Editörler : Pangaea

Arzımutehassis
Aday Memur
18 Ağustos 2019 22:19

Hocam bende de yargının problemler kitabı vardı. İlk testler tamam da son testler baya bir zor geldi. Moral bozdu falan. Demek ki genel problemmiş :)
kemal44kara, 5 yıl önce
Zor ve detay demiyorum , Gereksiz zor ve gereksiz detay diyorum , Atatürk'ün atının adını soracaklar neredeyse . Dershaneye gitmedim ama dershanelerin sinavlarina 5'er lira verip girdim her hafta iki uc gün , yarginin sinav kağitlari güzel değil . Yemin ettim almayacağima . Ne o öyle moralini bozuyor insanin . Mesela Benimhocam yayinlari da zor ve detay ama yargı gibi gereksiz zor ve detay değil . Fotokopi aldim zaten sureklo önüme ne geldiyse fotokopicilere gidip param yettiği kadar rastgele deneme alip cozdum , sinirsiz yayindan sinirsiz soru cözün , tum yayinlar bitsin zamaniniz kalirsa yargi alin . Diger yayinlara dikkat etmedim sunu alin diyemem ama ben hangi denemede ya Allah kahretsin bu nasil deneme deyip bakinca yayina yargi oldugunu gordum . İsin sırrı soru cözmekte , ben 40 günde yaptiysam (dedigim.gibi matematigi isin icine katmiyorum fark yaratacak olan o ben iyi oldugum icin matematikteona zaman harcamadim) siz de matematigi hallettikten sonra 40 günde digerlerini halledebilirsiniz , bendennneyiniz eksik . İnanın yeter . Ha bi de Yargı almayın.

Basak023
Aday Memur
19 Ağustos 2019 21:28

.

dogan3441
Kapalı
19 Ağustos 2019 23:04

Matematik çoklu sorular hariç 35 dk. türkçe çoklu sorular hariç 25 dk. genel kültür tek solukta 25 dk. Matematik çoklu sorular 20 dk. Türkçe çoklu sorular 15 dk. işaretleme kontrol 10 dk

insmüh49
Aday Memur
19 Ağustos 2019 23:04

+

bürocu2534
Aday Memur
19 Ağustos 2019 23:16

+
dogan3441, 5 yıl önce

Matematik çoklu sorular hariç 35 dk. türkçe çoklu sorular hariç 25 dk. genel kültür tek solukta 25 dk. Matematik çoklu sorular 20 dk. Türkçe çoklu sorular 15 dk. işaretleme kontrol 10 dk

ze191120
Aday Memur
19 Ağustos 2019 23:23

++

ceng13
Aday Memur
19 Ağustos 2019 23:33

+

öfkeli34
Aday Memur
20 Ağustos 2019 09:35

Helal olsun! Bunun için hazırlanma süresi ne kadar acaba?

dogan3441, 5 yıl önce

rokfor21
Kapalı
20 Ağustos 2019 15:12

97 puan, köyde her şeyden uzak,konuları 2 ay önce bitirdim,bol deneme her dersten iki soru bankası bitirdim,bazı konuları arkadaşla tartışıp anlatırdık(tarih), matematik 2 boş vardı,köyde hayvanları otlatırken hazırlanmak en güzeli...zaten köye de atandım ( öğretmen )

Gk gy 97.1 P10:93

İnanın ,uykudan feragat edin,çok soru çözün pes etmeyin ,kpss kolay bir sınav.

rokfor21
Kapalı
20 Ağustos 2019 15:19

Sabah namazını kılar uyumazdım,sabah 8'e kadar konu çalışma sonra bir iki test ve soru bankası ,sonra bir şeyler yerdim ,bu durum sınava iki aya kadar devam etti.Sicaklar başlayınca zaten ilkbahar sonrası hayvanları otlatırdık onun branşı işletme benim öğretmenlik.Birlikte gölgeye çekilip soru çözerdik o 91 aldı sabah oturumunda.

Her şey inançla gelir ama hayatınızı sınava adamayın,nasip deyin, çobanlık yapıp çalışmak iyi oldu.Hatta bazen keşke düşük puanlı veteriner fakültesi okusaymisim diyordum da hayırlısı işte.

Memurumartık
Aday Memur
22 Ağustos 2019 16:57

Branşınız ne hocam?

2018kpsss, 5 yıl önce
97 puan aldım sınavdan altı ay önce konular bitti sonrası hep soru hep deneme toplamda 200 tane deneme çözdüm zorlandığım ve yapamadığım sorulsrın üstüne yöneldim 97 aldım ama istediğim kadro açılmadı daha

mthnn
Şef
22 Ağustos 2019 18:56

2014 kpss 95 puan, 2018 kpss 96 puan aldım.

kafam yerindeyken türkçe yaparım önce mantık soruları da dahil. zaman kısıtlı olmadan türkçeyiadam akıllı halledip kodlarım.

ardından matematik yine zaman kısıtlı olmadan ( matematik temelim olduğu için türkçe kadar fazla vaktimi almaz zaten) ardından kodlarım.

sonra allah ne verdiyse ( tahmini 40 dk civarı kalır) genel kültür yaparım. genel kültürde boşlarım olur ona rağmen hemen kodlamaya geçerim. boşlarla uğraşmam ilk etapta. arta kalan zamanda da genel kültür de boş bıraktıklarıma bakarım.

ben kendimi biliyorum türkçe ve matematikte yapamadıklarında ise en yakın gelen seçeneği sallarım, geri dönsem bile türkçede ve matematikte yapamadığımı yine yapamam ben.

bu anlattıklarım 130 dk için.

Firdevs53
Aday Memur
22 Ağustos 2019 19:26

Hocam hangi soru bankalarınız hangi yayınlardı .Deneme çözme aşamasına ne zaman geçtiniz .Her yayından çözmemizi mi önerirsiniz yoksa elenebilecek yayınlar var mıdır?

rokfor21, 5 yıl önce

97 puan, köyde her şeyden uzak,konuları 2 ay önce bitirdim,bol deneme her dersten iki soru bankası bitirdim,bazı konuları arkadaşla tartışıp anlatırdık(tarih), matematik 2 boş vardı,köyde hayvanları otlatırken hazırlanmak en güzeli...zaten köye de atandım ( öğretmen )

23 Ağustos 2019 00:43

Hocam, 95 aldıktan sonra tekrar sınava girmek niye. Alışkanlık mı yapıyor KPSS
mthnn, 5 yıl önce

2014 kpss 95 puan, 2018 kpss 96 puan aldım.

kafam yerindeyken türkçe yaparım önce mantık soruları da dahil. zaman kısıtlı olmadan türkçeyiadam akıllı halledip kodlarım.

ardından matematik yine zaman kısıtlı olmadan ( matematik temelim olduğu için türkçe kadar fazla vaktimi almaz zaten) ardından kodlarım.

sonra allah ne verdiyse ( tahmini 40 dk civarı kalır) genel kültür yaparım. genel kültürde boşlarım olur ona rağmen hemen kodlamaya geçerim. boşlarla uğraşmam ilk etapta. arta kalan zamanda da genel kültür de boş bıraktıklarıma bakarım.

ben kendimi biliyorum türkçe ve matematikte yapamadıklarında ise en yakın gelen seçeneği sallarım, geri dönsem bile türkçede ve matematikte yapamadığımı yine yapamam ben.

bu anlattıklarım 130 dk için.

1minerva
Aday Memur
23 Ağustos 2019 13:46

hocam hayırlı olsun inşallah mutlu olursun

ne güzel mis gibi köyde stresten uzak kafa dinç hazırlanmıssın ne güzel

hayırlısı olsun

rokfor21, 5 yıl önce

rokfor21
Kapalı
25 Ağustos 2019 00:58

Her dersten 2 soru bankası yeterli ve yaprak test.iki ay kala seri deneme çözün.Yanlislarin üzerine gidiniz.

Firdevs53, 5 yıl önce

Hocam hangi soru bankalarınız hangi yayınlardı .Deneme çözme aşamasına ne zaman geçtiniz .Her yayından çözmemizi mi önerirsiniz yoksa elenebilecek yayınlar var mıdır?

rokfor21
Kapalı
25 Ağustos 2019 01:00

Teşekkürler hocam zaten köylüyüm, köy yaşamını seviyorum fakat şu an şehirde yaşıyorum tâbi.

1minerva, 5 yıl önce

hocam hayırlı olsun inşallah mutlu olursun

ne güzel mis gibi köyde stresten uzak kafa dinç hazırlanmıssın ne güzel

hayırlısı olsun

rokfor21
Kapalı
25 Ağustos 2019 01:02

Fen bilgisi hocam ,alan sınavı yoktu zamanımızda.

Memurumartık, 5 yıl önce

Branşınız ne hocam?

Toplam 58 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi