Editörler : ayşegül bgm
28 Kasım 2019 20:54

Liseden önceki alıma göre daha az hemşire/teknisyen alınması

Lise mezunu hemşire ve teknisyen 1.alımda 2243 kişiydi. 2.alımda ise 1.alıma göre lise mezunu daha az alınacağı gibi söylentiler var. Bu lisans ve önlisans mezunlarını çok etkiler mi? Mesela lise hemşiresi daha az alınırsa lisans hemşire daha çok alınır gibi bir şey söz konusu olur mu?

Mıntıka11
Kapalı
28 Kasım 2019 21:16

Neden puanı her 50 60 olanın tek atanma umudu lise hemşirelerin az alınması bu ne tarz bir acizliktir .

rontgenbey55
Aday Memur
28 Kasım 2019 21:21

Ben lise mezunu alınmasın demiyorum. İşinize geldiği gibi anlamayın.

Mıntıka11, 4 yıl önce
Neden puanı her 50 60 olanın tek atanma umudu lise hemşirelerin az alınması bu ne tarz bir acizliktir .

rontgenbey55
Aday Memur
28 Kasım 2019 21:22

Ayrıca hemşire falan da değilim, kullanıcı adım her şeyi özetliyor.

Mıntıka11, 4 yıl önce

Mıntıka11
Kapalı
28 Kasım 2019 21:25

Çok net anladım. Hemşire az alınırsa onlara verilmeyen sayı lisans hemşireye mi verilir yoksa bize de pay çıkar mı diyorsunuz röntgen tek. misiniz akbaba mı :)
rontgenbey55, 4 yıl önce

Ayrıca hemşire falan da değilim, kullanıcı adım her şeyi özetliyor.

Denizzz32
Aday Memur
28 Kasım 2019 21:25

Şuan bunu kimse bilemez. Kılavuzu yayınlanınca öğrenirsiniz yayınlanması içinde şu an bi etkinlik var katılmanızı tavsiye ederim.

rontgenbey55
Aday Memur
28 Kasım 2019 21:29

Lisans hemşirelerinizle olan husumetinizde taraf değilim, beni hiç ilgilendirmez. Lise/teknisyen yazmışım zaten, buraya polemik yapmaya geldiğin aşikar. Başkalarıyla polemiğe gir muhatabım değilsin.

Mıntıka11, 4 yıl önce
Çok net anladım. Hemşire az alınırsa onlara verilmeyen sayı lisans hemşireye mi verilir yoksa bize de pay çıkar mı diyorsunuz röntgen tek. misiniz akbaba mı :)

rontgenbey55
Aday Memur
28 Kasım 2019 21:30

Twitter etkinliğini diyorsanız katıldım hocam. Konuyu farklı yerlere çekmeden düzgün bir cevap verebilen bir insanla karşılaştığıma sevindim. Teşekkür ediyorum.

Denizzz32, 4 yıl önce

Şuan bunu kimse bilemez. Kılavuzu yayınlanınca öğrenirsiniz yayınlanması içinde şu an bi etkinlik var katılmanızı tavsiye ederim.

Mıntıka11
Kapalı
28 Kasım 2019 21:33

:)
rontgenbey55, 4 yıl önce

Lisans hemşirelerinizle olan husumetinizde taraf değilim, beni hiç ilgilendirmez. Lise/teknisyen yazmışım zaten, buraya polemik yapmaya geldiğin aşikar. Başkalarıyla polemiğe gir muhatabım değilsin.

hemşirbey5
Kapalı
28 Kasım 2019 21:47

Ben bu alımda lise mezunu alımlarının minimum düzeyde tutulacağını düşünüyorum, zira 6 bin küsür tekniker alımından bahsediliyor bu da tekniker-teknisyen arasındaki makasın oldukça fazla açılacağını gösteriyor. Tahminimce de 500-1000 aralığında lise hemşire alınır ama bu demek değil ki lisans hemşire sayısı artacak! Bana göre hemşire kadrolarının tamamı lisans düzeyinde eğitim almış kişilerindir ve liseye verilen her kadro lisans mezunlarının hanesinden silinerek verilir. Artıyor mu azalıyor mu artık senin yorumlamak sana kalmış :)

rontgenbey55
Aday Memur
28 Kasım 2019 21:51

Cevapladığınız için teşekkür ederim hocam ama yine de lise mezunu arkadaşların da hakkının yenmemesi lazım sonuçta devlet sağlık meslek liselerinde onlara bu unvanı vermiş. Onların da lisans mezunu olması için devlet (üniversite tercihlerinde daha fazla ek puan vs) yardımcı olmalıdır kanaatindeyim.

hemşirbey5, 4 yıl önce
Ben bu alımda lise mezunu alımlarının minimum düzeyde tutulacağını düşünüyorum, zira 6 bin küsür tekniker alımından bahsediliyor bu da tekniker-teknisyen arasındaki makasın oldukça fazla açılacağını gösteriyor. Tahminimce de 500-1000 aralığında lise hemşire alınır ama bu demek değil ki lisans hemşire sayısı artacak! Bana göre hemşire kadrolarının tamamı lisans düzeyinde eğitim almış kişilerindir ve liseye verilen her kadro lisans mezunlarının hanesinden silinerek verilir. Artıyor mu azalıyor mu artık senin yorumlamak sana kalmış :)

Mıntıka11
Kapalı
28 Kasım 2019 21:52

Kılavuz açıklandığında hepiniz buralarda olun :)
28 Kasım 2019 21:57

Hocam sıralamanız kaç ve kaç rad. tek. atanır sizce?

rontgenbey55, 4 yıl önce

Cevapladığınız için teşekkür ederim hocam ama yine de lise mezunu arkadaşların da hakkının yenmemesi lazım sonuçta devlet sağlık meslek liselerinde onlara bu unvanı vermiş. Onların da lisans mezunu olması için devlet (üniversite tercihlerinde daha fazla ek puan vs) yardımcı olmalıdır kanaatindeyim.

hemşirbey5
Kapalı
28 Kasım 2019 22:03

Hemşire ünvanı verilmiş ama ne şekilde verilmiş? "iş" garantisiyle o liselere kontenjan açılmamış "meslek" garantisiyle açılmış, zira adı üstünde sağlık "meslek" lisesi. Üniversite için ek puan verilmelidir katılıyorum ama atamalarda kadroları minimuma düşürülme şartıyla. Yoksa birçoğu tyt/ayt yerine kpssye girmeye devam eder.
rontgenbey55, 4 yıl önce

Hümüş
Kapalı
28 Kasım 2019 22:08

Adam liselilerden 4 yil fazla okumus.2 saatlik sinavda aldigi puandan sanane?

Mıntıka11, 4 yıl önce

Mıntıka11
Kapalı
28 Kasım 2019 22:09

özelde çalışsın o zaman .:)
Hümüş, 4 yıl önce

Adam liselilerden 4 yil fazla okumus.2 saatlik sinavda aldigi puandan sanane?

Mıntıka11
Kapalı
28 Kasım 2019 22:12

tabi kpss ye gireceğiz aklın yolu bir. bir ünvanı almak için 5 defa mı sınava girelim . iki defa hemşire ünvanı alıp başıma mı takacağım :)) bir lisans hakkımızı başka bölümlere uygun gördük. atanırken hemşire ünvanımızı kullanacağız. çünkü paşa gönlümüz öyle istedi.
hemşirbey5, 4 yıl önce
Hemşire ünvanı verilmiş ama ne şekilde verilmiş? "iş" garantisiyle o liselere kontenjan açılmamış "meslek" garantisiyle açılmış, zira adı üstünde sağlık "meslek" lisesi. Üniversite için ek puan verilmelidir katılıyorum ama atamalarda kadroları minimuma düşürülme şartıyla. Yoksa birçoğu tyt/ayt yerine kpssye girmeye devam eder.

Hümüş
Kapalı
28 Kasım 2019 22:12

Lisanslar liselilerin girdigi sinava girse en az 90 alir.liseli olarak hem daha az oku hem de kolay sinava gir bide utanmadan lisanslara laf et.

Mıntıka11, 4 yıl önce
özelde çalışsın o zaman .:)

hemşirbey5
Kapalı
28 Kasım 2019 22:16

Seni ciddiye alıp cevap vermem bile sana vereceğim en büyük ödüldür. Çünkü senden 4 yıl fazla okumuşum. Sen akademik ders görmüyoruz nasıl üni kazanayım diye ağlarken ben aynı meslek lisesinden çıkıp lisans hemşireliği kazanmışım. Senin kapasiten yetmezken benim yetmiş. Şimdi söyle, sence benim zerre kadar umrumda olabilir misin?
Mıntıka11, 4 yıl önce
tabi kpss ye gireceğiz aklın yolu bir. bir ünvanı almak için 5 defa mı sınava girelim . iki defa hemşire ünvanı alıp başıma mı takacağım :)) bir lisans hakkımızı başka bölümlere uygun gördük. atanırken hemşire ünvanımızı kullanacağız. çünkü paşa gönlümüz öyle istedi.

Mıntıka11
Kapalı
28 Kasım 2019 22:17

çok haklısın bu yüzden özlük hakları farklı .memuriyete başladığı derece farklı aldığı maaş farklı tuttuğu nöbet ücreti farklı döner sermayeden aldığı pay farklı .devlette senin kadar kafa yorabilmiş yani
Hümüş, 4 yıl önce

Lisanslar liselilerin girdigi sinava girse en az 90 alir.liseli olarak hem daha az oku hem de kolay sinava gir bide utanmadan lisanslara laf et.

Mıntıka11
Kapalı
28 Kasım 2019 22:20

Oysa ben her gece yatmadan seni düşünüp hayaller kuruyorum böyle yapma kırılırım :)) serumun havasını çıkaramaz ....
hemşirbey5, 4 yıl önce
Seni ciddiye alıp cevap vermem bile sana vereceğim en büyük ödüldür. Çünkü senden 4 yıl fazla okumuşum. Sen akademik ders görmüyoruz nasıl üni kazanayım diye ağlarken ben aynı meslek lisesinden çıkıp lisans hemşireliği kazanmışım. Senin kapasiten yetmezken benim yetmiş. Şimdi söyle, sence benim zerre kadar umrumda olabilir misin?
Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi