Editörler : supporters.

serenhan333
Daire Başkanı
12 Aralık 2017 18:50

bunlar degıl.. uak sıtesınde var..

Yardocdoc, 6 yıl önce

Ama hocam bunları zaten 20 puan olarak ilk satırda belirtmiş. 10 puanlık başka birşey olması lazım değil mi bu ISI'nin.

AsstProf
Memur
12 Aralık 2017 21:30

UAK'ın 12 Aralık tarihli http://www.uak.gov.tr/duyuru/2017A_Duyuru_1_BasvuruIslemleriSistemi_121217.pdf linkinde yer alan duyurusundaki aşağıdaki ifade enteresan:

"2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu?nun 24. maddesi gereğince hazırlanarak 07 Şubat 2015 tarih ve 29260 sayılı Resmi Gazete?de yayımlanan ?Doçentlik Sınav Yönetmeliği? nde belirlenen usul ve esaslar uyarınca Eser İncelemesi ve Sözlü Sınav olmak üzere iki aşamada uygulanacak Doçentlik Sınavına, doçent adaylarının Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı aracılığı ile başvurmaları gerekmektedir. Doçentlik Sınav başvurularına ilişkin genel bilgiler ve başvuruların alınması yöntemleri aşağıda özet olarak belirtilmiştir;"

Yani sözlü sınav devam ediyor ve üstüne buna vurgu yapılıyor.

12 Aralık 2017 21:36

Hocam link var mi ISI database'in ne oldugu ile ilgili? ben bir aciklama goremedim UAK'in sayfasinda.

serenhan333, 6 yıl önce

serenhan333
Daire Başkanı
12 Aralık 2017 21:45

tv de soylendi sözlunun kaldırılıcağı 1. agızdan.. halen inanmayalım mı..

AsstProf, 6 yıl önce

UAK'ın 12 Aralık tarihli http://www.uak.gov.tr/duyuru/2017A_Duyuru_1_BasvuruIslemleriSistemi_121217.pdf linkinde yer alan duyurusundaki aşağıdaki ifade enteresan:

"2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu?nun 24. maddesi gereğince hazırlanarak 07 Şubat 2015 tarih ve 29260 sayılı Resmi Gazete?de yayımlanan ?Doçentlik Sınav Yönetmeliği? nde belirlenen usul ve esaslar uyarınca Eser İncelemesi ve Sözlü Sınav olmak üzere iki aşamada uygulanacak Doçentlik Sınavına, doçent adaylarının Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı aracılığı ile başvurmaları gerekmektedir. Doçentlik Sınav başvurularına ilişkin genel bilgiler ve başvuruların alınması yöntemleri aşağıda özet olarak belirtilmiştir;"

fzk1977
Daire Başkanı
12 Aralık 2017 21:47

Hadi hayırlı olsun, sözlü devam; khk falan yalan oldu; kaldırmayacaklar Demekki en azından şimdilik; açalım defter kitap çalışmaya devam ( ne işe yaracaksa, jüri istediğini yapıyor be çalışırsan çalış).

AsstProf, 6 yıl önce

Docentlikson
Müsteşar Yardımcısı
12 Aralık 2017 21:47

inanıyoruz hocam da kafalar karışık :)

serenhan333, 6 yıl önce

fzk1977
Daire Başkanı
12 Aralık 2017 21:48

Söyledi ama ne zaman olacak demedi ki hocam; maalesef yine gireceğiz o salak sınava anlaşılan

serenhan333, 6 yıl önce

Yardocdoc
Aday Memur
12 Aralık 2017 21:48

Hocam üak sitesinde sosyal ve beşeri bilimlerin ISI database ine ilişkin ben de birşey göremedim. Link verebilir misiniz?

serenhan333, 6 yıl önce

Docentlikson
Müsteşar Yardımcısı
12 Aralık 2017 21:49

hocam boşverin diğer sözlüye daha rahat gireceğiz nasıl olsa bu kez kesin kaldırılıyor diye o zamana kadar kesin yetişir.

Benim KHK ile yetişeceğine inancım yüksek ama, acaba da diyorum hala

fzk1977, 6 yıl önce

Hadi hayırlı olsun, sözlü devam; khk falan yalan oldu; kaldırmayacaklar Demekki en azından şimdilik; açalım defter kitap çalışmaya devam ( ne işe yaracaksa, jüri istediğini yapıyor be çalışırsan çalış).

fzk1977
Daire Başkanı
12 Aralık 2017 21:57

Benim ikinci olacak bu sınav hocam; işte şimdi çok daha rahat bırakırlar diye düşünüyorum; bana terslik yapan özellikle ikisi daha da sivrilip bırakmak için var güçleriyle saldıracaklar; niye çünkü sözlü kalkıyor diye.

Docentlikson, 6 yıl önce

hocam boşverin diğer sözlüye daha rahat gireceğiz nasıl olsa bu kez kesin kaldırılıyor diye o zamana kadar kesin yetişir.

Benim KHK ile yetişeceğine inancım yüksek ama, acaba da diyorum hala

serenhan333
Daire Başkanı
12 Aralık 2017 22:16

hocam nisan 2018 kriterlerinin 6. sayfada, en alttaki ifadeye bakın.....

Tablo 11 - Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı

1. Kısaltmalar:

? SCI?Expanded : Science Citation Index-Expanded

? SCI : Science Citation Index

? SSCI : Social Sciences Citation Index

? AHCI : Art and Humanities Index

? ULAKBİM : Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi

? AB Çerçeve Programları : AB tarafından, üye ve aday ülkelerin çeşitli alanlardaki ulusal politika

ve uygulamalarının birbirine yakınlaştırılması amacıyla oluşturulan Topluluk Programlarından birisidir.

* Alan İndeksleri= ISI Database'e giren ilgili indeksler veya SCOPUS

Yardocdoc, 6 yıl önce

Hocam üak sitesinde sosyal ve beşeri bilimlerin ISI database ine ilişkin ben de birşey göremedim. Link verebilir misiniz?

serenhan333
Daire Başkanı
12 Aralık 2017 22:19

serenhan333, 6 yıl önce

hocam nisan 2018 kriterlerinin 6. sayfada, en alttaki ifadeye bakın.....

Tablo 11 - Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı

1. Kısaltmalar:

? SCI?Expanded : Science Citation Index-Expanded

? SCI : Science Citation Index

? SSCI : Social Sciences Citation Index

? AHCI : Art and Humanities Index

? ULAKBİM : Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi

? AB Çerçeve Programları : AB tarafından, üye ve aday ülkelerin çeşitli alanlardaki ulusal politika

ve uygulamalarının birbirine yakınlaştırılması amacıyla oluşturulan Topluluk Programlarından birisidir.

* Alan İndeksleri= ISI Database'e giren ilgili indeksler veya SCOPUS

serenhan333
Daire Başkanı
12 Aralık 2017 22:25

işte aradığınız link hocam.. buradan bakabilirsiniz.. ısı database için..

Yardocdoc, 6 yıl önce

serenhan333
Daire Başkanı
12 Aralık 2017 22:26

serenhan333, 6 yıl önce

işte aradığınız link hocam.. buradan bakabilirsiniz.. ısı database için..

serenhan333
Daire Başkanı
12 Aralık 2017 22:30

CPCI-S- , CPCI-SSH, ISI-JCRs, bunlarmış ısı database indeksleri..

serenhan333, 6 yıl önce

http://www.ulakbim.gov.tr/yeniweb/vt/?_k=sosyal

serenhan333
Daire Başkanı
12 Aralık 2017 22:32

bunları daha önceden duyan gören bilen varmı..

serenhan333, 6 yıl önce

CPCI-S- , CPCI-SSH, ISI-JCRs, bunlarmış ısı database indeksleri..

agha
Kapalı
12 Aralık 2017 22:36

Kriterler baş döndüren hızla değişiyor!

Neden dava etmiyoruz?

Sendikalar uyuyor mu?

serenhan333
Daire Başkanı
12 Aralık 2017 22:45

Sendikalar dava acmali...

agha, 6 yıl önce

Kriterler baş döndüren hızla değişiyor!

Neden dava etmiyoruz?

Sendikalar uyuyor mu?

drmim ar
Kapalı
12 Aralık 2017 22:50

Katılıyorum aynen hocam.. Bir hedef koyuyorsunuz, plan dahilinde devam ediyorsunuz. 4 ay kala kriter değişiyor. Şimdi kendimizi nasıl revize edebiliriz. Bu iş bu kadar kolay mı?

serenhan333, 6 yıl önce

Sendikalar dava acmali...

Docentlikson
Müsteşar Yardımcısı
12 Aralık 2017 22:52

hocam kriterlere bazı sendikalar tarafından dava açıldı hatta Aralık 2016 kriterlerine bile açıldı diye biliyorum ama sonuç alınmadı ki devam ediyor hem de ağırlaştırılarak

drmim ar, 6 yıl önce

Katılıyorum aynen hocam.. Bir hedef koyuyorsunuz, plan dahilinde devam ediyorsunuz. 4 ay kala kriter değişiyor. Şimdi kendimizi nasıl revize edebiliriz. Bu iş bu kadar kolay mı?

Toplam 164 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi