Editörler : "eskiyara"Pangaea
24 Nisan 2011 03:13

Aday Öğretmen görevlendirme yapılabilirmi?

3 yıldır sözleşmeliyim. Sadece Uygulamalı eğitimi almadım. Sanırım Kadroya geçince 1 yıl adaylık kaldırma süresi başlayacak. Okulumda ciddi sıkıntılarım var. Bu adaylık süresince veya uygulamalı eğitim biter bitmez başka okula görevlendirme isteyebilirmiyim?

24 Nisan 2011 11:42

mersinin bir e bölgesinin köyüne,6 aralıkta kadrolu atanan okul öncesi öğretmeni bir ay sonra ilçe merkezindeki yiboya görevlendirildi.müdür yetkili öğretmenle sorunlar yaşamış.tabi torpil olmasa elli de müdürle sorunlar yaşa,yapmazlar,yani görevlendirme oluyo.yeter ki adamını bul,malum sendika da halledebilir...

...morlale...
Müsteşar Yardımcısı
24 Nisan 2011 11:48

ders sayınız azsa, okulunuzun size ihtiyacı yoksa olabilir...

TUBA094
Şube Müdürü
24 Nisan 2011 13:10

arkadaşlar bu görevlendirmede hizmet süresi sayılmıyormuş diye duydum doğrumudur acaba?

demvol
Memur
29 Haziran 2011 22:37

guncell

eser77
Aday Memur
01 Ağustos 2011 03:47

arkadaşlar yeni atandım, çok çok uzak bir köye. görevlendirme istiorum ama bir sürü laf dolaşıyor ortalıkta. görevlendirmeler hizmetten sayılmıyor, puan verilmiyor, tayin isteyemiyorsun, adaylığın kalkmıyor... gibi. mayısta bi genelge mi ne yayınlanmış, hep yarım yamalak bilgim var.. bu konuda bilgisi olan öğretmenlerimizden rica ediyorum yardımcı olmalarını, işin aslını anlatmalarını...

borgea
Müsteşar Yardımcısı
01 Ağustos 2011 10:37

Sağlık barınma ve eş gibi durumlarda il içinde görevlendirme yapılıyor. Mesela bu sene benim bir rahatsızlığım nedeniyle beni ilçe köyünden il merkezine görevlendirdiler. Çünkü rahatsızlığım ilçedeki hastanede uzmanı olmadığından ta merkeze yolladılar 6 ay görevlendirildim.

Ama görevlendirmeye heve etmeyin hocam. 2 kere yer değiştirdiler.

Görevlendirildiğiniz norm kadro eğer boşsa ani bir atama ile sizi yollarlar başka bir okula yada tekrar eski yerinize.

Ben mesela hocam görevlendirdiler beni diye sevinmiştim 1 ay sonra ocak eş atamasından benim yerime öğretmen gelince hata 2 öğretmen geldi. Benim gibi görevlendirilmiş bir hocam ile beni şutladılar.

Daha sonradan o hocama boş okul bulundu bana ise eski okuluma yol gözüktü.Eşyalarımı topladım ev sahibine anahtarı verdim.

Dedim bir ilçeyi arayayım son kere belki boş yer vardır diye tam o anda görevlendirmesi biten bir bayan olduğunu söylediler ve hemen beni çağırdılar.

2. gittiğim okuldaki o boşluktaki öğretmeninde hamilelik iznine ayrıldığını öğrendim ve derin bir nefes aldım bu demek olduki 2.dönem hep orda kalacaktım.

Dediğim gibi hocam görevlendirildiğin okuldaki boşluk ordaki öğretmenin hamileliğinden yada askere gitmesinden kaynaklanırsa o boşluğa devlet atama yapmadığından siz dönemi orda kapatırsınız.

Ama orası boş işe özür grubu atamalarında oraya başka öğretmen gelir.

Sistem o kadar kötü ki adamınız yoksa eziliyorsunuz.Düşünün o akdar ücretli çalışan var biz sağlıktan görevlendirdik ama yer yok deniliyor ....

Ona dikkat edin hocam.Gittiğiniz okuldaki boşluk norm boşluğu ise her an yerinize atamayla biri gelebilir. Özür grubundan yada ilk atamadan...

Özetle Aday öğretmen yolluk almadan görevlendirilir ama baya uğraşmalısınız.

borgea
Müsteşar Yardımcısı
01 Ağustos 2011 10:47

arkadaşlar yeni atandım, çok çok uzak bir köye. görevlendirme istiorum ama bir sürü laf dolaşıyor ortalıkta. görevlendirmeler hizmetten sayılmıyor, puan verilmiyor, tayin isteyemiyorsun, adaylığın kalkmıyor... gibi. mayısta bi genelge mi ne yayınlanmış, hep yarım yamalak bilgim var.. bu konuda bilgisi olan öğretmenlerimizden rica ediyorum yardımcı olmalarını, işin aslını anlatmalarını...

----------------------------------

CEVAP 1 : Görevlendirilmeler hizmetten sayılır.Nasıl mı anlatayım hemen hocam :

A okulundan B okuluna görevlendirildiniz diyelim.

B okulunun hizmet puanını alırsınız. B okulunda olduğunuz için eğer o okul zorunlu hizmet bölgesindeyse zorunlu hizmet süresinizi yapıyor olursunuz. Ama zorunlu hizmet dışındaysa B okulu sadece zorunlu hizmet sürenize etki yapmaz. Mesela ben 30 puanlı bir köy okulundaydım bu sene . Ama aralık ayında Merkeze görevlendirildim orda 18 puanlı okulda görevlendirildim .Hizmet puanım görevlendirildiğim okulun puanına göre hesaplandı.Ama zorunlu hizmet süremden sayılmadı orda çalıştığım 6 ay çünkü o okul zorunlu hizmet okulu değildi.

CEvap 2: Adaylık kaldırılmasında sıkıntı olmaz. enim kaldırıldı çünkü hatta diğer arkadaşın adaylığını görevlendirildiği okul kaldırıldı. Adaylık kaldırılmada eskiden sıkıntı olurdu 6 ay kendi okulunda çalışman lazımdı. Ama torba yasayla bu değiştirildi hocam en çok hangi okulda çalışmıssan o okul kaldırır.Hatta görevlendirildiğin okul olsada. 1 arkadaşım vardı mesela onu görevlendirildiği okul kaldırdı adaylığını oda benim gibi il merkezine ggelmişti.

CEVAP 3 : Kesinlikle tayin istersiniz hocam. Ben şuan özür grubu atamasına başvurdum mesela.

Atamalarda sizle ilgili aranan tek şart görev yaptığınız ilde bakın okulda demiyorum ilde diyorum. çalıştığınız ilde toplam 1 yıl görev yapıp stajınızın kalkması zaten siz o ilde 1 yıl çalışınca stajınız kalkıyor otomatik.

Bu konuda hocam uzmanım çünkü bu sene 6 ay görevlendirmeyle ilde çalıştım.

Sıkıntınız olursa bana sorun bilmeden atıp tutanlar sizi yanıltsın istemem.

eser77
Aday Memur
01 Ağustos 2011 20:39

hocam çok çok tşk ederim gerçekten size, içimi rahatlattınız. şemdinlinin, 2 saat uzaklıktaki, gidiş gelişi olmayan bir beldesine atanmıştım kara kara düşünüyordum ben de.. o kadar laf duydum ki, daha hakkariye gitmeden vazgeçecektim neredeyse.. çok saolun..

szlşmlisınıfçı
Daire Başkanı
01 Ağustos 2011 23:52

hocam bizim okula bi sınıfcı atanmıstı kadrolu bulunduğumuz yer ilçeye 7 8 km ancak var var..köyü beğenmedi diye görevlendirme yaptırdı..1 ay içinde..yeterki torpiliniz olsun..

bayumutlu
Kapalı
02 Ağustos 2011 00:19

arkadaşlar ;ben aday öğretmenim hala 7 ay oldu kadrolu atandım okulum merkeze taşındı ama 1-2-3 sınıflar okulda kaldı diğer sınıf öğrt. arkadaşın hizmet puanı benden yüksek şimdi size sorularım olcak kimse cevaplamadı ,cvp verirseniz seviniri

1- ben mi okulumun taşındıgı yere giderim hizmet puanı düşük olan norm fazlası benim ama adaylığımız ikimizinde o arkdaşla henüz kalmadı,ama okulun kodu ile ilsisde 1 normz fazlası sınıfçı var yazıyor ?_yani merkeze okulun taşındıgı yere ben mi gidecem

2- merkezde bir görevlendirme öğretmen vardı ,görevlendirme süresi doldu,onun yerine beni alırlar mı? başka OKULA UZAK Bİ YERE ZORLARLARSA NE YAPMALIYIM? BANA TAŞINDIGIMIZ OKULDA NORMZ AÇMAK ZORUNDALAR MI? GİTMEK İSTEMİYRM BAŞKA OKULA

CVP VERENE ŞİMDİEN TEŞKR EDERİM...

cyln cmgl
Memur
02 Ağustos 2011 12:29

borgea hocam bende 6 aydır kadroluyum ve adaylığım aralıkta kalkacak.acaba adaylığım kalkmadan eylül ayında görevlendirme isteyebilir miyim.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi