Editörler : Pangaea
01 Aralık 2021 15:34

Sözleşmeli öğretmenlik kaldırıldı.

Sözleşmeli kadrolu ayrımı kalktı. Hayırlı olsun. Şubat ayında kadrolu olarak göreve başlayacağız inşallah. Ek atama haberi de en kısa zamanda gelir inşallah. :)

umudumu yitirmedim
Aday Memur
01 Aralık 2021 16:55

kadrolu olarak göreve başlarsak eş durumu ile tayin istemek için 3 yıl beklemeye gerek kalmaz değil mi?

aisezreal
Genel Müdür
01 Aralık 2021 17:05

çok hayalperestsiniz ama ben direkt kaldıralacağını sınavla atama yapılacağını düşünüyorum.

Karstik Ova
Aday Memur
01 Aralık 2021 17:15

Sözleşmeli öğretmenlik kalkmıyor arkadaşlar. Sadece özlük hakları kadrolu öğretmenler gibi oluyor, yani ek ders ücreti arasında ki fark kalkacak. Bunun dışında sözleşmeli öğretmenliğin 3 yıllık süresi sınırsız hale de gelebilir. Bu konu muğlak ama sözleşmeli öğretmenliğin devam ettiği net malesef.

taklasiguzel
Kapalı
01 Aralık 2021 19:30

Kaldırılmadı sadece bazı hakları, kadrolular ile eşitlenecek. Ama bu haklar hangileri zamanla netleşir.

hilalcik
Şube Müdürü
01 Aralık 2021 23:59

Tayin hakkı gelir mi sizce :( aileler parçalandı

02 Aralık 2021 07:31

bunların yatacak yeri yok. sözleşmeli önce 6 yıl sonra 3+1 gibi ucube fikirlerle aileleri parçaladılar. bekar öğretmenlere resmen atandığınız yerden biriyle evlenin dediler. ben 5 yıldır istanbulda özel sektörde mühendislik yapıyorum. hakkariye atansa ne yapacağımı bilemiyorum. şimdi kalkmışlar ayrımı kaldırıyoruz diyorlar. ayrımı getiren kendileri, kaç yıldır insanlara ızdırap çektiriyorlar. şimdi kalkmış kaldırıyoruz diyor.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi