Editörler : "eskiyara"Pangaea
18 Mart 2023 13:56

genç ve yetenekli öğretmenlere kpss çalışmasını önermem, dil öğrenin, gidin.

boş çünkü şu hale bakın maaşım 13.110 tl.

silivripdr
Daire Başkanı
18 Mart 2023 14:16

kesinlikle gidin. idareci kaprisi, öğretmenler odası dedikodusu, şımarık öğrenci ve veli profili ...

18 Mart 2023 14:20

Şimdiki aklımla geçmişe gidecek olsaydım üni okumazdım. Bu mesleği hiç yapmazdım, benim kafamda oluşturduğum bu meslekle içine girince gördüğüm meslek çok farklı. İmkanı olan yırtdışına gitsin, boşuna ömrünüzü tüketmeyin

Velocıraptor
Genel Müdür
18 Mart 2023 14:34

Öğretmenlik sevda işidir...

idaresiyle, velisiyle, öğrencisiyle olumlu ilişkiler geliştiremeyecek olan kendisine başka bir meslek bakabilir .. biz buradayız Başöğretmenin izinde öğrencilerimizle geleceği inşa ediyoruz. çöpü var diye üzümü mundar edecek değiliz.

skramz
Daire Başkanı
18 Mart 2023 17:57

hocam biz robot muyuz ne kadar iyi niyetli olsan da o iyi niyetin hevesin isteğin bi süre sonra ölüyor elinde olmadan

Velocıraptor, 1 yıl önce

Öğretmenlik sevda işidir...

idaresiyle, velisiyle, öğrencisiyle olumlu ilişkiler geliştiremeyecek olan kendisine başka bir meslek bakabilir .. biz buradayız Başöğretmenin izinde öğrencilerimizle geleceği inşa ediyoruz. çöpü var diye üzümü mundar edecek değiliz.

skramz
Daire Başkanı
18 Mart 2023 17:59

rodiva hocam genç olamaya gerek yok 40-50 yaşından sonra hayallerine kavuşan çok insan var ama risk almak zorluğa gelmek herkesin yapacağı şey değil genç yaşlı farketmez ben 31 yaşındayım benden yaşça küçük olan meslektaşlarımın benden beter olanları var atandım ya gerisi önemli değil deyip her şeye katlanan çok insan var

rodiva
Genel Müdür
18 Mart 2023 18:05

bence o kişi (yani muhtemelen) öğretmen bile değil. düşük ücretlerle buraya yorum yapan birine benziyor (şahsi fikrim)

yani bunu bir kez bir yorumuna atıfta buunarak söyleyince de soytarı diyerek hakaret etti bana.

neyse...

skramz, 1 yıl önce

hocam biz robot muyuz ne kadar iyi niyetli olsan da o iyi niyetin hevesin isteğin bi süre sonra ölüyor elinde olmadan

rodiva
Genel Müdür
18 Mart 2023 18:08

teşekkür ederim yorumunuz için hocam.

merak ettiğim bir detay var: size göre (aceba,sizce) illede gelişmiş ülkelere mi seyahat etmek hedef olmalı yoksa başka ülkeler de de iyi şeyler başarılabilir mi.

birde hocam siz de o tarz şeyler düşündünz mü sizin branş sanırım ingilizce ondan uluslar arası sınavlarda sanıyorum sanıyorum sizden daha yüksek puanlar almanız bekleniyor (yani şart koşuluyor)

skramz, 1 yıl önce

rodiva hocam genç olamaya gerek yok 40-50 yaşından sonra hayallerine kavuşan çok insan var ama risk almak zorluğa gelmek herkesin yapacağı şey değil genç yaşlı farketmez ben 31 yaşındayım benden yaşça küçük olan meslektaşlarımın benden beter olanları var atandım ya gerisi önemli değil deyip her şeye katlanan çok insan var

Mustafax5908
Aday Memur
18 Mart 2023 18:25

Uzman öğretmenim,ekderslerle beraber gelirim 1200 euro,Kiram 150 euro,Türkiye şartlarında idare eder. Almanyada çalışsan kazanacağın 2bin euro, O paraya yaşayabilecek misin orda?

erdem.k88
Genel Müdür
18 Mart 2023 18:50

150 Euro'ya kümes kiralamıyorlar nerede yaşıyorsunuz hocam ?
Mustafax5908, 1 yıl önce
Uzman öğretmenim,ekderslerle beraber gelirim 1200 euro,Kiram 150 euro,Türkiye şartlarında idare eder. Almanyada çalışsan kazanacağın 2bin euro, O paraya yaşayabilecek misin orda?

Velocıraptor
Genel Müdür
18 Mart 2023 19:29

Herkesin mesleki deformasyonu kendine tabii. Ben 25 yılımı doldurmak üzereyim herhangi bir ölmüşlüğüm yok işime karşı.

skramz, 1 yıl önce

18 Mart 2023 20:16

Maşallah hocam size :) ben 8.yılımdayım mesleğimden soğudum. Belki birkaç yıl ücretsiz izin yaparsam özler kıymetini anlarım diyorum kendimce.
Velocıraptor, 1 yıl önce

Herkesin mesleki deformasyonu kendine tabii. Ben 25 yılımı doldurmak üzereyim herhangi bir ölmüşlüğüm yok işime karşı.

Velocıraptor
Genel Müdür
18 Mart 2023 20:55

Allah size de güç kuvvet versin :) Sorunlar olmuyor değil elbette ama mesleğimle yansıtmadan yaşayıp geçtim hepsini. Başka meslekler mensuplarının kıskandığı 2 ay tatili ücretsiz izin gibi değerlendirdim hep :))

aa.muallime, 1 yıl önce
Maşallah hocam size :) ben 8.yılımdayım mesleğimden soğudum. Belki birkaç yıl ücretsiz izin yaparsam özler kıymetini anlarım diyorum kendimce.

E.ozan6223
Kapalı
18 Mart 2023 21:04

Takıntılı insanlara göre değil bence bu meslek

Velocıraptor, 1 yıl önce

Allah size de güç kuvvet versin :) Sorunlar olmuyor değil elbette ama mesleğimle yansıtmadan yaşayıp geçtim hepsini. Başka meslekler mensuplarının kıskandığı 2 ay tatili ücretsiz izin gibi değerlendirdim hep :))

Velocıraptor
Genel Müdür
18 Mart 2023 21:06

Doğrusu güzel bir tespit.

E.ozan6223, 1 yıl önce

Takıntılı insanlara göre değil bence bu meslek

E.ozan6223
Kapalı
18 Mart 2023 21:16

Ben takıntılı bir insanım ve meslekte 5.5 yılım bu geçen sürede bayağı yıprandım açıkçası. Belki bazıları beni yadırgayacak bu kadar tatili bol olan bir meslekte nasıl yıpranmış diyecekler ama durum böyle maalesef.

Velocıraptor, 1 yıl önce

Doğrusu güzel bir tespit.

18 Mart 2023 21:39

Amin hocam :) umarım ben de 25.yılıma geldiğimde yaşayan bi ölü depil de sizin gibi işini seven biri olurum :))
Velocıraptor, 1 yıl önce

Velocıraptor
Genel Müdür
18 Mart 2023 22:00

duacıyım inşallah diyelim :)

aa.muallime, 1 yıl önce
Amin hocam :) umarım ben de 25.yılıma geldiğimde yaşayan bi ölü depil de sizin gibi işini seven biri olurum :))

Alex10alec
Şube Müdürü
19 Mart 2023 09:01

bu yıl greenkarda başvurduk eşimle birlikte ,bu.bir çekiliş ve çıkma ihtimali çok düşük eğer çıkarsa bir dakika durmam evi sepeti neyim varsa satıp yerleşeceğim Amerikaya sırf çocuklarım için çok iyi eğitim alsınlar hayatları kurtulsun diye

19 Mart 2023 09:40

2009 da yılında atandım maaşım asgari ücretin 5 katı idi nasıl yıl yıl eridi yaşayıp görüyorum seneye eşitlenir gibi yazıklar olsun maaşlari kuş edenlere

muallim_34
Genel Müdür
19 Mart 2023 10:12

Şimdiki geçler kolaycı..

Zorluk görünce hemen kaçma derdindeler..

Sorunu çözmek için mücadele edelim demiyorlar..

Kolaycilar..

Aman sıkıntı yaşamayayım derler..

Zorluklarla mücadele cesaretleri yok..

Kaçıp gidecekler...

Gidecekleri yerler güllük gülistanlık sanki...

Zamane gençlere önce azım mücadele çaba gösterme ruhu dilerim.

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi