Editörler : "eskiyara"Pangaea
11 Nisan 2019 19:26

Müdürün umursamazlığı

Bugün okuldaki çeteleşmeler, tehditler vs. yüzünden okulumuza polisler geldi müdürümüz o sırada okulda yoktu aradığımızda izinli olduğunu gelemeyeceğini söyledi, bir müdür yardımcısı arkadaşımız saldırıya uğruyordu araya girdim yatıştırdım bütün bunlardan müdürü haberdar etmemize rağmen bir zahmet gelip ne olup ne bittiğini dahi sormadı okula da izinli olmadığı dönemlerde bile mesai saatinden sonra gelip önce çıkıyor böyle bir umursamazlığa karşı nereye başvurabiliriz?

friedhelm
Daire Başkanı
11 Nisan 2019 20:00

Nöbetçi olduğunuz bir gün tutanak tutun.Bimere yazın.İyice çoğaldı bu tipler haddini bildirmek gerek de kime neyi şikayet edeceğiz hocam.Herkes birilerinin adamı.Kendileri istedikleri gibi çıkıp gidiyor.Ben geçen yıl hastalıktan sürünürken 5 dakika iğne vurulup geleceğim dediğim de kıyametleri kopardıydı şerefsiz.Az kaldı gün olup devran dönecek.

osimosi
Şef
11 Nisan 2019 22:14

Az önce de aradı okulda ne olup bittiğini soruyor çağırınca gelmeyen kendisi değilmiş gibi.

Evlenmek Gerek
Genel Müdür
12 Nisan 2019 16:28

Millet bu tür müdürlerin okullara atanmasına onay veriyor. Sorun yok yani.

osimosi
Şef
12 Nisan 2019 20:23

okula 10.30 dan önce uğradığı yok çoğu derse kursa gelmeyip o işleri de bize kitliyor mobingin bini bir para bu yüzden iki müdür yardımcısı istifa etti velilerle tartıştığımızı görünce arkamızda durmuyor odada keyfine bakıyor bize aslan veliye karşı enik buna ne yapmamız lazım sayın meslektaşlarım bir fikir verin.

fiatpalio1983
Şube Müdürü
12 Nisan 2019 23:15

Verdiğim cevap belki hoşunuza gitmeyecek ama belki de korkuyordur hocam.Ne problem olursa olsun velilerin en çok zarar vermek istediği kişi okul müdürüdür.Müdür yardımcısı ve öğretmen sorumluluk altında olmadığı için bir şekilde velinin hedef aldığı kişi olmaktan çıkar ama okul müdürü okulda her ne olursa olsun kendisiyle hiç alakası olmayan meselelerde doğrudan zarar gören kişi olur.Yani bir öğretmen öğrenciyi kasti dövse bile veli o hırsla müdür odasına girip sinirini önce müdürden çıkarır ve birşey yapması için baskı kurar.Ben de müdür yardımcısı olarak atandığım okulda müdür olarak kimse gelmediği için müdür vekilliği yapıyorum.Valla velilerin okula gelişleri hiç hayra alamet değil.Okula sadece sorun çıktığı için geliyorlar ve her meselede kabak benim başıma patlıyor.Günlerce o stresi en fazla ben yaşıyorum.Öğretmen sorumlu olmadığı için gayet rahat bir şekilde hayatına devam ediyor.Akşamları gereksiz meseleler için rahatsız etmesinler diye rehber dışındaki telefonları engelliyorum.Size şunu söyleyebilirim ki müdür ile öğretmenin veli nazarında hiçbir farkı yok.O eskidendi müdürün veliler,öğrenciler üzerindeki otoritesi.Şimdi sorunluluğu çok ama hiçbir yetkisi yok.Şamar oğlanı gibi.Sizin de dediğiniz gibi olaydan sonra arayıp okulda durumu soruyorsa dediğim gibi mutlaka birşeylerden çekiniyordur.Çünkü kimse rahatsız olmadığı bir ortamda izin alıp evde boş boş oturmaz.

osimosi
Şef
13 Nisan 2019 07:10

biz de rahatsızız ama izin alıp boş oturmuyoruz ayrıca tartışma yaşadığı öğretmenler için velileri örgütleyip asılsız iftiralarla ve yalan yanlış dilekçelerle okul değiştirmelerine sebep olan ve ceza aldıran bir düzenbaz kulağıma neler geliyor aklınız şaşar.

osimosi
Şef
13 Nisan 2019 07:14

her konuda öğrencilerle ilgili sorunda velilerle ilk biz konuşuyoruz velileri her durumda bize yönlendiriyor odası hep kapalı bu kadar da olmaz.

15 Nisan 2019 12:26

Valla gardaş hemen her okulda durum aynı.Biz öğretmenlerle muhatap olan sadece müdür yardımcılarıdır.Müdürlerde mesai kavramı hiç yok ki gardaş anlamıyorum keyifleri istediği gibi yaşıyorlar.

friedhelm
Daire Başkanı
15 Nisan 2019 20:01

Müdür yardımcısının vaziyeti öğretmenden de kötü şu aralar.Adama diyorum: "Yaptığımız bu evrak çok gereksiz.Başka okullarda bunu yapan yok.Amacı nedir? " " Ne yapayım kardeşim ben de biliyorum da müdür istiyor işte.Ondan toplamamı istiyor öğretmenlerden." Öğretmen ve müdür arasında kalmış,okulda derslere de giren,evrak işi yapan,gerekirse elinde matkap ile dolaşıp kapı cam tamiri yapabilen, gerektiği yerde acil sağlık hizmetlerinde bulunarak hastaneye adam götüren ilk müdahaleyi yapan kişiye müdür yardımcısı denir. Öğretmenler odasında da pek sevilmeyen bu arkadaşların yukarıda saydığım işler dışında başka işleri de olabilir ve ufak bir hatada müdür ile kapışması muhtemeldir.Bunca riskli işleri yapan bir makam neden bu kadar tercih edilir neden bu kadar bu makam için torpilin ağ babası döner bunu da anlamak çok güçtür.
yalnızlıksenfonisi, 5 yıl önce

Valla gardaş hemen her okulda durum aynı.Biz öğretmenlerle muhatap olan sadece müdür yardımcılarıdır.Müdürlerde mesai kavramı hiç yok ki gardaş anlamıyorum keyifleri istediği gibi yaşıyorlar.

16 Nisan 2019 22:21

Müdür yardımcısının da kendine göre bir egosu var çünkü.

Anlamiyorum müdür ve müdür yardımcılığı arasında ne fark var ki gardaş? Torpil ile ünvan alınca egolari gabariyor...

friedhelm, 5 yıl önce
Müdür yardımcısının vaziyeti öğretmenden de kötü şu aralar.Adama diyorum: "Yaptığımız bu evrak çok gereksiz.Başka okullarda bunu yapan yok.Amacı nedir? " " Ne yapayım kardeşim ben de biliyorum da müdür istiyor işte.Ondan toplamamı istiyor öğretmenlerden." Öğretmen ve müdür arasında kalmış,okulda derslere de giren,evrak işi yapan,gerekirse elinde matkap ile dolaşıp kapı cam tamiri yapabilen, gerektiği yerde acil sağlık hizmetlerinde bulunarak hastaneye adam götüren ilk müdahaleyi yapan kişiye müdür yardımcısı denir. Öğretmenler odasında da pek sevilmeyen bu arkadaşların yukarıda saydığım işler dışında başka işleri de olabilir ve ufak bir hatada müdür ile kapışması muhtemeldir.Bunca riskli işleri yapan bir makam neden bu kadar tercih edilir neden bu kadar bu makam için torpilin ağ babası döner bunu da anlamak çok güçtür.

friedhelm
Daire Başkanı
16 Nisan 2019 23:49

Nasıl bir makamsa artık en yakın öğretmen arkadaşı ile gırtlak gırtlağa geliyor bunlar da.Alt tarafı işte kötü müdür yardımcılığı.Bizim okulda var iki tane.Biri kadrolu ek ders alan memur vaziyetinde evrak işine bakıyor sözde.Oturduğu yerden WhatsApptan şöyle yapılmamış yok böyle olmuş.Diğeri dünyadan bı haber safra safra geziyor ortalıkta.Müdürde malum sendikanın adamı WhatsApptan proje atıp şöyle olacak böyle yapılacak şu evrak böyle böyle diyor.O kadar kolay projeleri yapamıyorsunuz diyor.Hep öğretmene hakaret ediyor idareciler bir araya geldi mi.Küfür bile sallıyorlar arada arkalarından.Kaç defa duydum.Bu öğretmenlikte gerçekten performans gelmeli şu gereksiz öğretmenlerden kurtulalım işimize bakalım diyordu biri de geçen.İşin özü kim o melanet yuvası koltuğa oturup o hilkat garibesi ucube makama gelirse asli görevi öğretmenliği unuttup bambaşka bir havaya giriyor.Uzun da bir süre küçük dağları ben yarattım havasından çıkamıyor. Bunları görmektense küçük belediye memur ol ek ders olmadan kuru maaşa çalış daha iyi.Kafa rahat olur hiç olmadı.

Müdür yardımcısının da kendine göre bir egosu var çünkü.

Anlamiyorum müdür ve müdür yardımcılığı arasında ne fark var ki gardaş? Torpil ile ünvan alınca egolari gabariyor...

17 Nisan 2019 22:11

Gardaş zaten öğretmenlik yapamayan çoğu sefil zihinler

idareci oluyorlar(çok azı istisna) olunca da akıllarınca öğretmenleri eleştiriyorlar.Tabi eleştirilebilen ögretmenler var.

Ama şu an okullarin en az yüzde 90'inda müdür ve yardımcılar mesailerine riayet etmiyorlar ve müthiş bir keyfiyet siz konusu.Konu ögretmenin mesaisi nöbet izin olunca da hemen kem küm ediyorlar.

friedhelm, 5 yıl önce
Nasıl bir makamsa artık en yakın öğretmen arkadaşı ile gırtlak gırtlağa geliyor bunlar da.Alt tarafı işte kötü müdür yardımcılığı.Bizim okulda var iki tane.Biri kadrolu ek ders alan memur vaziyetinde evrak işine bakıyor sözde.Oturduğu yerden WhatsApptan şöyle yapılmamış yok böyle olmuş.Diğeri dünyadan bı haber safra safra geziyor ortalıkta.Müdürde malum sendikanın adamı WhatsApptan proje atıp şöyle olacak böyle yapılacak şu evrak böyle böyle diyor.O kadar kolay projeleri yapamıyorsunuz diyor.Hep öğretmene hakaret ediyor idareciler bir araya geldi mi.Küfür bile sallıyorlar arada arkalarından.Kaç defa duydum.Bu öğretmenlikte gerçekten performans gelmeli şu gereksiz öğretmenlerden kurtulalım işimize bakalım diyordu biri de geçen.İşin özü kim o melanet yuvası koltuğa oturup o hilkat garibesi ucube makama gelirse asli görevi öğretmenliği unuttup bambaşka bir havaya giriyor.Uzun da bir süre küçük dağları ben yarattım havasından çıkamıyor. Bunları görmektense küçük belediye memur ol ek ders olmadan kuru maaşa çalış daha iyi.Kafa rahat olur hiç olmadı.

friedhelm
Daire Başkanı
18 Nisan 2019 01:08

Bir de böyle idareci yanında gezen yandaş rehberlikçiler var.Adam nöbet tutmaz, hiçbir iş yapmaz.O nöbet tutmaz haklı olur,sen tutarsın haksız olursun. Okulların idare kısmında dediğin gibi çok büyük keyfiyet var ve bunu kontrol edebilen bir mekanizma dahi yok.Adam çıkıp gidebiliyor.Hesap da soran yok.Ama sen beş dakika izin iste kıyamet kopuyor.Bakma idarecilik şöyle zor böyle zor öğretmenliğe döneceğim dediklerine.Can atıyorlar yeniden yeniden koltukta oturmak için ve akla hayale gelmedik şeyler yapıyorlar. Kaç defa mülakatı kazandığım halde yapma etme kendini yakarsın diyen ama kendi her fırsatta idareci olan kişiler tarafından çok soğutuldum bu işe karşı.Daha da idareci olmam herhalde büyük konuşmayayım.Daha geçen şahit oldum.Malum sendikanın adamları gelip " gel bize seneye seni garanti kadrolu idareci yaparız." dediler.Bu da gitti pişmiş kelle gibi sırıtarak üye oldu. Gerçekten anlamıyorum.Derse girmek bu kadar zor olmamalı.Hadi onu da sevdiği halde neden ısrar eder. bazıları.Onun da cevabı " insanları yönetme isteği" olabilir mi? Onu da geçtim insan nasıl iki dakikada görüşlerini satıp omurgasız olabiliyor iki dakikada? Akıl tutulması yaşıyorum bazı şeyleri gördükçe.Midem almıyor yapılanları.

Gardaş zaten öğretmenlik yapamayan çoğu sefil zihinler

idareci oluyorlar(çok azı istisna) olunca da akıllarınca öğretmenleri eleştiriyorlar.Tabi eleştirilebilen ögretmenler var.

Ama şu an okullarin en az yüzde 90'inda müdür ve yardımcılar mesailerine riayet etmiyorlar ve müthiş bir keyfiyet siz konusu.Konu ögretmenin mesaisi nöbet izin olunca da hemen kem küm ediyorlar.

18 Nisan 2019 14:30

Hemen her okulda istisnasız tembel ve keyfine göre mesaisine uymayan en az bir müdür ve müdür yardımcısı vardır.

Müdür yardımcıları okuldaki çoğu işi yaptıkları için 8_17 mesaisini kendilerine göre uyarlamakta bir beis görmüyorlar.

Çoğu okulda yardımcılar öğleye kadar bir kişi öğleden akşama kadar diğer kişi kalıyorlar.Yani aldıkları ekdersi hak etmiyorlar.Ama Ögretmen söz konusu olunca 5 dakika için hak hukuk hakkında kem küm ediyorlar.

Valla gardaş MEB camiasında öğretmenim fakat fırsat bulduğum anda öğretmenliği bırakacağım.Okullar yalaka idarecilerle dolup taşmış.

18 Nisan 2019 14:34

Gardaş aklımın almadığı başka bir husus da şu: İdare odalarında çay ,kahve ,siyaset ,ego tatmini, yalakalıktan şikayet ( halbuki kendileri yalaka) ,boş muhabbetler....

Konu okul disiplini olunca herkes tembellik yapıyorlar... Yani idarecilik bil ekders ve rahat etmek olmuş.

friedhelm
Daire Başkanı
18 Nisan 2019 18:58

Haklısın vallaha ne diyeyim ki be hocam.Gerçekten bakıyorum da devlet üzerinde böyle hiçbir kurum yoktur: kafana göre iş yapıp para kazandığın istediğin gibi gelip gittiğin kafana göre çay kahve içtiğin.Bir de kendileri yapmaları gereken işi nasıl öğretmene yaptırırım derdinde oluyor bir çoğu.Evrak evrak diye çatlıyor kimi de.İstenen bazı evrakların ise ne yönetmelikte yeri var ne mevzuatlarda.Maksat iş yapmak ya da yaptırmak.Okulların yüzde 90 kısmı böyle.Kalan yüzde 10 kısım ise kendi çabasıyla layıkıyla iş yapmaya çalışıyor.Okulu öğretmen ile birlikte yönetiyor.Kafaya göre iş yapmıyor.O yüzde on kısımda görevlendirme çalıştım yarım dönem.Çok rahat ettim ve her şeyi severek yaptım. Ama ben de ilk fırsatta başka bir kuruma geçmeyi isterim.Bu tip yüzde 90 llık idarelerden usandım.

Gardaş aklımın almadığı başka bir husus da şu: İdare odalarında çay ,kahve ,siyaset ,ego tatmini, yalakalıktan şikayet ( halbuki kendileri yalaka) ,boş muhabbetler....

Konu okul disiplini olunca herkes tembellik yapıyorlar... Yani idarecilik bil ekders ve rahat etmek olmuş.

18 Nisan 2019 19:02

tıp fakültesi okuyorum aynı zamanda bittiği gibi bir saniye .Fen bilgisi öğretmeniyim ve seviyorum branşımi fakat artık çekilmez oldu bu kurum.Niteliksiz boş yalaka tiplerden bıktım.Akli fikri para spor karı kız siyaset olan meslektaslardan biktim.

friedhelm, 5 yıl önce
Haklısın vallaha ne diyeyim ki be hocam.Gerçekten bakıyorum da devlet üzerinde böyle hiçbir kurum yoktur: kafana göre iş yapıp para kazandığın istediğin gibi gelip gittiğin kafana göre çay kahve içtiğin.Bir de kendileri yapmaları gereken işi nasıl öğretmene yaptırırım derdinde oluyor bir çoğu.Evrak evrak diye çatlıyor kimi de.İstenen bazı evrakların ise ne yönetmelikte yeri var ne mevzuatlarda.Maksat iş yapmak ya da yaptırmak.Okulların yüzde 90 kısmı böyle.Kalan yüzde 10 kısım ise kendi çabasıyla layıkıyla iş yapmaya çalışıyor.Okulu öğretmen ile birlikte yönetiyor.Kafaya göre iş yapmıyor.O yüzde on kısımda görevlendirme çalıştım yarım dönem.Çok rahat ettim ve her şeyi severek yaptım. Ama ben de ilk fırsatta başka bir kuruma geçmeyi isterim.Bu tip yüzde 90 llık idarelerden usandım.

friedhelm
Daire Başkanı
19 Nisan 2019 09:29

Ne kadar da şanslısın hocam.Fakülte bitince bir dakika dahi durmayın.Keşke olsa öyle bir imkanım bu yaştan sonra zor.

tıp fakültesi okuyorum aynı zamanda bittiği gibi bir saniye .Fen bilgisi öğretmeniyim ve seviyorum branşımi fakat artık çekilmez oldu bu kurum.Niteliksiz boş yalaka tiplerden bıktım.Akli fikri para spor karı kız siyaset olan meslektaslardan biktim.

osimosi
Şef
21 Nisan 2019 08:29

Ben müdür yardımcısıyım ama disiplin için elimden geleni yapıyorum kılık kıyafet kontrolü, arama yapma velilerle görüşme vs. herhangi bir veliyle sorun yaşayınca müdür arkamızda durmuyor yanı başındaki odada bayan müdür yardımcısına sayıp sövülürken ne kendi geldi ne güvenliği ne polisi aradı biz diğer idareciler gelip sakinleştirdik ortamı okul değişikliği kararı veriliyor bu cezayı kınamaya çeviriyor istiyor ki sorunlar ilçeye gitmesin gizli saklı kalsın o savunduğu öğrenciler işte ortalığı katıp karıştıran

rokfor21
Kapalı
22 Nisan 2019 21:50

okullarda iş yükü müdür yardımcılarında hocam bizim okulda da öyle ,müdürler her yerde aynı galiba

osimosi, 5 yıl önce

Ben müdür yardımcısıyım ama disiplin için elimden geleni yapıyorum kılık kıyafet kontrolü, arama yapma velilerle görüşme vs. herhangi bir veliyle sorun yaşayınca müdür arkamızda durmuyor yanı başındaki odada bayan müdür yardımcısına sayıp sövülürken ne kendi geldi ne güvenliği ne polisi aradı biz diğer idareciler gelip sakinleştirdik ortamı okul değişikliği kararı veriliyor bu cezayı kınamaya çeviriyor istiyor ki sorunlar ilçeye gitmesin gizli saklı kalsın o savunduğu öğrenciler işte ortalığı katıp karıştıran

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi