Editörler : oto-danisman-expert

Yasaklı
19 Mayıs 2009 09:51

Hyundai 1.3 LX ve LS kullanan yada bilgisi olan varmı..

arkadaşlar bir daha önce şahin ve doğan dan başka araç kullanmadım..bir ardadaşta hyundai 1.3 LS var..onu almak istiyorum..araç yumurta kasa tabir edilen eski tip araç.. karbüratörlü ve LPG li.. lpg li araçlarda sanırım enjeksiyor pek önemli değil.. benim öğrenmek istediğim bu araçların çekiş gücü nasıldır, araç içeri motor ve lastik sesi alıyormu..bunlar..birde piyasası ne kadardır..benim alıcağım araç 1999 model...

KEMANCI_77
Yasaklı
19 Mayıs 2009 18:49

bu arabayı kimse kullanmamış galiba.. yoksa piyasada bir iki tanemi kaldı..:))

havabulut5454
Aday Memur
19 Mayıs 2009 19:29

bende 1998 ls vardı

bunlar benzinli ise fazla yakıyor

gdişinde bir sorun yok yalnız virajlarda sol direk görüşü engelliyor.1.3 diyorlar lakin araçta 1.5 motor var.vergisi 1.6 ile aynıdır.kolay kolay çürümez.elden çıkarmak problemli oluyor.bir tofaş gibi satamazsın.gls modeli en iyisi.klima hidrolik diresiyon gibi özellikler var.ben en fazla 165 km hız yaptırabildim.motoruda çok nazik .yağ yakmaya başladımı kork.bunu nerden anlarsın egzost kararmış ve çok pis kokar.ben 9.750 almıştım 8500 tl ye zor verdim.. karar senin.

KEMANCI_77
Yasaklı
20 Mayıs 2009 02:00

havadabulut teşekkür ettim kardeş.. bende 98 almayı düşündüm.. bütçemiz ona elverdiği için.. lpg li araç.. evet motor 1.341 müş... 1.6 vergisi veriliyormuş... arkadaş 7.000 tl ye bırakacak arabayı.. 4 yıldır onda.. 9500 tl ye almıştı..satmak için değil binmeye alacağım.. yakıtı az diye birde..araç lpg li olursa karbüratörlü olması farketmez demişlerdi..ben pek anlamıyorum arabadan.. daha önce doğan ve şahin almıştım..

havabulut5454
Aday Memur
22 Mayıs 2009 08:38

satmak için almasanda birgün bu arabayı elden çıkaracaksın.doğan slx in 97 olursa klimalısını daha güzel olur.hyundai çürümez ama doğan ın temizini alırsan dah iyi olur.karbüratör her zaman önemlidir.seni yanlış bilgilendirmişler.bende lpg li flash s var 180 lira verdim karbüratörüne bakım yaptırdım.araban eğer giderken bir kesiklik yaparsa bu vurma yaparsa bu karbüratör hatasıdır.şuanda 100km de 10lt gaz yakıyor ki bu şehir içinde yani motorda 1796 cc.birde hyundai de çok yüke gelmez.bayırda bayılırsın.1600 cc den düşük araba almaman iyi olur.saygılar

KEMANCI_77
Yasaklı
22 Mayıs 2009 18:10

teşekkürler..tavsiyen için.. değerlendireceğim..

nart.
Müsteşar Yardımcısı
23 Mayıs 2009 15:25

BENDE 98 accent ls var.1341 cc motor bunlar.benzınde eısı falan ıyı serı oluyor zorlamıyor arabyı.fakat lpg takılı bende yuk bındırmedıgın surece cok ıyı sayılır.cok az yakıyor cok uzun yol yapıyorsan ıdeal araba.ben suan km de 110-130 bın yakıyor.bun ıyı bır fıyat cevremde gordugum arabalarda bndan asagısını hemen hmen duymadm.ben yol cok yaptıgım ıcın kullanıyorum 2 yıldır bınıyorum.bazıları fazla saglam degıl dıyorlar ama ben memnunum bakımlarını yaptırdıgın surece sorun yok.bu ls de camlar otomatık degıl ama takılıyor .dıreksıyon duz olması dezavantaj.ama surusu zevklıdır.arkadasın dedıgı gıbı sol dırekte bende sorun yasayanlardanım.uzun kullanımlardan sonra farkına vardım.klıma yok zor oluyor benım en buyuk sorunum.parca ucuzdur.tamırı kolaydır.butceyı pek sarsmıyor acıkcası.

bunların lx modelı ar bırde aynı motor onlarda fark cam otomatık bırde dıreksıyon hıdrolık galıba.tutulan model.

bırde glx modelı var.klıma olan model.fakat 1500 motor var bunlarda bır tanıdıkta vardı cok yakıyor dıye sıkayetcıydı.eskı donanım oldugu ıcın enjeksıyon yok galıba o yuzden cok yakıyorlar.bazılarındada abs var galıba b arabaların.

ben bundan sonra bu arabadan alırsam bu en son 1500 motordan alırım arabanın seklını sevıyorum.sadece klıması ıcın alırım.ve muhtemelen cekıs daha ust duzeyddır.ama lpg ıle ne olur bılmem.

umarım ısıen yarar.

KEMANCI_77
Yasaklı
23 Mayıs 2009 22:58

sbağolasın nart kardeş.. arabayı bana verecek olan arkadaşta bunların aynısını söylemişti.. mtoro hacmi 1.341 ama 91 beygir araba.. çekişte pek sorun olmuyor demişti... ama ben ilk defa bineceğim için araba hakkında bir fikrim yok..gls modelleri var, 1.5 motor... arkadaşın birinde var gls.. en çok tutulan modeli gls imiş zaten... ben oto satış sitelerine baktım 8.500 den aşağı ls yok.. ben 7.000 e alacağım.. daha tamda kesin değil, ama şahin e binmekten iyidir diyorum..

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi