Editörler : Lanet
17 Haziran 2019 16:16

İstifa etmiş bir memur, Belediyelere dönüş dilekçesi verirse kabul edilir mi?

3 yıl önce İstanbul Bölge Adliyesinde zabıt katibi olarak çalışırken istifa ettim ve İzmir'e yerleştim. Şimdi tekrar memuriyete dönüş için Ocak ayında İzmir Bölge Adliyesine giderek dilekçe verdim. Fakat birkaç gün içinde olumsuz cevap geldi. Hizmetinize ihtiyaç yoktur diye. Belediyeye dilekçe vermemi tavsiye eden arkadaşlar oldu ama bu işin usulü nedir çok sağlıklı bir bilgi bulamadım. Bir arkadaş, İzmir'in küçük ilçelerinde bir belediyeye git, başkanla konuş, alabilir seni başkan isterse dedi. Bu konularda bilgisi olan arkadaşlar yorumlarını yazarsa çok sevinirim...

sinemm_25
Kapalı
18 Haziran 2019 13:19

yasaya baktığımız zaman kurumların istifa etmiş memuru alma hakkı var ama çok zor böyle bir şey yapıyorlar. hiçbir kurum kolay kolay istifa eden memuru almıyor,emsal teşkil etmemesi için. bu sebeple bu işler torpilsiz çok zor, size kolay gelsin.

Bugrahan Beyim
Yasaklı
18 Haziran 2019 16:54

Komisyona değil de bakanlığa dilekçe vermeliydin ve elbette geçerli bir sebep eklemeliydin yani ne derler demogojinin dibine vurmalıydın belki olabilirdi çünkü seni komisyon değil bakanlık atıyor komisyon alamaz.Diğer mevzu başkan falan torpil bulursan olabilir o dediğin yani türkiyede imkansız diye bir şey yoktur.Sınavsız bile memur olunabiliyor çünkü...

Bugrahan Beyim
Yasaklı
18 Haziran 2019 17:01

yanılıyorsunuz eğer geçerli bir sebep sunar buna karşı tarafı inandırırsanız çok da zor değil çünkü her kurum yetişmiş elemanını tercih eder dışardan atanan birinin işi öğrenmesi en az 1 sene alır

sinemm_25, 5 yıl önce

yasaya baktığımız zaman kurumların istifa etmiş memuru alma hakkı var ama çok zor böyle bir şey yapıyorlar. hiçbir kurum kolay kolay istifa eden memuru almıyor,emsal teşkil etmemesi için. bu sebeple bu işler torpilsiz çok zor, size kolay gelsin.

sinemm_25
Kapalı
19 Haziran 2019 11:40

yanılmıyorum, ne gerekçe sunarsanız sunun güzel torpil olmayınca imkansız. ayrıca yetişmiş personel demişsiniz; artık kimse ona bakmıyor, bilişim çağındayız,imkanlar sınırsız, bir kişi 1 yılda işi öğreniyorsa gerizekalı demektir. bu çağda aklı kıt değilse birinin işi öğrenmesi en fazla 1 aydır.

Bugrahan Beyim, 5 yıl önce

yanılıyorsunuz eğer geçerli bir sebep sunar buna karşı tarafı inandırırsanız çok da zor değil çünkü her kurum yetişmiş elemanını tercih eder dışardan atanan birinin işi öğrenmesi en az 1 sene alır

Bugrahan Beyim
Yasaklı
19 Haziran 2019 11:48

1 ayda hiç kimse hiçbir işi öğrenmez saçmalamayın ya yorum yaparken mantıklı atın da civcivler de yesişn gel bakalım seni ağır ceza mahkemesinde duruşma katibi yapalım bir ayda ya da çağrı merkezine koyalım 1ayda öğrenirmiş bu kadar kolay değil o işler bazı meslekler var 20 yılda adam ben öğrendim diyemiyor 1 aymış neyin kafası bu kardeşim

sinemm_25, 5 yıl önce

yanılmıyorum, ne gerekçe sunarsanız sunun güzel torpil olmayınca imkansız. ayrıca yetişmiş personel demişsiniz; artık kimse ona bakmıyor, bilişim çağındayız,imkanlar sınırsız, bir kişi 1 yılda işi öğreniyorsa gerizekalı demektir. bu çağda aklı kıt değilse birinin işi öğrenmesi en fazla 1 aydır.

sinemm_25
Kapalı
19 Haziran 2019 12:04

neyse sizinle münakaşa yapmayacağım bu konuda, ama bir IQ testi yaptırmanızda fayda görüyorum.

Bugrahan Beyim, 5 yıl önce

1 ayda hiç kimse hiçbir işi öğrenmez saçmalamayın ya yorum yaparken mantıklı atın da civcivler de yesişn gel bakalım seni ağır ceza mahkemesinde duruşma katibi yapalım bir ayda ya da çağrı merkezine koyalım 1ayda öğrenirmiş bu kadar kolay değil o işler bazı meslekler var 20 yılda adam ben öğrendim diyemiyor 1 aymış neyin kafası bu kardeşim

Bugrahan Beyim
Yasaklı
19 Haziran 2019 12:15

Ben önce lafa bakarım laf mı diye bir söyleyene bakarım KPSS önlisans düzeyinden defalarca kez yüksek puan alarak zekamı kanıtlamış bir insanım kimseye bir şey ispat edecek halim yok ayrıca birine IQ testi yaptırın demek hakarettir yani biri gitse şikayette bulunsa ceza alırsınız sizi bir kereye mahsus mazur görüyorum tekrar ediyorum hakaret etmeden yorum yapın ama bilgi olmayınca bunu da yapamıyorsunuz geriye susmak düşüyor size.

sinemm_25, 5 yıl önce

neyse sizinle münakaşa yapmayacağım bu konuda, ama bir IQ testi yaptırmanızda fayda görüyorum.

gaiptensesler
Kapalı
19 Haziran 2019 13:45

Beledye veya bakanlık ikisine giriş hem mümkün hem değil. Tamamen birden fazla faktöre bağlı. En önemli faktör belli. Başkan alacak olsun yeter ki.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi