Editörler : Pangaea
29 Ocak 2013 18:38

Yeterlilik Puanı Yetmeyen,KPSS Puanı baraj altı kalan,Lise son sınıftan İmam-Hatip'i bitiremeyenler

Arkadaşlar şu anki atanma şartları bizi kesmez.Şu andaki kriterler bize uymuyor.Seçim yakınken örgütlenelim.Sendika sendika gezelim.Vekil vükelâ kapılarında "hak"larımızı arayalım...Siyasilerin kapılarını aşındıralım."Yeterlilik yazılısı barajı inmeli,İmam-Hatip mezuniyeti şartı kalkmalı". diyelim...Atanma için tek bir kriter isteyelim.Varsın diğer enayiler okul bitirsin.Güncel yeterlilik peşinde koşsun.KPSS lerde sürünsün.Onlar zaten enayi yerine konulmaya alışkın.Daha geçen yıl 1 yıllık fahrilik şartına dayalı 7000 kişi atandı.Hem de sözleşmeli mözleşmeli değil.Direk 657-4/a kapsamında...Tek kriter isteyelim.Şimdi sıra bizde.Hazır diyanet kendi koyduğu şartlardan vazgeçip tek kritere göre atamayı içine sindirmişken.İşimizi görelim.Desteklerinizi bekliyorum...

30 Ocak 2013 23:13

kardeş tamam fahrilerin kadroya geçmelerine kızmışsın...belki haklısın veya haklı degilsin o tartışmaya açık bi durum...ama bu olay oldu diye....yeterlilik puanının düşürülmesi. imam hatip lisesi mezunu şartının kaldırılması ..felan gibi şartlarında kaldırılması çok saçma ve komik bi isteek eger bu şartları kaldırırrsan bi imam alımına 50 bin başvuru olur hadi çık ozman işin içi,nden

30 Ocak 2013 23:37

vahşikovboy kardeşim size katılıyorm ve can-ı gönüldn tebrik ediyorum...

30 Ocak 2013 23:56

eyv hocam..

FMÜZER
Genel Müdür
31 Ocak 2013 00:02

Sevgili arkadaşlar bu bir ironi zaten...Yani bu forumun başlığı "KPSS Din Hizmetleri" şeklinde..Hala vay efendim günü yetmeyen ,yok yünü yetmeyen,şunu yetmeyen vb.başlıklar açılıp duruyor.Yani bu başlıklardaki talepler mevcut alım kriterlerine ne kadar paralelse benim başlığım da o kadar paralel.Burada KKÖ adayları bir arada zannediyordum.Kaldı ki mevzuatta adaylık için gereken şartlar belli.Şimdi kimse bu şartlar üzerine görüş alış verişi yapmayıp ta şartlarla hiç alakası olmayan "fahrilik" gibi "vekillik" gibi sıfatları tek kriter sayıp atanma peşinde koşarsa ben de müsaadenizle böyle bir başlık açayım...Öyle ya..Ha günü yetmeyen fahriler..Ha yeterlilik ya da KPSS puanı olmayan ya da İmam-Hatip mezunu olamayan ama atanmak isteyen kişiler...Korkmaya gerek yok..Değil mi ki ne yeterliliğe ne de KPSS'ye ne de mezuniyeti gözetmeyip 7000 fahri atandı...50000 de imam atanıverir..Ne olacak? :))

Hariri de
Kapalı
31 Ocak 2013 00:29

:))) benden size tam destek hocam :)

31 Ocak 2013 08:43

fahri olmayanla fahri olan arsındaki fark fhrinin çalışmsı ya açılan başlık fmüzer kardeş..

FMÜZER
Genel Müdür
31 Ocak 2013 09:32

Rayihaverde ye...

Sayın hocam fahri olmayanla fahri olan arasındaki farka bakacağınıza şu an kanunda yönetmelikte ön görülen şartlarla karşılaştıralım...

Öngörülen şartlara göre fahri olarak çalışanla çalışmayan arasında bir fark var mı? Söyleyin var mı? yokkkkk....E öyleyse..Bu "günü yetmeyen fahriler.." deyip duranlar mevcut şartları yok sayıp kendi durumlarına uyan yepyeni bir kriter ihdas etmiyor mu?Ediyor...Onlar şartlarda yer almayan kendi durumlarına uygun bir kriter ihdas ediyorlarsa müsaade edin de başkaları da başka kriter ihdas etsin..

Fahrilerin bu ayrıcalığı nereden geliyor?Fahriler abdulhamit torunu mu?

Yani bazı fahri arkadaşları anlamak mümkün değil...Amman ha bir günden bir güne de "kardeşim şartlar neyse yerine getirelim..Nasipten ötesi yok...Siyasilerin vekil vükelaların egosunu boş yere şişirmeyelim..Hadi benim çevrem var...Çevresi olmayan garibanlar yolda kalmış olacak..Hakkımızsa atanalım..." demeyin olur mu?Sakın haa..

31 Ocak 2013 12:53

haklısınız kardeşim ben de düne kadar fhri deildim açtığınız başlğa anlam verememiştim

31 Ocak 2013 12:58

nasipse olur Allah hayırlısını versin hakkını vererek yapacağlmlz görev versin.

FMÜZER
Genel Müdür
01 Şubat 2013 11:27

Yaterlilik sınavının ilan edildiği şu günlerde umarım Diyanet bir daha "fahrilik" yapmaya dayalı bir atama yapıp da adayları "enayi" yerine koymaz.

Nitekim mevzuata uygun atama beklerken bir seferde yaptığı 7000 kişilik alımla kırılan kalpler düzeltilememişken,"eş dost kadro alsın,3-5 oy fazla alayım,popülizm yapalım" türü kaygılarla yeni bir fahri alımı,mevzuata göre atanmayı hak eden binlerce fahrinin de lüzumsuz yere tartışmalı pozisyona düşmelerine neden olacaktır.

Devlet insanları "kandırmaz".Oyun devam ederken "mızıkçılık" yapıp kural değiştirmez.Kamunun gözünde herkez eşittir.Kuralları,şartları kim yerine getirirse o kamu imkanlarından faydalanır.Hele hele Diyanet böyle yaparsa insanların kurulu düzene inançları zayıflar..

03 Şubat 2013 11:44

fahri alımını savunuyorum ama şartlı olarak müstehak olan budur

FMÜZER
Genel Müdür
03 Şubat 2013 13:03

Ya hu rayihaverde...

Elimizde atanmak için kriter mi yok?Bu kriterlere sahip aday mı yok?Hangisi yok?Hepsi var..Ama diyanet bürokrasisine çöreklenmiş kestirmeden kadro peşinde koşan hak hukuk yemeyi önemsemeyen bir grup menfaatperest var.Bir de bu hengamede biz de kadro kapabilir miyiz peşinde koşan tipler var...Kendinizi bu tiplerin kefesine koydurtmayın..Şart var.Kriter var.O şartlar arasında ne fahrilik var Ne de vekillik...Dolayısyla Bu tip menfaatperestlerin maydonozluklarına yeterince prim verildi.Hani bazıları kader mader diyor ya..İyi ya işte kural belli şart belli..Kaderde varsa atanılır.Yoksa hakka hukuka kasteden hakkaniyet katillerinin namlusuna mermi taşımanın bir anlamı yok...

03 Şubat 2013 15:10

daha önceki yıllarda fahri alım hiç olmamış olsaydı haklıdınz

03 Şubat 2013 15:12

ama olduğuna göre demekki böyle bir kriter var fmüzer

03 Şubat 2013 15:18

ayrıca ben şartlı alımı savunuyrm,szde bilyorsunz ki şartsz alımda olabiliyr.

FMÜZER
Genel Müdür
03 Şubat 2013 18:35

Hakikaten tuhafsınız rayihaverde...

"Önceden fahri alımı olmuş.O halde böyle bir kriter var..."

Sizdeki bu mantık Aristoda olsaydı 10 mantık kitabı daha yazardı...Galiba diliniz sürçtü.."Önceden böyle bir hak gaspı yapılmıştı..Şimdi de yapılabilir" diyeceksiniz...Son fahri alımının nasıl olduğu konusunda cehaletiniz olmadığını var sayıp yine de hatırlatmak istiyorum..

Alım şartları 2011 Teşkilat yasasında ilan edildi..O şartlar arasında fahrilik diye bir kriter yoktu.Ama bazı mızıkçı bürokratlar ve sizi tenzih ederek söylüyorum bazı kestirmeden kadro kapma niyetindeki mal bulmuş mağribî zihniyetindeki fahriler kanun ve yönetmelikteki şartları yok sayan, tek kriterin fahrilik olmasına dayalı bir maddeyi 2012 yılında çıkarılan KHK(Kanun Hükmünde Kararnamenin) maddesine eklettiler.Din görevlisi onuruna yakışan bir tavır olup olmadığı tartışılan bir şekilde ilçe teşkilatlarına koştular.Vekil kapılarında yattılar.Ne için?

"Amman biz mevcut şartları istemiyoruz...Bizi tek kriterle direk kadroya geçirin,şartları karşılamak için uğraşanlar da enayiliklerine doymasınlar gün bu gündür..." diyebilmek için.Maalesef bu hukuk cinayetini suç ortaklarıyla birlikte diyanet işlemiş oldu..

Evet rayihaverde hocam..Aslında var mıymış böyle bir şart..Yoksa beleşçi zihniyetli insanlar sonradan mı uydurmuşlar?

03 Şubat 2013 20:20

evet son fahri alımı ile ilgili bilgim yok,tek bildiğim kuralsz şartsız oluşu bu sebeple şartlı fahri alımını savunuyorum ya zaten.ben fahri alımının kuralsız şartsız oluşuna karşıyım.Daha önceki yazdıklarımı okudunuz mu bilmem ben diyanette yeniyim yani yeni fahriyim;şimdi size gerçekten bilmediğim için soruyorum siz 2011 e kadar fahrilik yoktu dediniz sanırım,ama ben 2010 yılında iken 2008 ve öncesinde fahri olup kadroya geçenleri duydum Fahrinin kadroya geçirilmdiği yıllar hangi yıllardı?Gerçekten bilmediğim için soruyorm, diyanette yeniyim.....Eger benim bildiğim gerçek sizin bildiğiniz gerçekse sizin tabirinizle yazdığımı dilimi sürçtürmeden yazardım...

FMÜZER, 11 yıl önce

Hakikaten tuhafsınız rayihaverde...

"Önceden fahri alımı olmuş.O halde böyle bir kriter var..."

Sizdeki bu mantık Aristoda olsaydı 10 mantık kitabı daha yazardı...Galiba diliniz sürçtü.."Önceden böyle bir hak gaspı yapılmıştı..Şimdi de yapılabilir" diyeceksiniz...Son fahri alımının nasıl olduğu konusunda cehaletiniz olmadığını var sayıp yine de hatırlatmak istiyorum..

Alım şartları 2011 Teşkilat yasasında ilan edildi..O şartlar arasında fahrilik diye bir kriter yoktu.Ama bazı mızıkçı bürokratlar ve sizi tenzih ederek söylüyorum bazı kestirmeden kadro kapma niyetindeki mal bulmuş mağribî zihniyetindeki fahriler kanun ve yönetmelikteki şartları yok sayan, tek kriterin fahrilik olmasına dayalı bir maddeyi 2012 yılında çıkarılan KHK(Kanun Hükmünde Kararnamenin) maddesine eklettiler.Din görevlisi onuruna yakışan bir tavır olup olmadığı tartışılan bir şekilde ilçe teşkilatlarına koştular.Vekil kapılarında yattılar.Ne için?

"Amman biz mevcut şartları istemiyoruz...Bizi tek kriterle direk kadroya geçirin,şartları karşılamak için uğraşanlar da enayiliklerine doymasınlar gün bu gündür..." diyebilmek için.Maalesef bu hukuk cinayetini suç ortaklarıyla birlikte diyanet işlemiş oldu..

Evet rayihaverde hocam..Aslında var mıymış böyle bir şart..Yoksa beleşçi zihniyetli insanlar sonradan mı uydurmuşlar?

FMÜZER
Genel Müdür
03 Şubat 2013 21:35

2011 yılı öncesi "fahrilik "diye bir şey yok demedim.Elbette fahrilik diye bir şey vardı.Fahrilerin kadroya geçirilmeleri işi de 2012 yılında ilk defa olmadı.Diyanetin bu konuda kirli bir mazisi var.Ne bakımdan kirli diyorum.Atama için belli şartları,süreleri ilan ediyorsunuz.Sonradan hoop yepyeni bir kriterlere o şartları yok sayıp asaleten atama yapıyorsunuz.2012 de de bu yapıldı.

Ancak 2011 yılında ilk defa -kurulduğundan beri- diyanet işleri başkanlığı bir teşkilat yasasına kavuştu.Bu yasada diyanetin kadrolarına hangi şartları yerine getirenler hangi usullere göre atanır belirlendi.

Yani artık başkanlık daha bir kurumsal kimlik kazandı.Herkesin önünü görebileceği kuralların hakim olması gereken bir kurum.Ama eski alışkanlıklar yeniden depreşti..Mızıkçılık diz boyu olunca böyle hazin manzaralar ortaya çıkıyor..

FMÜZER
Genel Müdür
03 Şubat 2013 21:38

Kırmızı ışıkta bir defa geçip te trafik cezası yememiş şoföre "hak" tanındığını düşünüp aynı şeyin kendisine de tatbikini isteyerek böyle bir durumda trafiğin ne hale geleceğini hiç düşünmeden sadece kendini düşünen bir zihniyetse eğer savunduğumuz ne âlâ..Bunu savunmak ilk başta kulağa hoş gelebilir.Ancak İslamiyetin geniş hakkaniyet tasavvuruyla karşılaştırıldığında ne kadar da sığ ve pratik olduğu anlaşılıyor....

Benim isyanım bu mantığa....

03 Şubat 2013 22:21

afadersinz düzeltiyorm 2011 de fahri alımı yoktu dedlnz sanırım

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi