Editörler : Pangaea
«716971707171717271737174717571767177717871797180»

cyperin
Müsteşar Yardımcısı
07 Aralık 2019 15:02

Değerli arkadaşlar branş dağılımı için çok ama çok erken, ortada onaylanmış bir sayı yok. Birbirinizi boşuna yıpratmayın. Branş dağılımı onay alındıktan sonra yapılır, bu sayıları şuanda PERGEM genel müdürü bilmiyor, sizin veya birbaşkasının bilmesi imkansız.

Agrieco123
Şef
07 Aralık 2019 15:04

Yok hocam bizim forumdakiler her zaman bilir siz istediğinizi diyin sayılar verilir tarihler verilir hatta size maaşta sorarlar
cyperin, 4 yıl önce

Değerli arkadaşlar branş dağılımı için çok ama çok erken, ortada onaylanmış bir sayı yok. Birbirinizi boşuna yıpratmayın. Branş dağılımı onay alındıktan sonra yapılır, bu sayıları şuanda PERGEM genel müdürü bilmiyor, sizin veya birbaşkasının bilmesi imkansız.

ziraatçi63
Aday Memur
07 Aralık 2019 15:08

hocam talep yeni yıl içinde geçerli olacakmı yoksa her yıl yenilenmesimi gerekiyor?

cyperin, 4 yıl önce

Shamur
Yasaklı
07 Aralık 2019 15:14

Talep onaylandı dün itibariyle. Hafta içi haberi alırsınız. Dagilimlar da dediğim gibi. Rakamları yuvarladım elbette kusuratlari var...

Shamur
Yasaklı
07 Aralık 2019 15:26

Hayırdır arkadaşlar biz size hakaret mi ettik?

İnanmak istemeyen inanmayabilir. Burada haber bekleyen arkadaşlar için paylaştım. Alakası olmayan inanmayan okuyup geçsin ciddiye almasın öyleyse hakaret etmeye hakkın yok ki senin

ziraatçi63
Aday Memur
07 Aralık 2019 15:28

hocam bizim bu haberi doğrulayabileceğimiz bi yer varmı? Yada sizin yönlendirebileceğiniz birileri??

Shamur, 4 yıl önce

Hayırdır arkadaşlar biz size hakaret mi ettik?

İnanmak istemeyen inanmayabilir. Burada haber bekleyen arkadaşlar için paylaştım. Alakası olmayan inanmayan okuyup geçsin ciddiye almasın öyleyse hakaret etmeye hakkın yok ki senin

Shamur
Yasaklı
07 Aralık 2019 15:29

Kmalesef yok

ziraatçi63, 4 yıl önce

hocam bizim bu haberi doğrulayabileceğimiz bi yer varmı? Yada sizin yönlendirebileceğiniz birileri??

Serhad-190521
Aday Memur
07 Aralık 2019 15:37

Bugün de şerbeti aldık çok şükür :))

Ekinoksis
Kapalı
07 Aralık 2019 15:38

Şunun şurasında 12 Aralığa ne kaldı ki :)

Arkadaşlar 10551 talebi vardı ama o talep zaten gıda tarım ve hayvancılık bakanlığıydı ve mülga oldu ben bu talepten ümitliyim sayıda makul

Shamur
Yasaklı
07 Aralık 2019 15:44

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Arkadaşlar çok mesaj geliyor son açıklamayı buradan yapip gidiyorum.

Öncelikle hayırlı olsun, ben haberiniz vardır diye düşünüyordum bir arkadaş yanlış dağılım paylaşınca düzeltmek istedim sonra sizin onaydan bile haberiniz olmadığını anladım ve bu bilgiyi de paylaşmış oldum. Hafta içi de haber alırsınız süreç çok uzamaz hadi geçmiş olsun.

facescar
Yasaklı
07 Aralık 2019 15:46

bakan kendi agzıyla 2020 bütcesınde yok ileriki aylarda ek butce pesınd ekosacaz dediği halde bu talebi onaylatan arkdslar var yuksek puan alan arkdslar:)maksat gundem kalsın bızı bakan değil bu arkdslar oyalıyor sınavınıza bakın arkdslar 6 ay ıcınde bu alım olmaz en azından sınava calısın bir yıldır ortada gorunmeyen uzaktan seyreden 82 ve üzeri parlak beyınlı arkdaslar götü tutuşmaya basladı sımdılerde ankara ankara dıye tutturmaya basladılar 3500 onaylanmaz elbette kırpacaklar ve puan 80 nin altına düşmez ama 70 ve dieğrleri 80 ler atansın diye ankaray gıtsın ne guzel memleket hedef 10 bin iken mücadele tamdı ama sımdı 2 bine gobek atanlar yuzunden kımse ugrasamaz..

Agrieco123
Şef
07 Aralık 2019 15:50

Bundan bakanında haberi yok sanırım sadece bizim değil :)
Shamur, 4 yıl önce

Arkadaşlar çok mesaj geliyor son açıklamayı buradan yapip gidiyorum.

Öncelikle hayırlı olsun, ben haberiniz vardır diye düşünüyordum bir arkadaş yanlış dağılım paylaşınca düzeltmek istedim sonra sizin onaydan bile haberiniz olmadığını anladım ve bu bilgiyi de paylaşmış oldum. Hafta içi de haber alırsınız süreç çok uzamaz hadi geçmiş olsun.

Tarimatama
Daire Başkanı
07 Aralık 2019 16:09

:)

Myfulka
Aday Memur
07 Aralık 2019 16:33

Shamur kardeş son noktayı koydu beyler dağılın :-D

Bszm94
Aday Memur
07 Aralık 2019 16:36

Arkadaşlar el birliğiyle kafayı yedik bunu anlıyorum. Ama şu sayı uydurmalar, yok onaylandı demeler falan biraz abartmıyor musunuz? Sayı onaylansa bunu bakan söylemez mi? Onu geçtim branş dağılımı yapanları gördükçe çıldırıyorum. Ortada talep var ve onaylanması için adam akıllı bi çaba sarf edilmiyor ama branş dağılımına gelince herkes kendinin de atanacağı şekilde dağılımı yapıyor. Çok ilginç gerçekten. Şu ankaradaki toplanma işini ciddiye alıp herkes elini taşın altına koymalı. Bakın kendi branşımda birinciyim. 100 kişi de alsa girebilecek puanım var ama bir yandan ders çalışmaya başladım bir yandan da elimdeki puanın hakkını savunmaya çalışıyorum. Topluca ses çıkarmazsak bu iş olmayacak. O yüzden öncelikli olarak gelin hep birlikte toplanalım sesimizi çıkaralım. Bırakın dağılım onaylanınca belli olur zaten.

cyperin
Müsteşar Yardımcısı
07 Aralık 2019 16:44

Yani ne söylesem bilemiyorum, ama bizim formda ne zaman bir birliktelik olacak gibi olsa böyle bir durum oluyor, geçmişte de olmuştu yine oluyor, bakanlığımız dışındaki yeni hükümet sisteminde olan personel alım prosedürünü çok fazla bilmiyorum, bizim dönemimizi ezberlemiştim, ama velev ki onay alındı sonra tayin gerçekleştirilecek sonra alım yapılacak, alınacak personel unvan bazında onay alır, Ziraat, Gıda, Tütün teknolojii, balıkçılık ve unuttuğum tüm meslek grupları mühendis diye onay alır, veterinerlerin ayrı bir unvanı vardır, onlar da veteriner diye onay alır, tüm teknikerler keza aynı tekniker olarak onay alır, tayin yapılır sonra artık mühendislerin dağılımı ayarlanır, Örneğin Bayburtta norm kadro 150 kaç çalışan var 100 kaç lazım 50 bu 50 üzerinden bir liste hazırlanır, bizim alım dönemimizde Van'a bir kişi bile almadılar mesela, hiç mi lazım değil di tabii ki lazım dı ama önce de anlattım alım işleri hem idari hem siyasi konulardır. Yani diyelim onay aldı bunun 3-5 dakikada dağılımı hesaplanmaz hesaplanamaz,

yani sizin bu alımla ilgili duyacağınız sıralama şu şekilde;

onay alındı

tayin yazıları il-ilçelere geldi

tayinler yapıldı bitti

branş/bölüm dağılımları belli oldu

tarih belli oldu

alıma çıkıldı.

Lütfen olaya böyle bakın,

ben ne facebook ne de burada çalışma var bilgisi yokken biliyordum, sayı bilgisi yokken biliyordum, CB'ye gitti bilgisi yokken biliyordum, ama inanın sadece 1 yada 2 gün önce sonra herkes duydu, bunu neden mi yazıyorum bir bilgiyi 3-5-10 kişi dillendiriyorsa doğrudur, ama salt bir iki kişi yazıp kayboluyorsa yalandır, arkadaşa bende özelden sordum kaynağın ne söyle ki ben teyit edeyim (ki imkanım var) ama cevap onaylandı bu hafta duyarsınız, istemeyenin gözü çıksın ama işte ama.

Umarım anlata bilmişimdir. Siz elinizden geleni yapın velev ki imzalanmış olsa bile siz elinizden geleni yapmazsanız yarın KPSS'ye girerken çok ah vah edersiniz.

07 Aralık 2019 16:48

Bu kadar yazmışsın da... adama sorarlar 2014 puanı ile ne zaman alım oldu? diye..

Sınava 1 ay kala alım oldu. Bu alım da söke söke olacak.

HADİ ANKARA'YA ...........................................

3500 sayısı çok güzel bir sayı. Bunu alalım, ÖMRÜMÜZÜN GERİ KALANI MADDİ DERTLERİMİZ OLMASIN. İŞSİZLİK PROBLEMLERİMİZ OLMASIN

HADİ ANKARA'YA

HERKES

facescar, 4 yıl önce

bakan kendi agzıyla 2020 bütcesınde yok ileriki aylarda ek butce pesınd ekosacaz dediği halde bu talebi onaylatan arkdslar var yuksek puan alan arkdslar:)maksat gundem kalsın bızı bakan değil bu arkdslar oyalıyor sınavınıza bakın arkdslar 6 ay ıcınde bu alım olmaz en azından sınava calısın bir yıldır ortada gorunmeyen uzaktan seyreden 82 ve üzeri parlak beyınlı arkdaslar götü tutuşmaya basladı sımdılerde ankara ankara dıye tutturmaya basladılar 3500 onaylanmaz elbette kırpacaklar ve puan 80 nin altına düşmez ama 70 ve dieğrleri 80 ler atansın diye ankaray gıtsın ne guzel memleket hedef 10 bin iken mücadele tamdı ama sımdı 2 bine gobek atanlar yuzunden kımse ugrasamaz..

Agrieco123
Şef
07 Aralık 2019 16:57

Bu sayı ve tarih hatta dağılım veren arkadaşların amacı bence kendileri bu kpss sınavından düşük aldılar olası bir atamada atanamayacaklar zaten o yüzden kpss calısmaya baslamıslar suanda millet kpss calısmasın garanti olsun diye insanları bekletiyolar bak alım olacak siz bekleyin bilmem ne diye aklınca rakip eleyecek bu kadar adam salak çünkü atamayı beklerken ders calısmayacak bu zekalarına hayranım atama olsa da olmasa bu zekayı kpss2020 ye ayır bence

vethek2500
Aday Memur
07 Aralık 2019 17:22

Yani alım olması için önce tayinlerin olması mı şart?
cyperin, 4 yıl önce

Yani ne söylesem bilemiyorum, ama bizim formda ne zaman bir birliktelik olacak gibi olsa böyle bir durum oluyor, geçmişte de olmuştu yine oluyor, bakanlığımız dışındaki yeni hükümet sisteminde olan personel alım prosedürünü çok fazla bilmiyorum, bizim dönemimizi ezberlemiştim, ama velev ki onay alındı sonra tayin gerçekleştirilecek sonra alım yapılacak, alınacak personel unvan bazında onay alır, Ziraat, Gıda, Tütün teknolojii, balıkçılık ve unuttuğum tüm meslek grupları mühendis diye onay alır, veterinerlerin ayrı bir unvanı vardır, onlar da veteriner diye onay alır, tüm teknikerler keza aynı tekniker olarak onay alır, tayin yapılır sonra artık mühendislerin dağılımı ayarlanır, Örneğin Bayburtta norm kadro 150 kaç çalışan var 100 kaç lazım 50 bu 50 üzerinden bir liste hazırlanır, bizim alım dönemimizde Van'a bir kişi bile almadılar mesela, hiç mi lazım değil di tabii ki lazım dı ama önce de anlattım alım işleri hem idari hem siyasi konulardır. Yani diyelim onay aldı bunun 3-5 dakikada dağılımı hesaplanmaz hesaplanamaz,

yani sizin bu alımla ilgili duyacağınız sıralama şu şekilde;

onay alındı

tayin yazıları il-ilçelere geldi

tayinler yapıldı bitti

branş/bölüm dağılımları belli oldu

tarih belli oldu

alıma çıkıldı.

Lütfen olaya böyle bakın,

ben ne facebook ne de burada çalışma var bilgisi yokken biliyordum, sayı bilgisi yokken biliyordum, CB'ye gitti bilgisi yokken biliyordum, ama inanın sadece 1 yada 2 gün önce sonra herkes duydu, bunu neden mi yazıyorum bir bilgiyi 3-5-10 kişi dillendiriyorsa doğrudur, ama salt bir iki kişi yazıp kayboluyorsa yalandır, arkadaşa bende özelden sordum kaynağın ne söyle ki ben teyit edeyim (ki imkanım var) ama cevap onaylandı bu hafta duyarsınız, istemeyenin gözü çıksın ama işte ama.

Umarım anlata bilmişimdir. Siz elinizden geleni yapın velev ki imzalanmış olsa bile siz elinizden geleni yapmazsanız yarın KPSS'ye girerken çok ah vah edersiniz.

cyperin
Müsteşar Yardımcısı
07 Aralık 2019 17:28

28.06.1978 tarih ve 16330 sayılı resmi gazetede yayımlanan SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA İLİŞKİN ESASLARIN Kurum içi yer değişikliği başlıklı ek 3. maddesi e fıkrasında

"Kamu idareleri adına vizeli boş pozisyonlara sözleşmeli personel alımı yapılmadan önce yılda bir kez, pozisyonun vizeli olduğu ilde en az üç yıl hizmet süresi bulunan personelin geçiş yapmak istediği birimde aynı unvan ve niteliğe haiz boş pozisyona kurum içi yer değişikliği talebi, ilgili idarece hizmet gereklerine göre belirlenecek usul ve esaslar çerçevesinde yerine getirilebilir"

denilmektedir, yani söz konusu kanun gereği alım yapılmadan önce tayin işlemleri yapılır.

açıklayıcı olmuştur umarım.

vethek2500, 4 yıl önce
Yani alım olması için önce tayinlerin olması mı şart?
Toplam 193805 mesaj
«716971707171717271737174717571767177717871797180»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi