Editörler : oto-danisman-expert

MemurAdayları
Aday Memur
10 Mayıs 2018 16:16

@sevgiali kardeşim benim de bir sorum olacaktı ben asil olarak kazandım sevk kağıdını bekliyorum ama ben zamanında deniz kuvvetlerinin uzman çavuşluğunu kazanmıştım sağlık raporunda bir gözümde dereceden dolayı alamadım aynı sorunu sizce ben bunda da yaşar mıyım bi bilginiz varsa paylaşır mısınız sevinirim teşekkür ederim

bilgmuh_91
Aday Memur
10 Mayıs 2018 17:10

ONBİRİNCİ BÖLÜM

Sivil Personelin Sağlık İşlemleri

Sivil personel göreve alınırken yapılacak sağlık işlemleri

MADDE 81- (1) Açıktan veya naklen atanacak sivil personelde hepatit B, hepatit C, HIV,

yaygın sekelle iyileşmiş veya aktif tüberküloz ile kronikleşebilecek ya da zamanla artabilecek

nitelikte herhangi bir hastalık ve diskromatopsi bulunmamalı, bunlar ruh sağlığı ve hastalıkları

açısından tam sağlam olmalıdır. Bunların refraksiyon değerleri Hastalık ve Arızalar Listesinin (A)

dilimi sınırlarını geçmemek şartıyla tashihli görmeleri tam olmalıdır.

(2) Birinci fıkrada belirtilen şartları taşıyan sivil personelin sağlık yetenekleri asker

hastaneleri veya Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Komutanlığınca sağlık kurulu muayenesi yapmaya

yetki verilen geçici veya daimi sağlık muayene merkezi veya heyetlerince Hastalık ve Arızalar

Listesinin ilgili maddeleri çerçevesinde belirlenir. Sivil personelin rapor kararları; personel fikir

ağırlıklı işlerde görev yapacaksa Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait (2) Numaralı Sınıflandırma

Çizelgesinde Personel sınıfının ?TĞM./YZB.? sütununa göre, beden ağırlıklı işlerde görev

yapacaksa aynı Çizelgenin Bakım sınıfının teknisyen branşının ?TĞM./YZB.? sütununa göre

değerlendirilir. Buna göre sağlam olanlar ile arızasının karşılığı (A) ve (B) dilimlerinde (+) işareti

olanlar göreve alınır, (B) diliminde (-) ve (x) işareti olanlar ile (D) dilimine girenler göreve alınmaz.

(3) Türk Silahlı Kuvvetlerine alınacak engelli sivil personelde, engelli raporu verilmesine

esas teşkil eden hastalık ya da arızalar rapor kararlarında dikkate alınmaz. Bunların dışındaki

hastalık ve arızalar hakkında birinci ve ikinci fıkra hükümleri uygulanır.

(4) Sivil personel adaylarının hamile olmaları durumunda sağlık muayeneleri, hamilelik

sonlandıktan sonra doksan gün içerisinde yapılmak üzere ertelenir.

MemurAdayları, 6 yıl önce

@sevgiali kardeşim benim de bir sorum olacaktı ben asil olarak kazandım sevk kağıdını bekliyorum ama ben zamanında deniz kuvvetlerinin uzman çavuşluğunu kazanmıştım sağlık raporunda bir gözümde dereceden dolayı alamadım aynı sorunu sizce ben bunda da yaşar mıyım bi bilginiz varsa paylaşır mısınız sevinirim teşekkür ederim

sevgiali
Aday Memur
10 Mayıs 2018 20:20

Sivil Memurlar da kriterler daha farklı oluyor bazı açılardan,askeri personele göre..Göz bozukluğunuz sebebiyle size "memur olamazsınız" şeklinde bir sonuç vereceklerini sanmıyorum,hastaneden.Sadece tanı şeklinde yazılır diye düşünüyorum.

MemurAdayları, 6 yıl önce

sevgiali
Aday Memur
10 Mayıs 2018 20:24

Atandığınızın mesajı telefonunuza geldikten sonra,en geç 2-3 haftada tebligat elinize ulaşıyor.Telefonunuza gelen mesaja nereye atandığınız vb.bilgiler de yazılıyor.

bilgmuh_91, 6 yıl önce

ne kadar sürede başladınız. Evraklar nekadar sürede elinize ulaştı

sevgiali
Aday Memur
10 Mayıs 2018 20:31

Teknik konularda daha çok sivillerle iletişim halinde olunuyor ama tabi yıllardır bu kurumda değilim sadece kendi birimimi ve tanıdığım ınsanlardan duydugum cümleleri değerlendirerek sıze cvp verıyorum. Asalet tasdik herhangi bir aksilik ve disiplin cezası vb.yaşamazsanız 1 yıl evet. Maaş da dört bin civarı.

memurmuhend, 6 yıl önce

@sevgiali size birkaç soru sormak istiyorum bilgi edinmek adına

Msb de teknik konularda daha çok sivillerle mi yoksa askerlerle mi iletişim halinde oluyoruz.Mülakata sivil personeller girmişti, halbuki jandarma sahil güvenlikte üniformalı kişiler girmişti. Bu nedenle bu soruyu sordum

Msb de asalet tasdik i 1 yıl sonra mı oluyor?

Mühendis net maaşı nedir ?

Şimdiden teşekkürler

mh010331
Kapalı
10 Mayıs 2018 21:47

ben de msb fizik mühendisliği birinci yedeğim. cok merak ediyorum ne olacak?

inşallah atanırım ben de

sevgiali, 6 yıl önce

İhtiyaç olması halinde yedekler de atanıyor.Bence umutlu olmalısınız çünkü bildiğim birkaç yedek arkadas var,asillerle cok yakın tarıhlerde atanan.

mh010331
Kapalı
10 Mayıs 2018 21:49

benim kadro iki kişilik iki asil de başlamayı düşünüyor. Acaba ekstradan kadrro açma gibi bir yetkileri vAR mı?

mh010331, 6 yıl önce

ben de msb fizik mühendisliği birinci yedeğim. cok merak ediyorum ne olacak?

inşallah atanırım ben de

sevgiali
Aday Memur
10 Mayıs 2018 22:59

Açıkçası 2 veya daha farklı sayıda asilin olduğu bir kadroda,asiller başladıktan sonra yedeklerin atanıp atanmadığına dair bilgim yok.Öyle bir örnekle tanışmadım.Ama umarım gönlünüzdeki gibi olur.

mh010331, 6 yıl önce

benim kadro iki kişilik iki asil de başlamayı düşünüyor. Acaba ekstradan kadrro açma gibi bir yetkileri vAR mı?

bil-muh
Aday Memur
11 Mayıs 2018 12:28

mesaj alımını kapatmışsınız burdan soruyorum o yüzden :) Sivil memurlukla ilgili çok olumsuz tespitler var, 232 ve 233. maddelerin olması vs. ayrıca dayanamayıp istifa edip 1 yıl işsiz almayı yeğleyenler var...Bunlar hakkında görüşleriniz nedir? Zorlukları dezavantajları nelerdir?

sevgiali, 6 yıl önce

Açıkçası 2 veya daha farklı sayıda asilin olduğu bir kadroda,asiller başladıktan sonra yedeklerin atanıp atanmadığına dair bilgim yok.Öyle bir örnekle tanışmadım.Ama umarım gönlünüzdeki gibi olur.

sevgiali
Aday Memur
11 Mayıs 2018 17:13

Söylediğiniz gibi bir olumsuzlukla ben karşılaşmadım.Herkes gayet memnun yaptığı işten ve kurumdan.Tabiki çalıştığınız kişiler de önemli bu hususta,ki bunun altını çiziyorum.Siz söylenenlere çok takılmayın derim ben.

bil-muh, 6 yıl önce

mesaj alımını kapatmışsınız burdan soruyorum o yüzden :) Sivil memurlukla ilgili çok olumsuz tespitler var, 232 ve 233. maddelerin olması vs. ayrıca dayanamayıp istifa edip 1 yıl işsiz almayı yeğleyenler var...Bunlar hakkında görüşleriniz nedir? Zorlukları dezavantajları nelerdir?

kram
Memur
11 Mayıs 2018 23:11

Benim de size bir sorum olacaktı. Şimdi benim başvurduğum pozisyonda bir yedek aday belirtilmemiş, sadece asil olan bir aday mevcut. Şimdi bu aday gitmezse veya sağlık-güvenlik soruşturmasından elenirse bu durumda bu kadro için nasıl bir değerlendirme yapılır? Bu kadro boş mu kalır? Şundan da sordum biraz; ben mülakata, aksi gibi mülakat zamanına rastlayan bir rahatsızlığımdan ötürü şehir dışından Ankara'ya gidemedim. Eğer msb ile bir yolla iletişime geçsem, bu durumu anlatsam yedeklik için bir değerlendirme yapılma ihtimali olur mu? Gerçi mülakat sınavına katılmadığınız için adaylığınız sonlandırılmıştır yazmışlar ama yine de sorayım size. Böyle bir durumda olan birisini hiç duydunuz mu?

sevgiali, 6 yıl önce

sevgiali
Aday Memur
13 Mayıs 2018 00:18

benzer bir durumla hiç karşılaşmadım,kimseden de benzeri birşey duymadım.o yüzden malesef yardımcı olamayacağım.

kram, 6 yıl önce

Benim de size bir sorum olacaktı. Şimdi benim başvurduğum pozisyonda bir yedek aday belirtilmemiş, sadece asil olan bir aday mevcut. Şimdi bu aday gitmezse veya sağlık-güvenlik soruşturmasından elenirse bu durumda bu kadro için nasıl bir değerlendirme yapılır? Bu kadro boş mu kalır? Şundan da sordum biraz; ben mülakata, aksi gibi mülakat zamanına rastlayan bir rahatsızlığımdan ötürü şehir dışından Ankara'ya gidemedim. Eğer msb ile bir yolla iletişime geçsem, bu durumu anlatsam yedeklik için bir değerlendirme yapılma ihtimali olur mu? Gerçi mülakat sınavına katılmadığınız için adaylığınız sonlandırılmıştır yazmışlar ama yine de sorayım size. Böyle bir durumda olan birisini hiç duydunuz mu?

Burcu1burcu.
Aday Memur
13 Mayıs 2018 16:29

Sevgiali hocam

Öncelikle forumda verdiğiniz tüm cevaplar için teşekkürler eşim Erzincana atandı bu atamalar kadrolu bildiğim kadarıyla sizde öyle mi atandınız ben de kamuda çalışıyorum asaleti aldıktan sonra tayin işlemi nasıl oluyor acaba bilginiz var mı ? Hemen veriyorlar mı yada belli bir yıl kalma zorunluluğu var mı

sevgiali
Aday Memur
13 Mayıs 2018 20:26

Rica ederim,elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.Aynı süreçlerden geçerken benimde kafamda birçok soru vardı. Evet kadrolu atandım bende.Tayin durumu da şöyle.Asalet tasdik alındıktan sonra eş durumunuzu beyan ederek ona göre tayin isteyebiliyorsunuz.Bu hassas bir durum olduğu için öyle belirli bir görev yılı süresiyle karşılasmıyorsunuz.En önemli koşul asalet tasdik.Tabi söylediğim kadar basit bir süreç olmuyor ama bir aksilik olmadığı müddetçe bu durum geçerli oluyor.

Burcu1burcu., 6 yıl önce

Sevgiali hocam

Öncelikle forumda verdiğiniz tüm cevaplar için teşekkürler eşim Erzincana atandı bu atamalar kadrolu bildiğim kadarıyla sizde öyle mi atandınız ben de kamuda çalışıyorum asaleti aldıktan sonra tayin işlemi nasıl oluyor acaba bilginiz var mı ? Hemen veriyorlar mı yada belli bir yıl kalma zorunluluğu var mı

Sin90
Aday Memur
14 Mayıs 2018 00:12

@sevgiali bende hepatit b var . Asil adayim . saglik kurulu ne karar verir acaba. normade 657 de engel degil ama msb olunca sikinti olabiliyor saniirim ?

sevgiali
Aday Memur
15 Mayıs 2018 09:14

Bu konuda kesin bir bilgiye sahip değilim.MSB'nin sayfasında SAĞLIK YÖNETMELİĞİ var,onda aradığınız bilgiyi bulacağınıza inanıyorum.

Sin90, 6 yıl önce
@sevgiali bende hepatit b var . Asil adayim . saglik kurulu ne karar verir acaba. normade 657 de engel degil ama msb olunca sikinti olabiliyor saniirim ?

owlofyang
Kapalı
17 Mayıs 2018 03:56

sayın sevgiali,

eğer uygun olduğunuzda şu iki sorumu yanıtlayabilirseniz çok memnun olurum:

1. güvenlik soruşturmasını msb mi, yoksa atandığımız kuvvet komutanlığı mı yürütüyor?

2. sağlık raporu için sevk belgesi hâlen elime ulaşmadı, bunun bir son tarihi oluyor mu, yoksa elimize ulaşana kadar süremiz var mı?

şimdiden teşekkür ederim. iyi günler dilerim.

sevgiali, 6 yıl önce

Bu konuda kesin bir bilgiye sahip değilim.MSB'nin sayfasında SAĞLIK YÖNETMELİĞİ var,onda aradığınız bilgiyi bulacağınıza inanıyorum.

sevgiali
Aday Memur
17 Mayıs 2018 09:47

1.Güvenlik soruşturması birkaç evreden oluşuyor.Yani sizi Emniyet soruşturuyor,MİT soruşturuyor ve hepsi adım adım oluyor.Yani emniyette dosyanız sonuca ulaşmadan MİT' e dosyanız ulaşmıyor.O yüzden süreç uzun oluyor.Yani atandıgınız Kuv.Kom.lıkları ile yada MSB ile bir bağlantısı olmuyor.

2.Tebligat elinize ulaştıktan sonra süre başlar fakat eğer uzun zaman geçtiyse ve gelmediyse farklı sıkıntılar olabilir.Örneğin adres bilgileriniz yanlış yada eksik girilmiş olabilir.Bu tür aksilikler de sizin işlemlerin geç başlamasına neden olur. MSB PERTEM i arayarak durumunuzu açıklayabilirsiniz ve size gönderdikleri belgenin kargo takip numarasını verebilirler.Böylece evrağınızı takip edebilirsiniz.

owlofyang, 6 yıl önce

sayın sevgiali,

eğer uygun olduğunuzda şu iki sorumu yanıtlayabilirseniz çok memnun olurum:

1. güvenlik soruşturmasını msb mi, yoksa atandığımız kuvvet komutanlığı mı yürütüyor?

2. sağlık raporu için sevk belgesi hâlen elime ulaşmadı, bunun bir son tarihi oluyor mu, yoksa elimize ulaşana kadar süremiz var mı?

şimdiden teşekkür ederim. iyi günler dilerim.

Memursuzluk2016
Aday Memur
17 Mayıs 2018 10:50

Msb personel temine ulaşabilen var mı ben arıyorum sürekli meşgul, raporun gönderilmesinde verilmesinde belirli bir süre var mı işe ne zaman başlarız lojman verilir mi tekniker maaşı ne kadar bilen birileri varsa cevaplayabilir mi teşekkürler

owlofyang
Kapalı
17 Mayıs 2018 14:15

aslında sormak istediğim: soruşturma kolluk ve istihbarat tarafından yürütüldükten sonra, sonucun olumsuz ya da olumlu olduğu kararını veren komisyonun msb bünyesinde mi yoksa atandığımız kuvvet komutanlığı bünyesinde mi olduğu?

sevgiali, 6 yıl önce

1.Güvenlik soruşturması birkaç evreden oluşuyor.Yani sizi Emniyet soruşturuyor,MİT soruşturuyor ve hepsi adım adım oluyor.Yani emniyette dosyanız sonuca ulaşmadan MİT' e dosyanız ulaşmıyor.O yüzden süreç uzun oluyor.Yani atandıgınız Kuv.Kom.lıkları ile yada MSB ile bir bağlantısı olmuyor.

2.Tebligat elinize ulaştıktan sonra süre başlar fakat eğer uzun zaman geçtiyse ve gelmediyse farklı sıkıntılar olabilir.Örneğin adres bilgileriniz yanlış yada eksik girilmiş olabilir.Bu tür aksilikler de sizin işlemlerin geç başlamasına neden olur. MSB PERTEM i arayarak durumunuzu açıklayabilirsiniz ve size gönderdikleri belgenin kargo takip numarasını verebilirler.Böylece evrağınızı takip edebilirsiniz.

Toplam 121 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi