimal diyorsunuz

Meteastsubay1
Aday Memur
19 Nisan 2021 19:20

Yüksek değil taşır zaten hocam Danıştaya :)
trackermaker, 3 yıl önce

Sizin konuda istinafin karari bozacagini sanmiyorum, eger istinaf yerel mahkemenin verdigi karari onar ise kurumun davayi bir ust mercii olan danistay asamasina tasimasi ihtimali yuksek.

trackermaker
Kapalı
19 Nisan 2021 19:47

Tasisin en iyisi danistay asamasi en 4 sene..:))

Yüksek değil taşır zaten hocam Danıştaya :)

Meteastsubay1
Aday Memur
19 Nisan 2021 19:59

Aynen . Kazanmamıza rağmen halen bi kaygı tereddüt oluşuyor işte . Bu hale getirenler utansın Kardeşim ;)
trackermaker, 3 yıl önce

trackermaker
Kapalı
19 Nisan 2021 20:16

Aynen, benimde bugun itiraz dilekcesi yazmis icialeri bakanligi istinafa tasindi dosya bakalim ne zaman cagiracaklar.

Aynen . Kazanmamıza rağmen halen bi kaygı tereddüt oluşuyor işte . Bu hale getirenler utansın Kardeşim ;)

Aslan9090
Şef
19 Nisan 2021 20:48

Danıştay a taşısa da önce mesleğe başlatması gerekir mi? Yani aktif görevde iken dosya bir yandan Danıştay da görülmeye devam eder şeklinde ?
trackermaker, 3 yıl önce

trackermaker
Kapalı
20 Nisan 2021 03:08

Normal sartlarda idare mahkemesinden iptal karari alindiginda 30 gun icinde baslatmasi gerekir kurumun, ondan sonra itiraz asamalarina basvurur.

Aslan9090, 3 yıl önce
Danıştay a taşısa da önce mesleğe başlatması gerekir mi? Yani aktif görevde iken dosya bir yandan Danıştay da görülmeye devam eder şeklinde ?

ankarabuk78
Memur
01 Mayıs 2021 02:55

Meteastsubay1 ve trackermaker sizin durumlar nedir

İlk derece mahkemede kazandıktan sonra başlama yapabildiniz mi

İstinafı beklettiler mi

trackermaker, 3 yıl önce

Normal sartlarda idare mahkemesinden iptal karari alindiginda 30 gun icinde baslatmasi gerekir kurumun, ondan sonra itiraz asamalarina basvurur.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi