Editörler : E.Kayı Han

Kral yanluz
Yasaklı
23 Mayıs 2020 13:18

KEŞKE CEZALANDIIRMAK YERİN ÖDÜLLENDİRMEKTE BU KADAR KOLAY OLSAYDI

m.aydın
Şef
24 Mayıs 2020 00:08

Tuşlu telefona geçeceğim için çıktım de yeter.

saraykatibi
Aday Memur
24 Mayıs 2020 00:09

katılıyorum. yönetmelikte ödül yazıyor ama ödül veren kurum varmı acaba!
Kral yanluz, 4 yıl önce

KEŞKE CEZALANDIIRMAK YERİN ÖDÜLLENDİRMEKTE BU KADAR KOLAY OLSAYDI

dumman6
Aday Memur
24 Mayıs 2020 00:37

bizde de bir arkadaş, genel müdürlüğün açtığı whatsapp grubuna yerli-yersiz, zamanlı-zamansız, alakalı-alakasız mesajlar gönderiyorlar diye sinirlenip çıkmıştı, akabinde bu arkadaşı daire başkanı, genel müdür yardımcısı, hatta genel müdür çağırıp gruptan çıkmasının hiç iyi olmadığını, onun çıkmasının diğer çalışanlara emsal olabileceğini ve başkalarının da çıkabileceğini, whastapp grubundan çıktığına göre artık kendileri ile çalışmak istemediğini anladıklarını bu sebeple istediği başka bir birime gönderebileceklerini söylemişlerdi ve arkadaşı başka bir birime göndermişlerdi... arkadaş gittiği yerde çok mutlu, iyi ki ayrılmışım gruptan diyor şimdi, tabii bu onun şansına denk gelen bir şey, yani kötülük yapmak istedikleri halde Allah razı gelmedi, asıl işini gücünü bıkakıpta whatsaptan ayrıldı diye personelinin görev yerini değiştirmek için enerjisini harcayan insanların idarecilik yaptığı, devletten onbinlerce tl maaş aldığı, memurun rızasını almadan açtıkları gruba sokmamaları gerektiğini ve neden o arkadaşın gruptan çıktığını anlamak yerine, mobbing denen şeyi yaparak, (buna idarenin taktir hakkı diyorlar) böyle saçma sapan, kibir, böbür dolu boş işlerle uğraşmaları çok can sıkıcı bir durum... sizden ifadenizi isteyip işi resmiyete dökmeleri ise iyi olmuş bir bakıma, cevaplarda yer alan bilgilerden, linklerden güzel bir yazılı savunma hazırlayıp verin bakalım, okuduklarında biz ne halt ettik böyle deyip, soruşturmayı kapatma telaşına düşecekler mi? hatta inşallah size burdan bi disiplin cezası çıkar da olayı mahkemeye taşırsınız tüm Türkiye'ye emsal bir karar hediye etmiş olursunuz, hatta bi arkadaş ombdusman'a yazın demiş oraya da yazın, ifşa edin bunları, hatta kamu denetçiliği kurumuna da bildirin bu durumu... cimer'e yazın böyle bir grup kurulması yasal mıdır? isteğim ve rızam dışında eklenmem yasal mıdır? çıktığım için hakkımda disiplin soruşturması başlatılmış olup, gruptan çıkmam suçmudur? disiplin soruşturması başlatılması yasal mıdır? diye bakalım bundan sonra üfleyerek mi içecekler yoğurdu...

Espert0
Şef
24 Mayıs 2020 07:13

İşin kolayına kaçmanın da suyu çıktı resmen. Milli Teknoloji Hamlesi falan derken kamuya yönelik veri güvenliğine haiz yerli bir uygulama yapmak yerine her işi verilerin elalemin elinde olduğu whatsapptan yürütmenin hiçbir izahı yok.

Makmak24
Aday Memur
24 Mayıs 2020 09:32

Bende görevlendirme dilekçesi verdim, ondan önce 3 Dilekçe verdim eş durumundan nakil olmak için( not: batıdan doğuya eşimin yanına gitmek için ve boş kadrom var) en son görevlendirme dilekçesi verdim. Amirim dedi ki senin hakkında ifade açacağız sürekli dilekçe veremezsin!!( nakil red geldi 3. Kez, sebep Norm Kadro Çalışması varmış.)(tcdd altyapı)

Kostenci
Aday Memur
24 Mayıs 2020 09:57

modernfizikci06,

Peki whatsapp grubundan sahi neden çıktınız?

tukayf
Şube Müdürü
24 Mayıs 2020 22:25

Allahım kurumu yönetenlerin cehaletine bak. Kullanılması yasak olan program yüzünden soruşturma açılıyor. Direk savcıya git suç duyurusunda bulun kullanılması yasak programı kullanmadığım gerekçesiyle sistematik mobil uygulanıyor ve kanunsuz işlem yapılıyor diye onlar uğraşsın.

kchkn
Aday Memur
26 Mayıs 2020 14:39

Savunma isteyenlere Allah akıl fikir zeka bilinç versin. Kurum akıllı telefon tahsis etsin o zaman. Telefonum arızalandı akılsız kullanıyorum dersin

kchkn
Aday Memur
26 Mayıs 2020 14:41

Ayrıca whatsap resmi kurumun onaylı bir iletişim ağı değil sadece opsiyonel bişeydir. Whatsap kullanmak zorunda değil kimse

egitmen61
Aday Memur
26 Mayıs 2020 15:41

hiçbir sosyal ağ resmi iletişim kanalı değildir. 3 defa yazdılar yine çıktım. amaç dışında kullanım

mustafaa
Kapalı
27 Mayıs 2020 19:27

watsap grup hattı kurumsalmı değilmi değilse bireysel hat ise grupta bulunmak zorunda değilsin kamu kurumu bireysel watsap grubu uzerındenmı yonetılır. haa kurumsal hat ise ve bu hattın kurumsal hat olduğu ve bazı eır ve yazısmaların sıze watsap üzerinden yapılacagı emırlendı ıse o baska....

modernfizikci06
Aday Memur
03 Haziran 2020 16:54

insanların yerli yersiz özellikle mesai sonlarında akşam biz çalışıyoruz imajıyla yazışmalarında sıkıldım.o yuzdende çıktım. reklam yapmaya gerek yok herkes çalışıyor bu süreçde geceli gündüzlü çalıştık bunu whatsapa yansıtmadık o yuzden ayrıldım.

wonowsek
Kapalı
04 Haziran 2020 22:54

amirini şikayet et suç işleyen o :D dürzüye bak :D bunları nasıl müdür amir yapıyorlar şaşılacak iş

İcra Memuruuu
Yasaklı
05 Haziran 2020 01:49

Tebliğler bundan sonra whatsap üzerinden yapılsın o zaman :D

cılıbıt385041
Yasaklı
10 Haziran 2020 15:42

küçük yeğenin size misafirliğe gelmiştir veya komşunuzun çocuğu telefonu sehpaya koymussundur o da kurcalarken çıkmıştır yani

fahreteyn
Aday Memur
02 Ağustos 2023 20:57

Amirin whatsapp üzerinden talimat verme hakkı yok

Toplam 37 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi